Wpis z mikrobloga

@MakaronowyStwor: w pierwszej aptece cena ok, przecież utrzymanie lokalu swoje kosztuje, pracowników trzeba opłacić i jeszcze właściciel chce żyć. Jak do internetowej ceny doliczysz wysyłkę to może wyjść drożej i na dodatek musisz czekać
  • Odpowiedz
@MakaronowyStwor Podatek od braku internetu dla emerytów. Ja dlatego nawet najmniejszą pierdołę (nawet głupią witaminę C) zamawiam online z odbiorem osobistym, bo wtedy przynajmniej wiem ile zapłacę, a nie że w każdej aptece cena z półki to średnia z internetu razy dwa (°°

Tak samo w elektromarketach. Na miejscu dziadek zobaczy kabel hdmi za 70 i 150 zł i się ucieszy, że
  • Odpowiedz
@MakaronowyStwor: @Tytanowy_Lucjan ja bym mial w dupie te różnice cen gdyby dało się normalnie jak człowiek zamówić leki z dostawą do domu/ paczkomatu. Czuje się jak małpa jak musze zamówić leki do apteki i czekać na dostawę, a aptekę mam 2 minuty od domu i przechodzę kolo niej codziennie 5 razy.
  • Odpowiedz
@JuneJohn Wtedy apteki by musiały pokazać ci swoje ceny, a to już za dużo dla januszy pigularstwa, którzy się chowają za internetowymi tworami z cenami z dupy.

Potrzebny jest obowiązek publikowania cen leków w internecie. Kuriozum jest to, że apteka to chyba jedyne miejsce, gdzie totalnie nie wiesz ile zapłacisz, bo wszystko pochowane w szufladach i nie wiesz czy mają zamienniki albo czy nie wciska ci wyższej ceny, bo akurat bogato wyglądasz.
  • Odpowiedz
@nomadicgoogler: Podałem koszt produkcji opakowania (25 tbl.) pewnego popularnego leku z grupy Benzodiazepin, produkowanego przez znaną polską firmę farmaceutyczną, z roku 2021, całkowity. Obecna cena leku to około 20 zł. Zdzisławie.
  • Odpowiedz
@MakaronowyStwor: Ale wiesz, że apteki mają różne ceny zakupu danego leku? Niektóre apteki mają wyższą cenę zakupu leku w hurtowni niż internetowa apteka na promocji dla klienta detalicznego. Duże sieci i zagraniczne korpo mają preferencyjne ceny zakupu dla siebie, a prywatne apteki i małe sieci dużo wyższe. Do tego dolicz marżę i koszty działalności i już wiesz czemu w wielkiej sieci cena jest A, a w małej aptece B.
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: a idź Pan. Poszedłem do Media Expert zobaczyć kosy spalinowe. Kumpel, który tam pracuje akurat miał wolne, ale odradził brania tych z ekspozycji, bo wiszą w słońcu drugi rok, wszyscy się nimi bawią, itd. W sklepie powiedzieli mi, że mają tylko dwie, które są na wieszaku na dworze. Postanowiłem więc zamówić sobie jakąś przez Internet. Sprawdzam dostępność - jest w sklepie, w którym byłem. 20 minut od zamówienia nowa kosa
  • Odpowiedz
@MakaronowyStwor: Wiesz, że tak jak kolega @magicznypirat napisał, cena hurtowa dla apteki często zależy od dealu danej apteki/sieci aptek z hurtownią? Sieci potrafią sprzedawać pacjentom leki taniej, niż apteka prywatna dostałaby dany lek w hurcie. Mi to przypomina takie zjawisko, które zaczyna się na n i kończy ieuczciwa konkurencja, ale najlepiej wieszać psy nie znając realiów danego rynku.
  • Odpowiedz