Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko177
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
vries

vries

Dołączył 9 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 46709
  • Znaleziska 35511
  • Mikroblog 11198
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 9

744

Bielsko-Biała pokaz upośledzenia umysłowego szczawia z 30 letniego BMW.

Pokaż treści 18+

Bielsko-Biała pokaz upośledzenia umysłowego szczawia z 30 letniego BMW.

Sebix wjeżdża 30 letnim gruzem na czerwonym na ruchliwe skrzyżowanie w mieście i kręci bączki stwarzając zagrożenie. SB4051R Do tego chwali się tym na Instagramie pisząc że jest zaszczycony że może być inspiracją dla innych... FILM i zdjęcia jako mirror w powiązanych

Zaklad_Gospodarki_Odpadami
z
bielskiedrogi.pl
dodany: 22.12.2025, 20:26:49
  • 137
  • #
    bielskobiala
  • #
    polskiedrogi
  • #
    patologiazewsi
  • #
    patologiazmiasta
vries
vries 23.12.2025, 08:36:06 via Wykop
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mirko_anonim
mirko_anonim
22.12.2025, 07:50:26
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 22.12.2025, 08:08:02 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
vries
vries 22.12.2025, 08:10:29 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: W sumie to poszukaj, czy nie ma gdzieś jakiejś terapii uzależnień. Tam pewnie będziesz miał ludzi z większym doświadczeniem w temacie niż typowy psycholog.
  • Odpowiedz
r5678
r5678
20.12.2025, 21:21:41
  • 2
Jaka kara dla myszki?

Standardowo jak w zegarku minie około roku i mysz się psuje. Tym razem zamiast dwukliku itp nastąpiły jakieś problemy z połączeniem. Szarpie, przerywa, rozłącza bez powodu.

Myślę aby ją przejechać samochodem i nagrać z bliska.

#myszkomputerowa #komputery #pcmasterrace #pytanie
r5678 - Jaka kara dla myszki? 

Standardowo jak w zegarku minie około roku i mysz się...

źródło: temp_file3079117793838422125

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 20.12.2025, 22:21:51 via Wykop
  • 1
@r5678: łatwiej naprawić dwuklik niż coś takiego.
  • Odpowiedz
PytanieZaPytaniem
PytanieZaPytaniem
PytanieZaPytaniem
20.12.2025, 20:12:37
  • 0
#monitory #komputery #grafikakomputerowa
Czy taki switcher ma sens do pracy z dwoma monitorami? Mam dwa monitory na jednym pc kazde w innym pomieszczeniu. Raz uzywam jednego monitora a raz drugiego. Czy taki przelacznik ma sens?
PytanieZaPytaniem - #monitory #komputery #grafikakomputerowa
Czy taki switcher ma sen...

źródło: Zrzut ekranu z 2025-12-20 21-09-43

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 20.12.2025, 20:29:19 via Wykop
  • 0
KVM używasz, jak masz dwa komputery które korzystają z jednego monitora. Jak masz dwa monitory to chyba lepiej jakieś rozwiązanie softwarowe.
  • Odpowiedz
koteknieznany
koteknieznany
koteknieznany
20.12.2025, 10:51:31
  • 0
Hej szukam klawiatury i myszy, które łatwo przełączają się między Windowsem a Maćkiem mini (mac ma tylko porty USB c). Szczerze mówiąc nie bardzo wiem jaki zestaw kupić. Wiem, że istnieje jeszcze coś takiego jak KVM chciałbym po prostu jednym przyciskiem przełączyć sprzęt (klawiaturę i mysz) budżet 600 złotych. Może ktoś z Was pomoże mi w wyborze #apple #komputery #technologia #pytaniedoeksperta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 20.12.2025, 11:12:35 via Wykop
  • 0
@koteknieznany: Nie ma. Od tego jest KVM (są wersje tylko z USB). Bez tego trzeba by przełączać urządzenia osobno.
  • Odpowiedz
vries
vries 20.12.2025, 12:44:51 via Wykop
  • 1
@koteknieznany: Nie ma to znaczenia. Jak podepniesz dongiel lub kabel z myszy/klawiatury/zestawu do KVMa, to ci go przełączy po naciśnięciu przycisku.
  • Odpowiedz

558

Polska administracja faworyzuje Microsoft. 99 proc. zamówień wyklucza innych

Polska administracja faworyzuje Microsoft. 99 proc. zamówień wyklucza innych

99 proc. zamówień publicznych na oprogramowanie biurowe w polskiej administracji wyklucza konkurencję Microsoftu.

maxicololo
z
xyz.pl
dodany: 18.12.2025, 12:13:02
  • 188
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    technologia
  • #
    microsoft
  • #
    windows
  • #
    prawo
vries
vries 19.12.2025, 07:56:48 via Wykop
  • 0
Co do zastąpienia oprogramowania - w Czechach to udowodniono, że jak się chce to można wiele rzeczy zrobić oddolnie. Nie widzę problemu, żeby zlecić napisanie softu do obsługi urzędu na otwartej licencji i zatrudniać programistów etatowych, hobbystów czy wolnych strzelców do napisania takiego czy innego modułu.


@brokenik: kolega się chyba źle czuje.
Nawet nasi duzi gracze nie chcą pisać softu do obsługi urzędów i jest może 3-4 dostawców na kraj. Ostatnia
vries
vries 19.12.2025, 07:58:57 via Wykop
  • 3
@choco75: ja pracuję w IT dość długo, ale z Macami nie mam za bardzo do czynienia i u mnie wyglądało by to podobnie. To nie jest system, na który się przeskakuje w minutę.
vries
vries 19.12.2025, 08:01:52 via Wykop
  • 0
bardzo racjonalne podejscie że wybieraja jednego dostawce żeby mieć wszystko w jednym miejscu żeby mieć wszystko zintegrowane

@Pawel993: o nile wymagania są tak napisane, by mógł je spełniać tylko MS, to jest to do podważenia.
vries
vries 19.12.2025, 08:08:11 via Wykop
  • 0
@Galvay: nigdy nie spotkałem się z czymś takim. Tj. mamy tylko Windows. Na serwerze też raczej nikt nie wymaga wsparcia producenta.
vries
vries 19.12.2025, 08:29:18 via Wykop
  • 0
@woland__: nie ma, ale i tak mała część administracji idzie w coś takiego, bo to zbyt duże koszta.

w firmie na 10 osób masz od google albo MS email, sharepoint, kolaboracje, backupy, łatwe nadawanie/usuwanie dostępu w cenie kliku $ na miesiąc, kilkadziesiąt na rok. W czasach przed-chmurowych koszt wdrożenia podobnego zakresu funkcji to byłyby tysiące dolarów i znacznie bardziej skomplikowany proces zarządzania tym cyrkiem

@Miszczu_wszystkiego: i to jest
vries
vries 19.12.2025, 08:32:53 via Wykop
  • 0
1. Soft jest tylko pod Windows.
2. Soft jest tylko pod Windows.
3. Soft jest tylko pod Windows.

To są 3 podstawowe powody, dla których nie ma migracji. Dodatkowo są kwestie sterowników, ale tu jest już w miarę ok. Office, jak ktoś pisał jest dostępny bo niektórzy się burzą jak nie ma. W 90% przypadków nie jest potrzebny. No ale te 10% istnieje.
Trzeba by dużo zainwestować w przepisanie softu, by coś
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

vries
vries 19.12.2025, 11:31:25 via Wykop
  • 0
@woland__: Urząd to najczęsciej nie firma do 10 pracowników. 530 za lickę to za dużo. Funkcjonalność nie ma znaczenia. Nawet licencje do zaktualizowania Windows Server (by mieć łatki bezpieczeństwa) to jest za dużo dla mojego szefostwa.
vries
vries 19.12.2025, 18:34:30 via Wykop
  • 0
@Galvay: Mam na myśli Linuksy.

Tak samo się kupuje np. Red Hata Enterprise ze wsparciem.

No nie kupujemy. Instalujemy Rocky bez wsparcia.
mirko_anonim
mirko_anonim
17.12.2025, 00:38:05
  • 2
✨️ Złożenie Komputera do Grania – Jakie Podzespoły Wybrać? Ⓘ
Witam, mam chęci złożenia nowego komputera do codziennego użytku i grania w starsze gierki typu Minecraft/CS2, czasami w coś nowszego - jednak mam rozkminę dot. podzespołów. Wszystkie z tych podzespołów są całkowicie nowe i mam o wiele poniżej ceny rynkowej, co z tego można rozsądnego cenowo złożyć? Komputer na 2-3 lata.

Plyta główna: ASRock B650M-H/M.2 + / ASUS PRIME B650M-K (100PLN, ta sama cena
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 17.12.2025, 16:55:52 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim:

Plyta główna: ASRock B650M-H/M.2 + / ASUS PRIME B650M-K (100PLN, ta sama cena obydwóch płyt głównych)

te płyty nadają się ledwo tylko dla najsłabszych procków AMD z powodu gównianych VRMów.
Ogólnie chyba dalej najlepszą tanią płytą jest Asrock B650M-H/M.2 (bez plusa). Bardzo tanio też masz ASROCK B650 PG LIGHTNING.
Problem z Asrockiem jest taki, że częściej niż na płytach innych producentów padają procki z serii 9xxx (nikt nie wie dlaczego i
  • Odpowiedz
wfyokyga
wfyokyga
17.12.2025, 01:40:32
  • 11
W końcu obejrzałem tego patlabora 2, zabierałem się chyba z rok do tego lub więcej. Podobało się dla mnie, taki thriller polityczny, raczej nie dla każdego. Dzięki za polecenie, ktoś mi polecał to animu tutaj ale już nie pamiętam kto xd
#anime
wfyokyga - W końcu obejrzałem tego patlabora 2, zabierałem się chyba z rok do tego lu...

źródło: temp_file2866833930451976265

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 17.12.2025, 06:21:53 via Wykop
  • 3
W końcu obejrzałem tego patlabora 2, zabierałem się chyba z rok do tego lub więcej. Podobało się dla mnie, taki thriller polityczny, raczej nie dla każdego. Dzięki za polecenie, ktoś mi polecał to animu tutaj ale już nie pamiętam kto xd


@wfyokyga: Patlabor 2 tak średnio nadaje się do oglądania bez zobaczenia serii OVA. Dopiero wtedy wychodzi dlaczego niektórzy bohaterowie zachowują się tak a nie inaczej i mocno uciekają wstawki
  • Odpowiedz

651

Chiny zaczynają masową produkcję ddr5.

Chiny zaczynają masową produkcję ddr5.

Czy pęknie bańka?

ameneos
z
trendforce.com
dodany: 13.12.2025, 23:38:36
  • 238
  • #
    chiny
  • #
    pcmasterrace
  • #
    komputery
  • #
    technologia
vries
vries 14.12.2025, 16:21:13 via Wykop
  • -4
Bańka nie pęknie, bo nie mają zdolności wytwórczych, chyba że coś otwierają, ale wątpię. Micron ma otworzyć fab w 2027.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

miki4ever
miki4ever
12.12.2025, 06:29:43
  • 3
#polityka jestem w lekkim szoku, że lewica wybiera sobie ponownie Czarzastego na lidera. Tam jest serio pare fajnych młodszych osób, które mogłyby na nowo wprowadzić Lewica na wyższy poziom poparcia, jak widać postanowili jednak iść w inną stronę. Dla mnie spore zaskoczenie. #lewica
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 12.12.2025, 06:33:58 via Wykop
  • 0
@miki4ever: Lewica to jest byłe SLD. Nie wiem czego ty się po nich spodziewasz.
  • Odpowiedz
vries
vries 11.12.2025, 13:32:41
  • 4
#pcmasterrace

Koledzy, będę potrzebować stację dyskietek.
vries - #pcmasterrace

Koledzy, będę potrzebować stację dyskietek.

źródło: 95rd6n5tso5g1

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rudz1elec
Rudz1elec
Rudz1elec
11.12.2025, 13:37:03 via Wykop
  • 0
@vries: chyba cała farmę;)
  • Odpowiedz
LisyBorsukiKunyJenotyWilkiRysie
LisyBorsukiKunyJenotyWilkiRysie
11.12.2025, 14:41:18 via Wykop
  • 0
@vries: usuń to k***a bo zaraz mega korporacje wykupią całe zapasy stacji dyskietek i będziemy płacić jak za nagrywarki Blue ray xd
  • Odpowiedz

1353

5 lat płatnego urlopu i 170 tys. zł odprawy. Teraz podpis prezydenta

5 lat płatnego urlopu i 170 tys. zł odprawy. Teraz podpis prezydenta

Minister energii ma nadzieję, że prezydent Karol Nawrocki podpisze nowelizację ustawy, którą uchwalił Sejm. Podkreśla, że nowa ustawa ma szerokie poparcie strony społecznej, w tym górniczych związków zawodowych

MakiawelicznyAltruista
z
portalsamorzadowy.pl
dodany: 11.12.2025, 09:19:36
  • 280
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    pracbaza
  • #
    gornictwo
  • #
    afera
  • #
    polityka
vries
vries 11.12.2025, 13:24:29 via Wykop
  • 94
@Sikor12: Nie zawetuje, bo Solidarność ma poparcie PiS. Związkom dużo kaski z górnictwa wpada.
BlueTony
BlueTony
10.12.2025, 18:16:43
  • 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 10.12.2025, 22:10:45 via Wykop
  • 1
czyli 186cm.

@BlueTony: Zajebiście. Ja mam 190cm i już jest problem z ciuchami. 186cm i wchodzisz do marketu byle jakiego i wybierasz, co ci się podoba. Nigdy nie ma problemu. Tak samo z wszystkim: od samochodów, mebli, miejsc w busach itd. 186cm to nie jest zły wzrost, powyżej średniej w naszym kraju. Osobiście wolałbym mieć te 186cm a na pewno nie chciałbym mieć 2m.
  • Odpowiedz
eXe1987
eXe1987
eXe1987
09.12.2025, 23:24:14
  • 0
Czy ktoś z was zajmuje się odkupem sprzętów IT?
Mam trochę serwerowego ramu ddr4 16 /32 GB i myślę ile takie kosci mogą być warte

#komputery
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 10.12.2025, 07:12:31 via Wykop
  • 0
@eXe1987: Ram ECC się tylko w januszeksach dokłada do serwera (i to też pewnie nie za często). Z drugiej strony takie pamięci powinny też działać na płytach AM4 z Ryzenami. Tutaj też wykorzystanie raczej mizerne.
Tym samym używane DDR4 ECC też raczej nie zdrożeją jakoś mocno.
  • Odpowiedz
vries
vries 10.12.2025, 13:16:14 via Wykop
  • 0
@eXe1987: ugh... pomyliłem się. Fakt, że działa z ramem ECC, ale tylko un-bufferred. Więc pewnie nie takim, jaki masz.
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
10.12.2025, 07:17:43
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 10.12.2025, 07:23:34 via Wykop
  • 2
@mirko_anonim: e tam, w grę sobie można pograć.
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
10.12.2025, 07:17:56
  • 3
✨️ Dlaczego sięgamy po telefon w nocy? Ⓘ
#przemyslenia #filozofia #sen

Mam teraz takie przemyślenia i chcę się nimi podzielić. Kiedyś widziałem film, w którym ktoś tłumaczył, dlaczego ludzie sięgają po telefon w nocy zamiast spać. Mówił, że to forma przedłużenia nieudanego dnia, aby nie skończył się zbyt szybko. Przez jakiś czas myślałem, że mam tak samo i dlatego podświadomie tak robię. Ale właśnie zdałem sobie sprawę, że
mirko_anonim - ✨️ Dlaczego sięgamy po telefon w nocy? Ⓘ
#przemyslenia #filozofia #sen...

źródło: bezsennosc

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 10.12.2025, 07:21:04 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: ja nie sięgam ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz

442

Nadszedł rok Linuxa!

Nadszedł rok Linuxa!

Schleswig-Holstein oszczędzi 15 milionów euro rocznie dzięki rezygnacji z produktów Microsoft.

bylem_bordo
z
itsfoss.com
dodany: 08.12.2025, 19:14:34
  • 174
  • #
    linux
  • #
    programowanie
  • #
    programista15k
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
vries
vries 09.12.2025, 06:37:07 via Wykop
  • 32
@leaving_meaning @buka-z-muminkow: nie wróciło z podkulonym ogonem, tylko władza się zmieniła i wraz z tym koncepcja. A koncepcja była taka, że w zamian za powrót do Windowsa, MS stworzyło tam siedzibę. Czy jeszcze jakaś kasa poszła pod stołem, tego nie wiadomo.

@Polinik: Pracuję w samorządzie i nie używany tych narzędzi. ¯\(ツ)/¯
Office często jest, bo Pani Halinka chce. Uzasadnienie: bo tak.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 21
  • Strona 4 z 21
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 14.03.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 21.07.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 07.03.2023

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking