Mireczki, istnieje coś takiego jak wysokociśnieniowcy? W sensie ludzie dla których wysokie ciśnienie tętnicze jest norma? Zmierzyłem swojej mamie, i wyszlo 179/94 puls 90, ona twierdzi że wyjebongo, dobrze się czuje żadnych tabletek nie weźmie, do lekarza nie pójdzie, tak ma od zawsze i niepotrzebnie się czepiam. Taki charakterek. Wiem że wykop to nie poradnia, ale może ktoś coś wie, podpowie #medycyna #farmacja #apteka
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@patryk747: ogólnie wysokie ciśnienie to choroba przewlekła, rozwija się latami i długo nie daje objawów, ale swoje w organizmie robi tj. niszczy serce, nerki, mózg, tętnice.... gdy już wystąpią objawy uszkodzenia tych narządów to często nie da się już tego odwrócić. Wiadomo nie ma obowiązku leczenia, ale trzeba się liczyć z tym, że ryzyko zawału czy udaru to the moon.
  • Odpowiedz
  • 5
@patryk747 Jest juz po wielu latach zaadaptowana do takich ciśnień, ale im dłużej trwa takie nadciśnienie - tym więcej powikłań już się wydarzyło i do wielu doprowadzi.

To jest bezwzględnie do leczenia.
  • Odpowiedz
Czemu jeszcze nikt nie stworzył tabletki zawierającej wszystkie niezbędne człowiekowi w ciągu doby witaminy z dobrą przyswajalnością i odpowiednią dawką? #mikrokoksy #farmacja
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@przeczki jest to skomplikowane ze względu na złożoność. Jeśli chodzi o same witaminy to jest zasadniczym problem pmbo witamy dzielą się na rozpuszczalne w tłuszczach i w wodzie. Ze względu na charakter chemiczny jest to praktycznie niemożliwe żeby połączyć te wszystkie witaminy w jednym preparacie. Dlatego preparaty zawierające witaminy rozpuszczalne w tłuszczach powinno się spożyć przy posiłku zaś te rozpuszczalne w wodzie lepiej poza posiłkiem. Jeśli chodzi o mikro i makro
  • Odpowiedz
@przeczki: duzo witamin i minaralow ma wspolne wykluczenia. W sensie nie ma sensu brac jednoczesnie bo sie ktores nie wchlonie. Plus rozpuszczalnosc w wodze/tluszczach etc
  • Odpowiedz
Protip na zatoki dla uprawnionych do wystawiania recept podprowadzony od prof. otolaryngologa.

Wystawiacie sobie po jednej ampułce gentamycyny i deksametazonu i dostrzykujecie do butelki Xylometazolin 0,05. Ew. zamiast genta fiolka linkomycyny.

#medycyna #farmacja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak ja mam uzywac tych szamponów ze sterydem. Chodzi konkretnie o CLOBEX. W ulotce było napisane, że mam to wcierać w suchą skóre głowy. Co to znaczy? Bo zaczęłam mieć wątpliwości. Otóż gdy próbuje to wcierać w suchą skóre głowy - czyli jak rozumiem również suche włosy, to nie da się tym pokryć całego skalpu, bo wszystko wsiąka we włosy. No i też stosuje to już prawie 2 tygodnie, a efektów brak
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@CamusVevo: Właśnie słyszałem że ludzie tam robią na 2 etaty ale pytanie czy to jest młyn przez caly czas czy siedzisz sobie 1,5h i nic nie robisz, potme jacyś pacjenci i znów nic jakiś czas
  • Odpowiedz
@zanzi: raczej jest zapieprz ja pracowalem kiedys rok i zdjec to ze 100 dziennie sie robilo a czasem trzeba bylo dac sprzetowi odpoczac to samo z tk wiiec bywalo ze zostawalo roboty na pozniej
  • Odpowiedz
czy jak na recepcie mam napisane np. tabletkinarecepte accord, a zamówię sobie tabletkinarecepte aurovitas, bo są tańsze, to farmaceuta wyda mi te, co sobie zamówię czy będzie z tym problem?
#farmacja #leki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rekordciepla jeśli to ta sama substancja czynna, w takiej samej dawce i w takiej samej lub mniejszej ilości w opakowaniu to nie będzie problemu. Chyba, że jest na recepcie zaznaczone NZ czyli nie zamieniać, wtedy farmaceuta nie może zamienić. Aczkolwiek praktycznie to się nie zdarza
  • Odpowiedz
czy zmienia cos fakt, ze nie jest to lek a suplement diety?


@klamkaodokna: lek to lek, suplement diety to -jak sama nazwa wskazuje - jedzenie
lek musi mieć udowodnione działanie lecznicze, suplement nie
lek przechodzi szczegółowe badania zawartości i jak napiszą że jest tam 5 mg w tabletce to ma tam być 5 mg (+- niepewność, ale nie pamiętam jaka jest dla 5 mg)
suplementu nikt nie bada i producent
  • Odpowiedz
Używał ktoś belosalicu w płynie na owłosioną skórę głowy? Na ulotce nie ma nic, że trzeba to spłukać, ale jednak tam jest steryd jakiś, a na wszystkich innych płynach ze sterydem jest żeby to spłukać. Ktoś wie może co z tym robić? Lekarz nie powiedział, a zapomniałam dopytać

#medycyna #farmacja #dermatologia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie widze ekonomicznie mozliwosci zeby bylo tak, ze w jednej aptece wszystko jest tansze, a w drugiej wszystko drozsze.

One tak zongluja koszykami zebys biorac kilka rzeczy zawsze wyszedl podobnie, cale systemu business intelligence kombinuja nad tym zeby zarobili
  • Odpowiedz
@Zapaczony: naukowcy ostro rywalizują ze sobą. Zresztą już w szkole masz, że każdy nauczyciel uważa, że jego przedmiot najważniejszy. To ciągła wojną. Tak samo w badaniach. Jak popatrzysz np na polemiki fizyków teoria strun kontra grawitacja pętlowa to masz to samo. Ile było róznych oszustw przy badaniach, żeby zaistnieć? Japoński profesor archeologii od lat oszukiwał i robił fałszywki, które "odkrywał", wielką imba o syntezę termojadrową w szklance wody. To nie
  • Odpowiedz
Witajcie Mireczki, takie pytanko może gupie może mondre, nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy kompleks witamin b, magnez i kolagen brany w formie tabletek może jakoś wpłynąć na sny? Ostatnio zacząłem się tym suplementowac i zauważyłem, ze biorąc je wieczorem mam potem jakieś szalone przygody w czasie snu, jakbym prowadził tam drugie życie ( ͡ ͜ʖ ͡) A pytam bo jestem zdziwiony,
wylaczenaamen - Witajcie Mireczki, takie pytanko może gupie może mondre, nie wiem ( ͡...

źródło: A65C22CB-48CE-4E81-929C-1F4955B3CCF1

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach