Pierwszego dnia, zgodnie ze swoim planem, zainstalowałem Fedorę 43 z środowiskiem Plasma. Niestety, musiałem poświęcić na to sporo czasu, ponieważ ilość zabezpieczeń w BIOS-ie, które blokują instalację innego systemu operacyjnego, jest spora. Popełniłem kilka błędów na początku, ale w końcu zrozumiałem, o co chodzi. Jest ustawienie, które umożliwia użycie podpisanych przez Microsoft linuxowych bootloaderów.
Pierwszego dnia, zgodnie ze swoim planem, zainstalowałem Fedorę 43 z środowiskiem Plasma. Niestety, musiałem poświęcić na to sporo czasu, ponieważ ilość zabezpieczeń w BIOS-ie, które blokują instalację innego systemu operacyjnego, jest spora. Popełniłem kilka błędów na początku, ale w końcu zrozumiałem, o co chodzi. Jest ustawienie, które umożliwia użycie podpisanych przez Microsoft linuxowych bootloaderów.
źródło: Zrzut ekranu - 2
Pobierz










To co od razu muszę odnotować na plus, chociaż nie wiem czy to bardziej zasługa KDE czy tego distro, że obsługa wielu ekranów działa bajecznie. Na Windowsie
źródło: image
PobierzCiekawe rzeczy wrzuciłeś więc jak będziesz miał jeszcze jakieś uwagi to podziel się nimi chętnie poczytam. Sam już od kilku tygodni działam na Cachy i jedyny problem jaki napotkałem to jakiś sprzęt do współdzielenia ekranu w salach konferencyjnych ale oprócz tego jedyne rzeczy