@budep: dokladnie, za co maja byc nam wdzieczni? To my powinnismy byc, ze oni umieraja a nie my. Do tego wspieraja nasza gospodatke, a m zarabiamy na Ukrainie (inwestycje polskich firm, wykupowanie po tanosci) - tak wiem, ze to nie do pomyslenia dla wykopka bo wykopek czyta tylko negatywne naglowki newsow.
A co do bohaterow to faktycznie slabo, polska dyplomacja im powonna wytlumaczyc, ze jak chce byc czescia zachodu to
Na VOD i Netflix jest dostępna bajka z polskim dubbingiem "CoComelon Lane", która jest totalnym odmóżdżaczem. Uważajcie na to co oglądają wasze dzieci!
Na koniec 2025 roku było w Polsce zaledwie 85 tys. ofert pracy. Jak na tej wielkości państwo to jest katastrofa. W Polsce ciężko znaleźć i zmienić pracę. Poza dużymi, najlepiej rozwiniętymi miastami nie ma praktycznie żadnej pracy na rynku.
Już w najbliższą sobotę o godzinie 22:00 zapraszamy na premierę kolejnego odcinka podcastu "Mówią Świadkowie".
Tym razem naszymi gośćmi będą trzy słuchaczki, dzięki którym spojrzymy na niefizyczną sferę rzeczywistości z różnych, intrygujących perspektyw. Poznamy relację osoby bezpośrednio doświadczającej dziwnych zdarzeń, usłyszymy głos osoby próbującej pogodzić te zjawiska z wykształceniem akademickim, a na koniec wysłuchamy opowieści kogoś, kto nie tylko sam obcuje z Nieznanym, ale też obserwuje fenomeny przyciągane przez innego domownika.
@zenon_z_chorzowa1: wiesz, ze takie historie zdarzaja sie bardzo wielu ludziom? pewnie Ty nawet takich ludzi znasz - choć być moze o tym Ci nie mowia, bo sie boja ze wysmiejesz.
Nauka poki co tego nie rozumie, wiec jak chcialbys ich wspierac?
@H_Moody: Skądś sie te historie biorą, byc moze z glowy, ale to wtedy znaczy ze cos jest z glowa nie tak, a nauka nie potrafi powiedziec co. Czyli jak chcesz to leczyc?
Poza tym, ze jak nauka czegos nie zaobserwowala to nie znaczy, ze nie ma :) jakby tak bylo to bysmy juz nigdy niczego w historii nie odkryli :)
Wedlug czata GPT conajmniej 5% ma doswiadczenia paranormalne (do 50% jesli zdefiniujemy paranormalnosc troche swobodniej). Wedlug Ciebie tyle mamy schizofrenikow? To dosc sporo, dziwne, ze ten swiat jeszcze dziala :)
Ok, wesprzyjmy ich i nacpajmy proszkami dla schizfrenikow, zgodnie z nauka ;)
A moze lepiej badac i szukac wyjasnien, jak sam piszesz?
Ta rozmowa jest obecnie najgorętszym tematem dziennikarskiej Polski. Starcie Krzysztofa Stanowskiego i Kuby Wojewódzkiego stało się w krótkim czasie symbolem zderzenia się dwóch światów. Nowy obraz mediów pokonał stary system, który paradoksalnie sam o sobie myślał, jako o "nowoczesnym" tworze.
Smazenie jest mniejszym przetwarzaniem niz proces produkcji burgera do maka. Co do panierki to fakt, zapomnialem o niej dlatego, ze u mnie w rodzinie robi sie schabowe bez panierki :)
@rasiakg: nauczyciel wfu dostają takie 4 pytania od każdego ucznia z klasy, na każdej przerwie, przed każdą lekcją, codziennie. matematykę zostawiam tobie. po jakimś czasie chyba można mieć dość tych pytań, ale nie wiem. może ty się wypowiesz?
Po wypadku w Warszawie tylko utwierdzam sie w tym, ze samochodziarze to najgorsza grupa spoleczna w Polsce.
Ich samochodziki sa najwazniejsze, MUSZA ZAPI#RDALAC bo sie udusza. Zginelo niewinne dziecko, ktore po prostu stalo na chodniku... To jest tragiczne i wstrzasajace jak uswiadomisz sobie, ze to mogles byc Ty albo ktos z Twojej rodziny bo jakis debil MUSI JECHAC AUTEM i zapi#rdalac.
A to tylko kropla w morzu, codziennie gina ludzie bo SAMOCHODZIARZE
XD mieszkam w warszawie, blizej centrum niz dalej i prowadze codzinnie dzieci do zlobka i przedszkola, i wyobraz sobie NA PIECHOTE. Nawet w deszcz i mróz (no tak sie da, naprawde).
Owszem, nie dostalismy sie do miejsc pierwszego wyboru ale, jest na tyle duzo placowek, ze nie ma problemu gdzies w okolicy sie dostac, zwlaszcza ze coraz mniej dzieci jest i zamykaja przedszkola
#mecz #mundial