Wpis z mikrobloga

Uff, wydanie czegokolwiek to ciężka sprawa. Dużo rzeczy nagle na głowę się zwala, tak, że ledwo człowiek ma czas na cokolwiek. Od wydania demka ΔV: Rings of Saturn (Steam) byłem na Wykopie raczej cicho - ale to nie znaczy, że nic się nie działo, wręcz przeciwnie:

* Wypuściłem w sumie 5 aktualizacji.
* Dorobiłem się chińskiego tłumaczenia, a przy okazji liznąłem całkiem sporo informacji o specyfice chińskiego rynku gier. Temat na całkiem osobny post.
* W grze są teraz tryby dla daltonistów - w ogóle o tym wcześniej nie myślałem, no ale skoro się gracz zgłosił, wypadało zrobić.
* Pojawiło się trochę recenzji - jedne przychylne, drugie mniej. Wypadało trzymać rękę na pulsie.
* Samo zarządzanie Steam też zajęło trochę czasu.
* Dorobiłem się w końcu automatycznego buildera, bo eksportowanie 6 wersji ręcznie zaczęło się już robić męczące.

Teraz na reszcie trochę się odrobiłem z rzeczami nudnymi i wracam do pisania rzeczy fajnych. Obecnie na tapecie jest menu zarządzania statkiem w czasie lotu - tutaj będzie się wzywało pomocy, słuchało komunikatów radiowych, drutowało systemy i ogólnie zarządzało statkiem w locie. Na chwilę obecną menu żadnego jeszcze nie ma, za to jest już miejsce, gdzie się pojawia i tło dla niego. Samo naprawianie statku powinno pojawić się w 0.27.x, również w wersji demo, gdzieś w połowie tygodnia.

tagi do obserwowania / blokowania: #kodermakesgames #deltav

koder - Uff, wydanie czegokolwiek to ciężka sprawa. Dużo rzeczy nagle na głowę się zw...

źródło: comment_KbOfO9f3PMsCL6VRklasVSulLi7BtqrD.jpg

Pobierz
  • 11
@Neurohaox: W czasie lotu będzie tylko "drutowanie". Mechanik ma poziom umiejętności, np. 4. Do tego poziomu możesz robić modyfikację w systemach, zabierając punkty z jednego rodzaju uszkodzeń i dając do innego. Możesz więc np. poprawić przerywające manewrówki kosztem większego ich wygięcia, albo skorygować zatarcie prętów reaktora kosztem małego wycieku. Lepszy mechanik może więcej w statku zmienić, ale do porządnej naprawy potrzebna jest wizyta w bazie - drutowanie ma tylko pozwolić dolecieć
@koder: A później wracam do bazy a tam: "łooo panie, kto to panu tak ... przedrutował.jpg" zrobimy, ale należy się tysionc z góry i gwarancja do bramy, a potem się nie znamy XDD
A w sumie tak przy okazji pomyślałem, że spoko by było jakbyś mógł kupić zapasowe części do naprawy, żeby potem z dobrym mechanikiem sobie móc całkiem naprawić/wymienić w czasie lotu.