Takie życie, jadą na czas i oszczędzają na materiale.


@Smarek37: raczej próbują rżnąć inwestora na kasę bo przecież jak szybko zrobią to nie zobaczy a kasują tak jakby robili normalnie.
  • Odpowiedz
@Smarek37: napisałeś to w sposób który sugerował aby się tym nie przejmować bo tak firmy robią co jednak nie powinno mieć miejsca. Takie coś należy tępić tak jak inne rzeczy. Budowlanka nie jest trudna pod względem wiedzy, tam są naprawdę proste sprawy tylko firmą i ludziom się nie chce i to jest główny problem z którym po latach inwestor musi się użerać bo coś co powinno przetrwać dziesięciolecia, po kilku
  • Odpowiedz
Krótki update w sprawie autobusów dla Winnicy.

Na razie otrzymaliśmy od Kielc częściową wycenę (jeszcze nie całą, bo każdy autobus musi być wyceniony osobno). Autobusy przechodzą przegląd, bo wszystkie muszą być sprawne. Potem władze miasta zadecydują o formie zakupu: przetarg czy licytacja. Konkretnych przeszkód nikt nie robi - z kieleckim ratuszem pracuje się nam bardzo dobrze - ale to będzie czasochłonny proces.

Takie są przepisy: oddać autobusy miasto mogłoby szybko, sprzedaż zgodnie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Policja publikuje zdjęcie mężczyzny, który wczoraj po południu w miejscowości Mierzawa w województwie świętokrzyskim zabił swojego teścia i ranił nożem teściową. To Dariusz Równicki - były policjant, który ze służby odszedł w 2023 roku. Trwa obława na 49-latka, za którym wystawiono list gończy.

#policja #swietokrzyskie #kielce #kryminalne #polska #wykop
Stachu_Farmer - Policja publikuje zdjęcie mężczyzny, który wczoraj po południu w miej...

źródło: temp_file3862240561760894568

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobra wiadomość - zrzutka na autobusy dla Winnicy przekroczyła wczoraj wieczorem cel 500 000 zł. Jesteście super, nie pozwoliliście, by politykierstwo zablokowało sensowną pomoc. Zrzutki nie zamykamy - środki nie wydane na autobusy i ich transport pójdą na transport szpitalny w Winnicy i obronę cywilną.

https://zrzutka.pl/4rcks2

I zła wiadomość - Moskwa po raz kolejny zaatakowała obiekty cywilne w Kijowie, celując tym razem w zabytki i obiekty kultury. W ogniu stanęła między innymi
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Katedra Zaśnięcia Matki Bożej w Ławrze Peczerskiej - to tak jakby w Polsce zbombardować zarazem Jasną Górę i Katedrę Gnieźnieńską.


@sikorkinaukrainie: byłem i kompletnie nie rozumiem sensu tego ataku, no ale to kacapy, szukanie sensu u nich jest bez sensu.
  • Odpowiedz
@Andr3v: jeśli to naprawdę zostało rozkręcone to kompletny zjeb to musiał zrobić, więc jest to możliwe. Ale raczej któraś ekipa nie dokręciła, ktoś nie sprawdził i podczas ostatnich wiatrów wibracje odkręciły całkowicie.
  • Odpowiedz
  • 3
@jagodowy_krol na zdjęciach widać wszystkie nakrętki idealnie odkręcone. Jakby to było przez wibracje lub niedokręcenie to jednak kilka by zostało i były wyrwane przy przechylaniu.
  • Odpowiedz
Krótki update akcji Autobusy dla Winnicy. Na zrzutce jak to piszemy jest 377 tysięcy. Rozmawialiśmy z władzami Kielc i Winnicy. Jedni przygotowują procedurę sprzedaży (przejrzysta, przetarg/licytacja). Ratusz kielecki jest bardzo pomocny i chyba kupimy te kieleckie autobusy. Drudzy potwierdzili potrzebę i gotowość przyjęcia autobusów.

Tomek Ssak Sikora w Winnicy bywał i będzie zapewne pod koniec czerwca.
Będziemy informować o dalszych krokach.

Zrzutka: https://zrzutka.pl/4rcks2
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na zrzutce na autobusy dla Winnicy mamy w tej chwili po nieco ponad dobie 185 tysięcy i 2200 wspierających. Pisze o nas (pierwszy raz ever) Wyborcza. Zrzutka żyje własnym życiem. To wszystko jest niezwykłe, bo nikt z nas nie ma jakichś dużych zasięgów. Wykop się na pewno swoje dołożył - dzięki! Chyba kupimy te autobusy.

A zaczęło się jak poniżej.

Róbcie tak dalej!

https://zrzutka.pl/4rcks2
sikorkinaukrainie - Na zrzutce na autobusy dla Winnicy mamy w tej chwili po nieco pon...

źródło: 722225511_10243419611527828_8411699566896962716_n

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hoszin: no to najlepiej chyba gdzieś zadzwonić, jakieś pogotowie kanalizacyjne czy coś, tam mają te spirale na prąd i inne cuda
z fartem
  • Odpowiedz
@Famine: najbardziej w tym wszystkim s---------e jest to, że tam drogi nie mają przepustowości, miła, hoża, jagiellońska, 1 maja, mielczarskiego, korki od herbów po IX wieków. Powodzenia z wpychaniem tam na siłę nowych bloków, już d------i na kolberga osiedle z którego nie ma się jak wydostać, a hoża od 50 lat co deszcz to stoi w wodzie po kolana.
svatco - @Famine: najbardziej w tym wszystkim s---------e jest to, że tam drogi nie m...

źródło: 55c57c6f22952_o_medium

Pobierz
  • Odpowiedz
Kojarzycie temat sprzeciwu kieleckich radnych wobec przekazania wycofanych z użytkowania autobusów do ukraińskiej Winnicy?

Ja mam 50 zł, ty masz 50 zł, razem właśnie mamy tyle, w sam raz tyle, żeby te autobusy kupić i wysłać tam, gdzie są potrzebne.

Dlaczego Winnica potrzebuje tych autobusów? Nie mają czym jeździć. To nie jest kwestia luksusu czy wygody. To kwestia utrzymania funkcji życiowych miasta w trakcie wojny. Rosja od miesięcy systematycznie niszczy ukraińską infrastrukturę energetyczną.

Kiedy
  • 106
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przymierzam się do zdawania prawa jazdy i szczerze mówiąc, bardzo mnie to stresuje.

Mam 29 lat, zaraz 30 i dopiero teraz zaczynam ten proces. Nigdy wcześniej nie jeździłem samochodem, więc strach i stres wydają mi się zupełnie normalne, ale dodatkowo martwi mnie też to, jak poradzę sobie z nauką w tym wieku.

Brak prawa jazdy to mój największy kompleks. Czuję, że mocno obniża mi to samoocenę i ogranicza moje hobby, więc najwyższa pora coś
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lucidus: miras trzymaj się, z mojego doświadczenia to kurs prawa jazdy da ci podstawy i przygotuje jak zdać egzamin, ale to jest początek przygody. Pamiętaj że musisz jeździć od razu po zdaniu.
Nawet w nocy gdy ruch po mieście jest mały. Jak masz samochód to poćwicz parkowanie, od razu ci powiem że najłatwiej jest tyłem, a nie przodem co dla chyba wszystkich zielonych wydaje się dziwne.
Jak zaparkujesz zawsze wysiądź
  • Odpowiedz