Ech, mam depresję przez AI. Jeszcze rok temu można było wierzyć, że to będzie tylko narzędzie wspierające. Dziś wystarczy dać dostęp do Clauda komukolwiek, kto umie obsługiwać komputer, i realnie może zastąpić co najmniej połowę programistów.
Wszyscy powtarzają, że programiści będą teraz projektować, rozumieć biznes itd. Tyle że to potrafi naprawdę wielu ludzi. Kiedyś, żeby wejść do IT, trzeba było mieć dość unikalny zestaw cech - przede wszystkim cierpliwość i gotowość do długiej,
@TheDziobaker: opisałem tuż przed Tobą swoje przemyślenia na tagu #ai choć skupiłem się na warstwie spoleczno-demograficznej. Niestety AI to przekleństwo. Niby służy ludzkości a tak naprawdę służy korporacjom. One urosną w siłę kosztem Ciebie i mnie
@TheDziobaker: To nie rozumiem czemu jojczysz. Wszedles wtedy kiedy programista zarabial kilkukrotnie wiecej niz powinien, tylko dlatego, ze zajal sie tym odpowiednio wczesniej. Dzisiaj stawoki sa urealnione, dlatego, ze okazuje sie, ze to nie jest wcale takie trudne. AI to jedno, ale AI jest tez np. w ksiegowosci, i tam nie slysze kwiku ze zarabiaja mniej, tylko ciesza sie ze AI pomaga im w robocie. Do tego masz oszczednosci do
@Famine: w sumie beka, że (pomijając jakiekolwiek sprawy związane z moralnością) laska miała dojście do mega wpływowego gościa, który prawdopodobnie mógł jej załatwić cokolwiek jej się wymarzy i jedyne co wymyśliła to jakieś gównostudia, którymi nawet przeciętny studenciak w Polsce gardzi xddd
Daj plusa a zawołam was jak ta patuska dostanie walkę na jakiejś patogali. Ja strzelam że jeśli jej nie posadzą to będzie to do końca roku #primemma #afera
@Hole_to_another_universe: mmm marzenie byc z takim wulgarnym agresywnym karyniskiem, nie dadzą nigdy. Łomem by mnie musieli odrywać od jej cipska i dupska
Nie do końca rozumiem hejt na użytkowanie koparki kołowej Bagger 293 w mieście jako codziennego środka transportu. Sam się takim nie poruszam (bo zajmuje trzy województwa), ale widzę szereg plusów:
Siedzisz wysoko: Dosłownie nad chmurami (kabina jest na wysokości kilkunastu pięter). Światła innych aut nie rażą, bo ich nawet nie widzisz – są gdzieś 90 metrów pod Tobą.
+Prześwit i krawężniki: Dziurawe drogi? Bagger nie zauważa dziur, on je tworzy. Krawężnik o wysokości pół
Nie do końca rozumiem hejt na użytkowanie ciężarówek w mieście jako osobówki. Sam się takowymi nie poruszam, natomiast podobają mi się i widzę szereg plusów w tych autach:
+siedzisz wysoko, światła innych aut nie rażą tak mocno jadąc w nocy +duży prześwit, wygodny na miejskie, dziurawe drogi i krawężniki +wygodnie się wsiada i wysiada +dobra widoczność podczas jazdy
@uirapuru: Dosłownie bojówki niewyszkolonych nabuzowanych gości chodzą po ulicach i zgarniają wszystkich co im się nie podobają wbijając nawet do domów bez nakazu. Wszystko jest dobrze, tak? Jeśli nie można nazwać tego gestapo. to nie wiem jak to nazwać.
Podzielę się z Wami historią, ponieważ niestety mam niewiele osób którym mogę to opowiedzieć- mam po latach tylko jednego przyjaciela któremu ufam, rodzinie nie powiem bo się będą martwili, znajomym nie powiem bo nie całkiem im ufam i nie całkiem wierzę że to przeczytają.
Od 2 miesięcy jestem kierowcą #bolt. W moim mieście wszystkim na Bolcie i nie tylko znana jest jedna osoba. Nadajmy jej Imię. Magda z ulicy
Uwaga, uwaga! Ogłaszam powszechny spis ludności mirko. Pulsować bez opamiętania. Jak myślicie ile jest aktywnych użytkowników tutaj? Obstawiammaksymalnie 7000 plusów #wykopgate20 #afera
I zero refleksji na koniec, zrobiłby jeszcze raz dokładnie tak samo. Jak to doskonale pokazuje sposób „myślenia” takich ludzi #motoryzacja #polskiedrogi #samochodoza
@PodniebnyMurzyn każdemu się zdarza czasem popełnić błąd, zaparkować niepoprawnie czy jakoś inaczej coś komuś utrudnić, ale osoba z rigczem potrafi po prostu przyznać się do błędu, przeprosić albo po prostu zamknąć mordę i się nie odzywać. A Majdan nie dość, że bronił patusiarni na filmiku, to jeszcze teraz się wybiela w necie.
W systemie kaucyjnym największym nieporozumieniem jest to, że po oddaniu butelek dostaje się ten taki paragon z podsumowaniem odzyskanej kwoty, więc w skali całego kraju takich paragonów drukuje się całe sterty. Przecież to jest jest jakiś absurd kompletny, nie wiem dlaczego nikt nie porusza tego tematu bo to chyba najbardziej pokazuje nieudolność tego całego systemu xD Tyle lat się mówi że barwniki stosowane w paragonach są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia i środowiska
Co Wy na to żeby wybudować w stolicy takiego Wielkiego Jezusa?
Moim zdaniem fajnie by uzupełniał nowoczesny Sky Line Warszawy i właściwie w łatwy sposób wprowadziłby ten skyline do najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych na całym świecie - jak Wieża Eiffla dla Paryża. I co więcej tam pod stadionem narodowym jest nawet miejsce na taki pomnik.
@WielkiNos: To jest jakiś przykład wyparcia spowodowany frustracją że życie nie potoczyło się tak jakby chciała. Nie mam dzieciaków i pewnie nie będziemy mieć z żoną ale pisanie o dzieciach takich nienawistnych tekstów nie mieści mi się w głowie.
@WielkiNos: Odczłowieczenie kompletne, ręce opadają. Najgorsze w tym wszystkim jest to że te nieludzkie kreatury bez wahania życzą śmierci innym ludziom często nawet nie kryjąc się z imienia i nazwiska. Gdy mijam na chodniku jakiegoś psiarza notorycznie zastanawiam się czy aby nie jest jednym z tych którzy wypisują takie wysrywy w sieci.
edit: Np, taka Dorota, gdy jej pies zachoruje zaserwuje mu w ramach kuracji zastrzyk usypiający, bo po co
Wszyscy powtarzają, że programiści będą teraz projektować, rozumieć biznes itd. Tyle że to potrafi naprawdę wielu ludzi. Kiedyś, żeby wejść do IT, trzeba było mieć dość unikalny zestaw cech - przede wszystkim cierpliwość i gotowość do długiej,
Do tego masz oszczednosci do