Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko162
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
radonix

radonix

Dołączył 11 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4503
  • Znaleziska 3503
  • Mikroblog 1000
  • Obserwujący 8
  • Obserwowane 56

30

553 mln PLN w dwa lata: planowany koszt refundacji pierwsze leku na otyłość w PL

553 mln PLN w dwa lata: planowany koszt refundacji pierwsze leku na otyłość w PL

W AOTMiT prowadzony jest pierwszy proces refundacyjny dotyczący leku na otyłość.

JohnyArkad
z
wykop.pl
dodany: przedwczoraj, 05:34:57
  • 33
  • #
    otylosc
  • #
    nfz
  • #
    refundacja
  • #
    leki
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
radonix
radonix 13 godz. i 48 min temu via Wykop
  • 0
Lek na otyłość to deficyt kaloryczny, niektórzy z niezrozumiałego powodu wydają się nie rozumieć, że jak żrą więcej niż muszą, to tyją. To chyba powinny być podstawowe lekcje w szkole zamiast jakiejś budowy pantofelka, że kilogram tkanki tłuszczowej to około 8 tys. kalorii i że jak się żre dużo cukru w takiej czy innej postaci, to jest on zamieniany na tkankę tłuszczową.
Ale może komuś nie przeszkadza, że ludzie tego nie rozumieją,
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

138

Jak Jarosław Kaczyński i PiS przez lata działali na rzecz Moskwy

Jak Jarosław Kaczyński i PiS przez lata działali na rzecz Moskwy

Spotkania z oficerem KGB, sabotowanie obronności, sojusz z koniem trojańskim Putina, destabilizacja UE, wspieranie finansowanych przez Moskwę polityków wszystko to tworzy portret partii, która mówiła o antyrosyjskości, a działała pro-rosyjsko. Mit twardego, narodowego PiS-u to fasada, za którą

Paradajek
z
wykop.pl
dodany: 16.06.2026, 18:14:07
  • 62
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    rosja
  • #
    bekazpisu
  • #
    sluzbyspecjalne
  • #
    bezpieczenstwo
radonix
radonix 17.06.2026, 13:57:28 via Wykop
  • 5
Analiza rzetelności tego tekstu przez ai:

Oto analiza rzetelności przedstawionego tekstu. Przyglądamy się faktom historycznym, manipulacjom oraz kontekstowi politycznemu poszczególnych punktów.

Podsumowanie analizy rzetelności

Tekst
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

680

Więzienia w Europie są przepełnione obcokrajowcami

Pokaż treści 18+

Więzienia w Europie są przepełnione obcokrajowcami

Kraje takie jak: Luksemburg (78%), Szwajcaria (73%), Cypr (54%), Austria (53%), Słowenia (52%), Katalonia (Hiszpania) (52%), Grecja (52%), Malta (51%), Niemcy (47%) i Belgia (43%) odnotowują wyjątkowo wysoki odsetek więźniów zagranicznych.

matixrr
z
coe.int
dodany: 13.06.2026, 11:13:15
  • 106
  • #
    europa
  • #
    imigranci
  • #
    uchodzcy
  • #
    granica
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    policja
radonix
radonix 13.06.2026, 18:37:08 via Wykop
  • 10
@KurnikoweKuriozum: Albańczyków jest łącznie 3mln i 1100 z nich siedzi w ciupie w UK, niezły wynik

ok mieszkają też w innych krajach, łącznie jest ich jednak 8 mln

933

Cienkowska do dymisji! Nie dla opłacania pseudoartysom emeryturki!

Cienkowska do dymisji! Nie dla opłacania pseudoartysom emeryturki!

Konfederacja chce odwołania Cienkowskiej. Wałki najlepiej robi się na rzeczach nie policzalnych jak sztuka. #ko robi kolejny wałek a społeczeństwo i tak ich broni!

madero
z
youtube.com
dodany: 09.06.2026, 10:53:28
  • 69
  • #
    konfederacja
  • #
    ko
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    podatki
radonix
radonix 09.06.2026, 13:40:09 via Wykop
  • 10
Najzabawniejsze, że babka jest z Polski 2050 ale i tak na końcu dostaje się Koalicji Obywatelskiej :)

@viNci_: najzabawniejsze, że ona jest z koalicji rządzącej, a na wniosek premiera można ją odwołać

691

Polska w pigułce: paliwo tanieje w hurcie = przy dystrybutorze drożeje

Polska w pigułce: paliwo tanieje w hurcie = przy dystrybutorze drożeje

Orlen obniżył hurt Pb95 o 70 zł, Pb98 o 52 zł i diesla o 24 zł za metr sześc. Mimo tego ceny maksymalne na stacjach wzrosły do 6,00 zł, 6,63 zł i 6,48 zł za litr.

Pan_od_Internetu
z
bankier.pl
dodany: 06.06.2026, 12:36:12
  • 108
  • #
    paliwo
  • #
    orlen
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
radonix
radonix 07.06.2026, 09:31:53 via Wykop
  • 0
@dict: Porównajmy ceny w kryzysie energetycznym i teraz. Polska zawsze miała jedne z najniższych cen paliw w porównaniu z innymi krajami UE, tylko teraz się o tym pisze na wykopie, a w 2022 pisało się jedynie o drożyźnie i winie obajtka.
Obecnie mamy też słabszego dolara względem innych walut niż w 2022-2023, co dodatkowo obniża ceny paliw w Europie.
https://www.tolls.eu/fuel-prices
radonix - @dict: Porównajmy ceny w kryzysie energetycznym i teraz. Polska zawsze miał...

źródło: Bez tytułu3333

Pobierz

658

PKB: cała Polska zwalnia. Tylko wydatki rządowe rosną coraz szybciej

Niższy wzrost konsumpcji oraz przepołowiona dynamika inwestycji zaważyły na słabszym wyniku I kwartału wynika ze statystyk produktu krajowego brutto za I kwartał 2026 roku. Coraz szybciej rosły za to wydatku rządowe napędzane pęczniejącym długiem publicznym.

VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 01.06.2026, 09:09:09
  • 160
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    polityka
radonix
radonix 01.06.2026, 13:45:51 via Wykop
  • 0
@nigihayami32: pamiętasz może czym była wywołana ta inflacja i ile wynosiła w szczycie w innych krajach Europy środkowo wschodniej? oraz niektórych krajach Europy zachodniej, również produkujących większość energii ze źródeł innych niż atom i odnawialna, jak np. Holandia (pik 14,5%)
radonix
radonix 01.06.2026, 14:32:23 via Wykop
  • 1
Pamiętasz może, że w latach 2015-2020 gospodarka całego zachodu się rozwijała i pięła w gorę, czy może już to zapomniałeś?

@BiznesJanusz: możemy rozszerzyć dyskusję na rozwój gospodarczy skoro się wtrąciłeś do rozmowy, ale jeszcze jesteśmy przy inflacji w okresie kryzysu energetycznego 2021-2023
radonix - >Pamiętasz może, że w latach 2015-2020 gospodarka całego zachodu się rozwij...

źródło: Bez tytułu10

Pobierz
radonix
radonix 01.06.2026, 19:19:20 via Wykop
  • 1
@BiznesJanusz: no to dawaj, czego nie rozumiesz z tego zakresu?

nie no PiS w ogóle nie miał na to wpływu tworząc 500 i 800+ xD

@nigihayami32 xd na koniec zdania to argument nie do podważenia, ale spróbuję jakoś się odnieść. Najpierw powiedz dokładnie jaki miał wpływ i jaką metodologią to wyznaczyłeś? Tutaj możesz porównać inflację w krajach naszego regionu: https://www.inflationtool.com/czech-koruna?amount=100&year1=2015&year2=2020&frequency=yearly
A poniżej wykresy inflacji w krajach naszego regionu, stary
radonix - @BiznesJanusz: no to dawaj, czego nie rozumiesz z tego zakresu?
nie no PiS ...

źródło: 01 Inflacja w krajach Europy Środkowej

Pobierz
radonix
radonix 01.06.2026, 20:11:27 via Wykop
  • 1
Nie zrozumiałeś pytania?

@BiznesJanusz: czyli pytasz o coś niezwiązanego z tematem, o którym piszę z innym typem i ja mam pisać elaborat jak poprzedni rząd rozkręcił gospodarkę? To chociaż porównaj wzrost realnego PKB Polski i krajów zachodu, o których pisałeś, że się tak rozwijały i pięły w górę, dane masz tutaj kraj zmieniasz w pasku adresu:
https://tradingeconomics.com/poland/full-year-gdp-growth

Podlicz o ile % wzrósł realny PKB Polski w 2015-2020, a o ile
radonix
radonix 02.06.2026, 14:44:06 via Wykop
  • 0
@BiznesJanusz Czy ja dobrze widzę, że celem jest atak na poprzednią władzę, a nie rzetelność? Może jesteś jakimś peowskim sekciarzem albo nienawidzisz pis, zaraz zobaczymy. Pisałeś o wzroście w krajach zachodnich, dlaczego ten temat nagle przestał cię interesować i piszesz o wzroście jednak w krajach naszego regionu?
To prawda, u nas wzrost realnego PKB był ponad dwa razy większy niż w krajach zachodnich. Licząc od końca 2015 do początku 2020 kształtował
radonix
radonix 02.06.2026, 15:17:24 via Wykop
  • 0
@BiznesJanusz: A ok, bo myślałem, że myślałeś, że kraje zachodnie rozwijały się tak jak Polska. Polska oczywiście rozwijała się ponad 2x szybciej od krajów zachodnich w latach 2015-2020.

A skoro już tak rzetelnie zestawiasz, to zestaw też te kraje zachodu z Polską w kwestii inflacji

a dlaczego w kwestii samej inflacji? Może dodajmy wzrost pensji, czy wtedy znowu coś się nie będzie zgadzać i znowu będziesz próbował zmieniać temat :D
radonix
radonix 02.06.2026, 18:10:29 via Wykop
  • 0
@alex-newsky: odkryłeś spiseg? zacytuj pełny fragment, na podstawie którego wymyśliłeś tę bajkę, zdaje się, że czegoś nie zrozumiałeś.

Jak porównam wzrost PKB do krajów naszego regionu, to Polska jak najbardziej wyjdzie dobrze, a jak do tego porównam wzrost pensji to już w ogóle wyjdzie najlepiej w regionie.
radonix
radonix 02.06.2026, 18:54:57 via Wykop
  • 0
widzę spory problem z odpowiedzią na pytanie. xd

@BiznesJanusz: Ty masz problem z odpowiedzią na jakiekolwiek moje pytanie, a padło ich z kilkanaście i nie były to trudne pytania. Natomiast brak podstawowej wiedzy i lęk przed przyznaniem się do stosowania podwójnych standardów jak widać znowu prowadzi cię do próby odwracania uwagi od tematu. Policzyłeś już wzrost realnego PKB Polski i naszych sąsiadów w latach 2015-2020? Polski wzrost wyszedł mi największy
radonix
radonix 02.06.2026, 21:33:00 via Wykop
  • 0
Ponownie zapytam, bo albo udajesz idiotę, albo nim po prostu jesteś

@BiznesJanusz: hola hola, przeszedłeś od nieudanej próby sugestii, że wzrost Polski w 2015-2020 był taki jak w krajach zachodnich, potem po okazaniu się, że w Polsce wzrost był jednak 2x większy, nieudolnie ratowałeś się twierdząc, że chodziło ci o kraje naszego regionu, a kiedy wzrost Polski okazał się największy spośród krajów sąsiadujących nagle zaciąłeś się na zadawaniu jednego pytania
radonix
radonix 02.06.2026, 21:36:10 via Wykop
  • 0
Zobacz jak nasi czempioni Pis pchnęli gospodarkę całej Europy środkowo-wschodniej ( zwanej też gospodarką zachodnią, UE )


xddddd

@BiznesJanusz: oho, czyli mamy do czynienia z bojownikiem, przeciwnikiem pis. To zacznij od dokładnego wyjaśnienia co przedstawiają te kreski - wykres nie jest podpisany i nie ma skali, czyżby celowo? ( ͡º ͜ʖ͡º) Kto sugerował, że pis pchnął gospodarkę Europy? Ale przede wszystkim te wykresy - no
radonix
radonix 03.06.2026, 10:07:47 via Wykop
  • 0
Wyższe procenty nie mają tu akurat znaczenia, podobnie jak kwota wzrostu.

jak są korzystne, 2x lepsze od krajów zachodnich i lepsze niż u naszych sąsiadów, to nie mają znaczenia. Ciekawe, czy gdyby rządziła partia, z którą sympatyzujesz, to czy też twardo nie miałyby znaczenia. To taki test myślowy na błąd poznawczy typu podwójne standardy, możesz sobie zrobić z ciekawości, nie musisz się potem z tego tu spowiadać.
Ale poważnie, zdajesz sobie sprawę, że te
radonix
radonix 03.06.2026, 10:08:06 via Wykop
  • 0
@BiznesJanusz: post wyżej
radonix
radonix 03.06.2026, 19:35:58 via Wykop
  • 0
sam produkujesz tezy o tym, że na inflację Pis zupełnie nie miał wpływu, a na wzrost gospodarczy miał

oczywiście nie produkuję takich tez, wymyśliłeś to sobie. Robisz tak: wymyślasz tezy, potem mi je przypisujesz i próbujesz się ze mną o nie kłócić. Wygląda to zabawnie, zwłaszcza jak np. dodajesz nieopisane wykresy przycięte tak, żeby nie było widać procentowego wzrostu PKB Polski na tle innych krajów

Bo jak pokazały wykresy powyżej - wszystkie kraje regionu
radonix
radonix 03.06.2026, 21:37:16 via Wykop
  • 0
Spieszę z odpowiedzą - wykresy ciąłem, bo a) poświęciłem na nie 30 sekund w paincie b) pisałem to już wielokrotnie - nie ma totalnie znaczenia, że Polska gospodarka rosła najbardziej w regionie, znaczenie ma to, że hossa była globalna

@BiznesJanusz: to prawda ciąłeś, przecież od razu było to widać. Ma znaczenie, że Polska rosła najbardziej w regionie. Początkowo wydawałeś się sądzić, że rosła w takim tempie jak kraje zachodnie, a okazało
radonix
radonix 04.06.2026, 01:00:22 via Wykop
  • 0
Poziom bzdur nam powoli rośnie xd

@BiznesJanusz: rośnie wraz twoimi kolejnymi postami, i to nie powoli, o czym za chwilę

JPK zostało opracowane za pierwszej kadencji PO i to dzięki niemu doszło do uszczelnienia VAT.

co to za nagłe wtrącenie pochwalne, laurka dla ulubionej partii? Czyli już wiadomo o co chodzi :P (oczywiście od początku było wiadomo, sekciarskość czuć z kilometra)
Oczywiście do uszczelnienia systemu podatkowego doszło po 2016 roku, wcześniej niestety się
radonix
radonix 04.06.2026, 17:07:19 via Wykop
  • 0
@BiznesJanusz: oczywiście możesz sobie wmawiać alternatywną rzeczywistość, jeśli to cię uszczęśliwia to czemu nie :P ale raczej nie odpływaj za daleko w samozachwycie, bo jeszcze uwierzysz w swoje rozjechanie argumentów walcem.
Napisałeś sporo stwierdzeń, które były zwykłymi bzdurami, do których sprostowania wystarczyło pokazać dane gospodarcze, w kilku przypadkach nawet sam się przyznałeś do napisania bzdury, może nieświadomie.

Tarzać się w błotku Twojej głupoty dalej nie ma sensu pisbocie ( ͡° ͜ʖ ͡

493

W stroną słońca - SCI Fun się obudził

W stroną słońca - SCI Fun się obudził

Nowy film, chyba wyszedł z piwnicy.

sebnysa
z
youtube.com
dodany: 30.05.2026, 08:13:51
  • 136
  • #
    youtube
  • #
    internet
  • #
    ciekawostki
radonix
radonix 31.05.2026, 10:53:07 via Wykop
  • 29
@czillaut: to jest wyraz szacunku i oceny całokształtu jego działalności, założył to może z nieco ponad rok temu i ludzie chcieli się odwdzięczyć za lata dostarczania wysokiej jakości treści, często inspirujących, jako jednego z pionierów takich treści na polskim yt. Stąd nagły i duży wzrost wsparcia, a od tamtej pory spada i w końcu pewnie ustabilizuje się na racjonalnym poziomie. Nie każdy youtuber poszedł tą drogą, większość dla poklasku i

263

Wiedźmin 4 nie zadebiutuje przed 2028 rokiem

Wiedźmin 4 nie zadebiutuje przed 2028 rokiem

Kurs CD Projekt runął o ponad 7% po oficjalnej zapowiedzi dodatku Pieśni Przeszłości do Wiedźmina 3 na... 2027 rok. Rynek liczył na premierę jeszcze w tym roku. Analityk BM Banku Millennium wyjaśnia, że to opóźnienie automatycznie przesuwa premierę Wiedźmina 4 co najmniej na 2028 rok. Dziś wieczor

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 28.05.2026, 09:14:25
  • 105
  • #
    cdprojektred
  • #
    gamedev
  • #
    technologia
  • #
    gry
  • #
    gielda
  • #
    inwestycje
radonix
radonix 28.05.2026, 10:46:42 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

radonix
radonix 28.05.2026, 11:09:31 via Wykop
  • 0
Jakby GPW udostępniła informacje kto dokładnie sprzedawał akcje cdr we środę po godz 11.08 (którzy dokładnie członkowie giełdy i ile sprzedawali), nawet nie nam, tylko naszym służbom, wszystko stałoby się jasne. Ale pewnie tyle to nie

449

Opłaty za płatności kartą wracają. Niektóre restauracje i bary już ją doliczają

Opłaty za płatności kartą wracają. Niektóre restauracje i bary już ją doliczają

Opłaty za płatności kartą są nieuzasadnione gospodarczo. Pozostają jednak legalne, o ile sprzedawca o nich w porę poinfo

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 26.05.2026, 10:10:15
  • 218
  • #
    platnosci
  • #
    kartabankowa
  • #
    restauracje
  • #
    oplaty
radonix
radonix 26.05.2026, 18:51:10 via Wykop
  • 3
Pamiętajmy, kto tu jest prawdziwym złodziejem, fragment artykułu:

W tym momencie warto pokrótce zreferować punkt widzenia sprzedawców. Płatności kartami płatniczymi oraz kredytowymi nie są dla nich darmowe. Operatorzy w Polsce zabierają im zazwyczaj między 0,5 a 2 proc. wartości transakcji. Tyle właśnie próbują teraz doliczać klientom do rachunku.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

804

Jak manipuluje Krzysztof Stanowski

Jak manipuluje Krzysztof Stanowski

Opis zbędny

sosiwoczostkowe
z
youtube.com
dodany: 25.05.2026, 15:20:39
  • 207
  • #
    bekazestanowskiego
  • #
    bekazprawakow
  • #
    bekazkonfederacji
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    tvpiscodzienny
radonix
radonix 26.05.2026, 16:33:06 via Wykop
  • 7
Analiza rzetelności tego materiału przez groka:

Analiza rzetelności materiału: „Jak manipuluje Krzysztof Stanowski” (Koroluk)
Kim jest autor?
Koroluk to anonimowy youtuber (działa od kilku lat), który specjalizuje się w krytyce Konfederacji i prawicy (szczególnie jej radykalnych skrzydeł). Sam określa się jako „centrolewicowy, niedogmatyczny” – popiera progresywne postawy obyczajowe + progresję podatkową.
Jego materiały są zazwyczaj dobrze zmontowane, z naciskiem na dekonstrukcję wypowiedzi, ale mają wyraźny światopoglądowy bias. Często atakuje „foliarzy”, Konfę i PiS, rzadziej lewicę/Tusk. To
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

radonix
radonix 26.05.2026, 17:57:25 via Wykop
  • -1
Jeszcze jedna analiza, przy pierwszej grok nie znalazł transkrypcji i oceniał materiał głównie na podstawie jak sam pisze:
Tytule i chapters filmu (były widoczne publicznie).
Znanej mi stylistyce i poprzednich materiałach Koroluka.
Publicznie dostępnych informacjach i reakcjach na ten film.
Ogólnej wiedzy o technikach, które Koroluk zazwyczaj punktuje u Stanowskiego.

Analiza

402

Wrogie przejęciu Azotów.

Wrogie przejęciu Azotów.

Jak BZ WBK, pod rządami Morawieckiego, pośredniczył w wrogim przejęciu Azotów.

Kempes
z
x.com
dodany: 25.05.2026, 08:29:24
  • 30
  • #
    polityka
  • #
    bekazpisu
  • #
    neuropa
  • #
    polska
  • #
    wojsko
radonix
radonix 25.05.2026, 19:33:07 via Wykop
  • 3
Żydokempes wrzuca propagandę z jakiegoś antypolskiego konta o nazwie "Instytut prawdy", oczywiście tego typu konto musi mieć taką nazwę, inaczej docelowy target nie wiedziałby, co o nim myśleć.

Tutaj przykład podanego dalej twitta przez to konto, jest to odpowiedź na to, że rzekomo 46% badanych ocenia dobrze prezydenturę Nawrockiego (wg badania CBOS).
radonix - Żydokempes wrzuca propagandę z jakiegoś antypolskiego konta o nazwie "Insty...

źródło: Bez tytułu3333

Pobierz
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

radonix
radonix 25.05.2026, 19:44:55 via Wykop
  • 1
Co do samego posta ze znaleziska, szybkie sprawdzenie rzetelności w AI i poniżej fragment
radonix - Co do samego posta ze znaleziska, szybkie sprawdzenie rzetelności w AI i po...

źródło: Bez tytułu3333

Pobierz
radonix
radonix 25.05.2026, 19:49:46 via Wykop
  • 3
Przy okazji przypomnienie standardowej hasbary od @Kempes, w postaci nieudolnej próby bronienia zbrodni izraela

https://wykop.pl/link/7801579/izrael-zniszczyl-mekka-tower-w-strefie-gazy/komentarz/133341329/hamas-swoimi-dzialaniami-doprowadzil-do-zniszczenia-palestyny-terrorysci-hamasu-wymordowali-ponad-1000-izraelczykow-na-pokojowym-koncercie-muzycznym-i
radonix - Przy okazji przypomnienie standardowej hasbary od @Kempes, w postaci nieudo...

źródło: Bez tytułu777

Pobierz

347

"Ludzie Brauna"

"Ludzie Brauna"

O rosyjskich powiązaniach otoczenia Grzegorza Brauna.

zubrzpuszczy
z
youtube.com
dodany: 22.05.2026, 19:36:09
  • 159
  • #
    polityka
  • #
    polskieonuce
  • #
    slugiputina
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    gasniczaki
  • #
    bekazprawakow
radonix
radonix 23.05.2026, 06:20:39 via Wykop
  • 24
Trzeba brać poprawkę, że czarno na białym to program propagandowy, więc narracja może być dobrze podkoloryzowana w celu pełniejszej dyskredytacji obranego celu.
Tutaj przykład reportażu z Patrykiem Jakim, nagranego przez niego od drugiej strony, demaskującego praktyki tego programu: https://wykop.pl/link/7367013/tak-manipuluje-tvn-w-programie-czarno-na-bialym
radonix - Trzeba brać poprawkę, że czarno na białym to program propagandowy, więc nar...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1165

KRRiT zarzuca mediom przemilczanie referendum w Krakowie

KRRiT zarzuca mediom przemilczanie referendum w Krakowie

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała, że temat referendum w sprawie odwołania prezydenta Krakowa i Rady Miasta Krakowa jest niemal nieobecny w części mediów regionalnych i ogólnopolskich.

WstretnyOwsik
z
pulskrakowa.pl
dodany: 21.05.2026, 06:14:16
  • 129
  • #
    krakow
  • #
    polityka
  • #
    sct
  • #
    media
  • #
    polska
radonix
radonix 21.05.2026, 20:00:05 via Wykop
  • -4
A kiedyś zabiorą głos w sprawie szczujni? xd

@szmichal: A co mogą powiedzieć? To, że tvN należy do zagranicznego kapitału z żymiańskim CEO i rozsiewa obcą propagandę niestety nie wystarczy, żeby KRRiT interweniowała.
ProstyKrzywy
ProstyKrzywy
15.05.2026, 13:02:58
  • 579
Koalicja już dawno powinna zamienić nijakiego Szlapke na admina biura prasowego Orlenu jako rzecznika rządu

#takaprawda #polityka #heheszki #bekazpisu #bekazpodludzi #bekazprawakow
ProstyKrzywy - Koalicja już dawno powinna zamienić nijakiego Szlapke na admina biura ...

źródło: 1000134037

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

radonix
radonix 16.05.2026, 08:15:42 via Wykop
  • 0
@hill7 @Antracytowy_Janusz @donaldJretard @pozdroxxx666 @majFriend od kiedy to porównujecie ceny paliw z innymi krajami? Jeszcze kilka lat temu nie było takich porównań i sam musiałem spamować tymi porównaniami, bo było pisane jedynie o drożyźnie, a sytuacja była identyczna, ceny paliw w Polsce zawsze były najniższe lub prawie najniższe w UE, również w 2022.

Oczywiście to tylko zabieg trolli w celu dyskredytacji partii niewygodnej, na którą mają zlecenie
radonix - @hill7 @Antracytowy_Janusz @donaldJretard @pozdroxxx666 @majFriend  od kied...

źródło: Bez tytułu777

Pobierz
  • Odpowiedz
radonix
radonix 16.05.2026, 13:30:35 via Wykop
  • 0
efektywne prawo

@donaldJretard: chwila, jakie podatki spadły i które ceny zostały takie same? I jakie to efektywne prawo, o którym piszesz?
  • Odpowiedz
radonix
radonix 16.05.2026, 16:17:56 via Wykop
  • 0
Idź udawać głupiego gdzie indziej.

@donaldJretard: nie denerwuj się tak, tylko pytam o szczegóły, chyba wiesz o czym mówisz i dasz radę je podać? Jakie konkretnie efektywne prawo zostało uchwalone, co konkretnie się zmieniło?

Czyli podatki spadły, a ceny zostały takie same i mowa o cenach paliw? Możesz pokazać/zaznaczyć na poniższym wykresie, w którym okresie funkcjonowała tarcza antyinflacyjna, na temat której wrzuciłeś link?
radonix - >Idź udawać głupiego gdzie indziej.
@donaldJretard: nie denerwuj się tak, t...

źródło: ceny ON

Pobierz
  • Odpowiedz
radonix
radonix 16.05.2026, 17:49:13 via Wykop
  • 0
Wprowadzili obniżki akcyzy i opłat od stycznia 2022, co spowodowało wzrost cen

@donaldJretard: obniżka akcyzy i opłat od stycznia spowodowała u nas wzrost cen paliw? Popatrz na wykres - co w takim razie spowodowało wzrost cen w innych krajach? Zaznaczyłem wprowadzenie tarcz antyinflacyjnych od grudnia 2021 do grudnia 2022, przy czym w lutym 2022 wprowadzono tarczę 2.0 m.in na paliwa, tam gdzie widać ten wyraźny spadek cen w Polsce.

tak
radonix - >Wprowadzili obniżki akcyzy i opłat od stycznia 2022, co spowodowało wzrost...

źródło: Bez tytułu777

Pobierz
  • Odpowiedz
radonix
radonix 16.05.2026, 20:02:00 via Wykop
  • 0
W innych krajach też urosło, no ale jak u nas obniżyli opłaty i akcyzę to można by się spodziewać, że cena spadnie, a nie wzrośnie.

@donaldJretard: Dlaczego miałaby spaść skoro wszędzie wzrosła? A nie np wzrosnąć mniej niż w pozostałych krajach. Wykres dokładnie pokazuje co się stało - ceny paliw w Polsce stały się najniższe z ujmowanych tam krajów i wyraźnie nie urosły tak mocno jak np. w krajach naszego regionu
  • Odpowiedz
radonix
radonix 17.05.2026, 07:45:50 via Wykop
  • 0
Bo z dnia na dzień odejmujesz część ceny, to nie był gradualny proces.

@donaldJretard: ok, czyli w lutym 2022 stało się to co opisałeś? Skokowy spadek ceny?

Dobrze, ale co ma umocnienie w 2023 do osłabienia w latach 2020-2022? Przecież piszę o początku 2022 właśnie.

Umocnienie w 2023 znoszące całe osłabienie z nawiązką z początku 2022, gdy wybuchła wojna za naszą granicą. Warto zauważyć, że Japończycy i Koreańczycy, kraje jednak wciąż lepiej rozwinięte
radonix - >Bo z dnia na dzień odejmujesz część ceny, to nie był gradualny proces.
@do...

źródło: Bez tytułu777

Pobierz
  • Odpowiedz
radonix
radonix 17.05.2026, 11:03:51 via Wykop
  • 0
Osłabianie trwało od 2020, widać to w artykule, który dodałem.

@donaldJretard podkreślałeś osłabienie z początku 2022, a jeżeli mówimy o ogólnym osłabieniu złotówki, to trwało tak naprawdę od przełomu 2008/2009. Oczywiście wtedy osłabienie było gigantyczne, niemal 100% wzrostu ceny dolara w kilka miesięcy.

To prawda, ale chciałem uniknąć argumentu "wtedy ceny były wyższe bo złoty był słabszy, na co pis nie miał żadnego wpływu".

Czyli mamy pierwszy konsensus, wiec podsumujmy. Wszystkie lub prawie
  • Odpowiedz
radonix
radonix 17.05.2026, 18:24:21 via Wykop
  • 0
do którego prowadziło OSŁABIENIE(czasownik osłabiania) od 2020.

Osłabienie trwa od przełomu 2008/2009, gdzie złotówka spadła względem dolara niemal o 50% w zaledwie kilka miesięcy, jak pamiętamy to było około rok po przejęciu władzy przez PO. Trend spadkowy od tamtego krachu na złotówce utrzymuje się już niemal 20 lat, oczywiście z niewielkimi odbiciami.

a w latach 2020 to jednak wzrosło, porównaj zwłaszcza czeską koronę. Nie wiem czy uczciwym jest porównywanie JPY czy KRW do PLN,
radonix - >do którego prowadziło OSŁABIENIE(czasownik osłabiania) od 2020.
Osłabienie...

źródło: Bez tytułu777

Pobierz
  • Odpowiedz
radonix
radonix 17.05.2026, 18:26:09 via Wykop
  • 0
@donaldJretard: post wyżej
  • Odpowiedz
radonix
radonix 19.05.2026, 10:29:23 via Wykop
  • 0
Dobra, przyznaję, jak robiłem obliczenia na szybko w głowie to wyglądało to lepiej, no ale różnica w tych maksimach jest ogromna.

Więc w sumie mogę przyznać, że masz rację w całej tej dyskusji.

@donaldJretard: Czyli ostatecznie jednak chwalimy poprzedni rząd za ceny paliw, czy może nie chwalimy obu, ale przynajmniej nie stosujemy podwójnych standardów? Bo na tym portalu ktoś nas chciał przekonać, zwłaszcza w tamtym okresie, że zły rząd albo obajtek odpowiada
  • Odpowiedz

972

Sakiewicz był bez spodni gdy była u niego asystentka podczas interwencji policj

Sakiewicz był bez spodni gdy była u niego asystentka podczas interwencji policj

Podczas interwencji policji Sakiewicz był rozebrany od pasa w dół według rzecznika Prokuratury Okręgowej w Warszawie Antoniego Skiby. Przypomnijmy że w tym samym czasie w prywatnym mieszkaniu Sakiewicza przebywała jego "asystentka".

xpear
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 18.05.2026, 22:05:22
  • 510
  • #
    sakiewicz
  • #
    tvrepublika
  • #
    asystentka
  • #
    sekretarka
  • #
    mieszkanie
radonix
radonix 19.05.2026, 09:29:56 via Wykop
  • 6
@Kempes: a po co kempeSS broni zbrodni izraela, a raczej za ile?
radonix - @Kempes: a po co kempeSS broni zbrodni izraela, a raczej za ile?

źródło: Bez tytułu777

Pobierz

527

Dzieci w WOT po ćwiczeniach tracą prawo do wizyty u lekarza

Dzieci wypadają z ubezpieczenia i tracą prawo do opieki zdrowotnej gdy idą na ćwiczenia, a po ich zakończeniu MON nie informuje ani rodziców, ani ZUS o konieczności ponownego zgłoszenia dziecka do ubezpieczeń. Jakby ktoś się zastanawiał czy warto, oto piękny przykład gdzie was mają XD

ku_chwale_ojszczyzny_robacy
z
prawo.pl
dodany: 14.05.2026, 05:36:36
  • 106
  • #
    wot
  • #
    wojsko
  • #
    polska
  • #
    chlewobsranygownem
radonix
radonix 14.05.2026, 09:51:26 via Wykop
  • -2
Wniosek - punkty 1 i 2 są prawdziwe.

@4mja: partia, która powołała WOT, jest pracownikiem obcego wywiadu, ponieważ:

Wojsko uznaje, że takie dziecko nie ma tytułu do ubezpieczenia zdrowotnego i samo je ubezpiecza na czas ćwiczeń, a po ich zakończeniu nie informuje ani rodziców, ani ZUS o konieczności ponownego zgłoszenia dziecka do ubezpieczeń, bo – jak twierdzi MON – nie ma takiego obowiązku.


ok Wykopku.

452

Jachira dostaje za swastykę

Stanowski ciśnie Jachire za jej skandaliczny performance

ZlyCzarodziejRumburak
z
youtube.com
dodany: 08.05.2026, 04:37:54
  • 120
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    polska
  • #
    polityka
radonix
radonix 08.05.2026, 13:03:55 via Wykop
  • 4
@motvik: Być może wasze błędne postrzeganie swojego poziomu inteligencji i inteligencji ludzi oglądających nowo powstałe polskie media, czy głosujących na partie, do których pałacie nienawiścią, wynika z wmawiania wam przez jakieś tvny i wyborcze, że tylko jak zagłosujecie na po i będziecie klaskać do rzeczy, które dla zmylenia was ktoś nazywa postępowymi, to automatycznie jesteście inteligentniejsi, mądrzejsi i lepsi xd Otóż nie jesteście, jedynie nieświadomie popieracie i sprzyjacie interesom zagranicznych
radonix
radonix 08.05.2026, 13:14:55 via Wykop
  • 2
@motvik: mam dobrą pamięć do nicków, jak kogoś wyjaśniłem i widzę, że pod jakimś wątkiem pluje standardowym jadem, to mu przypominam kim jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

337

Lenz w żywe oczy wali w.....

Lenz w żywe oczy wali w.....

Nie ma sobie nic do zarzucenia i twierdzi że wp kłamie

ZlyCzarodziejRumburak
z
streamable.com
dodany: 06.05.2026, 21:42:54
  • 41
  • #
    afera
  • #
    polityka
  • #
    zlodzieje
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    polskiepato
radonix
radonix 07.05.2026, 17:52:08 via Wykop
  • 15
@ocynkowanyodpornynahejt:

Pamiętaj, jedna zasada jest dla mnie, święta ku*wa. Naucz się tego jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał.

Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił ku*wa jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem.
radonix - @ocynkowanyodpornynahejt:
Pamiętaj, jedna zasada jest dla mnie, święta ku*w...

819

Putin zostanie zapamiętany jako człowiek, który zniszczył Rosję

Przez ponad dekadę rosyjski przywódca Władimir Putin dominował na arenie międzynarodowej, dążąc do swojego głównego celu: uczynienia Rosji wielką. Jednak popełnił wówczas poważny błąd, dokonując inwazji na Ukrainę, co może doprowadzić do upadku, a nawet zniszczyć Rosję

darosoldier
z
centrumeuropy.pl
dodany: 05.05.2026, 15:24:53
  • 96
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    wojsko
  • #
    polityka
radonix
radonix 05.05.2026, 18:01:22 via Wykop
  • 2
@uknot: tam chyba służby skutecznie pacyfikowały i powodowały strach u tych, którzy myśleli inaczej. Nikt nie wierzy chyba w poparcie 102% czy ile tam sobie wpisywała ta mafia. Jakaś część na pewno nałykała się propagandy i w to wierzyła, ale część, być może nawet większa, tylko zastraszona, po prostu siedziała cicho i nic nie robiła ze strachu i chęci nie zwracania na siebie uwagi. Ciekawe, czy na froncie w roli

415

Są już oficjalne dane, NBP potwierdza 35mld zł straty za rok 2025.

Są już oficjalne dane, NBP potwierdza 35mld zł straty za rok 2025.

PIS proponował kredyt 0% z zyskow NPB, no wiec w 2025r NBP miało 35mld zł straty. Tak PIS widział kredyt 0%, pomijmy fakt że finansowanie długu jest niezgodne z konstytucja. Może zamiast wyprzedawać NBP, to sprzedajmy Lasy Państwowe, Orlen zeby finansować zbrojenia? Zachecam do kulturalnej dyskusji

xpear
z
biznes.interia.pl
dodany: 04.05.2026, 07:22:49
  • 60
  • #
    zbrojenia
  • #
    finanse
  • #
    nbp
  • #
    safe0procent
  • #
    polityka
  • #
    pis
radonix
radonix 04.05.2026, 21:55:55 via Wykop
  • 1
@motvik: @KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: niezrealizowany zysk na złocie wynosi ~150mld zł. Strata w zeszłym roku wynika ze zmiany wyceny aktywów w przeliczeniu na złotówki ze względu na umocnienie złotówki. Przykładowo dolary w naszych rezerwach możemy przeliczyć na mniej złotówek, ponieważ ich cena w złotówkach spadła z ponad 4zł do 3,6zł

Tak po ludzku smutno patrzyć na kolejne peowskie trolle niezdolne do zrozumienia podstaw ze względu na niski, dwucyfrowy potencjał intelektualny,
radonix
radonix 05.05.2026, 06:26:44 via Wykop
  • -2
@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: nie rozumiecie w tej swojej trollowni nic kompletnie, przepisy unijne sprawiają, że zysk ze złota nie jest uwzględniany w wyniku banku centralnego, dopóki nie zostanie ono sprzedane. Dopiero po sprzedaży powstaje zysk, którego 95% bank ustawowo wpłaca do Skarbu Państwa. Zaraz po sprzedaży może zostać odkupiona taka sama ilość złota po tej samej cenie, co zostało sprzedane, a bank dalej wypłaci zysk do Skarbu Państwa, bo jest do tego
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 14
  • Strona 1 z 14
  • >
  • https://www.youtube.com/watch?v=pi_ljzcnj4M https://www.youtube.com/watch?v=8m8xNz0Ihyk https://www.youtube.com/watch?v=NmWPHOggw6A https://en.wikipedia.org/wiki/File:Bog_sie_rodzi_-_Franciszek_Karpi%C5%84ski,_Pawe%C5%82_B%C4%99benek.ogg

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 29.10.2023

    Komentator
  • Rocznica
    od 06.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 09.05.2019

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking