Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu wrzucałem post o przeprowadzaniu się do Francji. Chciałem poinformować, że już dotarłem na miejsce i na youtube będę relacjonował jak wyglądają moje wrażenia z tej #emigracja jak idzie szukanie pracy i co trzeba zrobić by ją w ogóle dostać. Poruszę też temat wynajmu mieszkania, jego kosztów, kosztów życia, zarobków a także postaram się pokazać jakieś ciekawe miejsca w okolicy itp. Więc jeśli kogoś temat życia za granicą interesuje, to zapraszam na mój kanał. Także możecie pod tym postem zadawać jakieś pytania, jednak ostrzegam, że jestem tu tylko ponad tydzień więc jeszcze nie wiem wszystkiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.youtube.com/watch?v=s5b60UekwUI&lc=Ugx5gHa_AEvpoCwaMmB4AaABAg.9Vqo7Enz0DE9Vrart16es4

#francja #youtube #pokazmorde #ciekawostki #podroze
Pobierz piter91r - Jakiś czas temu wrzucałem post o przeprowadzaniu się do Francji. Chciałem ...
źródło: comment_1639334318enqmqZ7XdbCZqCadIpYwmq.jpg
  • 47
@daaw Można i większość ludzi tak właśnie robi. Ja mam swój kanał od 2013 roku i robiłem mocno poradnikowe filmy o tym co trzeba załatwić i jak po przylocie na wyspy. Te filmy ułatwiły wielu osobom start więc to nie jest tak, że tylko chce pokazać co tam u mnie ale też lubię pomagać ludziom i dzielić się swoimi doświadczeniami bo sam się też posiłkowałem podobnymi filmami ( ͡º ͜ʖ
@kokosik: Odpowiedzi na te pytania masz w filmie :P
Ale napiszę Ci w skrócie: Mieszkam w Montpellier, zajmuję się szukaniem pracy i sprzedażą na Amazonie, nie znam francuskiego ale się uczę. O tak, są tu przepiękne tereny. Ponad godzinka do granicy z hiszpanią a tylko 3h do Barcelony. To samo tyczy się dojazdu do Nicei i jeszcze ok 2h jazdy dzieli mnie od Alp gdzie są cudowne stoki narciarskie, więc lokalizacja
Południe jest fajne tylko bardzo leniwe. Do pracy ściągają ludzi z północy, imigranci też są mile widziani. W każdym razie dla Polaka #!$%@? praca będzie tylko trzeba będzie się przyzwyczaić do tej południowej 'organizacji' i tego że miejscowi zrobią wszystko co w ich mocy żeby się zbytnio nie zmęczyć.
@piter91r: jak prześlesz pieniądze do Polski ? Jakie są podatki ? Czy podlegasz podwójnemu opodatkowaniu ? Czy zapłaciłeś Exit TaX ? Czy lubisz Macrona i jego gangsterów ? ( ) Koszty życia , zakaz diesla, wynajem mieszkania Polakom , strajki krajowe , demonstracje i zamieszki , liczba murzynów i arabów ( ) morderstwa , gwałty , napady , bezdomność , wysokość
@piter91r: wybacz jestem w miejscu gdzie internet jest średni i filmu nie widziałem ale jak wrócę do domu to chętnie obejrzę. Montpellier jest równie niebezpieczne co Marsylia.chodzi mi o arabskich najeźdźców i ich gangi? Pamiętaj że w pobliżu masz również kilka torów wyścigowych na których jeździ F1 jeśli lubisz ten sport