Z racji, że projekt na studia musiałem zrobić w Javie to w końcu przysiadłem do tego języka. Pomijając obecność na dwóch(sic!) zajęciach nie miałem specjalnej styczności z tym językiem. Dodatkowo postanowiłem, że ma być to aplikacja graficzna. W dużym skrócie w poniedziałek po południu w Subway'u wpadłem na to żeby zrobić sapera, opracowałem mniej więcej co taki projekt powinien zawierać, nawet jakiś baaardzo wstępny kod napisałem, a
@szklane_kapcie: Tak jak mówiłem- deadline mocno, nie mam zielonego pojęcia. Na dniach podejdę do tego z chłodniejszą głową to ogarnę, ale znając życie to ten błąd(nie mówię o innych) się nie powtórzy, najwyżej zastąpi go inny. :D
@PsichiX: ło, chiny o.O tak się ciekawiłem czemu odmówiłeś, i chiny pewnie też brały trochę udział w decyzji? :D nie wiem czy bym chciał, nawet na sensowniejszą kwotę. (kwoty nie podasz? no przeżyje :P) Trochę mnie ciągnie do gamedevu, ale coś średnio to idzie... no ta właściwe to robię w branży nawet! ale no... klepie pluginy do minkrafta (java) xD Ale coś trudno mi znaleźć czas i chęci by zacząć dziergać
@PsichiX: może z nimi ponegocjuj czy nie dałoby się zdalnie jak nie chcesz wyjeżdżać :-) Z tego co widzę ten spatial os ma sens - bo jak rozumiem chodzi tu o:
1. Ominięcie sprzętowo / programowych ograniczeń 2. Obniżenie kosztów produkcji
No mi się wydaje że to ma przyszłość- wystarczy zobaczyć ile middlewaru jest używanego w produkcji gier - twórcy mogą się skupić na tworzeniu zamiast wymyślać koło na nowo -
Kontynuując ten wpis, udało nam się wrzucić do naszej gry trochę wykopu ( ͡°͜ʖ͡°)
Najwięcej plusów w poprzednim wpisie zdobył @Thou i to jego komentarz będziecie mogli zobaczyć w cutscence mojej pierwszej gry "Up&Up", która już za parę dni pojawi się na Google Play i App Store :)
Mirki i Mirabelki! Po 1,5 roku pracy udało nam się opublikować naszą grę logiczno-zręcznościową grę z elementem multiplayer - Maze Bandit na IOS i Android.
Cześć Mirki i Mirabelki! Po 1,5 roku pracy udało nam się opublikować naszą grę logiczno-zręcznościową grę z elementem multiplayer - Maze Bandit na IOS i Android. Z tej okazji mamy dal Was #rozdajo po 5 kodów na Welcome pack: IOS: LHA6TA46NT6Y 7JEET79EHJ9F APY7F76MWER7 RPWNJP4TR4E3 LY6RNWLL7KAW
Wróciłem z urlopu, pora podziergać coś przy #vaultomb Nie sądziłem w momencie wydawania gry, że będzie jeszcze tyle do zrobienia, a z każdym dniem dochodzą nowe zgłoszenia i pomysły w którą stronę dalej się rozwijać. Na chwilę obecną, jako że nie ma już krytycznych błędów, a rozgrywka przebiega stosunkowo bezproblemowo postanowiłem popracować trochę nad interfejsem, żeby nie był tak ubogi i biedny (oraz bardziej dopasowany pod urządzenia mobilne). Nie mam zacięcia artystycznego,
@wytrzzeszcz: Wiem, też gram codziennie i mnie to wpienia już od dawien dawna żeby to zrobić jak należy. To jest właśnie ten moment w którym będę przepisywał takie "osrane" rozwiązania na bardziej user-friendly ( ͡°͜ʖ͡°)
#gamedev #unity3d #unity #immakingroguelike Siema gamedevowe świry. Słyszałem, że lubicie rogale. Nadszedł czas pokazać moje brzydkie dziecko i na pierwsze wyjście z mroku wybrałem oczywiście was miraski. Giere składam po godzinach od jakiegoś czasu. Robie prostego roguelike'a w unity inspirowanego klasycznymi crpgami ala diablo 1 i rogalami ala nethack.
Wyrozniac gre ma przede wszystkim: - hybrydowy system realtime/turn based - kiedy ciągle sie poruszasz, masz wrażenie, że grasz w real time, ale
Ahoj. Mniej więcej rok temu miałem przyjemność zaprosić was do bety mojej pierwszej doprowadzonej do końca gry w trybie multiplayer - którą udało mi się z wami doczołgać do etapu na tyle komercyjnego, że mogłem rzucić robotę, żeby pracować dwa razy więcej za dwa razy mniej.
@Radziox: ja w ogóle uważam że mogliby nie usuwać greenlight tylko dac weryfikacje wg tego pomyslu steam direct najpierw, a potem steam greenlight dokladnie jak teraz. Wtedy bylby przesiew poczatkowy, zapora finansowa a potem community
Powoli przygotowuję nowy odcinek "Twórców Niezależnych" :) zapraszam do playlisty tych, którzy nie znają tej serii.
Oprócz tego można się spodziewać w przyszłości znowu tutoriali: trochę chcę odetchnąć od vlogów i zrobić znowu więcej materiałów o np. libGDX, może zahaczę też o jakiś tutorial Phasera w js.
no to budujemy drogi dla #bekaztransa nowy gif z gry, dodalem budowanie drog oraz nowy system generacji lasow obserwuj #thevillage aby dostawac newsy o grze!
#gamedev #rezogry
źródło: comment_EPZwgDYG4lxc2E7IiALlsVPxxolGwqnp.jpg
Pobierzźródło: comment_aaA0rfCGUoVICZZVhTL4u8tpNMTRo9lb.jpg
Pobierz