Jest ktoś we #francja i chciałby sie pobawić w potwierdzenie tez z tego znaleziska?
https://www.wykop.pl/link/6236161/en-firmy-nie-egzekwuja-francuskiego-paszportu-szczepien/

- Certyfikaty testowe są sprawdzane raz, a następnie wymieniane na token, który nie wygasa.
- Przeterminowane testy były akceptowane.
- Akceptowanie kodów QR, których nie udało się zeskanować".
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pobo: zalezy jaki bilet - ile jazd, w jakich dniach i skad dokad. Jednorazowe bilety na 5 dni moga w okreslonych przypadkach byc tansze, niz pass tygodniowy (ktory liczy sie poniedzialek-niedziela, a nie od dnia x do dnia y!).

Przykladowo: karnet na 10 przejazdow w obrebie sieci metra - 14,90 + 2 eur nosnik (w postaci karty), ktory potem mozna doladowywac.

No i nie warto kupowac zadnych kart paris visite.
  • Odpowiedz
@PiotrFr: paszporty szczepionkowe jest to element wstępnym do przyjęcia znamienia bestii. Ap 13:16 "I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło 17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub LICZBY JEJ IMIENIA. 18 Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka.
  • Odpowiedz
@Rabusek: Komuś już to tutaj pisałem, że będzie to fikcja, a to "wielkie sprawdzanie" to straszak w drugą stronę, który ma osłabiac morale i działać na zasadzie "zobacz, jak się nie zaszczelisz to nigdzie nie wejdziesz itd".. Hasło "jeśli się boisz to już jesteś niewolnikiem" dalej aktualne. Tak samo się to tyczy, 30tys kary u nas, za "celowe wprowadzanie w błąd sanepidu" jedna wielka propaganda. Dalej na to pluje i
  • Odpowiedz
#emigracja #agencjapracy #francja #pracazagranica
Hej, byłem kiedyś na zmywaku prawie dwa lata w UK, teraz szukam opcji wyjazdu przez agencję, czy teraz wszystkie agencje wymagają szczepienia/paszportu Covidovego? Czy poszczególne kraje wymagają rożnych szczepionek/dokumentów? Jak to wygląda we Francji(widziałem oferty w Marsylii). Do UK pojechałem na pałę bo znałem język/miałem nocleg na kilka dni u kumpla. Polecacie jakieś uczciwe agencje we Francji/Belgii, Holandii? Takie z
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RabarbarDwurolexowy:
Proponuję wyjazd z naszą agencją Up Recruitment. Rekrutujemy dla pracodawcy w Holandii na sortownie owoców oraz szklarnie. Praca na minimum 3 miesiące z możliwością przedłużenia. Zapewniamy nocleg i pomagamy wyrobić potrzebne dokumenty. Nie spełniamy tylko jednego wymogu, a mianowicie nie opłacamy i nie organizujemy transportu, dla chętnych podajemy namiary na sprawdzonego przewoźnika. Jeśli jesteś zainteresowany napisz do mnie, wtedy odpowiem na wszystkie pytania i podam szczegóły :)
  • Odpowiedz
W nocy z 16 ma 17 sierpnia 2021 roku startuje lekka europejska rakieta nośna Vega. Z Gujany Francuskiej wyniesie ona kolejnego europejskiego satelitę obserwacyjnego Ziemi serii Pléiades Neo. Dodatkowo 4 miniaturowe satelity m.in. do wywiadu elektromagnetycznego.

Opis misji, transmisja na żywo na Kosmonautyka.pl:
Start rakiety nośnej Vega z satelitą Pléiades Neo 4 - nie przegap!

Ciekawe? Dziękuję Ci
yolantarutowicz - W nocy z 16 ma 17 sierpnia 2021 roku startuje lekka europejska raki...

źródło: comment_1629101567dO5SGIl9CFOM8opUgHTLiD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NadiaFrance: opisałeś po prostu każdy większy wypad z szefem/managerem w większym korpo. Oni mają na takie wypady specjalnie środki przypisane. W IT w polsce też takie się rzeczy zdarzają (miałem menago z Niemiec, Irlandii, USA więc tu nie ma zależności od narodowości)
  • Odpowiedz
@NadiaFrance: A jak to jest z paryskim parkowaniem, czyli parkowaniem, aż zderzakiem nie dotknie się sąsiadującego auta? Prawda to czy plotka?


@Chrystus: Prawda ale nie jest to jakas regula, widywalem kilkukrotnie samochody zaparkowane na zyletke, nie ma wuja ze noe przepychaly sie nawzajem
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tu powiem trochę o zasadach komunikacji panujących we francuskich firmach.

1. Do przełożonego zawsze mówi się "dzień dobry", ale przełożony może odpowiedzieć "cześć". Ja do swojego mówię "cześć", ale on jest ok, ale pracowałam też z takimi, gdzie to było bardzo źle widziane, ale i tak tak mówiłam.
2. Do ludzi z tej samej firmy, albo z tego samego działu, ale z którymi nie pracujemy bezpośrednio, mówi się "dzień dobry", powiedzenie "cześć" jest strasznym
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NadiaFrance: a co to za różnica gdzie? Skoro ktoś czego wymaga a sam tego nie robi to znaczy, że traktuje cię z góry a nie, że jest kultura jakaś.

mówiłeś "cześć" przełożonemu i ludziom z innych działów? Miałeś wtedy na tyle znajomości języka/kultury by wiedzieć, że może byłeś źle odbierany?

Miałem. W niektórych branżach jest to nawet standardem. Np w TSL mogę się skontaktować z firmą z drugiego końca Francji
  • Odpowiedz