• 2
Drodzy rowerzyści, kolejny raz bylem w sklepie "przy kładce" w Gdyni Witomino.
Lokalny sprzedawca, lokalny kupiec. Czuje, że jak coś nie będzie grało z rowerem mogę do właściciela zadzwonić i dostać naprawę, usługę nawet o północy. Takiej usługi w sieciowce nie dostanę. No i świadomość że moje pieniądze wpadają w kieszeń sąsiadowi, a nie korpo jest wielce budująca.
Popieramy sąsiadów!

#lokalnypatriotyzm
#gdynia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nikt was tak nie wydyma, jak politycy i zaprzyjaźnieni wykonawcy przy zamówieniach publicznych. Rowery zlicza się do kar ok 5 rano? To wciągnijmy w tym czasie z kapelusza 300 rowerów, a później je wyłączmy bo i tak nie wyrabiamy się z wymianą baterii xD

Zmieniłem system logowania, teraz prócz ostatniego znanego statusu, miasta, baterii etc, zapisuje też historię każdego roweru (log przy każdej zmianie stanu lub max co 15 minut), na podstawie których
q.....q - Nikt was tak nie wydyma, jak politycy i zaprzyjaźnieni wykonawcy przy zamów...

źródło: comment_GlN7ktLACKIAf3vkThu5bVZJmZIya1Qs.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kempes: No nie wiem, mam w doświadczeniu pracę nad naprawdę karkołomnymi projektami, ale nigdy nie robiłem takich cyrków, jak fałszowanie statystyk tylko po to by uniknąć kar ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Cześć, polecicie jakąś spokojną miejscowość nad morzem? Cisza, lasy i nocleg blisko plaży to moje jedyne kryterium. W okolicy kilkudziesiąt km od Gdyni. Myślałem o miejscowości Dębki, co myślicie?

#gdynia #trojmiasto #morze
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@piotrek07 Wszystko zależy od kwatery. Dębki jednak są mniejsze (co wcale nie znaczy, że kameralne!) niż Karwia czy Jastrzębia. Jak już coś znajdziesz to najlepiej sprawdź odległość od plaży na google maps.
  • Odpowiedz
#gdynia Cześć Mirasy. Polecicie sprawdzonego szewca w Gdyni. Dawno butów nie zanosiłem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qwarqq: Fajna grafika ( ͡° ͜ʖ ͡°) masz literówkę w baterii, a i jeszcze powinno być liczba, nie ilość. :)
Nie p-----------m się, dobra robota. :)
  • Odpowiedz
Sytuacja po porannym szczycie. Co zwraca uwagę? Wczoraj mieli 5 rowerów poniżej 20% baterii o tej porze, dzis mają około 120. I o tyle mniej rowerów jest dostępnych. Jak tendencja się utrzyma, to możemy się spodziewać kolejnego wyłączenia na 24 za parę dni. O ile wczoraj byłem miło zaskoczony statystykami, o tyle dziś czarno to widzę.

Zobaczymy jak sytuacja będzie wyglądać po popołudniowych powrotach.

#mevowatchdog <- tag do czarnolistowania

#
q.....q - Sytuacja po porannym szczycie. Co zwraca uwagę? Wczoraj mieli 5 rowerów pon...

źródło: comment_dK9ouB3tkNXtEtI7HIHxNQrnP3aKaLWd.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Issac: A te kary to w czymś pomogą?
Nie spodziewali się takiej popularności, nagle wszyscy się rzucili na rowery, korposzczury z OBC nagle tacy rowerowi. Można powiedzieć "wolny rynek" - ok, ale może po prostu nie założono, że ludzie zaczną korzystać z Mevo zamiast z własnych rowerów, bo to zaczyna tak wyglądać. Z roweru miejskiego, dostępnego dla wszystkich zrobili sobie prywatne rowery do dojazdu do pracy.
Relokacja w czasie dnia załatwi problem
  • Odpowiedz
@botul:

Mimo wszystko nie widzę sensu w karaniu na siłę


Na siłę? Egzekwowanie zapisów umowy, na które firma przystała, nazywasz karaniem na siłę? To nie jest jakiś start-up specjalniej troski, na który trzeba chuchać i dmuchać dotując go dodatkowo publicznymi pieniędzmi
  • Odpowiedz
Przedostatnia wrzutka na temat #mevo dziś. Stan na godzinę 18, czyli najprawdopodobniej low-point całego dnia. W ciagu ostatniej godziny w systemie było widać 515 rowerów na terenie wszystkich 14 gmin objętych mevo. Generalnie widać, że niedostępność mevo tzw klęska urodzaju, czyli problem z wysoką popularnością. Zwiększenie ilości rowerów może poprawić sytuację, ale niekoniecznie. Zobaczymy jak będzie z popularnością tego systemu w przyszłości.

Pozostaje pytanie - skąd to niedoszorowanie u twórców
q.....q - Przedostatnia wrzutka na temat #mevo dziś. Stan na godzinę 18, czyli najpra...

źródło: comment_wiZWJYIVQDzwQ2qUzpPtDPUgZUF2d8dt.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dodatkowo musiały posiadać klawiaturę i wyświetlacz


@sower: kompletnie bez sensu :D pewnie w innych miastach maja systemu z takimi interfejsami, dobrze że to u nas nie przeszło. No, zaakceptowałbym rower ze złączem USB i VGA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy ktoś sprawdzał jak wypożycza się rowery przez kartę ?

Ktoś tak: https://niebezpiecznik.pl/post/jezdzisz-rowerem-mevo-po-trojmiescie-uwazaj-na-ludzi-wsadzajacych-lapy-pod-blotnik/ ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i jest szansa ze w przyszłości
  • Odpowiedz
@Line-Storm:

Zabieranie rowerów z pod korpo jest bez sensu. Wiadomo, że będą na nich wracać


W takim razie trzeba się przyzwyczajać do wizji ,że przy korpo/UG będzie można zauważyć dużą ilość rowerów kosztem innych stacji w mieście , szkoda bo w innych miastach w Polsce firma Nextbike musi zapewnić minimalną ilość rowerów na każdej stacji.
  • Odpowiedz
Szukam trenera personalnego w Gdyni lub okolicy.

Chciałbym, żeby był dobrze wykształcony, miał doświadczenie, ciągle poszerzał swoją wiedzę, kładł duży nacisk na poprawną formę i technikę ćwiczeń. Tak do ok. 150 pln za trening. Możecie kogoś polecić?

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #gdansk #gdynia

Zdjęcie pieseła dla atencji
maateq - Szukam trenera personalnego w Gdyni lub okolicy.

Chciałbym, żeby był dobr...

źródło: comment_3FYtoL488irQvkfJXnoScIVZZilZxvd2.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach