Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
coma24
coma24

coma24

Dołączył 17 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 119225
  • Znaleziska 56188
  • Mikroblog 63037
  • Obserwujący 9
  • Obserwowane 19

482

Kacprzyk panikuje i zwrócił na konto szpitala pół miliona zł.

Kacprzyk panikuje i zwrócił na konto szpitala pół miliona zł.

W efekcie audytu w Warszawskim Szpitalu Południowym jest doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia oszustwa - przekazał w czwartek stołeczny ratusz. Jak podano, od 15 czerwca Dawid Kacprzyk miał "skorygować 33 faktury" i zwrócić na konto szpitala 0,5 mln zł.

etepetete
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 18.06.2026, 12:19:16
  • 85
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
coma24
coma24
coma24 18.06.2026, 15:42:41 via Android
  • 15
@grzesiek-brzeczyszczykiewicz: Bo kradzione, wbrew przysłowiu, bardzo szybko tuczy.

523

Szpital dodał na stronie głównej oświadczenie w sprawie rezydenta milionera

Szpital dodał na stronie głównej oświadczenie w sprawie rezydenta milionera

Informujemy, że lekarz Dawid Kacprzyk w roku 2025 wypracował łącznie 3.976 godzin, co daje średniomiesięcznie 331 godzin na podstawie umów cywilnoprawnych/kontraktowych. W 2025 r. lekarz Dawid Kacprzyk nie byt zatrudniony na umowę o pracę. Informujemy, że stawka godzinowa była rynkowa.

kastrator2
z
szpitalpoludniowy.pl
dodany: 15.06.2026, 02:13:36
  • 122
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
coma24
coma24
coma24 15.06.2026, 11:19:35 via Android
  • 24
@EmilioEstevez: Suma jest absurdalna, ale twoja umiejętność używania kalkulatora również.
Zakrentas
Zakrentas
Zakrentas
11.06.2026, 04:40:35
  • 375
Dlaczrgo na wykopie tak popularny jest pogląd, że szeregówka "ma wszystkie wady mieszkania i domu"? Taki komentarz dostał wczoraj ponad 1000 plusów.

A moim zdaniem szeregówka ma szereg zalet:
-brak sąsiadów nad głową i pod podłogą;
-własny ogródek do grillowania, opalania się, postawienia basenu, zabawy w dziećmi, posadzenia pomidorków itd.;
-garaż i podjazd: zawsze jest gdzie zaparkować, można sobie umyć, posprzątać samochód, wnieść zakupy spod samych drzwi do domu;
Zakrentas - Dlaczrgo na wykopie tak popularny jest pogląd, że szeregówka "ma wszystki...

źródło: 18211

Pobierz
  • 293
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

coma24
coma24
coma24 11.06.2026, 19:41:16 via Android
  • 0
@magda_em: Co do małej działki to mocno się mylisz, bo plany miejscowe mocno to ograniczają.
  • Odpowiedz

660

Prawie połowa nauczycieli w II progu podatkowym

Prawie połowa nauczycieli w II progu podatkowym

Czy w Polsce nauczyciel mianowany lub dyplomowany to już finansowa elita? Barbara Nowacka informuje, że blisko 50% nauczycieli wpada w drugi próg podatkowy, który przez brak waloryzacji i inflację stał się pułapką.

Toxicator69
z
youtube.com
dodany: 09.06.2026, 11:29:49
  • 234
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    podatki
  • #
    nauczyciele
  • #
    zarobki
  • #
    finanse
coma24
coma24
coma24 09.06.2026, 18:46:00 via Android
  • 4
@PfefferWerfer: 10 k brutto nie daje 2 progu.
coma24
coma24
coma24 09.06.2026, 18:48:19 via Android
  • 17
@janusz-pazdzioch: Różnica jest taka że przeciętny człowiek nie da rady robić fizycznie 1,5 etatu.
coma24
coma24
coma24 09.06.2026, 18:56:28 via Android
  • 2
@PfefferWerfer: Widzę że dalej strzelasz liczbami, a nie możesz trafić. Nie wiesz ile wynosi średnia, albo po prostu masz problemy z liczeniem.
vieniasn
vieniasn
07.06.2026, 14:01:47
  • 73
osiągnąłem z górki 49km/h i to zdecydowanie zbyt dużo na budżetowy roweryk prowadzony przez grubego gościa już słyszałem anielski orszak
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

coma24
coma24
coma24 07.06.2026, 16:05:09 via Android
  • 2
@vieniasn: Może i już stary jestem i dawno to było, ale 75 na niezbyt profesjonalnym sprzęcie w młodości zaliczyłem.
  • Odpowiedz
Atypical
Atypical
Atypical
05.06.2026, 06:24:54
  • 19
Mirki co byście zrobili na moim miejscu?

Zaparkowałem specjalnie na samym końcu parkingu, tak by nikt normalny koło mnie się nie wpychał - miejsc było bardzo dużo. Jednak zjawił się on, nie dość że zaparkował bardzo blisko to jeszcze uszkodził mi drzwi (picrel). A w komentarzu sprawca (nie będę wrzucać całego nr rejestracyjnego)

Zostawiłem gościowi kartkę, ale gdy wróciłem nie ma ani kartki ani samochodu typa.
Mam zdjęcia i nr rejestracyjny sprawcy.
Atypical - Mirki co byście zrobili na moim miejscu? 

Zaparkowałem specjalnie na samy...

źródło: 1000027250

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

coma24
coma24
coma24 05.06.2026, 08:36:20 via Android
  • 1
@In_thrust_we_trust: Dokładnie tak, dlatego warto jeździć autem na które cię stać aby nie mieć bólu dupska o każde zadrapanie.
  • Odpowiedz
coma24
coma24
coma24 05.06.2026, 08:56:38 via Android
  • 1
@aleks0814: Skoro tak dbasz i się troszczysz to trzymaj pod kocykiem w garażu. Po co wyjeżdżać na zewnątrz, jeszcze jakiś ptak nasra na maskę albo kot pazurami podrapie.
  • Odpowiedz

331

Niszczą pola. Rolnicy są załamani. "Miesiące naszej pracy"

Niszczą pola. Rolnicy są załamani. "Miesiące naszej pracy"

- Przez lata uprawialiśmy tu marchew, pietruszkę i cebulę, ale ludzie regularnie kradli nam plony. Postanowiliśmy więc zasiać koniczynę, bo wydawało nam się, że nikt jej nie będzie zabierał. I rzeczywiście nie kradną, ale niszczą wszystko i to na ogromną skalę! mówił Dorko.

Piotrek7231
z
finanse.wp.pl
dodany: 02.06.2026, 10:38:08
  • 75
  • #
    rolnictwo
  • #
    europa
coma24
coma24
coma24 02.06.2026, 19:28:15 via Android
  • 9
@KurnikoweKuriozum: Czy przeczytałeś coś poza tytułem? 4 zdania na krzyż to dla ciebie za wiele?
coma24
coma24
coma24 03.06.2026, 04:14:11 via Android
  • 0
@KurnikoweKuriozum: ...Do liczącej zaledwie 450 mieszkańców słowackiej Mlynicy....
Nick7C5
Nick7C5
30.05.2026, 18:35:30
  • 10
Mało kto zdaje sobie sprawę, jak ogromnej energii wymaga odparowanie zwykłego litra wody.
Ciepło parowania to aż 2250 kJ - dokładnie tyle, ile potrzeba, by stopić około 8,65 kg stali.
Woda to jeden z najbardziej energożernych materiałów, jeśli chodzi o zmianę stanu skupienia.


#fizyka #nauka #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
Nick7C5 - Mało kto zdaje sobie sprawę, jak ogromnej energii wymaga odparowanie zwykłe...

źródło: R

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

coma24
coma24
coma24 30.05.2026, 19:24:29 via Android
  • 0
@Nick7C5: To teraz policz ile energii trzeba do odparowania 1 kg stali.
  • Odpowiedz
jajcek
jajcek
25.05.2026, 05:55:40
  • 3
Lol Rady nie udał się odwołać przy takiej mobilizacji PiSu i Konfy. Tak, jak pisałem kasa wydana w błoto bo już za momencik wjedzie nowy Prezydent z nadania PO. #krakow
jajcek - Lol Rady nie udał się odwołać przy takiej mobilizacji PiSu i Konfy. Tak, jak...

źródło: 1000036633

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

coma24
coma24
coma24 25.05.2026, 07:37:07 via Android
  • 0
@jajcek: Kasa nie wydana w błoto, Miszalski usunięty, o to w referendum chodziło.
  • Odpowiedz
Wraczek
Wraczek
25.05.2026, 05:08:57
  • 389
No i git, kolejny dowód że elektorat koalicji to nie sekta. Miszalski się nie sprawdzał, więc out. Podobnie było z Kidawą która miała 2% poparcia.
Tymczasem po prawej stronie mocy ludzie zagłosują nawet na taboret, jeżeli będzie namaszczony przez słońce narodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#referendum #kidawa #polityka
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

coma24
coma24
coma24 25.05.2026, 06:19:35 via Android
  • 1
@winsxspl: Nie został, z mojego otoczenia wielu ludzi głosowało.
  • Odpowiedz
nitemar_
nitemar_
25.05.2026, 03:27:58
  • 1144
Ale sie dzis boty pisokonfowskie odpalily, jakby co najmniej pis wygral xdd. Elektorat KO po prostu ma wymagania. ktore nie zostaly spelnione, wiec elektorat to pokazal, tyle.

#krakow #polityka
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

coma24
coma24
coma24 25.05.2026, 04:53:40 via Android
  • 37
@Adwokat_Vanessa_Smaruj-Rogala:
Skąd masz takie informacje że elektorat KO został w domu?
Moi znajomi, którzy w ostatnich wyborach głosowali na KO uczestniczyli w tym referendum i z tego co wiem było to dość powszechne zjawisko.
  • Odpowiedz
coma24
coma24
coma24 25.05.2026, 04:57:21 via Android
  • 3
@Strigiformesman: Wyniki tego referendum wprost przeczą tezie którą formułujesz.
  • Odpowiedz
jmuhha
jmuhha
19.05.2026, 07:05:45
  • 0
Kupiłam nowe mieszkanie od dewelopera około 67m2 .W miesiącu styczeń i luty rachunek za prąd 633 zł za dwa miesiące Marzec i kwiecień 695 zł Cały marzec nikogo nie ma w mieszkaniu Czyli za jeden miesiąc taka kwota Ogrzewanie podłogowe, gazowe .W tych miesiącach cały czas włączone bylo ogrzewanie .Teraz czienne zuzycie pradu okolo 7 kw Ma ktoś jakiś pomysł co mogło generować tak wysokie rachunki .
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

coma24
coma24
coma24 19.05.2026, 07:28:21 via Android
  • 0
@jmuhha: Po pierwsze kWh, kW to jednostka mocy. Nie masz przypadkiem jakiegoś elektrycznego grzejnika łazienkowego ustawionego na max? Ciężko takie średnie zużycie wygenerować czymś innym niż grzejnik.
  • Odpowiedz

330

Kraków bez juniorów. Jak AI zamyka młodym drzwi do kariery

Kraków budował swoją pozycję dzięki zdolności do przyciągania młodych, wykształconych ludzi i oferowania im ścieżki awansu. Jeżeli pierwszy etap tej ścieżki zaczyna zanikać, cały mechanizm przestaje działać

DawidParzyk
z
rp.pl
dodany: 06.05.2026, 06:59:45
  • 223
  • #
    programowanie
  • #
    programista15k
  • #
    pracait
  • #
    informatyka
  • #
    praca
  • #
    krakow
coma24
coma24
coma24 07.05.2026, 06:02:56 via Android
  • 0
@jl23: Po pierwsze ci informarycy po politechnice jeszcze w większości znajdą robotę, co innego ci którzy kończą gównouczelnie. Po drugie na politechnikach jest trochę więcej kierunków. Po trzecie informatyk to nie inżynier, co najwyżej ma taki tytuł.
ossprime
ossprime
04.05.2026, 17:45:52
  • 10
Pojemność już zainstalowanych magazynów energii w USA przekroczyła w marcu 2026 50 GW i wynosi ok. 2.5 raza więcej, niż pojemność amerykańskich elektrowni szczytowo-pompowych. Do końca 2027 roku pojemność magazynów energii w USA wzrośnie jeszcze prawie dwukrotnie, do poziomu 89 GW.

ossprime - Pojemność już zainstalowanych magazynów energii w USA przekroczyła w marcu...

źródło: HHbdMNqWcAAHezw

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

coma24
coma24
coma24 04.05.2026, 19:06:23 via Android
  • 5
@ossprime: Jeżeli podawana w GW, to nie jest to pojemność tylko moc.
  • Odpowiedz
nicspecjalnego
nicspecjalnego
nicspecjalnego
28.04.2026, 15:06:08
  • 3560
Ktoś powinien wreszcie wziąć się za konkursy organizowane dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, zanim dojdzie do prawdziwego nieszczęścia.

Otóż jakiś czas temu, mój syn wrócił z przedszkola z informacją, że zbliża się kolejna edycja konkursu ekologicznego na rysunek lub instalację o tematyce eko. Młody jest naprawdę uzdolniony plastycznie i ma świetne pomysły, ale poprosił o drobne wsparcie w składaniu i klejeniu projektu elektrowni wodnej. Siedzieliśmy na tym dwa wieczory i
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

coma24
coma24
coma24 28.04.2026, 16:34:57 via Android
  • 51
@nicspecjalnego: Całkiem nieźle sobie AI poradził, ale na przyszłość pamiętaj że switchyard to po polskiemu rozdzielnia WN, a nie plac rozdzielczy.
  • Odpowiedz
tenoy
tenoy
25.04.2026, 15:10:35
  • 175
#gruparatowaniapoziomu #klasyka #wykop
tenoy - #gruparatowaniapoziomu #klasyka #wykop

źródło: 1000013561

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

coma24
coma24
coma24 26.04.2026, 06:17:27 via Android
  • 3
@RJM: Bo jesr ogólnogalicyjski, mapa z d--y wzięta.
  • Odpowiedz

387

Atak niedźwiedzia na Podkarpaciu. Kobieta nie żyje

Atak niedźwiedzia na Podkarpaciu. Kobieta nie żyje

Niedźwiedź zaatakował kobietę w miejscowości Płonna. Na miejsce niezwłocznie skierowano służby. Niestety, mimo podjętych działań, życia 58-latki nie udało się uratować - przekazała policja serwisowi Nowiny.

tormentorer
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 23.04.2026, 11:03:44
  • 168
  • #
    polska
  • #
    przyroda
  • #
    zwierzeta
  • #
    natura
coma24
coma24
coma24 23.04.2026, 18:06:51 via Android
  • 33
@luke-mat: Jak tak zrobisz to miś cię na żywca zacznie zjadać. Powodzenia, jeden z gorszych sposobów na śmierć.

560

Republika pokazała ceny paliwa w Polsce, paskowy: "ceny ryjnują polaków"!

Republika pokazała ceny paliwa w Polsce, paskowy: "ceny ryjnują polaków"!

A na mapie najtańsza benzyna w europie, i drugi najtańszy diesel zaraz po Słowacji. xDD

KIaudik
z
x.com
dodany: 15.04.2026, 09:25:57
  • 84
  • #
    republika
  • #
    kanalzero
  • #
    bekazprawakow
  • #
    heheszki
  • #
    bekazpisu
coma24
coma24
coma24 15.04.2026, 14:29:53 via Android
  • 0
@true-true: A która to jest "państwowa spółka"?
coma24
coma24
coma24 15.04.2026, 15:03:54 via Android
  • 1
@true-true: Nie jest jedynem właścicielem więc nie mozna powiedzieć że jest to spółka państwowa. A robienie z niej non profit byłoby kradzieżą na pozostałych akcjonariuszach. Już przerabialiśmy system w którym firmy były "państwowe" i wiemy jak się skończyło.
coma24
coma24
coma24 15.04.2026, 15:05:10 via Android
  • 5
@janekplaskacz: Ceny przy autostradach są w tej chwili takie same jak na pozostałych stacjach.

1383

Słynny git z Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymany na 2 miesiące!

Słynny git z Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymany na 2 miesiące!

29-latek został zatrzymany przez policjantów, którzy w miejscu jego zamieszkania zabezpieczyli także środki odurzające. Usłyszał on w prokuraturze zarzuty z art. 255 2 Kodeksu karnego oraz z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd podjął już także decyzję o jego tymczasowym aresztowan

enjoyka
z
facebook.com
dodany: 13.04.2026, 22:11:05
  • 263
  • #
    bystrzycaklodzka
  • #
    afera
  • #
    patologia
  • #
    bron
  • #
    strzelanina
  • #
    kryminalne
coma24
coma24
coma24 14.04.2026, 05:30:20 via Android
  • 97
@Czapkapapka: Jaką tragedią?

373

Kraków. Dorośli mężczyźni brutalnie zaatakowali 14-latka

Pokaż treści 18+

Kraków. Dorośli mężczyźni brutalnie zaatakowali 14-latka

Był szarpany, jednak po chwili napastnicy powalili go na ziemię i zaczęli bić oraz kopać po ciele i twarzy. W trakcie ataku uderzyli go również twardym przedmiotem w tył głowy.

Pradnikk
z
cowkrakowie.pl
dodany: 13.04.2026, 13:45:53
  • 85
  • #
    pobicie
  • #
    krakow
  • #
    cowkrakowiepl
  • #
    napad
coma24
coma24
coma24 13.04.2026, 19:08:20 via Android
  • 61
@sylwke3100: Raka najlepiej leczyć wycinając go, jak w Bystrzycy.
coma24
coma24
coma24 13.04.2026, 19:10:47 via Android
  • 11
@KingaM: A kto by się doktoryzował nad odmianami karaczanów.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 16
  • Strona 1 z 16
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 13.03.2014

    Komentator
  • Rocznica
    od 13.06.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 07.03.2023

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking