Wpis z mikrobloga

Niedawno temu otrzymałem swoją kopię gry planszowej Heroes of Might & Magic III The Board Game i chciałem się podzielić z wami moimi pierwszymi wrażeniami. Wydawca jest Archon Studio - nie pierwszy raz tworzył planszówkę. Zrealizowali to przez kickstatera - zebrali prawie 4 mln EUR na ten cel, jednak dość długo musiałem na nią czekać. Wsparłem ich jakoś w listopadzie 2022 roku, a kopię otrzymałem w lipcu 2024 roku. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na etapie dystrybucji mieli mocno pod górkę. Jak wysłali pierwszą falę statkiem to była blokada kanału sueskiego, jak drugą partię ślą pociągiem, to zatrzymał się pociąg na granicy polsko - białoruskiej.
No nic. Jak oceniam grę? Mam wersję kompletną ze wszystkimi dodatkami i gra dobrze oddaje wersję komputerową. Czuć klimacik a jednocześnie zasady są tak dobrane aby fajnie się grało w wersję planszową. Powiem szczerze, że sama podstawka to mocno okrojona wersja - widać, że gra zrobiona pod kickstatera i część elementów celowo wrzucona w kolejne cele. W wersji podstawowej jest tylko 3 zamki (Lochy, Nekropolia, Zamek) i po 2 bohaterów do wyboru na każdy zamek. To bardzo mało. Tempo rozgrywki teoretycznie do 2h, ale grając już dwa razy nie udało się zejść poniżej 4 godzin. Pewnie to kwestia wprawy i zrozumienia zasad - których jest cała masa. Gra na pewno nie jest casualowa, ale dla fanów planszówek i Heroes 3 na pewno się spodoba. Na plus opcja kampanii jednoosobowej. Gra ma potencjał sandboxowy i już widziałem kilka fanowskich scenariuszów oraz kampanię inferno - bo tę kampanię wydawca pomimo dodatku z inferno nie dodał do gry.

W wersji kompletnej jest w tej chwili 7 zamków: Zamek, Nekropolia, Lochy, Forteca, Bastion, Cytadela, Inferno. Zapowiedziano już kolejne 3 dodatki z pozostałymi zamkami: Twierdza, Wrota Żywiołów i Przystań (znana z dodatku HOTA).

#heroes3 #homm3 #homm3boardgame #homm3bg #gryplanszowe
szcz33pan - Niedawno temu otrzymałem swoją kopię gry planszowej Heroes of Might & Mag...

źródło: HOMM3_stack

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@szcz33pan
Gra się bardzo spoko, jest kilka niuansow w zasadach które mogłyby być zmienione, np żeby wszyscy gracze na początku rundy odciągali karty na ręce, bo jak kogoś atakujesz z pusta ręką to masz mała przewagę, zwłaszcza jeśli to mag
Swoją drogą żałuję że nie wziąłem big boxa. Te 3 dodatki zapowiedziane też mają mieć swój duży box
  • Odpowiedz