@Xardin: nie chodzi o to by mi było łatwiej (i tak gram łatwym państwem na łatwym poziomie trudności), czy bym wygrał w tą grę, a by sprawdzić:

a) czy da się grać w tą grę bez wojska

b) czy misja prowadzenia oświecenia pod hasłem pacyfizmu ma sens

c) z powyższego, czy może (choćby w "głupiej" grze strategicznej) istnieć 100% pacyfistyczne państwo niosące ogień oświecenia na cały świat - wojna jest
  • Odpowiedz
Po wyjściu nowego dodatku, wypadało wrócić na chwilę do #europauniversalis. Czechy okazały się zaś świetnym wyborem, moja najlepsza gra jak na razie. Początkowo przegrałem kilka wojen, ale mądre sojusze i brak szarżowania z AE na początku wkrótce zaowocowały potęgą. Skończyłem z sojuszami z Polską i Węgrami i Trierem jako wasalem.

#eu #eu4
S.....r - Po wyjściu nowego dodatku, wypadało wrócić na chwilę do #europauniversalis....

źródło: comment_5g0EHapLt0xiWsXidohaYfMtxnLszBWv.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przemysł Europy Wschodniej traci najwięcej...


@rzet: Ponieważ tak właśnie postanowiłeś?

EU nakłada sankcje, eskalacja i konflikt zbrojny - Polska staje się polem
  • Odpowiedz
@Vonsatch: zależy w jakiej chorobie ale akurat jeśli chodzi o ch ukł krążenia to mniej więcej w ten sposób rozkłada się wpływ. Ale tępe cebulaki winią za stan swojego zdrowia mityczną "służbę zdrowia".

Dla bardziej kumatych polecam dowiedzieć się nt wyników badań w płn. Karelii które jasno potwierdziły styl życia jako główną przyczynę chorób ukł krążenia. http://mailgrupowy.pl/shared/resources/7746,inne/36361,znaczenie-programu-polnocna-karelia-w-finlandii-referat
  • Odpowiedz
@Cripex:

No to nie jest dużo jak na Ottomanów.

Node to centrum handlu. Chodzi o to, że w stolicznym nodzie nie potrzebujesz kupca bo hajs zbiera się sam. Możesz go przeznaczyć do zbierania 9w innym miejscu (Azja, Indie) albo do przesyłania hajsu. Generalnie jak nie masz podbitej ogromnej ilości ziem w danym nodzie to wybieraj szlaki morskie i spamuj lekkimi statkami - jako Ottomani nie powinieneś mieć z tym problemu.
  • Odpowiedz
@vesterr: SP jedno ma napisane a drugie robi, z kolei PRJG to spadochroniarze z POPiSu

idź być lewakiem gdzie indziej :p

PS ten test euandi jest słaby.
  • Odpowiedz