Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, poradźcie młodszemu koledze gdzie szukać inwestorów.
Sprawa wygląda tak: Ponad rok temu wpadłem na pomysł gry, którą wkrótce później zacząłem realizować. Na początku było to zajęcie czysto hobbistyczne, ale tak mi się spodobało widząc potencjał w grze, że przeszedłem na pół etatu, a chwilę później wziąłem półroczny urlop bezpłatny. Na chwilę obecną muszę wrócić do pracy bo mi się kończą oszczędności. W grę wpakowałem 100k+ PLN (duży odsetek poszedł na część artystyczno-muzyczną, bo grywalność w dużej mierze jest od klimatu gry no i musiałem zapłacić jednemu #programista15k, który mi pomagał). Nie chcę, żeby gra umarła, bo jest ukończona w 80% (mechanika pewnie w 95%, ale wciąż brakuje "świata", niektórych efektów, dzwięków itp.) no i teraz pytanie do #freelance #programowanie #gamedev Jak znaleźć kogoś kto zainwestowałby w ten projekt $$$? Ja się już wydrenowałem :-(. Opublikować to gdzieś na zasadzie pre-release (nie chce też, żeby gra na stałe została w fazie early access jak to ma miejsce w wielu produkcjach) i liczyć na szczęście, szukać jakoś prywatnie czy jak to się robi?
Z anonima, bo nie chce, żeby koledzy z pracy wiedzieli czemu mnie nie było w biurze.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem co koledzy napiszą na priv, ale na pewno warto mieć chociażby filmik demo na yt. Kickstarter i tego typu portale do rozważenia. Są też Anioły Biznesu, nie wiem jak wyglada z ich inwestycjami w rynek gier, ale może ktoś się zainteresuje - czasami są tego typu spotkania w Warszawie. Jest też https://poland.wolvessummit.com/pl/ , być może warto wejśc do strefy startupowej, zrobić networking i po prostu cały dzień rozmawiać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: A mi się wydaje po l krótkim opisie że własnie splajtowałes swój pierwszy startup
Wypierdzieliles 100k PLN i na oko gra jest skończona w 80% A wiesz ze jest taka zasada 80/20 i wg niej na ostatnie 20% wydasz 80% zasobów
Ale masz cały czas szansę to uratować Zanim znajdziesz inwestora poczytaj o MVP i koniecznie zrób dobry realny plan biznesowy