#rower #ebike #rowerelektryczny #rowery #krakow #kiciochpyta

Czy ktoś się orientuje, czy do roweru elektrycznego z Shimano E6100 da się dołożyć port USB? A najlepiej dwa, z przodu i z tyłu, bo mnie wkurza osobne ładowanie #garmin i oświetlenia wiedząc, że przecież mam jebutną baterię w rowerze.

Znaczy, wiem że się da - podpinasz się pod przewód od elektryki
rezy100r - #rower #ebike #rowerelektryczny #rowery #krakow #kiciochpyta 

Czy ktoś si...

źródło: comment_1659375051oJOzElfcSxnlKrpp8jhNxP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, macie jakieś doświadczenie z naprawą pogwarancyjną lub wymianą zegarka #garmin #forerunner? Wygląda na to, że mój fr645 ma wadę fabryczną. Na mocowaniach paska pojawiły się jakiś czas temu małe pęknięcia. Dziś koperta pękła. Niestety Garmin wymaga ode mnie paragonu, którego nie posiadam. Jakieś pomysły jak to można ogarnąć? W necie spotkałem się z informacjami, że zegarki z taką wadą były wymieniane nawet po gwarancji.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JanHochwander: dzwon na infolinie, az trafisz na innego konsultanta.
Ostatnimi czasy natrafiam na info, ze serwis garmina sie mocno skiepscil i cos co kiedys bylo ogarniane od reki, teraz stanowi problem nie do przeskoczenia.
Jak kiedys podstawa reklamacji mogl byc pierwszy login urzadzenia do garmin connect, tak ostatnio znowu zadaja paragonow/faktur.
Pomijam kompletna olewke, na wszelkie srodki komunikacji, poza telefonem, bo nawet poziom zenady przekroczylo.

Znalazlem takie cos i program wymiany, niestety nie
  • Odpowiedz
Chodzi mi po głowie jakiś Garmin, początkowo myślałem o Fenix 6, ale patrze że w sumie za połowe ceny mogę mieć Vivoactive 4, który do tego jest na tyle neutralny że po zmianie paska to od czasu do czasu i do czasu też przy koszuli by nie szczypał w oczy (Fenix jednak ma typowo sportowy wygląda).

I tu pytanie - Co ma Fenix czego by mi brakowało w Vivoactive?

Jeszcze musze gdzieś
Radus - Chodzi mi po głowie jakiś Garmin, początkowo myślałem o Fenix 6, ale patrze ż...

źródło: comment_1659356261TRp3vD6XJeIt0WKSR9GRWH.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Radus: tętno przy pływaniu, lepsza bateria, informacje o wytrenowaniu, jednak w sporcie lepsze przyciski jak ekran dotykowy (syn ma vivoactive i jakoś mnie dotyk nie przekonuje), obsługa smart trenażerów i wiele wiele więcej różnić.

Teraz wszystko zależy jakie sporty cię interesują.
  • Odpowiedz
#garmin hej byłby ktoś zainteresowany kupnem fabrycznie nowym (nie otwartym) garmin instinct 1 bez solar z gwarancją jeszcze na 2 lata około? Kupiony w azymut. Ewentualna wymiana z dopłata z mojej strony na #applewatch
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie są Wasze doświadczenia z ekosystemami #garmin i #polar?

Szukam zegarka sportowego do:
- śledzenia tętna i tempa w czasie biegania i treningu na siłowni
- trenowania biegania z wbudowanymi w aplikację planami
- (opcjonalnie) śledzenia jakości
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czz17: Mam polara grit x pro wcześniej chyba z 7 lat m400 z pasem h7. Ogólnie sprzęt nie do zajechania. Ekosystem spoko choć słabe jest to ze nie da się w prosty sposób wrzucić aktywności nie generowanych z polara. Czyli masz zegarek, całodobowy pomiar tętna itd, ale na rowerze korzystasz z wahoo czy czegoś tam innego. W prosty sposób tej aktywności z wahoo nie wrzucisz do polar Flow tak aby
  • Odpowiedz
@Krever: ale ty piszesz w o trybie po prostu smartwach, czy zakladasz jakies treningi/aktywnosci w uzytkowaniu?
Bo w trybie smart to stary fr935 wytrzymywal 2 tygodnie bez zadnej aktywnosci.
  • Odpowiedz
@Krever: Zależy czego oczekujesz od zegarka. Mój stary 935 z rozjechaną baterią jak nic nie robi i nie mierzy tętna na nadgarstku to pewnie lekką ręką zrobi 2 tygodnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Szukam pomysłu na połączenie linucha z komunikatorem satelitarnym tak żeby załoga na morzu sobie mogła siąść jak w kafejce i klepać wiadomości lapkiem zamiast moim srajfonem

Inreach mini2 i fedora #linux #garmin #sieci
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@birus: mam 6 pro i jest zajebisty, na rower, spacery, siłkę. Czasem Spotify z zegarka, płatności nfc, od roku korzystam i na baterie nie narzekam...czasem spada szybko jak często i długo korzystam przy aktywnościach z lokalizacją, muzyką itp
  • Odpowiedz
Jezdze z garminem w ktorym mam ślad wyznaczony przez komoot. Jak jade po prostej drodze to garmin co jakiś czas sygnalizuje ze niby będzie "skrzyzowanie" i mówi - wjedź na chodnik.

Tzn jeden problem jest taki że każe mi jechać chodnikiem a drugi problem ze dla niego wjazd na chodnik to skręt i mi to sygnalizuje dźwiękiem itd.

Da się to wyłączyć?

#rower #gravel #szosa #
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@koko_jumbo_i_do_przodu: Planujac trase na komoot sprawdzaj punkty, ktore zaznaczyles na mapie czy czasem nie dales na chodnik. Niestety gdy pracujesz na troche oddalonej mapie i zaznaczasz kolejne punkty to komoot lubi zaznaczyc chodnik zamiast drogi - powinni to poprawic. Czesto tak mam i musze pozniej sprawdzac punkty, ktore zaznaczylem i poprawiac jesli komoot stwierdzil, ze chodnikiem bedzie lepiej. Garmin nic do tego nie ma.
  • Odpowiedz
#zegarki #modadamska #garmin #zegarkiboners

Oglądam się za prezentem dla kobiety i zegarek wpadł mi do głowy bo wiem, że jej się podobał u kogoś taki ładny smartwatch chyba Garmina, który był smartwatchem, ale ze wskazówkami i generalnie w tych modnych złoto/różowych kolorach. Widzę, że jest taki Garmin za 800 zł (w linku niżej), ale oceny ma takie sobie. Możecie polecić coś podobnego, albo coś
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Maver87: Style to z grubsza ten sam zegarek, ale w lepszej wersji. Ma kolorowy wyświetlacz, płatności Garmin Pay i trochę odporniejsze szkło.
Vivomove 3S to pomniejszona wersja Vivomove 3, więc ma mniejszą baterię.
  • Odpowiedz
#garmin #bieganie
Są jakieś odznaki za spree z treningami? Bo mój Garmin 6X Pro zaczyna mi sugerować przy starcie treningu, że powinienem zrobić sobie przerwę, a ja skurczybyka nie chcę posłuchać bo tylko 2 dni mi brakują do przekroczenia 10.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cinekk: Sam poleciałem jeden bieg z 935 + HRM Run a na drugiej ręce 955. Dopóki biegłem spokojnym, jednostajnym tempem było ok. Jak przycisnąłem interwał prawie na 100% 955 zagapił się, że przyśpieszyłem bo tętno wzrosło znacznie później. Jak już zwolniłem tętno dalej było wywalone w górę o dobrych 10 punktów więcej niż wskazywał pas.
echelon_ - @Cinekk: Sam poleciałem jeden bieg z 935 + HRM Run a na drugiej ręce 955. ...

źródło: comment_1658840808bYyHeZxJFlR0TFj7R89kOn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@echelon_: ok spoko ale ja porównywałem 6x do 7x. Większe i cięższe, więcej latają na ręce i wg mnie jednak 7x bardziej dokładny ale na pewno nie lepszy od pasa.
  • Odpowiedz
Siemanko przychodzę z głupim pytaniem pokroju co lepsze pepsi czy cocacola

Zastanawiam się nad wyborem komputerka rowerowego, przeczytałem masę podobnych tematów i obejrzałem masę porównań na YT i dalej nie mogę się zdecydować który wybrać:
- Wahoo Bolt v2
- Garmin 530

Czy
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W jaki sposób posługiwać się śledzeniem treningu na rowerze, a konkretniej z jego zatrzymywaniem w zegarku Garmin? W aplikacjach typu strava tego nie doświadczyłem, a w Vivoactive 4 po 30 minutach od pauzy, trening z automatu się kończy i zapisuje :(
Jadę na obiad podczas 8 godzinnej jazdy, mam np. przerwę na obiad, która trwa 45 minut. Nie ma opcji jak to obejść?
#garmin #vivoactive #rower
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@flookir: jak wciśniesz pauzę to pokazuje się menu gdzie masz w opcjach coś w stylu 'wznow później'. Jak to wybierzesz to się nie zakończy z automatu. Automatyczne zapisywanie po jakimś czasie po wciśnięciu samej pauzy pewnie ma służyć temu żeby ktoś nie zapomniał zapisać i mu się nie skasował trening
  • Odpowiedz
Szukam zegarka do monitorowa swojej aktywności, bieganie oraz siłowania. Wybór padł na forerunner 245. Czy jest sens dopłacać do wersji 255? Miał ktoś okazję już testować ten model? Czym w praktyce się różnią? I czy w tym nowszym modelu będą lepsze pomiary?
#garmin #forerunner
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

miraski, czy ktos z Was tez ma problem z odparzeniami od zegarka #smartwatch #garmin ? mam go od kilku lat, kiedys nie mialem z tym problemu i moglem go nosic praktycznie caly czas. A teraz wystarczy dzien i juz mam czerwona swedzaca skore. Nie widze zeby pasek byl jakos zuzyty, ale moze starla mu sie jakas ochronna warstwa?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@bastianbastiante ja przekładam na noc na drugą rękę i zdejmuje do wszystkich "mokrych" zajęć, żeby się woda pod zegarek nie dostawała przy codziennych czynnościach, kiedy nie potrzebuje aktywności. Pomaga.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć, ktoś wie na jakiej podstawie Garmin 530 przelicza spalone kalorie?
Porównałem sobie ilość spalonych kalorii na trasach po użyciu Garmina i wartość różni się o 1/2 czasami 1/3 więcej.
Nie używam dodatkowych liczników ani pasków do mierzenia tętna.
#garmin #szosa
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kupiłem fenixa 6 i tak jak ogólny Vibe z zegarka jest świetny, tak czujniki na nim w moim przypadku to żart. Miałem GPS + glonas,jutro przetestuje coś innego, ale zaczął pomiar z ulicy obok (xD) a później wchodził na budynki po drugiej stronie ulicy. I to była kwestia 20-30 metrów od nitki która bieglem... Fakt, bylem koło linii ele, ale mieszkam w mieście i ciężko tego uniknąć. Hr sensor jest akceptowalny przy
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alverini: Link or didn't happen.

A w kwestii jakości sensorów to też trzeba umieć test wykonać. Bo jak recenzent zrobi sobie spokojne wybieganie jednostajnym tempem to potem chwali jaki to ten zegarek cudowny. Niech interwały zrobi to pogadamy.
  • Odpowiedz