Wpis z mikrobloga

W ostatnich dniach wprowadziłem kilka drobnych i mniej drobnych poprawek:

1. wygląda na to że Nextbike ograniczył flotę do poziomu jaki obecna załoga daje radę utrzymać na bieżąco (ok 550 rowerów), przez co rozbijania rowerów dostępnych do wypożyczenia / widocznych w systemie na dwa wykresy straciło sens, bo podawały praktycznie te same liczby. Zamiast tego pojawił się wykres z podsumowaniem ile baterii było wymienione przez ostatni tydzień. BTW, jeśli wierzyć tym danym, to ładowanie jednej baterii trwa nie 4h, a ponad 12. Bo jak inaczej wyjaśnić że przy 150 ładowarkach i okresie ładowania 4h, dają radę wymienić tylko max 270 baterii? Ciekawe ile osób załogi będzie potrzebne do utrzymania ponad 4tys rowerów dostępnych. Prosta kalkulacja mówi że ok 1000 osób...

2. Zliczam zmiany lokalizacji przez rowery, ale tylko takie, gdzie zmiana była na minimum 20 metrów, by wyeliminować nieudane wypożyczenia. I co tam widać? Ze te 10tys wypożyczeń dziennie to tylko jeśli POŁOWA wszystkich wypożyczeń wraca do tej samej stacji skąd zostało wzięte i mój system tego nie widzi. Albo kolejna liczba podana z czapy, która mogła wystąpić tylko raz i teraz używana jest jako "tarcza" do obrony przed wszystkimi oskarżeniami.

3. Wykres baterii na stronie roweru został przeskalowany prawidłowo za pomocą osi czasu, tak że teraz lepiej oddaje stan baterii w czasie. Dodatkowo dodałem tam kreski oznaczające zalogowanie w nowej lokalizacji. To przy okazji pokazało, że rowery zazwyczaj po zmianie lokalizacji podają najpierw nowe koordynaty, a dopiero po kilku minutach/sekundach nowy stan baterii. Dlaczego tak? Nie mnie pytajcie.

4. Mapka na stronie roweru po kliknięciu wyświetla teraz informacje o tym, o której rower przybył do danego punktu oraz z jakim stanem baterii. Jeśli rower w odwiedził punkt kilkukrotnie, wszystkie zarejestrowane wizyty są wyświetlane.

5. Stronka roweru zyskała dropdown do wyznaczania zakresu dat do wyświetlenia. Można się cofnąć do tygodnia wstecz.

http://mevowatchdog.pl/

https://github.com/McOffsky/MevoWatchdog

#mevowatchdog <- tag do czarnolistowania

#mevo #mev0 #gdansk #gdynia #sopot #trojmiasto
Pobierz q.....q - W ostatnich dniach wprowadziłem kilka drobnych i mniej drobnych poprawek:
...
źródło: comment_CVV07L3DoARCSiUmKnIuzwaQOmdcedpt.jpg
  • 10
@Line-Storm: Rozszerzony dziennik zdarzeń dodany. Dodałem też mapkę eventów, ale lokalizacje dla nich zapisują się dopiero od godziny, więc dopiero jutro/pojutrze mapka będzie użyteczna. Jak znajdę chwilę, to dorzucę wybór dat od-do, ale do tego potrzebuje chwili zabawy.

http://mevowatchdog.pl/events

EDIT: eee musze jeszcze część rzeczy tam dopracować xD
Pobierz q.....q - @Line-Storm: Rozszerzony dziennik zdarzeń dodany. Dodałem też mapkę eventów...
źródło: comment_Ltlq3UnUmwutoML5RE27wcBvNZk98tzB.jpg
@qwarqq: To jeszcze szybki tip zmień serwer kafelków mapy
na tile.osm.org wydaje się, że pod tym URL mają więcej CDNów i błyskawicznie się ładują obrazki tu mam ten serwer ustawiony testowo.

A na tile.openstreetmap.org jedno IP i potrafi kilka sekund doczytywać kafelki

Dostawca i mapa ta sama.
@Line-Storm: Hm, pewnie rower zaraz przed wymianą musiał rzucić 0% na poziomie baterii. Niestety zauważyłem że potrafi im się to zdarzać to dość losowo, nawet przy w pełni załadowanej baterii. Wprowadziłem poprawkę po której system nie ignoruje takich raportów, tylko używa ostatniego znanego stanu.