Ładna ta obudowa (。◕‿‿◕。) a kosztowała grosze bo 329zł tylko Pół dnia człowiek czyścił podzespoły i przekładał do nowej obudowy. Ładna pojemna ( ͡°͜ʖ͡°)
@MePix: Piękna obudowa z negatywnym ciśnieniem w środku :) 7 wiatraków wywiewa powietrze z obudowy. Kurz będzie się pięknie wpieprzać z tych otworów w tyle obudowy i każdego możliwego prześwitu :)
@MePix: Obstawiam, że wszystkie są tego samego typu. Te na górze na pewno wywiewają powietrze z obudowy przez radiator. Pozostałe są w takiej samej orientacji (tj. nie widać ramki z tyłu wiatraka jak na tym z samego dołu). Ten z dołu jest odwrócony (tj. widać ramkę przez środek). Ten wtłacza powietrze do środka.
Wiem, że są wiatraki z odwróconym "ciągiem", ale one nie są jakoś super popularne.
@MePix: Zwracam honor. Dobrze, że producent obudowy to przemyślał i dał wentylatory o odwrotnym ciągu. Pamiętam, że pierwsze obudowy w takim stylu, to była totalna patologia (wentylatory sobie tylko mieszały powietrze). W takiej konfiguracji to ma sens.
Niedawno temu otrzymałem swoją kopię gry planszowej Heroes of Might & Magic III The Board Game i chciałem się podzielić z wami moimi pierwszymi wrażeniami. Wydawca jest Archon Studio - nie pierwszy raz tworzył planszówkę. Zrealizowali to przez kickstatera - zebrali prawie 4 mln EUR na ten cel, jednak dość długo musiałem na nią czekać. Wsparłem ich jakoś w listopadzie 2022 roku, a kopię otrzymałem w lipcu 2024 roku. ( ͡°
@positive_rate: Samochód musi być przystosowany do jazdy po drogach w EU. Inaczej nie zarejestrują, albo nie przejdzie przeglądu. Najważniejsze są światła przednie, które muszą być asynchroniczne. Obstawiam, że w CT są synchroniczne (obie strony świecą tak samo) i to powoduje, że auto nie jest do rejestracji w EU. Jeżeli udało im się jakoś to zmienić, to pewnie da się jakoś zarejestrować samochód z użyciem różnych wyjątków.
Szukam jakichś ciekawych miejsc do zwiedzenia w Polsce w majówkę. Co byście mi polecili? Fajnie by było gdyby miejscówka była ulokowana w jakichś okolicznościach przyrody, tzn. w pobliżu niej znajdowałby się jakiś las, jezioro, staw czy coś podobnego żeby można było sobie pospacerować, ale nie jest to mus.
@Sierzant_Stuleja: muzeum w Sanoku (mają tam największą wystawę prac Beksińskiego), w Sanoku jest też muzeum/skansen ze starymi domami. Później zapora w Solinie (mają kolejkę linową).
Tak wygląda kabel Ethernet zaraz przy antenie od radiówki. W 2019 gdzieś bardzo blisko walnęło. Antena była na kominie. Do tego spalony router, gniazdko eth w kompie, dekoderze. Spalona listwa zasilająca (jak nie wiem, bo wszystko było odłączone od prądu). Po podłączeniu wszystkiego do prądu głośniki zaczęły się palić. Na szczęście było ubezpieczenie i wszystko wymieniliśmy na nie.
@Najmilszy_Maf1oso: To ma sens. Niby jest ograniczenie, że waga kierowcy z fotelem to minimum 80kg, ale! Wycięty wyrostek, to kilka gramów mniej u kierowcy, które można przenieść na balast w fotelu. Balast w fotelu jest w najniższej części, więc środek ciężkości pójdzie w dół o 0,001mm. To przełoży się na 0,000001s szybsze kółko. W F1 takie wartości to przepaść względem kierowców z wyrostkiem. (⌐͡■͜ʖ͡
Upadek tego śmiesznego zespołu to tylko i wyłącznie wina Rossiego. Wywalenie Budkowskiego, Prosta, Otmara, stracenie Oskara i Fernando, to wszystko pokłosie jego "francuskiego" stylu rządzenia. Nawet jak go już wypieprzyli, to nie ma co zbierać, bo największe talenty zmieniły barwy.
W tym wszystkim tylko Gasliego szkoda. Chłopak zapowiadał się na spoko gościa, ale Alpine mu zniszczy karierę (po redbullu ( ͡°ʖ̯͡°))
Pod adresem Nvidii wysunięto poważne oskarżenia, nazywając firmę "kartelem GPU". Gigant wywiera naciski poprzez ograniczanie dostaw do partnerów, którzy rozważają produkty konkurencji - jak już kiedyś postępowali z AMD. Nvidia może nawet sztucznie ograniczać podaż i windować ceny.
To już nie podgryzanie, a bardzo szybkie przejmowanie rynku. Intel jako tako sobie radzi tylko w desktopach konsumenckich. W serwerach to większość idzie teraz w AMD, bo mają najlepszą efektywność prądową i "gęstość" obliczeń (ilość rdzeni jaką można zmieścić w racku. Bezwładność największych firm serwerowych już się kończy (kontrakty wieloletnie na produkty intela) i nikt za bardzo nie pcha się w
Newag chyba się pcha w unijne wykluczenie z przetargów i w konsekwencji plajtę... "Losowa usterka pojawiła się w dwóch hybrydach na Pomorzu Zachodnim. Akurat w tych o nr 1 i 2, które nie mają już gwarancji (z 12tu ogółem). W obu taka sama awaria...
@ZawodowyMacherOdLosu: Mogą wgrywać zdalnie. Pociągi mają moduł z podłączoną kartą sim. Mówili o tym na talku. W pociągach były dziwne skrzynki, które nie były udokumentowane czy jakoś podobnie.
Sam newag wgrywał zdalnie oprogramowanie co hakerzy też wspomnieli. Najlepszy przykład to sprawdzanie czy pociąg stoi w miejscu przez x dni. Okazało się, że dali za mało i wgrywali + y.
@Wacek1991: te telefony są kompletnie bezużyteczne nawet bez blokady. Obstawiam, że to są specjalne wersje telefonów kioskowych. Mają inny numer seryjny (typ numeru). Najważniejszym ich elementem jest to, że mają specjalny system, który po restarcie wraca do ustawień „fabrycznych”. Ma predefiniowane zestawy danych. Jest teraz podobno tak, że sklepy muszą zwracać te telefony do Apple. Kiedyś dało się je przerobić na normalny poprzez jakieś systemy Apple, ale już się tego
Jakoś 2 lata temu kumpel kupował PC z usługą złożenia w #xkom. Tydzień temu komputer przestał działać, także do serwisu. Szybka piłka -> GPU padło. W sumie uznał że i tak nowego złoży, a tego podda usłudze czyszczenia i sprzeda bez karty. Zdjęcie jakie wysłał mu serwis dzisiaj xdd czy oni są tam poważni... #xkom #pcmasterrace
@cogy23: Zaraz, jak przez dwa lata można nie zauważyć, że coś jest nie tak z chłodzeniem? Przecież ten plastik jest tak dobrym izolatorem, że procek powinien się wyłączać z powodu zbyt dużej temperatury, albo system walić blue screenami. Albo producenci chłodzeń się nauczyli na idiotach i teraz dają tam jakąś folię, która jako tako przewodzi ciepło. Nie ogarniam.
@Nanari: Może listonosz nie donosi paczek w Twoim rejonie? Parę lat temu też się tak zdziwiłem po przeprowadzce do miasta. Przychodzi listonosz i wręcza mi awizo :(
@DombrowskiT: To co podają, to średnia krajowa. To bardzo zła statystyka, bo jedna osoba co zarabia taki milion na miesiąc bardzo naginana wartość średniej. To co się liczy to mediana. Według GUS mediana to 4702,66 zł brutto, czyli 3403 zł netto (na rękę)
@kinlej: Dostęp do Stonehenge zablokowali dla turystów, bo oni niszczyli kamienie. Ba, była nawet tradycja, że się zabierało kawałek kamienia (z tych małych w środku), bo one niby przynosiły szczęście czy coś podobnego.
@rumapark: Pfff, miałem lepiej jak mieszkałem w przechowalni studentów (5 pokoi na mieszkaniu). Wchodzę do łazienki się wykąpać przed wyjściem do roboty, a pod prysznicem czerwony napuchnięty tampon. Niewiele brakło, a zarzygałbym łazienkę (╯︵╰,)