Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
v-tec

v-tec

Dołączył 11 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 85861
  • Znaleziska 26922
  • Mikroblog 58939
  • Obserwujący 13
  • Obserwowane 258
mirko_anonim
mirko_anonim
15.12.2025, 13:54:44
  • 0
✨️ Co zrobić z SUVem, który za dużo spala? Ⓘ
2 lata temu z racji powiększającej się rodziny kupiłem nowe auto z salonu. Zamieniłem kompaktowe kombi na sporego SUVa. Od tamtej pory, mimo tego, że bez problemu stać mnie na jego utrzymanie i mamy środki na spokojne życie, nie mogę jakoś pogodzić się z ilością przepalanej benzyny w stosunku do tego ile oleju napędowego spalało moje poprzednie auto. Noszę się ciągle z zamiarem
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

v-tec
v-tec 15.12.2025, 14:00:09 via Wykop
  • 1
@mirko_anonim: zmienić na hybrydę. Albo pogodzić się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Instalacji LPG nie polecam - auto zapewne z wtryskiem bezpośrednim, więc instalacja droga i z dotryskiem benzyny.
  • Odpowiedz

895

Koniec bezpiecznego B2B? Algorytm ZUS wytypuje "fikcyjnych" przedsiębiorców

Koniec bezpiecznego B2B? Algorytm ZUS wytypuje "fikcyjnych" przedsiębiorców

Urzędnicy zyskują potężne narzędzie w walce z nadużyciami na rynku pracy. ZUS pracuje nad zaawansowanym algorytmem, który ma pomóc Państwowej Inspekcji Pracy w precyzyjnym namierzaniu firm ukrywających etaty pod płaszczykiem kontraktów B2B. Skończyć ma się era kontroli nachybił trafił.

pablonzo
z
bankier.pl
dodany: 15.12.2025, 11:11:49
  • 409
  • #
    b2b
  • #
    dzialalnoscgospodarcza
  • #
    jdg
  • #
    ciekawostki
  • #
    zus
  • #
    praca
v-tec
v-tec 15.12.2025, 13:54:23 via Wykop
  • 1
@murison: to tak specjalnie aby zaciemnić obraz. Ja po rozpoczęciu pracy dopiero po jakimś czasie dowiedziałem się, że kosztuję pracodawcę więcej niż kwota brutto na umowie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście pomijam koszty biurowe, oprogramowania, itd.
PechowaNiezdara
PechowaNiezdara
PechowaNiezdara
12.12.2025, 22:48:50
  • 0
Co kupić chłopu na prezent na Gwiazdkę?

Dobry chłopak, zabrał na Jarmark, zjadł langosza z czosnkiem i toleruje nawet mój bojowy charakter.

#zwiazki
#logikaniebieskichpaskow
#logikarozowychpaskow
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

v-tec
v-tec 15.12.2025, 07:00:41 via Wykop
  • 1
@PechowaNiezdara: nowy portfel (jeśli stary się rozpada), scyzoryk Victorinox, przyzwoity multitool.
  • Odpowiedz
200Amra
200Amra
14.12.2025, 15:18:33
  • 158
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

v-tec
v-tec 14.12.2025, 21:30:49 via Wykop
  • 5
@mleko3-2procent: ten złodziejsko-korupcyjno-pijacki naród po prostu nie jest w stanie się zorganizować i coś sensownego wyprodukować. Samochody, ciężarówki - we współpracy z zachodnimi a teraz chyba chińskimi korporacjami. Lepsze łożyska (do kolejnictwa) - z zachodnich krajów, pomoc przy wydobyciu złóż - bodajże norweska firma. ZSRR >>roSSja. Teraz nawet latać w kosmos przestaną.
  • Odpowiedz
Kyrtkele
Kyrtkele
08.12.2025, 17:21:53
  • 0
#gdynia Siemanko wykopki co ciekawego można u was na mieście porobić wpadłem na delegacje i wieje nudą już w hotelu dajcie znać co zobaczyć coś nie oklepanego oklepane myślę , że sam ogarnę :D ;)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

v-tec
v-tec 08.12.2025, 17:43:30 via Wykop
  • 4
@Kyrtkele: Kapitanat Portu Gdynia, Blues Club (jak lubisz), spacer na Kamienną Górę, spacer po bulwarze, spacer po Śródmieściu i podziwiane architektury Gdyni https://pl.wikipedia.org/wiki/Architektura_Gdyni , Muzeum Emigracji - polecam, skwer Kościuszki i chociaż z zewnątrz obejrzeć ORP Błyskawica i Dar Pomorza (o ile jest zacumowany). Wpadnij na obiad do Valhalla Pub&Grill, odwiedź halę targową, możesz zajrzeć do Dockers Inn pub.
  • Odpowiedz
v-tec
v-tec 08.12.2025, 18:48:22 via Wykop
  • 0
@Kyrtkele: jeszcze molo w Orłowie (budynek słynnego "u Maksyma" nadal tam jest), klif orłowski, jak lubisz wyzwania to autobus 152, jedziesz na Oksywie Dickmana 01 i spacer na bulwar oksywski.
  • Odpowiedz
v-tec
v-tec 12.12.2025, 19:25:35 via Wykop
  • 0
@Bobel2: rzadko bo rzadko, ale czasem przechodzi drobne remonty.
  • Odpowiedz
v-tec
v-tec 12.12.2025, 20:26:45 via Wykop
  • 0
@Bobel2: cały czas je mylę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
iquiet
iquiet
12.12.2025, 07:38:22
  • 45
Grzejniki aluminiowe to taki bubel, że szok.
W piecu wygaśnie i po 20min. masz dosłownie zimny grzejnik.
Dla porównania, mam jeden grzejnik żeliwny i on po godzinie od wygaśnięcia w piecu jest jeszcze ciepły..

Nowoczesność > efektywność ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#grzejnik #budownictwo #dom #cieplo #cieplownictwo #ogrzewanie #zalesie
iquiet - Grzejniki aluminiowe to taki bubel, że szok. 
W piecu wygaśnie i po 20min. m...

źródło: image_picker_D6FF8D9F-FC65-4D1E-88F9-DFDA63751D30-5887-00000ED10FDCDE7D

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

v-tec
v-tec 12.12.2025, 13:16:34 via Wykop
  • 0
@iquiet: it's not a bug, it's a feature ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz

307

Wojsko otrzyma 360 dronów bojowych Warmate.

Pokaż treści 18+

Wojsko otrzyma 360 dronów bojowych Warmate.

Na mocy podpisanej w czwartek umowy do Wojska Polskiego trafi 36 zestawów po 10 sztuk dronów uderzeniowych Warmate od polskiej Grupy WB. Zawarta z Agencją Uzbrojenia umowa opiewa na ok. 100 mln zł brutto. Drony mają trafić do wojska do końca tego roku.

pablonzo
z
bankier.pl
dodany: 11.12.2025, 21:03:54
  • 92
  • #
    polska
  • #
    wojna
  • #
    militaria
  • #
    wojsko
  • #
    drony
  • #
    armia
v-tec
v-tec 12.12.2025, 12:03:09 via Wykop
  • 1
@powrotpolatachnawypoku: więcej nie ma sensu - technologia szybko się rozwija.
OstatniGrosz
OstatniGrosz
OstatniGrosz
11.12.2025, 10:17:43
  • 1398
byłem przekonany, że to plaster szynki xD
OstatniGrosz - byłem przekonany, że to plaster szynki xD

źródło: szynka

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

v-tec
v-tec 11.12.2025, 21:24:05 via Wykop
  • 1
mi to wygląda na fake i zrobione z drugą stronę - z dobrego zdjęcia złe.
  • Odpowiedz
okoboji
okoboji
10.12.2025, 17:47:28
  • 354
Auta osób z niepełnosprawnością powinny mieć trwałe oznaczenie coś na wzór aut, które dostały dofinansowanie na elektryka.

Mam dość już tych wszystkich kombinatorów w Porsche czy BMW itp co parkują pod samym wejściem do sklepu, wyciągają z kieszenie wydrukowany identyfikator i cyk - wesoło tuptają do sklepu jak gdyby nigdy nic.
Trzeba nie mieć sumienia, aby tak postępować dla oszczędzenia kilku kroków. Nienawidzę niektórych ludzi.

#oswiadczenie #polskiedrogi #
okoboji - Auta osób z niepełnosprawnością powinny mieć trwałe oznaczenie coś na wzór ...

źródło: Zrzut ekranu 2025-12-10 o 18.45.11

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

v-tec
v-tec 10.12.2025, 20:38:13 via Wykop
  • 3
@okoboji: raz widziałem jak typ przyjechał Mercedesem Vito na trening i zaparkował na miejscu dla niepełnosprawnych, oczywiście miał kartę. U mnie pod blokiem dwóch gości 30+ parkowało na miejscu dla niepełnosprawnych, ostatnio nikt nie parkuje chociaż czasem jakiś jełop się znajdzie co 2 miejsca dla inwalidów od razu zajmie. No i ostatni hit: w 2 samochody zajęli 3 miejsca dla niepełnosprawnych xD. Co prawda na jakieś 10 minut bo jakieś
  • Odpowiedz
jabol6000
jabol6000
10.12.2025, 04:39:52
  • 745
#heheszki
jabol6000 - #heheszki

źródło: 1000010806

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

v-tec
v-tec 10.12.2025, 10:18:16 via Wykop
  • 2
@haabero: albo Północ Północny-Zachód ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czasami fajne filmy leciały na TCM i jak podrosłem, to w sumie ta zmiana była spoko. Lubiłem ten klip oglądać, i ten drugi klip TCM z wielkim miastem nocą i światłami miał fajny klimat.
  • Odpowiedz
WolnyBLN
WolnyBLN
10.12.2025, 04:56:11
  • 22
Fajny ten grudzień, taki nie za zimny XD
WolnyBLN - Fajny ten grudzień, taki nie za zimny XD

źródło: 1000006690

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

v-tec
v-tec 10.12.2025, 10:16:03 via Wykop
  • 0
@przeciwko78: może to jest nowa normalność ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
haabero
haabero
10.12.2025, 04:44:45
  • 290
haabero

źródło: main_04sko_czy_o_si_akamakaf_bez_zobowi_za_

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

v-tec
v-tec 10.12.2025, 10:14:32 via Wykop
  • 0
@jatylkopytam: i dobrze, nie odwaliło mu i nie sili się być gwiazdą na siłę, tylko prowadzi normalne życie (a przynajmniej na takiego wygląda).
  • Odpowiedz
powodzenia
powodzenia
08.12.2025, 14:02:57
  • 0
moje auto z 2010 roku zaczęło w tym roku mieć jedną awarię po drugiej, więc na wiosnę będę kupował nowe auto. wybór padł na Toyote Corollę (na 95%) lub Hyundaia Elantra (na 5%), w obu przypadkach najważniejsza jest dla mnie niezawodność. budżet to ok 80k PLN i zacząłem się zastanawiać czy nie za bardzo szaleje i odpaliłem sobie kilka filmików na yt o tym jak ogromna pułapką finansową jest samochód. YouTuberzy polecają
powodzenia - moje auto z 2010 roku zaczęło w tym roku mieć jedną awarię po drugiej, w...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

v-tec
v-tec 08.12.2025, 19:03:09 via Wykop
  • 0
@powodzenia: to zależy ¯\(ツ)/¯ Zależy czy kupujesz auto świeże (raczej się nie zepsuje), czy używane i potrzebny będzie pakiet startowy i jeszcze coś tam przez rok-dwa wyjdzie, zależy też jaką.masz strukturę wydatków, czy zostaje ci 50% czy 15% miesięcznych zarobków. pi*drzwi auto za 4 pensje jest ok, ale czasem warto dozbierać i kupić coś nowszego.
  • Odpowiedz
F.....y
F.....y
konto usunięte 08.12.2025, 16:21:56
  • 2
okazja życia
typ sprowadza auto na swój koszt
możesz sobie nim pojeździć 2 dni i dopiero wtedy podpisujesz umowę XD
#scam #oszukuje #motoryzacja #samochody
F.....y - okazja życia 
typ sprowadza auto na swój koszt 
możesz sobie nim pojeździć ...

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

v-tec
v-tec 08.12.2025, 17:00:18 via Wykop
  • 1
@potatolot: scam na 1000%. Nikt w ten sposób nie sprzedaje aut.
  • Odpowiedz

966

Praca nas wykańcza. Badanie: PL na dnie UE.

Praca nas wykańcza. Badanie: PL na dnie UE.

Najnowsze badanie pokazuje, że Polacy są najbardziej zmęczeni i schorowani w UE przez fatalnej jakości miejsca pracy: Polacy zgłaszają największe chroniczne zmęczenie (59%), oraz najwyższe bóle mięśni i stawów (39%).

WroTaMar
z
youtube.com
dodany: 07.12.2025, 19:31:44
  • 166
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    zdrowie
v-tec
v-tec 07.12.2025, 20:40:23 via Wykop
  • 4
To ja może przestanę narzekać na swoją robotę (IT): ostatnio 9-10h dziennie i sporo mocnego stresu (trochę na własne życzenie), a tak to 8h i fajrant, czasem praca w weekend (płatna bądź godz. do odbioru).
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1726

Nie jesteś bogaty, ale zapłacisz jak bogacz. Oto absurd polskich podatków

Nie jesteś bogaty, ale zapłacisz jak bogacz. Oto absurd polskich podatków

Drugi próg podatkowy w Polsce wynosi obecnie 120 tysięcy złotych rocznie został podniesiony do tej kwoty w 2022 roku i od tego czasu rządzący milczą na temat jego potencjalnej waloryzacji. A waloryzacja zdecydowanie by się przydała, zwłaszcza w obliczu wciąż rosnącego krajowego minimum.

Stopa_Szopa
z
bezprawnik.pl
dodany: 06.12.2025, 23:06:00
  • 448
  • #
    drugiprogpodatkowy
  • #
    najnizszakrajowa
  • #
    podatek
  • #
    zarobki
v-tec
v-tec 07.12.2025, 10:35:31 via Wykop
  • 10
@El_mirabel: żebyś wiedział, potwierdzam. Po co mam zap.... jak i tak większość pieniędzy od pracodawcy dostanie państwo? Karanie pracowitości, skuteczności, zaradności, rozwoju.
mr_ponglish
mr_ponglish
06.12.2025, 17:48:01
  • 2
Co byście wybrali? Stresująca praca biurowa od 8 do 16 za 5300 zł netto czy praca kierowcy ciezarowki za 8-10k i nie ma Cię w domu przez tydzień lub dwa?
#praca #zycietruckera #brkaztransa
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

v-tec
v-tec 06.12.2025, 18:14:40 via Wykop
  • 0
@mr_ponglish: jak masz zdrowie to kierowca, jak nie to praca w biurze tylko uodpornić się na stres - to nic nie zmienia.
  • Odpowiedz
kiedys
kiedys
05.12.2025, 17:52:37
  • 1
#wyludzenia #profilzaufany #niebezpiecznik Ostatni raz logowałam się przez profil zaufany 1.12, a dziś ktoś próbował się zalogować, bo dostałam maila "ZMIANA HASŁA DO SERWISU PROFIL ZAUFANY". A się nie logowałam. Mail z powiadomienia@pz.gov.pl

Treść:

Zmiana hasła do serwisu profil zaufany


Otrzymaliśmy
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

v-tec
v-tec 05.12.2025, 22:08:50 via Wykop
  • 1
@kiedys: a ten link w e-mailu to na pewno legitny był?
  • Odpowiedz
aha_pozdro
aha_pozdro
04.12.2025, 17:58:40
  • 2
Czesc. Zazwyczaj kupowalem oponki wielosezon uzywame za okolo 600zl kilku letnie. Starczaly na okolo 1,5 roku. Rocznie robie tym autem okolo 10k km.
Naped na tyl, okolo 240km. Czasami zarzucilo tyl ale nazwalbym to kontrolowanym poslizgiem, nigdy sie nie zaskoczylem.

Teraz kupilbym cos nowego z oponeo.
I teraz tak, z tego co wyczytalem chinczyki wielosezon to szajs, wiec raczej dolna polka mnie nie interesuje, no chyba ze sie myle.

Do
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

v-tec
v-tec 04.12.2025, 18:07:59 via Wykop
  • 5
@aha_pozdro: ze średniej półki to Nexeny dobrze wypadają. Od siebie mogę Vredesteiny polecić.
  • Odpowiedz
v-tec
v-tec 05.12.2025, 16:15:33 via Wykop
  • 0
@aha_pozdro: też są spoko, znajomy na nich jeździ i jest zadowolony, chociaż nie miał jeszcze okazji jeździć po śniegu.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 30
  • Strona 9 z 30
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 09.11.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 06.06.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 15.07.2018

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking