Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko197
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
vries

vries

Dołączył 9 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 46559
  • Znaleziska 35386
  • Mikroblog 11173
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 9

518

Windows coraz mniej potrzebny do grania. Proton 10 to prawdziwa rewolucja

Windows coraz mniej potrzebny do grania. Proton 10 to prawdziwa rewolucja

Valve udostępniło Proton 10, najnowszą stabilną wersję warstwy kompatybilności dla Steam Play, pozwalającą uruchamiać gry Windows na systemach Linux. Skala zmian sprawia, że aktualizacja staje się jednym z najważniejszych kroków w historii Protona

ochucki
z
ithardware.pl
dodany: 24.11.2025, 16:07:50
  • 152
  • #
    windows
  • #
    grykomputerowe
  • #
    steam
  • #
    ciekawostki
  • #
    linux
vries
vries 24.11.2025, 22:04:45 via Wykop
  • 10
@arsenalgear: o tego są inne programy, np. Lutris lub Heroic.

Jak widać, jest wsparcie:
https://lutris.net/games/simcity-3000/
https://lutris.net/games/simcity-4-deluxe/
mirko_anonim
mirko_anonim
24.11.2025, 07:23:48
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 24.11.2025, 07:49:26 via Wykop
  • 1
@mirko_anonim: normalnie wyrzuć do śmietnika.
  • Odpowiedz

cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
23.11.2025, 10:51:02
  • 1
Po krótkich poszukiwaniach linuxa na start to sprawdzenia czy byłaby możliwa przesiadka z W11 na dobre chyba niezłym wyborem byłby Mint LMDE? Mój profil użytkownika to w 80proc przeglądarka WWW, steam ze starszymi gierkami np GTA VC, GTA 4, jakieś WRC, libre office i drukarka ehh z sentymentu ponad 20 letnia Lexmark Samsung Z600 xD. Laptop współczesny: Huawe Matebook d16 2022 i5 12450H, 16GB RAM.

LMDE bo czytam, że to stabilny system
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 23.11.2025, 11:48:48 via Wykop
  • 3
LMDE bo czytam, że to stabilny system ze wsparciem i podobno szybszy od Ubuntu?


@cotozazycie: Stabilny to po linuksowemu znaczy, że ma nienajnowsze wersje pakietów, które się szybko nie zmieniają, a nie że dobrze działa. Innymi słowy, jak wszystko dobrze działa, to tak zostanie. Jak nie, to też tak zostanie.

i podobno szybszy od Ubuntu?

różnice pomiędzy szybkością systemów są znikome i raczej nie dotyczą normalnego użytkowania systemu. Debian nie jest
  • Odpowiedz
kadet5523
kadet5523
kadet5523
23.11.2025, 09:14:50
  • 0
do gier i przegladania neta wystarczy jest dysk bez dram? jest sens za to płacić?
#komputery
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 23.11.2025, 09:20:44 via Wykop
  • 1
@kadet5523: nie ma.
  • Odpowiedz
Mete
Mete
23.11.2025, 08:22:11
  • 0
no dobra panowie potrzebuje delikatnej pomocy, myszka robi dwuklik pod lewym przyciskiem, co mnie dość mocno w-----a.
pacjent to:
SteelSeries Sensei Raw Rubberized
ktoś miał podobny problem? w razie W umiem wlutować nowy pstryczek, tylko jaki?
gryzoń fajny i nie chce kupować nowego z bzdurnego powodu
#komputery #elektronika
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 23.11.2025, 08:38:23 via Wykop
  • 0
@Mete:

gryzoń fajny i nie chce kupować nowego z bzdurnego powodu

Słusznie. W pierwszej wejdź sobie na YT i poszukaj mouse double click. Tam dostaniesz filmiki jak rozebrać i wyczyścić switch. Jak ci się nie chce, to możesz też spróbować przepsikać switch wd40 i też powinno pomóc.
  • Odpowiedz
drahtzieher
drahtzieher
20.11.2025, 20:25:53
  • 0
Mirasy, jaki byście polecili klient pocztowy na Windowsa do skrzynki/dostawcy np. takiej jak WP? - Tak, wiem, ogarnij sobie protona albo coś porządnego... proszę nie hejcić, nie chce mi się srać z innymi dostawcami lub płacić za customy/protona. Z WP wiem, że nagle nie przestaną dostarczać usług, a taki Proton lub inne niszowe serwery, kto wie?

Denerwują mnie te ich flashbang theme, a nie chce za bardzo bawić się w edytowanie css jakimiś
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 20.11.2025, 20:30:55 via Wykop
  • 1
Z WP wiem, że nagle nie przestaną dostarczać usług, a taki Proton lub inne niszowe serwery, kto wie?

@drahtzieher: TOPKEK

Odnośnie jednak pytania: pod win w zasadzie masz domyślnego Outlooka i Thunderbirda.
  • Odpowiedz

363

Microsoft opracował narzędzia do uruchamiania modeli CUDA na GPU AMD

Microsoft opracował narzędzia do uruchamiania modeli CUDA na GPU AMD

Microsoft stworzył zestaw narzędzi pozwalających na uruchamianie modeli napisanych w CUDA, czyli technologii nVidii, na kartach graficznych AMD.

koziolek666
z
ppe.pl
dodany: 20.11.2025, 08:07:52
  • 72
  • #
    programowanie
  • #
    it
  • #
    informatyka
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ai
  • #
    technologia
vries
vries 20.11.2025, 17:51:26 via Wykop
  • 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hvjczs
hvjczs
hvjczs
18.11.2025, 10:33:35
  • 0
Potrzebuje dostępu do WiFi na odległość 20m. Pomyślałem, że rozwiążę to w ten sposób, że podłączę Kablem do switcha jakiś Wzmacniacz WiFI i postawię go przy oknie. 20M około stoi cienka blaszana budka w której potrzebny jest mi dostęp do sieci, po drodze nie ma żadnych przeszkód.

Czy jakiś wzmacniacz do 100zł zda egzamin w tym wypadku i sięgnie sygnał? Może ktoś miał podobne rozwiązanie u siebie i mógłby coś polecić lub
hvjczs - Potrzebuje dostępu do WiFi na odległość 20m. Pomyślałem, że rozwiążę to w te...

źródło: wifiextender

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 18.11.2025, 10:42:05 via Wykop
  • 3
cienka blaszana budka

Puszka Faradaya. Machający papież.
  • Odpowiedz
Tanczacy_z_widlami
Tanczacy_z_widlami
16.11.2025, 19:11:54
  • 0
Czy laptop z parametrami jak poniżej za 750 zł to dobra oferta, czy w tych pieniądzach można znaleźć coś lepszego?
Lenovo THINKPAD T440s z dotykową matrycą

Laptop użytkowany tylko i wyłącznie do pracy biurowej.

HDD: 512 SSD (NOWY)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 16.11.2025, 19:30:50 via Wykop
  • 0
@Tanczacy_z_widlami: Prędzej jakiś Thinkpad E Gen2 lub Gen3. T440s ma już ponad 10 lat i nadaje się tylko na śmietnik.
  • Odpowiedz

628

Piętrowe pociągi dla PKP Intercity zostaną wyprodukowane w Polsce!

Piętrowe pociągi dla PKP Intercity zostaną wyprodukowane w Polsce!

W realizację tego olbrzymiego kontraktu zaangażowanych będzie około 800 polskich firm i podwykonawców. Oznacza to dodatkowe zamówienia i miejsca pracy - na Śląsku i w całym kraju. Więcej informacji + FILM:

ralf-szer
z
investmap.pl
dodany: 14.11.2025, 18:28:08
  • 141
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    kolej
  • #
    pociagi
  • #
    podroze
  • #
    transport
vries
vries 15.11.2025, 10:04:34 via Wykop
  • 68
Piętrowe pociągi? Słuchajcie, mam szczwany plan.
vries - Piętrowe pociągi? Słuchajcie, mam szczwany plan.

źródło: comment_n0IJQv8rSKUFOuyzLotqYYETo4mpcYBK

Pobierz
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zbyszko17
zbyszko17
14.11.2025, 08:19:22
  • 0
Miałem składać kompa w grudniu, kupować ram teraz czy spadną może coś te ceny? #pcmasterrace #komputery
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 14.11.2025, 08:26:39 via Wykop
  • 2
@zbyszko17: Ceny ramu nie spadną w tym roku. W przyszłym też mogą się trzymać.
  • Odpowiedz
vries
vries 12.11.2025, 21:57:21
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries
Autor
13.11.2025, 11:59:18 via Wykop
  • 0
@Oo-oO: Ta, ale znalezienie przyczyny takich problemów nie jest proste. Osobiście pierwszy raz zdarzyło mi się, by aplikacja aż tak mocno potrzebowała ingerować w środowisku, że skopała ogólne ustawienia. Z racji, że znalazłem rozwiązanie w starym wątku, to musi być nie pierwszy raz. Z drugiej strony ciężko jest mi coś zarzucić, bo zrobienie dobrze działającego pulpitu zdalnego dziś na linuksie to nie hop-siup.
  • Odpowiedz
vries
vries
Autor
13.11.2025, 15:38:03 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

243

Rozwody bez sądu dla wybranych małżeństw. Rząd przyjął projekt

Rozwody bez sądu dla wybranych małżeństw. Rząd przyjął projekt

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy, która pozwala na rozwód w urzędzie stanu cywilnego małżeństwom bez dzieci i za porozumieniem stron - przekazał w środę rzecznik rządu Adam Szłapka. Pomyśleć, że coś takiego od lat istnieje w niektórych krajach, ale u nas MYŚLĄ...

ken-wawa
z
money.pl
dodany: 13.11.2025, 02:19:19
  • 134
  • #
    ciekawostki
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    polityka
  • #
    informacje
vries
vries 13.11.2025, 10:47:44 via Wykop
  • -1
Batyr zawetuje.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2560

Koniec 800 plus oraz 13. i 14. emerytury? Petycja już w Sejmie

Koniec 800 plus oraz 13. i 14. emerytury? Petycja już w Sejmie

W zamian likwidacja podatku dochodowego, zyskaja pracujacy legalnie. Autor przekonuje, ze jest to neutralne dla budzetu. Czy rzadzacy maja wystarczajaco odwagi?

kasyx
z
gospodarka.dziennik.pl
dodany: 13.11.2025, 08:56:58
  • 433
  • #
    800
  • #
    emerytura
  • #
    praca
  • #
    podatki
  • #
    finanse
vries
vries 13.11.2025, 10:32:56 via Wykop
  • 0
Wpływy z podatku dochodowego do budżetu państwa wynoszą jakieś 100mld zł. Wydatki na 800+ i 13/14 emerytury wynoszą 100mld zł.
Pytanie dla ludzi ogarniętych (ja znam odpowiedź): Dlaczego to się nijak nie spina?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

biedakwsiowy
biedakwsiowy
10.11.2025, 14:39:01
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 10.11.2025, 16:25:18 via Wykop
  • 1
- mieszkanie z rodzicami w poniemieckim domu z pleśnią na ścianach i z meblościankami z lat 90


@biedakwsiowy: kup jakieś środek na tą pleśń, bo się pochorujesz.
  • Odpowiedz

noob_biznesu
noob_biznesu
noob_biznesu
10.11.2025, 13:44:47
  • 0
Cześć, kupiłem 3 monitor do komputera, wszystko fajnie podpięte do karty graficznej, niestety 3 monitor po włączeniu przez sekundę pokazuje obraz po czym gaśnie, jak przesuwam kursor w jego stronę to kursor przeskakuje na ten 3 monitor, więc komputer go widzi i jakiś sygnał musi być, ale nie wyświetla obrazu oprócz tej pierwszej sekundy, ktoś miał podobny problem? Karta graficzna gtx 1080TI
#komputery #monitory #sprzetkomputerowy #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 10.11.2025, 14:45:08 via Wykop
  • 0
Najpewniej monitor uszkodzony.
  • Odpowiedz

622

Film sprzed 10 lat ostrzegający o chińskiej dominacji w metalach ziem rzadkich

Film sprzed 10 lat ostrzegający o chińskiej dominacji w metalach ziem rzadkich

Materiał programu 60 minutes. Data emisji programu: 2015 rok.

witulo
z
youtube.com
dodany: 08.11.2025, 17:40:01
  • 85
  • #
    chiny
  • #
    usa
  • #
    gospodarka
vries
vries 09.11.2025, 09:49:52 via Wykop
  • 0
Problem polega na tym, że w metale ziem rzadkich nie opłaca się inwestować. Nie ma tu kasy do zrobienia, a wydatki są spore.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

vries
vries 09.11.2025, 21:45:44 via Wykop
  • 0
@scotty79: tu jest problem następujący:
"Drodzy wyborcy, musimy sobie zatruć środowisko, by międzynarodowe koncerny produkujące b--ń, autka inne urządzenia mogły dalej je produkować. Nic z tego nie będziemy mieć i do tego dopłacimy. Głosujcie na nas!"
Nie wiem czy taki program cię przekonuje.
antistar1
antistar1
09.11.2025, 09:47:46
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vries
vries 09.11.2025, 09:53:32 via Wykop
  • 0
Niby ma Widevine L1, ale ciężko powiedzieć, czy faktycznie serwisy streamingowe będą go obsługiwać (musi być na ich liście). Poza tym do oglądania rzeczy się pewni będzie nadawać.
  • Odpowiedz

  • <
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 21
  • Strona 6 z 21
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 14.03.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 21.07.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 07.03.2023

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking