@quebec4: dla mnie jest niesamowite że można mieć pełnomocnictwo i samemu sobie sprzedać czyjeś mieszkanie. I to w sytuacji, kiedy notariusz może przecież przyjechać do domu.
No ale ja się nie znam na prawie...
  • Odpowiedz
@quebec4 ale wiesz że na przykład we Włoszech notariusz robi przelewy za jakąś dziesiątokrotnosc stawek w PL a dodatkowo jest sztywna taksa, tj każdy notariusz kasuje tyle samo i stawek się nie negocjuje?
Przejdź sobie proces zakupowy za granicą i pochwal się stawkami.
Pomijam fakt że notariusz odpowiada całym majątkiem jakby coś s--------l w akcie notarialnym. Na wprowadzenie w błąd kupujących w postaci oświadczeń to akurat nawet sąd nie ma wpływu.
  • Odpowiedz
@Zlo_Bobrem_Zwyciezaj: pełnomocnictwo związane było z przedwstępną umową sprzedaży, jego udzielenie nie jest niczym nietypowym w takim obrocie, to forma zabezpieczenia. W przeciwnym razie z umową przedwstępną musisz iść do sądu, jeśli druga strona nie chce zawrzeć umowy przyrzeczonej.
PS
Fajny nick.
  • Odpowiedz
@ipiter0: bzdura. Betonu pisowskiego jest max 30%. Nawrocki przegrał na zawsze głosy niezdecydowanych, symetrystów i pogubionych socjalistów. To wystarczy do porażki w wyborach jednomandatowych.
  • Odpowiedz