Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko196
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
hszan
hszan

hszan

Dołączył 9 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1792
  • Znaleziska 205
  • Mikroblog 1587
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 4

75

Tak kłamią o klimacie. Największe mity polityki klimatycznej

Tak kłamią o klimacie. Największe mity polityki klimatycznej

Czy Unia Europejska "zarżnęła" swój przemysł polityką klimatyczną? Czy świat naprawdę "wraca do węgla"? A może cała dyskusja o klimacie jest bez sensu? Te hasła to chleb powszedni internetowych debat i potężne narzędzie w rękach dezinformacji.

JakubWiech
z
youtube.com
dodany: 06.08.2025, 08:04:15
  • 60
  • #
    neuropa
  • #
    gospodarka
  • #
    klimat
  • #
    ciekawostki
  • #
    globalneocieplenie
  • #
    nauka
hszan
hszan
hszan 07.08.2025, 06:07:55 via Wykop
  • 0
@ramirezvaca: bez złośliwości, ale gdzie konkretnie ten "bajt" w tytule? Przecież cały materiał dotyczy właśnie kłamstw i mitów.
hszan
hszan
hszan 07.08.2025, 06:59:40 via Wykop
  • 0
@ramirezvaca: czyli dla Ciebie "bajt" to pytania, które później pojawiają się w materiale? Według mnie taki spis treści jest całkiem przydatny, bo można w ciągu 2 sekund zdecydować czy temat jest interesujący czy nie.
Nie jesteś przypadkiem negatywnie uprzedzony do autora?
hszan
hszan
hszan 07.08.2025, 07:23:28 via Wykop
  • 0
@ramirezvaca: Astrofaza (którego też oglądam) również stosuje sztuczki na podbicie oglądalności - chociażby zdziwiona mina na miniaturce. Teraz też zerknąłem na jego opisy pod filmami i ma podobną taktykę jak tutaj, czyli pytania, które są objaśniane w filmie (np. Kwantowa hipoteza, która zaskakuje naukę).
Polecam melisę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
hszan
hszan
hszan 03.08.2025, 16:50:50
  • 0
Czy da się uzyskać całkowitą szczelność powietrzem na pakułach lub nici teflonowej?

Robię teraz próbę szczelności powietrzem (CWU) i niektóre złączki mosiężne delikatnie przepuszczają. Nabite 3 bary i po 5 dniach spadło do 1.5 bara. Wiem, że próba szczelności powinna trwać 2 godziny, ale wcześniej sprawdzałem szczelność na odcinku gdzie były tylko zaciśnięte złączki pex i przez tydzień manometr nawet nie drgnął (również 3 bary).

Miejsca, które ciekną poprawiałem już kilka razy i ciągle
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hszan
hszan
hszan
Autor
03.08.2025, 18:45:15 via Wykop
  • 0
@Igrekpl: przed chwilą zrobiłem jeden zawór na pakułach i nie bąbelkuje. Szkoda, że dla takiego amatora jak ja to tyle zabawy z tymi pakułami ;/
  • Odpowiedz
hszan
hszan
hszan
Autor
03.08.2025, 21:23:29 via Wykop
  • 0
@appmstt: chyba tylko na przyłączu masz 6, dalej jest reduktor ciśnienia i w całej instalacji powinno być ciśnienie ~2 bary.
Z tego co wyczytałem to dla złączek pexowych próba szczelności powietrzem powinna być maksymalnie do 3 barów, ponoć wyższe ciśnienie potrafi wypchnąć oringi. Z wodą jest inaczej, tam się podaje wyższe ciśnienie, 4 bary.
  • Odpowiedz
hszan
hszan
hszan 26.07.2025, 18:49:48
  • 0
Jak tynkarze sobie radzą z tymi wystającymi rurami do podtynkowego WC jak pierwsze były wylewki? Przecież jak je za mocno odegną, to jest duże prawdopodobieństwo, że te rury się złamią. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że tynkarze nie zbutują takiej rury, a po tynkach odegną na swoje miejsce jak gdyby nigdy nic ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Może lepiej wkuć i odgiąć zapas w kierunku przyszłego (stelaż wc
hszan - Jak tynkarze sobie radzą z tymi wystającymi rurami do podtynkowego WC jak pie...

źródło: podejscie_wc

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hszan
hszan
hszan
Autor
26.07.2025, 20:29:48 via Wykop
  • 0
@Chris_Karczynski: stelaż WC podtynkowy - tzw. geberit
  • Odpowiedz
hszan
hszan
hszan
Autor
27.07.2025, 09:14:07 via Wykop
  • 0
@Chris_Karczynski: a miałeś zabudowę gdzieś w narożniku/wnęce czy na środku ściany?
  • Odpowiedz
hszan
hszan
hszan
Autor
27.07.2025, 09:50:46 via Wykop
  • 0
@Chris_Karczynski: masz jakąś fotkę jak to wygląda?
  • Odpowiedz

456

Linux przekroczył 5% na komputerach stacjonarnych w USA

Według najnowszych statystyk StatCounter Global Stats za czerwiec 2025 r., Linux posiada obecnie 5,03% udziału w rynku systemów operacyjnych dla komputerów stacjonarnych w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

ochucki
z
linux.slashdot.org
dodany: 17.07.2025, 11:26:48
  • 253
  • #
    linux
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    usa
  • #
    ciekawostki
hszan
hszan
hszan 17.07.2025, 20:35:50 via Wykop
  • 1
@johnnysonny: instaluj stery prosto od nvidii z dkmsem - w razie upgradu kernela po prostu zrobisz rebuild modułu zamiast formata. To jest dosyć duże utrapienie, że każdy większy update rozwala sterownik, ale rebuild trwa 2 minuty.

1044

Romowie na Słowacji wykopali 9 km kabla aby sprzedać na złom.

Pokaż treści 18+

Romowie na Słowacji wykopali 9 km kabla aby sprzedać na złom.

Kopali rano i wieczorem całymi rodzinami, przekopali się przez przez 3 wsie aż do miasta Preszów odkopując 9 km miedzianego, pokrytego ołowiem kabla. Straty oceniono na 49 tysięcy €. Okopy jak na froncie - komentują media.

marek_g
z
youtube.com
dodany: 17.07.2025, 11:20:25
  • 177
  • #
    cyganie
  • #
    heheszki
  • #
    romowie
  • #
    slowacja
  • #
    kradziez
hszan
hszan
hszan 17.07.2025, 13:57:21 via Wykop
  • 35
@Saeglopur: ołowiana była chyba tylko osłona, w środku miedź.
DorodnyTucznik
DorodnyTucznik
DorodnyTucznik
05.04.2025, 18:47:50
  • 1
#hydraulika #budujzwykopem #budowadomu
@#rwa, nie mam już siły do tej kanalizacji, ciągle śmierdzi, już mnie $uj strzel. Mimo, ze w syfonach jest woda, smród wydobywa się z kanalizacji. Myślałem że to wina tego że wentylacja na dachu zaciąga odpowietrzenie kanalizacji, ale po zaklejeniu brodzika smród ustał. W kotłowni z każdej rury j.ebie, pomimo że nie używane odpływy mają po wkładane korki. Wczytałem się w stare fora
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hszan
hszan
hszan 06.04.2025, 09:24:47 via Wykop
  • 0
edit: przejrzałem zdjęcia i projekt. urwy €bane, fachowcy na za grosze nie zrobili napowietrzenia.


@DorodnyTucznik: w sensie jednak nie masz zadnej rury od kanalizy poprowadzonej na dach?
  • Odpowiedz
hszan
hszan
hszan 06.04.2025, 10:34:44 via Wykop
  • 0
@DorodnyTucznik: wiekszosc robi 1 pion wywiewny, bo to wystarcza do skutecznego napowietrzania i odpowietrzania kanalizy. Sa nawet tacy, co nie robia wcale i stosuja te napowietrzacze, ponoc sa zadowoleni (moj sasiad).
Wydaje mi sie, ze gdyby to byla kwestia napowietrzania, to by Ci wysysalo wode z pionow. Na Twoim miejscu bralbym zadymianie, moze faktycznie kawalek instalacji Ci sie rozszczelnil albo hydraulik w ramach zemsty zrobil Ci instalacje bez uszczelek (
  • Odpowiedz

1253

Klimat idzie w odstawkę. Trump: Będziemy wiercić, kochanie, wiercić

Klimat idzie w odstawkę. Trump: Będziemy wiercić, kochanie, wiercić

Ogłoszę dziś stan wyjątkowy w energetyce, będziemy wiercić, kochanie wiercić powiedział prezydent Donald Trump w przemówieniu inauguracyjnym. Zapowiedział też zakończenie nowego zielonego ładu i wycofanie przepisów promujących samochody elektryczne.

Modernizator_Wykopu
z
dziennik.com
dodany: 20.01.2025, 18:11:57
  • 183
  • #
    trump
  • #
    usa
  • #
    energetyka
  • #
    energia
  • #
    gospodarka
  • #
    polityka
hszan
hszan
hszan 21.01.2025, 03:51:16 via Wykop
  • 13
@ukradlem_ksiezyc: bez zadnych zlych intencji - podrzucisz jakies wiarygodne zrodlo, ze nie ma konsensusu co do przyczynowosci? Sledzilem temat kilka lat temu i nie bylo ani jednego powaznego osrodka naukowego, ktory by podwazal antropogenicznosc zmian klimatycznych. Pojawilo sie cos nowego w temacie?
Potencjalny problem to to chyba nie jest, skoro co roku bijemy rekord dlugosci suszy w Polsce. Zobacz sobie na stan polskich rzek, rok w rok rekord we wrzesniu

344

Dacia Bigster z polskim cennikiem. To nowy problem chińskich marek

Dacia Bigster z polskim cennikiem. To nowy problem chińskich marek

Ten samochód namiesza w segmencie kompaktowych SUV-ów. Podstawowa wersja ma 140 KM, manual 6b, klimatyzację, elektrykę szyb i lusterek, kamerę cofania, cyfrowe wskaźniki i ekran multimedialny (10,1 cala). Cena? 99 900 zł.

NaMasce
z
namasce.pl
dodany: 09.01.2025, 14:47:51
  • 388
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    polskiedrogi
  • #
    kierowcy
  • #
    dacia
  • #
    ciekawostki
hszan
hszan
hszan 10.01.2025, 15:00:14 via Wykop
  • 6
budowa domu 120m2 za 150tys typowy dom z gazobetonu

https://www.youtube.com/watch?v=PmaKY46M2CQ


@Brzydka_Prawda: wedlug filmu 150k za SSO od poczatku do konca wlasnymi rekami. Dojda jeszcze okna, drzwi, instalacje, tynki, elewacje, wykonczenie, sprzet. Zeby byc uczciwym, to trzeba dodac do tego ogrodzenie, brame, podjazd i przylacza.
Faktycznie, 150k, ale
hszan
hszan
hszan 10.01.2025, 15:21:15 via Wykop
  • 2
@destruktiv_komando: jaka cena drozdzy i pradu? Drozdze tez sam zrobi, a prad ma z elektrowni wodnej postawionej na pobliskim strumyku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pogodny_mis65
pogodny_mis65
06.01.2025, 07:42:47
  • 271
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 127
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hszan
hszan
hszan 06.01.2025, 09:32:38 via Wykop
  • 13
@pogodny_mis65: istnieje taki typ ludzi dla ktorych dodatkowe 20 zl to pokusa nie do pokonania.
Sam mam takiego kolege, ktory zawsze kombinuje, zeby to inni placili zamiast niego. Jak cos pozyczy, to nigdy nie odda dobrowolnie, trzeba sie upominac.
Taka mentalnosc, zarobki nie maja nic do rzeczy.
  • Odpowiedz

445

Międzykontynentalny pocisk balistyczny uderzył w Ukrainę. Pierwszy raz

Pokaż treści 18+

Międzykontynentalny pocisk balistyczny uderzył w Ukrainę. Pierwszy raz

Pierwszy raz od momentu pełnoskalowej inwazji Rosja wykorzystała międzykontynentalny pocisk balistyczny, który nie został zestrzelony podaje ukraiński Kanał 24, odnosząc się do komunikatu Sił Powietrznych.

Bobito
z
onet.pl
dodany: 21.11.2024, 08:08:36
  • 352
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    militaria
hszan
hszan
hszan 21.11.2024, 13:01:38 via Wykop
  • 0
@ameneos: kacapia nie straszyla umieszczeniem atomowek na orbicie, zeby miec mozliwosc zniszczenia satelitarnego rozpoznania USA? Jest na to jakas odpowiedz ze strony NATO?
AryanWonderBoi
AryanWonderBoi
24.10.2024, 06:36:18
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hszan
hszan
hszan 24.10.2024, 09:27:14 via Wykop
  • 0
@AryanWonderBoi: sasiad zalatwil sobie prad budowlany (tymczasowy) doslownie w kilka dni. Wzial do tego firme, ktora zajmuje sie projektami i realizacja przylaczy dla rejonu, oni zajeli sie reszta.
Pamietaj tylko, ze tam nawet bez zuzycia pradu masz bardzo wysoki miesieczny abonament, ~200 zl jesli dobrze pamietam.
  • Odpowiedz
hszan
hszan
hszan 24.10.2024, 09:45:14 via Wykop
  • 1
@AryanWonderBoi: mozesz zapytac w PGE. Mi konsultant dal namiar na projektanta, a projektant na wykonawce. Sasiad z tego co wiem tez zadnych znajomosci nie mial, tylko sporo dzwonil ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
hszan
hszan
hszan 18.10.2024, 07:51:57
  • 0
Tynki - kiedy drzwi zewnetrzne docelowe?

Drzwi chcialem zamontowac po instalacjach, przed wylewkami i tynkami.
Jeden tynkarz mnie nastraszyl, ze na pewno drzwi zostana zniszczone podczas tynkow i on odpowiedzialnosci za drzwi nie wezmie.
Wedlug tego tynkarza, jedyny prawidlowy sposob to montaz drzwi (z obrobka tynkarska w okolicach oscieznicy) po tynkach.

Prawda
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

P.....e
konto usunięte 18.10.2024, 08:01:32 via Wykop
  • 4
@hszan: Drzwi montujesz po tynkach, a samego otworu nie tynkujesz podczas tynkowania. Wykańczasz go po montażu drzwi już na gotowo.
  • Odpowiedz
ATAT-2
ATAT-2
ATAT-2
18.10.2024, 09:19:11 via Wykop
  • 1
Tynki - kiedy drzwi zewnetrzne docelowe?


@hszan: pytanie jeszcze czy drewniane czy metalowe. Jak drewniane to w żadnym wypadku przed tynkami

Ja montowałem po tynkach zostawiając nie obrobiony otwór. Po wszystkim tynkarz przyjechał jeszcze obrobić w 2h drzwi
  • Odpowiedz
hszan
hszan
hszan 05.09.2024, 08:58:16
  • 1
Robic szafki do rozdzielaczy podtynkowe czy natynkowe? Wszystkie ida na dzialowki 12 cm w miejscach typu kotlownia/garderoba. Robie najpierw wylewki, pozniej tynki.

1. Jest jakis haczyk, ze jak zrobie natynkowe narozne przed tynkami, to pozniej tynkarze beda krecic nosem?
2. Szafki podtynkowe tez trzeba licowac z poziomem gotowej posadzki? Kwestia, ze ciezko byloby otynkowac ten kawalek pod szafka czy jakies inne powody? Natynkowe trzeba tak zrobic, ale czemu wszyscy robia tak tez podtynkowe?
3. Najplytsze
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hszan
hszan
hszan
Autor
05.09.2024, 09:12:26 via Wykop
  • 0
Nie, mogą być niżej grunt aby klapa była wyżej niż podłoga :)


@lobo: chodzi mi o sytuacje, ze klapa jest 10 cm ponad gotowa posadzka. Widze, ze wszyscy sie licuja do podlogi nawet w przypadku podtynkowych, co jest dla mnie troche dziwne. Wydaje mi sie, ze listwa przypodlogowa bez przeciecia przez rozdzielacz wyglada lepiej.
  • Odpowiedz
hszan
hszan
hszan
Autor
05.09.2024, 09:13:18 via Wykop
  • 0
Nie robiłbym w działówce


@lobo: dlaczego? Widze, ze wiekszosc wlasnie robi w dzialowkach. Chodzi o akustyke?
  • Odpowiedz
hszan
hszan
hszan
Autor
05.09.2024, 09:15:48 via Wykop
  • 0
U mnie majster nie chciał zrobić podtynkowych w działówkach 12cm bo mówił że tynk będzie pękał przez ciepło z rozdzielaczy.


@Zabi96: o, to tego nie slyszalem. Ciekawe czy nie chcialo mu sie wycinac sciany i montowac (tez mi sie nie chce) czy faktycznie cos w tym jest.
  • Odpowiedz
hszan
hszan
hszan
Autor
05.09.2024, 09:17:51 via Wykop
  • 0
Prawdopodobnie, bo nie wiesz jak je osadzić bo nie wiesz ile będą musieli tu narzucić tynku.


@Zabi96: natynkowe? Myslalem, ze po prostu montuje je normalnie na scianie i tynkarze zdemuja "obudowe" lekko nachodzac tynkiem na tylna scianke szafki. Po tynkach zakladam "obudowe" i jest jako tako ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakos inaczej to ma wygladac? Mam zostawiac jakis dystans na tynk?
  • Odpowiedz
hszan
hszan
hszan
Autor
05.09.2024, 09:25:52 via Wykop
  • 0
@lobo: tak, caly czas chodzi o montaz przed tynkami. Jak juz otynkuja to zakladam sama obudowe, bo same rury/rozdzielacze i "backplate" szafki robie przed tynkami. Tu musze zachowywac jakies dystanse dla tynku?
  • Odpowiedz
hszan
hszan
hszan 03.09.2024, 11:36:10
  • 0
Montuje sobie podejscia wodne i mam mala zagwozdke.
Teoria glosi, ze gwint wewnetrzny powinien byc zlicowany z plytkami.
Czyli koncowka ksztaltki powinna wychodzic z bruzdy na 2.5 cm (1 cm tynku + 1.5 cm plytki), a przeciez, zeby schowac rure z otulina, to trzeba ja jeszcze cofnac te 0.5-1 cm.
Dlugie kolanka z uchwytem to rzadkosc (nawet przez neta ciezko kupic), na yt wiekszosc uzywa tych krotkich kolanek z uchwytem pod listwe montazowa.
Pozniej po tynkach
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hszan
hszan
hszan
Autor
03.09.2024, 12:29:25 via Wykop
  • 0
@ProgramistaNaBudowie: czyli nigdzie nie musiales stosowac przedluzek? Jaka masz grubosc tynku?
  • Odpowiedz
hszan
hszan
hszan
Autor
03.09.2024, 12:31:54 via Wykop
  • 0
@Smarek37: czyli w branzy to standard, ze stosuje sie krotkie kolana, a pozniej jak potrzeba, to daje sie przedluzke?
U mnie koncowka gwintu bedzie wystawac z 3 mm za mur, wiec w lazience bedzie na glebokosci 3 cm po wykonczeniu. Troche obawiam sie, ze nie zauwaze jak bedzie tam cos puszczalo wode i bedzie szlo wszystko pod plytki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz

507

Dobra koniec fiesty - Kredyt 0 jednak w grze

Dobra koniec fiesty - Kredyt 0 jednak w grze

Minister finansów potwierdził że jutro będzie prezentowany program dopłat dla deweloperów. "Bedą przedstawiane rurzne projekty". Środki z rezerwy mogą być przesunięte na dopłaty dla deweloperuchów.

konto usunięte
z
youtube.com
dodany: 28.08.2024, 13:36:12
  • 61
  • #
    nieruchomosci
  • #
    polityka
  • #
    gospodarka
  • #
    korupcja
  • #
    finanse
hszan
hszan
hszan 28.08.2024, 17:02:06 via Wykop
  • 4
@421KM: nie, nie usuneli, poprzednie timestampy byly z transmisji na zywo.
Fragment zaczyna sie od 54:33.
KrowkaAtomowka
KrowkaAtomowka
25.07.2024, 08:04:23
  • 1
#budujzwykopem #remontujzwykopem hej mam nie używane jeszcze szambo i przecieka mi trochę dookoła rury wlotowej.

próbowałem uszczelnić zaprawa w płynie. Ale woda to wymywa odrazu. przydało by się coś mocniejszego polecicie coś?
KrowkaAtomowka - #budujzwykopem #remontujzwykopem hej mam nie używane jeszcze szambo ...

źródło: temp_file1858936181955026710

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hszan
hszan
hszan 25.07.2024, 08:29:47 via Wykop
  • 1
@KrowkaAtomowka: ja podobny przepust uszczelnilem ceresitem cx20. Konsystencja plasteliny, zwiazalo w kilka minut.
  • Odpowiedz
hipodrom
hipodrom
18.07.2024, 10:02:26
  • 0
[Wykonanie gniazda siłowego w skrzynce energetycznej w ulicy?]

Mam skrzynkę energetyczną w granicy działki. Zakład energetyczny dostarcza mi przyłącze w układzie TN-C (wspólny PE i N). Za licznikiem (w skrzynce w ulicy) mam bezpieczniki mocy na 3 fazy (mogę tam wyłączyć sobie prąd). Potem sobie lecą do mnie do domu 4 żyły do rozdzielnicy i tam układ zamienia się w standardowy TN-S. Tam mam wszystkie bezpieczniki i różnicówki.

Czy da radę jakoś
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hszan
hszan
hszan 19.07.2024, 11:00:51 via Wykop
  • 0
@michcio: a jak sie odniesiesz do tego, co napisano wyzej, ze WLZ powinien isc prosto do domu i dopiero tam powinno sie robic rozgalezienia? Orientujesz sie moze czy faktycznie jest taki przepis?
  • Odpowiedz
hszan
hszan
hszan 19.07.2024, 12:55:15 via Wykop
  • 0
@michcio: dzieki za rozjasnienie. Jeszcze tylko dopytam - WLZ w tej wlasnej skrzynce moze byc przeciete czy powinno sie zachowac ciaglosc do domu poprzez zacisk odgalezny? Czy nie ma to wiekszego znaczenia?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
  • Strona 3 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 21.01.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 24.12.2019

    Mikroblogger
  • Komentator
    od 29.08.2024

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking