Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko139
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
szarin
szarin

szarin

Dołączył 7 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3762
  • Znaleziska 1250
  • Mikroblog 2512
  • Obserwujący 7
  • Obserwowane 13

2180

Hotel Gołębiewski za kwotę 5000 zł za noc bez klimatyzacji!

Hotel Gołębiewski za kwotę 5000 zł za noc bez klimatyzacji!

Hotel Gołębiewski w Pobierowie, 5 000 zł za noc, klimatyzacja kaput, infolinia kaput, zielona woda. Nic tylko współczuć hotelowym gościom w takim piekle.

danoneek
z
x.com
dodany: 18 godz. i 56 min temu
  • 526
  • #
    ksiazulo
  • #
    hotel
  • #
    golebiewski
  • #
    morze
  • #
    morzebaltyckie
  • #
    pobierowo
szarin
szarin
szarin 16 godz. i 48 min temu via Wykop
  • 6
@GreenProxy: To nie jest "ekologiczna wentylacja wodna"! Poszli po taniości robiąc układ na solance (aby w zimę nie zamarzało). na 1200 pokoi po 40m2 wiesz ile by urządzeń na "gaz" poszło. Musieli by zamiast widoku na morze stawiać panele PV aby to napędzić. Jeśli zakładamy 3,5kW urządzenie na 35m2 * 1200 pokoi. Oczywiście nie bronię ich bo pojechali po taniości, jak kompletni amatorzy za hotel za grubą kasę. Projektowane to
Feeder
Feeder
przedwczoraj, 15:50:01
  • 7
PRZEMIENNIKI.NET wraca w nowej odsłonie!

#hamradio to doskonała okazja aby zaprezentować szerszej publiczności nową odsłonę dobrze wam znanego serwisu przemienniki.net

Teraz dostępnej także jako repeate.rs z tłumaczeniem na wiele europejskich języków.

Jest
Feeder - PRZEMIENNIKI.NET wraca w nowej odsłonie! 

#HamRadio  to doskonała okazja ab...

źródło: IMG_6690

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarin
szarin
szarin wczoraj, 13:16:26 via Wykop
  • 0
@dktr: Ja mam Motkę MTR2000 zainstalowaną na chałupie jakieś max 10m nad ziemią i też daję radę. Do ręczniaka na 20km bez większego problemu.
  • Odpowiedz
RaciczkaEntertainment
RaciczkaEntertainment
24.06.2026, 17:48:59
  • 1
Na wstępie - tak, nie znam się w ogóle. Niemniej z nudów chciałem sobie coś posłuchać, cokolwiek. Zaopatrzyłem się zatem w najbardziej budżetowy i amatorski towar, czyli SDR dwójka, antenka teleskopowa 48cm i do tego około 3m byle jakiego drutu miedzianego. Mocuję to wszystko na ramie okna dachowego, antenka lekko przechylona, drut leży na dachu spadzistym (spad lekki). Do tego 3m kabla usb i to leci do kompa. Całość mnie kosztowała z
RaciczkaEntertainment - Na wstępie - tak, nie znam się w ogóle. Niemniej z nudów chci...

źródło: 1000007004

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarin
szarin
szarin 24.06.2026, 22:21:22 via Wykop
  • 1
Jeśli planujesz słuchać pogodynek a nie żywej gadki odpuść sobie to hobby. Na KF można bardzo wiele się nauczyć, 2m i 70cm to przemienniki i linki po świecie - które osobiście bardziej lubię, jednak to tylko moje zdanie. KF słuchanie w szumach, 2m i 70cm po internecie 59++ ale tu internet odgrywa główną rolę.
  • Odpowiedz
maikeleleq
maikeleleq
24.06.2026, 09:56:54
  • 111
Pompa ciepła - jest ✅
Fotowoltaika z bankiem energii - jest ✅
Teraz tylko zamienić benzynę na elektryka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#fotowoltaika
maikeleleq - Pompa ciepła - jest ✅
Fotowoltaika z bankiem energii - jest ✅
Teraz tylk...

źródło: b73475aebb147bfaef1375b14521f748

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarin
szarin
szarin 24.06.2026, 11:19:50 via Wykop
  • 3
@maikeleleq: Na moim dachu PV wisi już 11 lat, oczywiście stare zasady więc w magazyn energii jeszcze lata się nie będę bawił.Za wczasu montuj klimę do chłodzenia.
  • Odpowiedz
Henson_
Henson_
23.06.2026, 17:10:50
  • 18
ile macie lat? ja 25 i uważam że już its over jak będe miał 30 lat to nie wyobrażam sobie dalej tego ciągnąć
#przegryw
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarin
szarin
szarin 23.06.2026, 18:40:02 via Wykop
  • 2
@majkel_scofield: 2 miesiące starszy jestem:)
  • Odpowiedz
szarin
szarin
szarin 23.06.2026, 22:26:42 via Wykop
  • 2
@majkel_scofield: Żona, i ukochana córa 14 lat. Bardzo Polecam choć czasami jest różnie jednak kochamy się. Przytulić własne dziecko to coś fantastycznego. A spać z własną żoną to zupełnie inny poziom, można spokojnie łapę w majty wsadzić, poprosić aby założyła pończochy i szpilki.

@Henson_: Jest OK mamy 2 mieszkania w Wawie i dom 150m2 na wsi.
  • Odpowiedz
kopek
kopek
23.06.2026, 05:33:14
  • 30
Dzisiaj wbijam 35 lvl.
Czuje się tak staro. :(
#urodziny
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarin
szarin
szarin 23.06.2026, 11:49:14 via Wykop
  • 0
@kopek: Nie bój bidy mam 45 wiosen na karku
  • Odpowiedz
Maslak6
Maslak6
Maslak6
18.06.2026, 14:35:55
  • 0
Ostatnio było głośnie o firmie Columbus i ich kontrowersyjnych praktykach sprzedażowych. Przedstawiam wam inną firmie (również tej samej wątpliwej jakości) - Nasz Prąd S.A. Ich działania są często opisywane na stronie "Oszuści OZE" na platformie facebook.

Tak dla przypomnienia o nieuczciwych praktykach firmy Nasz Prąd S.A. z siedzibą we Wrocławiu:

Hej. Ostatnio u znajomych był ankieter z takiej firmy jak "Agencja Kontroli Sieci Przesyłowych". Powiedział, że zbiera ankiety odnośnie instalacji fotowoltaicznych, czy ogólnie posiadacze
Maslak6 - Ostatnio było głośnie o firmie Columbus i ich kontrowersyjnych praktykach s...

źródło: 436c96dc79f627c3c234e4786ba31dec

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarin
szarin
szarin 18.06.2026, 21:54:40 via Wykop
  • 1
@Maslak6: nie gada się z nikim o prądzie z domokrążców. Mój ojciec kiedyś podpisał lewą omowe bo blondynka mu zawirowała w głowie. Ledwo udało się od tego uciec a PV mamy od 2015r czyli już ponad 11 lat.
  • Odpowiedz
new-object
new-object
17.06.2026, 07:44:12
  • 4
Strasznie mnie wk%@#% ludzie z #krotkofalarstwo

Jeździmy w kolumnie, mamy krótkofalówki, rozmawiamy sobie a nagle na kanałach PMR... pojawia się on. Krótkofalowiec.

Wielki krótkofalowiec, z jakiegoś tam Pcimia dolnego, który testuje swój sprzęt. Ch... z tym że na kanałach PMR max moc to 0.5w.. no dobra 5w, bo takie realia, ale ten debil musi sprawdzić swój sprzęt i nadaje z mocą 25 lub nawet 50w, bo inaczej by go nie było słychać.

A
new-object - Strasznie mnie wk%@#% ludzie z #krotkofalarstwo

Jeździmy w kolumnie, ma...

źródło: image

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarin
szarin
szarin 17.06.2026, 10:45:53 via Wykop
  • 0
Panowie nie ma żadnego porównania dowolnego radia używanego w aucie (tzn. w klatce Faradaya), do kolejnego radia w klatce Faradaya. Kolejna sprawa łączność na PMR w mieście to już w ogóle jakiś kosmos większość kanałów zajętych przez dzwigowych, i pogadać się nie da. Jednak nie ma większej patologii niż osoba bez licencji z Bajo UV5r która częstotliwość 145.700 MHz traktuje jako kolejny kanał rozmowny a jak zajęty to idziemy na 145.750MHz i
  • Odpowiedz
szarin
szarin
szarin 17.06.2026, 13:09:02 via Wykop
  • 0
@wiecejszatana: Na bank posługiwał by się znakiem poza pasmem, w cb też przedstawia się znakiem, a na HF woła CQ CQ tu Janusz w Koziej Wólki.
  • Odpowiedz
szarin
szarin
szarin 17.06.2026, 13:34:16 via Wykop
  • 0
@wiecejszatana: Dobra to byłem ja waliłem z 500W nadawałem z Pipidowa Dolnego. Ale materiał dowodowy jak zwykle po Twojej stronie.
  • Odpowiedz
Altru
Altru
16.06.2026, 15:37:24
  • 6
#chwalesie #krotkofalarstwo #flipperzero
Napisałem program generujący tekst w systemie RTTY i zapisujący go do pliku SUB do Flippera Zero.
Przesłałem tak Inwokację ( ͡º ͜ʖ͡º) Odbierane na HackRf PortaPack H4.
Altru - #chwalesie  #krotkofalarstwo #flipperzero
Napisałem program generujący tekst ...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarin
szarin
szarin 16.06.2026, 22:01:48 via Wykop
  • 1
@Altru: "Nieznajomi" koledzy potrafili złamać x bitowy kod DMR PSP Pruszków, i MS* dla obsługi "gości" ten drugi wisi nie za wysoko i można słuchać ino z centrum. Słyszałem na własne uszy to słychać, nie wnikałem jak, nie muszę tego wiedzieć bo w Wawie jestem raz w roku. Oczywiście 20 lat temu z Motorolli dzwoniliśmy już z linii telefonicznych zapiętych do Intraco dla służb. Tak, było też zatrzymanie pociągów niektórzy
  • Odpowiedz
szarin
szarin
szarin 16.06.2026, 21:30:13
  • 4
Kuźwa mam 45 lat, a mieszkam nadal ze starym (matka zmarła jak miałem 13 lat)...


#przegryw
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ev3r
ev3r
16.06.2026, 21:30:49 via Wykop
  • 1
@szarin: xd
  • Odpowiedz
szpadel_bojowy
szpadel_bojowy
12.06.2026, 16:59:26
  • 0
#krotkofalarstwo ile czeka się teraz mniej więcej na rozpatrzenie wniosku o pozwolenie radiowe na stację indywidualną? Te 6 tygodni faktycznie czy jest krócej?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarin
szarin
szarin 12.06.2026, 18:18:33 via Wykop
  • 0
@szpadel_bojowy: W połowie lutego tego roku złożyłem wniosek o pozwolenie radiowe dla przemiennika, samo pozwolenie przyszło pocztą datowane na 14 maja. Więc nastaw się na 3 miesiące a jeśli przyjdzie szybciej mile się zaskoczysz. Dodatkowo sam przemiennik mimo pozwolenia radiowego nie jest widoczny na amator.gov.pl
  • Odpowiedz
szarin
szarin
szarin 14.06.2026, 09:35:05 via Wykop
  • 0
@szpadel_bojowy: Po pierwsze sprzęt np. 2 radia typu Motorolla tańsze rozwiązanie, lub droższe ale skuteczniejsze Motorolla MTR 2000, do tego zestrojony duplexer no i antena. Temat do ogarnięcia za jakieś 3000zł.
  • Odpowiedz
damianooo8
damianooo8
02.06.2026, 18:01:34
  • 0
#teoriespiskowe #fotowoltaika

Pamiętam za dzieciaka gdy zacząłem się interesować teoriami spiskowymi i filmikami z żółtymi napisami, to już była teoria że kilku ludzi spotkało się na grę w golfa, jedna z tych osób prowadziła firmę produkującą fotowoltaikę, i doszli do wniosku że warto by było wprowadzić w UE wymóg fotowoltaiki.

Może ktoś pamięta od kogo wyszła ta teoria? Był to ktoś znany w środowisku teorii spiskowych. Nie Polak.
damianooo8 - #teoriespiskowe #fotowoltaika

Pamiętam za dzieciaka gdy zacząłem się in...

źródło: obraz_2026-06-02_195959553

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarin
szarin
szarin 02.06.2026, 22:09:26 via Wykop
  • 0
@damianooo8: Nie bardzo rozumiem PV zakładałem 11 lat temu byłem jednym z wielu przecierających szlak. Pamiętam zawiozłem książeczkę certyfikatów dosłownie do wszystkiego do ZE a oni po 3 miesiącach wysłali komplet 16 pytań absolutnie z tyłka. Finalnie w w lutym 2015r moja instalacja wyprowadzała prąd do sieci. Niespełna 3 dni później miałem już licznik z modułem gsm do zdalnego odczytu.
  • Odpowiedz
Antoni31
Antoni31
Antoni31
30.05.2026, 18:16:36
  • 0
Mireczki, macie do polecenia jakąś sensowną firmę montującą #fotowoltaika w okolicach #pruszkow? Najlepiej aby było dobrze i tanio. Nie musi być szybko.

#oze #energetyka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarin
szarin
szarin 01.06.2026, 13:34:51 via Wykop
  • 0
@Antoni31: Szkoda czasu na szukanie firmy naliczy kosmiczną marżę. W ubiegłym roku rozbudowywałem instalację za panele Longi 550W płaciłem 320zł/szt. w hurtowni bez FV, trójkąty aluminiowe o kącie 25* 160zł/szt. W sumie za 3,3kWp (bez inwertera) wyszło niespełna 3000zł. Montaż własnymi ręcoma. Instalując w ten sposób 10kWp + inwerter np. GoodWe masz 16k zł. na gotowo w VAT 23%, firma za to weźmie 40k zł i dołoży Ci magazym 10kWh.
  • Odpowiedz
Cyk_dwujeczka
Cyk_dwujeczka
Cyk_dwujeczka
24.05.2026, 15:24:13
  • 0
Czy oplaca sie zamontować na 3m balkonie fotowoltaike do mieszkania? Balkon od strony południowo-zachodniej, mieszkanie 60 m2

#fotowoltaika
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarin
szarin
szarin 24.05.2026, 21:07:35 via Wykop
  • 1
@Cyk_dwujeczka: Oczywiście że ma to sens 2 panele po około 450W rocznie zrobią w okolicach 1MHW, byle ta instalacja była by z magazynem energii w okolicach 5-7kWh i będzie malinowo. Sam bym zamontował w Warszawie ale osoba która tam mieszka płaci za prąd, gdybym ja tam mieszkał bym się nawet nie zastanawiał. Na domu mam 11kWp od 2015r pompa cipła prawie za frajer, klima nawet dziś za frajer.
  • Odpowiedz
szarin
szarin
szarin 27.05.2026, 10:04:57 via Wykop
  • 1
@wiecznybeton: Każdy mógł myśleć kiedy ma założyć panele, żeś się załapał na nowe zasady pretensje do samego siebie.
  • Odpowiedz
szarin
szarin
szarin 28.05.2026, 09:53:51 via Wykop
  • 0
@wiecznybeton: Wiesz zakładałem PV 11 lat temu a na starych zasadach będę jeszcze 9 lat.
  • Odpowiedz
zjadlbym_kebaba
zjadlbym_kebaba
27.05.2026, 09:13:16
  • 12
#bekazpisu #bekazprawakow #fotowoltaika #oze
OZE-sroze
zjadlbym_kebaba - #bekazpisu #bekazprawakow #fotowoltaika #oze
OZE-sroze

źródło: 1000053989

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarin
szarin
szarin 27.05.2026, 10:18:21 via Wykop
  • 0
@zjadlbym_kebaba: szefie dane się nie zgadzają:
szarin - @zjadlbym_kebaba: szefie dane się nie zgadzają:

źródło: pse

Pobierz
  • Odpowiedz
szarin
szarin
szarin 27.05.2026, 10:28:29 via Wykop
  • 0
@zjadlbym_kebaba: Ta i elektrownie węglowe w tym czasie musiały podnieść moc prawie 2 razy :)))) A słońce o 12 jakoś mocniej świeci. A no i eksport prawie 2,5MWh
  • Odpowiedz
szarin
szarin
szarin 27.05.2026, 10:36:45 via Wykop
  • 0
@zjadlbym_kebaba: Faktycznie u Ciebie w tabelce nie ma eksportu, pewnie jesteśmy na tzw. zero i równo blackout`u.
  • Odpowiedz
szarin
szarin
szarin 27.05.2026, 11:17:25 via Wykop
  • 0
@zjadlbym_kebaba: Ta jasne... widzę jak za oknem świeci słońce a i swoje 11kW pcham do sieci. Jeno się rozchodzi ło to że złodzieje oddają prawie 3MW somsiadom za frajer a mój sąsiad zza płotu za ten sam prunt płaci 1,2zł/kWh który bajtdwaj z mojego dachu spada.
  • Odpowiedz
szarin
szarin
szarin 27.05.2026, 11:27:46 via Wykop
  • 0
@zjadlbym_kebaba: Ja bym chętnie somsiadowi przedłużacz odstąpił aby sobie pokorzystał, a nie pstrykowi frajerowi dać zarabiać. Pstryk tylko jak o tym opowiada to dobrze to wygląda, w rzeczywistości to scam.
  • Odpowiedz
szarin
szarin
szarin 27.05.2026, 11:33:36 via Wykop
  • 2
@zjadlbym_kebaba: Wiesz ja mam na to wywalone na starych zasadach to Wy płacicie za mój prąd do 2035r. ja opłacam tylko koszty stałe, a w zimę PC potrafi i 1MWh miesięcznie pociągnąć z sieci. Wszyscy tylko mówią że Polsce atom jest potrzebny jeno żaden rząd nawet łopaty nie wbił w ziemię aby przyspieszyć ten moment, a zarobki w Polskiej Energii jądrowej przekraczają mld. złotych.
  • Odpowiedz
szarin
szarin
szarin 27.05.2026, 12:02:43 via Wykop
  • 0
@zjadlbym_kebaba: Tych Twoich sąsiadów w Polsce jest jeszcze jakieś 30 mln. ludzi - skoro masz ich za frajerów...
  • Odpowiedz
szarin
szarin
szarin 25.05.2026, 12:19:00
  • 6
Informacyjnie ruszył przemiennik SR7WU lokalizacja: Łódzkie - Wieruszów
https://radioteam.pl/sr7wu/
FM Poland, Monitor TGs: 260794,260,2600,26081,260900
Na chwilę obecną antena wisi 10m nad ziemią szukamy lepszej lokalizacji.

#krotkofalarstwo
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Yankes190
Yankes190
Yankes190
23.05.2026, 23:28:41
  • 0
Padł?

#latwogang
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarin
szarin
szarin 23.05.2026, 23:31:14 via Wykop
  • 0
@Yankes190: Nie dojedzie
  • Odpowiedz
adrdra
adrdra
23.05.2026, 23:24:10
  • 1
#latwogang
adrdra - #latwogang

źródło: end

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarin
szarin
szarin 23.05.2026, 23:25:24 via Wykop
  • 0
@adrdra: Nie da rady wrócić z 3 miasta do Zakopca, i nie da rady dojechać
  • Odpowiedz
Menelowe_plus
Menelowe_plus
20.05.2026, 10:10:00
  • 117
Mam takie puste miejsce obok sofy. Co tam można ustawić? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Menelowe_plus - Mam takie puste miejsce obok sofy. Co tam można ustawić? ( ͡º ͜ʖ͡º)

źródło: IMG_0669

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarin
szarin
szarin 20.05.2026, 12:09:00 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Sophos
Sophos
Sophos
19.05.2026, 16:25:49
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarin
szarin
szarin 19.05.2026, 16:49:21 via Wykop
  • 0
@ShortyLookMean: Ja w swoim nie mam ani czujników temperatury, BMSów, mosfetów i warystorów a działa wyśmienicie nawet nie mam go w domu a ma działać o 2035r.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 19
  • Strona 1 z 19
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 23.05.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 20.11.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 14.06.2023

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking