P------ę Europkę piątkę, chcesz podbić mały kraj, a n----------z się z nimi po 5, a nawet 10 lat, bo spamują najemnikami, którzy są silniejsi od stałej armii xD Plus jeszcze prawie na każdej sąsiedniej lokalizacji stawiają zamek i kraj to jedna wielka forteca. Gra grywalna max do 1500 roku, bo dalej to tracisz nerwy. 35 tyś. j------h najemników!!! czaicie to? Niby też mam kasę na najemników, ale co to za gra oparta
MasterZiomaX - P------ę Europkę piątkę, chcesz podbić mały kraj, a n----------z się z...

źródło: 20260621135251_1

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MasterZiomaX: najemnicy mieliby sens gdyby wprowadzili mechanikę przewrotu, masz najemników więcej niż własnej armii? To twoi najemnicy atakują ciebie i sami ograbiają twój skarbiec, lub przyłączają się do przeciwnika, bo po co ginąć jak można podzielić łupy. Jest pokój a po wojnie zostało ci dużo najemników? Brawo, teraz maszerują na twoją stolicę by przejąć władzę, bo mogą.
  • Odpowiedz
Pograłbym sobie w którąś z strategii Paradoxu. Która jest w najlepszym stanie w 2026 roku: Europa Universalis V, Crusader Kings 3, Victoria 3, Hearts of Iron IV czy Stellaris? Innych nie kojarzę. Czy któraś z nich jest na tyle wyjątkowa, że daje sporo więcej?

#gry #paradox #europauniversalis #stellaris #victoria2 #crusaderkings2 #ck3 #eu5 #eu4 #
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FedoraTyrone: Hoi 4 ma 10 lat i mnóstwo dodatków tutaj chyba byś musiał ogarnąć abonament. Generalnie zależy na czym chciał byś się skupić w swojej grze. Jeśli rozwój dynastii to ck3 jak rozwój państwa to europka lub Victoria jak wojna to Hoi.
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone:

Która jest w najlepszym stanie w 2026

HoI4 & Stellaris > CK3 > Vic3 > EUV
HoI i Stellaris to już dziadki, więc są już dopracowane, a z nowszych to dopracowanie idzie z wiekiem. Taka Victoria była wręcz niegrywalna na premierę w porównaniu do stanu obecnego. Europka była grywalna, ale jednak jeszcze jest
  • Odpowiedz
Niech Paradox w końcu weźmie się za Stellaris 2, bo cykl rozwoju jedynki trwa już zdecydowanie za długo. Każda aktualizacja, każde dlc nie dość że kosztuje krocie jak za dziesięcioletnią grę. To jeszcze mniej lub bardziej rozwala wprowadzone wcześniej na przestrzeni dziesięciu lat mechaniki, i trzeba kolejne tygodnie czekać na łatki, a jak załataja to znowu coś nowego do tej gry wprowadzą i znowu od historia się powtarza itd xD
(
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kategorie krajów to jakiś totalny bullshit. Zaczynałem jako zakon, udała mi się krucjata i utworzyłem Królestwo Jerozolimy a raczej pic rel Wielki Jereozolimskie Zakon ( ͡° ͜ʖ ͡°), już ostrzyłem sobie ząbki na prusy i monarchie a tu zonk bo istnieje jakaś kategoryzacja z d--y o której nigdzie nie pisze i bujaj się leszczu bo potężne prusy z mnóstwem eventów i własnych odkryć mają niższą kategorie niż bieda
FiedorJV - Kategorie krajów to jakiś totalny bullshit. Zaczynałem jako zakon, udała m...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-12 143801

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FiedorJV: przecież jest napisane, że Prusy to kategoria 2, a Jerozolima 3 xD

@FireDash ja mam na koncie ponad 200h świetnej zabawy, a ty dalej czekasz xD nawet bugów za bardzo nie doświadczyłem
  • Odpowiedz
#aar #hoi3 #hoi4 #blackice #aarbozy #paradox
odcinek 4 aara bożego z black ice!
aar włoch
Podsumowanie boże nr 4. Kuciek dokończył wyzwalanie wysp brytyjskich i ostatecznie zmienił zdanie co do podbojów europejskich "kurła co ja będę robić do Barbarossy" więc zwyciężyła inicjatywa zajmowania całej Europy, obecnie padła Jugosławia, Irlandia, Grecja z wspaniała pomocą Włoch, Bułgaria jest chyba w trakcie. Te
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poddałem się i odinstalowuje Stellaris i chyba zamierzam kompletnie oleć wszystkie gry od Paradoxu.

W ostatniej rozgrywce zablokowałem się na bugu, zbuntowało się parę systemów, odbiłem je i nie mogę żądać pokoju, bo niby nie zająłem wszystkich systemów, pomimo że same systemy są opisane jako zajęte. I to nie jest jedyny powód, to po prostu był punkt w którym już mi się nie chce ignorować takich rzeczy.

Ta gra ma 10 lat i nadal
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FireDash: Odpuściłem sobie tą grę wiele lat temu mówiąc do siebie: "ten ostatni patch strasznie popsuł gę. Poczekam do następnego aż ją naprawia" I tak sobie czekam XD
No i dodatkowo ta gra to jest straszny pożeracz czasu, a ja czasu zdecydowanie nie mam :(
  • Odpowiedz
@FireDash: interfejs w każdej z ich gier kuleje. Czasami odnoszę wrażenie, że robią to specjalnie, aby ich gry wyglądały bardziej skomplikowanie niż jest to potrzebne.
Jestem ciekaw jak się ma Distant Worlds 2 do Stellaris. Jest bundle na Humble, to może się w końcu na skuszę
  • Odpowiedz
#aar #hoi3 #hoi4 #blackice #aarbozy #paradox
odcinek 3 aara bożego z black ice!
aar japoński
Małe podsumowanie po sesji. Kuciek dokonał bezczelnego desantu w Dover po zlikwidowaniu przy pomocy Sztukasów, tamtejszych obrońców. Następnie dowiózł większość swoich dywizji pancernych i rozpoczął marsz na północ. Obyło się bez większych niespodzianek, więc tylko czas był decydujący. Na koniec sesji Panzerwaffe dotoczyła się pod Scapa Flow.
W
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Reiter1906: no że 30-40 i jak widać na skrinach główne pancerne. A co do ataków Niemcy mieli przewagę lotniczą, to obtłukli myśliwce wroga, potem trochę poprawiali casami czy bombowcami, ale raczej skromnie, nie było większej pogrzeby. W ogóle samoloty są metą tego moda, musisz mieć tylko paliwa i lotniska, plus stack w który walisz nie może być totalnie przegięty. Samoloty są dość tanie, nawet i czteromotowe bombowce strategiczne, jak już
  • Odpowiedz
@sindram: Jestem w stanie nawet zapłacić za transfer. Kiedyś przetestuję. Dziękuję! Nigdy nie grałem na tym modzie. Ogólnie zbyt dobry to pewnie nie jestem - w porównaniu do Was.

To było coś pięknego:

Turboporadnik - Od zera do Führera
  • Odpowiedz
Taki zbieg okoliczności, sprawdzam dzisiaj wieczorem swój profil i ma 666 akcji. Niezły paradoks, doks doks doks paradoxxx, kto by się spodziewał a jednak, z okazji tego zarzucam taką nutę. A oprócz tego

ErogowyDrogowy - Taki zbieg okoliczności, sprawdzam dzisiaj wieczorem swój profil i m...

źródło: Akcje666

Pobierz
ErogowyDrogowy - Taki zbieg okoliczności, sprawdzam dzisiaj wieczorem swój profil i m...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jesteś po 40, że takie przemyślenia Cię napadają?


@qciek: Widzę, że mamy zupełnie rozbieżne poczucie humoru :)
Mam ci wyjaśnić na czym polegał ten dowcip? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
#aar #hoi3 #hoi4 #blackice #aarbozy #paradox
odcinek 2 aara bożego w black ice
aar włoski
Małe boże podsumowanie! Wczorajsza sesja była w gruncie rzeczy przygotowaniem się do tibijskich dymów jakie najprawdopodobniej nastąpią na następnej, co nie znaczy że była nudna. To znaczy na Włoszech trochę była, i to skutkuje tym że mój opis będzie dość lakoniczny, mam nadzieję że helvi
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marcelus: Nie tyle że źle co gra jest niedopracowana. Najwazniejsza, m9im zdaniem, mechanika handlu dopiero od 1.3 bedzie wyglądać tak hak powinna, na razie handel to męka.
  • Odpowiedz
Nie wiem jakiej czarnej magii użył Paradox przy okazji patcha 4.3 do #stellaris bo jestem totalnie w szoku, że udało im się tak przyśpieszyć grę i poprawić wydajność. Gra teraz zwyczajnie Z--------A jak powalona, ja nawet nie wyobrażałem sobie, że może tak szybko chodzić na moim średnim sprzęcie. Sprawdźcie sobie jak to teraz wygląda bo mi szczerze kopara opadła. Do tej pory te wszystkie optymalizacyjne patche to były jakieś drobnostki.
Kagernak - Nie wiem jakiej czarnej magii użył Paradox przy okazji patcha 4.3 do #stel...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@Filip3k91: Powiem tak, AI może za kilka lat nawet bezbłędnie wykrywać raka, tworzyć od podstaw leki, zmieniać gry w czasie rzeczywistym, zacząć się zachowywać jak człowiek, ale w grach Paradoxu nigdy nie będą choć trochę kumate XD
  • Odpowiedz
@Shatter: HV(hypervisor) to metoda używana do obchodzenia denuvo, działa na najnowsze gry. Ale budzi pewne zastrzeżenia co do bezpieczeństwa. Chociaż się tutaj dużo poprawiło względem pierwszej wersji i nie trzeba już całkowicie kastrować kompa z wszystkich zabezpieczeń aby działała.

jak się logujesz z kompa do maila i banków i chcesz tego używać to lepiej zakupić klucz sprzętowy w stylu yubikey dla dodatkowego zabezpieczenia. W zasadzie to zawsze warto tego uzywać,
  • Odpowiedz
Ciekawe kiedy będzie te zapowiedziane na koniec roku 2025 spolszczenie na Xboxa do ck3
#ck3 #paradox
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach