Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko111
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
b4rt3k
b4rt3k

b4rt3k

Dołączył 18 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 16135
  • Znaleziska 11055
  • Mikroblog 5080
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 107
b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 16 godz. i 32 min temu
  • 1
#windows #linux #opensource #microsoft #geopolityka
Tak właśnie robią prawdziwe, niezależne państwa.
b4rt3k - #windows #linux #opensource #microsoft #geopolityka
Tak właśnie robią prawdz...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k
Autor
14 godz. i 42 min temu via Wykop
  • 1
@Bpnn: przy takiej skali kolesiostwa i korupcji, ops przejęzyczenie - lobbingu, to praktycznie niewykonalne w najbliższej dekadzie.
  • Odpowiedz
SystemHalted2_0
SystemHalted2_0
17.06.2026, 19:09:11
  • 15
Dzisiaj mija dokładnie rok odkąd zainstalowałem Fedorę i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie już powrotu do bloatu... znaczy Windowsa.
Co ciekawe, to moje trzecie podejście do Linuksa. Wcześniej dwa razy próbowałem się przesiąść, ale po 2-3 miesiącach zawsze wracałem do Windowsa. Za każdym razem czegoś brakowało, coś nie działało tak, jakbym chciał, albo po prostu wygoda brała górę.

Tym razem jednak coś kliknęło. Może to KDE Plasma, może to maybelline. Przez ten rok
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 14 godz. i 52 min temu via Wykop
  • 1
@SystemHalted2_0: Fajne przemyślenia. Też przeszedłem z win na linux, tylko na cachyos, druga w kolejce była chyba fedora ( ͡° ͜ʖ ͡°) System działa naprawdę fajnie, nie zamierzam wracać win, chyba że będę w jakiś sposób zmuszony(ale wtedy dualboot).
Jak najczęściej odpalasz gry z zatoki?

Trochę irytujace są niedawne doniesienia o tym, które distro będzie stosować weryfikację wieku: https://github.com/BryanLunduke/DoesItAgeVerify

Fedora będzie, Cachyos nie wiadomo... No, ale w świecie opensource plusem jest to
b4rt3k - @SystemHalted2_0: Fajne przemyślenia. Też przeszedłem z win na linux, tylko ...
  • Odpowiedz
witajswiecie
witajswiecie
25.06.2026, 10:23:03
  • 2
Im dłużej testuję sobie tego całego CachyOS tym bardziej mam wrażenie, że system rozpada w oczach nawarstwiając kolejne problemy.

1. W którymś momencie przestało działać narzędzie do zrzutów ekranu, a właściwie działa ono całkowicie losowo, raz odpali się normalnie, raz freezuje ekran innym razem pozwala robić zrzut uparcie tylko na jednym z monitorów.

2. Przygotowałem sobie skrypty odpalane na dockerze pobierające curlem lokalne modele AI, największy waży 22 GB. Z jakiegoś powodu nie chciał
witajswiecie - Im dłużej testuję sobie tego całego CachyOS tym bardziej mam wrażenie,...

źródło: image

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 15 godz. i 19 min temu via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

26

Szef CD Projekt Red uważa, że już powstają gry w całości generowane przez AI

Szef CD Projekt Red uważa, że już powstają gry w całości generowane przez AI

Tylko czy ktoś będzie chciał grać w ten chłam?

Buckshot_00
z
gry-online.pl
dodany: 23.06.2026, 22:04:43
  • 32
  • #
    gaming
  • #
    giereczkowo
  • #
    gry
b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 24.06.2026, 10:42:21 via Wykop
  • 3
@Wouxus: z mistrzem Go wygrała utartym schematem, a twierdzenia matematyczne, wcześniej nierozwiązane, też rozwiązuje używając utartych schematów

777

Profesor o szpitalach: dlaczego mam siedzieć w tej samej kolejce?

Profesor o szpitalach: dlaczego mam siedzieć w tej samej kolejce?

Pozornie krzyk przeciwko tzw. "salonikom VIP" w zakładach leczniczych to krzyk w obronie sprawiedliwości społecznej. Poz

Wouxus
z
money.pl
dodany: 19.06.2026, 12:03:02
  • 130
  • #
    szpital
  • #
    lekarze
  • #
    nfz
  • #
    tusk
  • #
    po
  • #
    polska
b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 20.06.2026, 08:56:07 via Wykop
  • 1
Profesor a jednak idiota
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nameisnull
nameisnull
23.05.2026, 14:06:48
  • 3
Mam za sobą ponad miesiąc pracy z CachyOS i jestem maksymalnie zadowolony z sytuacji jaka się ma z tym systemem. Po kilku tygodniach testów na swoim prywatnym laptopie zdecydowałem się przejść w firmie na ten system i przerzuciłem swój komputer domowy z Fedora na CachyOS. Wady jakie są trochę irytujące to trzeba kombinować z secure boot jak chce się go używać i to by było na tyle wad. No może jeszcze to
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 30.05.2026, 09:17:48 via Wykop
  • 0
@nameisnull: włączyłeś secure boot czy nie? Polecają generalnie wyłączyć i się tym nie przejmować.
  • Odpowiedz

561

Sondaż dla Rz: Polacy uważają, że klienci Zondacrypto są sami sobie winni

Sondaż dla Rz: Polacy uważają, że klienci Zondacrypto są sami sobie winni

Ponad 82 proc. Polaków jest przeciwko państwowej pomocy dla klientów giełdy Zondacrypto. 58,7 proc. uważa, że inwestorzy powinni zdawać sobie sprawę z ryzyka, a dla 23,5 proc. respondentów kryptowaluty to spekulacja. Badanie IBRiS dla Rzeczpospolitej.

Poludnik20
z
rp.pl
dodany: 30.04.2026, 03:35:03
  • 149
  • #
    kryptowaluty
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    gospodarka
b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 30.04.2026, 14:28:55 via Wykop
  • 7
@Nutrition: a teraz sam płacze do państw NATO żeby zabezpieczyły cieśninę Ormuz xd

802

W 2025 roku wydano kolejne 251 tys. zezwoleń na pracę dla cudzoziemców

W 2025 roku wydano kolejne 251 tys. zezwoleń na pracę dla cudzoziemców

W zeszłym roku wydano 251 tys. zezwoleń na pracę dla cudzoziemców w Polsce. Czyli aktualnie państwo przyjmuje legalnie więcej imigrantów niż rodzi się dzieci. O ratowaniu demografii nie ma mowy bo wydano zaledwie 41,5 tys. zezwoleń dla kobiet w wieku rozrodczym.

dolina_korupcji
z
wykop.pl
dodany: 28.04.2026, 22:00:41
  • 244
  • #
    imigranci
  • #
    januszebiznesu
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    statystyka
b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 29.04.2026, 10:19:04 via Wykop
  • 0
Czarnek lubi to ( ͡° ᴥ ͡°)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

290

Twój telewizor donosi co oglądasz. Wyłącz te ustawienia!

Twój telewizor donosi co oglądasz. Wyłącz te ustawienia!

Jak podsłuchuje nas telewizor i jakie dane o nas zbiera jego producent oraz jak wyłączyć funkcje śledzące w telewizorze.

framugabezdrzwi
z
youtube.com
dodany: 26.04.2026, 20:15:10
  • 85
  • #
    technologia
  • #
    prywatnosc
  • #
    inwigilacja
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    ciekawostki
b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 27.04.2026, 20:12:43 via Wykop
  • 2
@elemenTH: chyba najprościej odłączyć tv od netu i ew podpiąć własne urządzenie do odpalania filmów i seriali ;)
b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 27.04.2026, 20:31:36 via Wykop
  • 6
Po to przecież ludzie kupują smartTV (a są teraz jeszcze jakieś inne?), z netlixami prime I HBO, by potem seriale sobie oglądać z magnetowidu.


Lepsza by była świadomość, z jakimi adresami (wyłącznie) pozwolić się tv komunikować - by dane serwisy działały, a by wyciąć całkowicie cały zbędny ruch na routerze.


@hrumque: jest tyle boxow na Linuxie czy nawet Apple TV a ty chcesz się babrać w wycinanie specyficznych IP na routerze które
EkspertEverything
EkspertEverything
26.04.2026, 12:01:07
  • 56
Sikorscy prawie każdy urlop spędzają na wycieczkach rowerowych po Polsce. Są bardziej w tym zakresie patriotyczni niż większość polskich prawaków :)
#polska #podrozujzwykopem #podroze #sikorski #neuropa #bekazprawakow #polityka
EkspertEverything - Sikorscy prawie każdy urlop spędzają na wycieczkach rowerowych po...

źródło: 2891

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 27.04.2026, 09:36:32 via Wykop
  • 0
@EkspertEverything: @DerMitteleuropaer może ekologiczni ;)
  • Odpowiedz
Menel-san
Menel-san
24.04.2026, 19:48:47
  • 6
nie wybacze im tego yt-dlp pałka się przegła
Menel-san - nie wybacze im tego yt-dlp pałka się przegła

źródło: 80a2fa326b28d37414b2352a0269a1359e27dcbb488c1ecac984c8c5fedc45ea

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 24.04.2026, 20:58:19 via Wykop
  • 0
@Menel-san: Stacher próbowałaś? ew. Open video downloader
  • Odpowiedz

241

Aneks do raportu z likwidacji WSI będzie odtajniony

Aneks do raportu z likwidacji WSI będzie odtajniony

Prezydent Karol Nawrocki, przeszedł do kolejnego, formalno-prawnego etapu realizacji zapowiedzi dotyczącej ujawnienia Aneksu do Raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych - poinformował rzecznik Prezydenta RP Rafał Leśkiewicz.

murison
z
defence24.pl
dodany: 23.04.2026, 15:12:50
  • 46
  • #
    prl
  • #
    sluzbyspecjalne
  • #
    wojsko
  • #
    polityka
  • #
    historia
b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 24.04.2026, 20:24:21 via Wykop
  • 0
@haohao: AI połączy kropki i się mogą zdziwić ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Tortcebulowy
Tortcebulowy
07.04.2026, 19:03:12
  • 3
A tak w ogóle ktoś wytłumaczy czemu USA atakują Iran?
#wojna #usa #iran
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 07.04.2026, 20:13:24 via Wykop
  • 0
@Tortcebulowy: pieniądze i władza
  • Odpowiedz

289

Donald Trump grozi więzieniem dziennikarzom

Donald Trump grozi więzieniem dziennikarzom

Donald Trump wywołał prawdziwą burzę, gdy wprost zapowiedział możliwość zamykania dziennikarzy. Amerykański przywódca za

PIAN--A_A--KTYWNA
z
eska.pl
dodany: 07.04.2026, 06:33:44
  • 31
  • #
    usa
  • #
    polityka
b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 07.04.2026, 10:19:45 via Wykop
  • 28
@MagicznyMariusz:
b4rt3k - @MagicznyMariusz:

źródło: 181120-donald-trump-mohammed-bin-salman-se-133p-848aa8

Pobierz

807

Pralki Samsung przestały prać po aktualizacji. Zniknął przycisk start

Pralki Samsung przestały prać po aktualizacji. Zniknął przycisk start

Najnowsza aktualizacja oprogramowania dla pralek z serii Samsung Bespoke wywołała falę zgłoszeń o poważnych błędach.

ochucki
z
ithardware.pl
dodany: 06.04.2026, 12:06:01
  • 286
  • #
    samsung
  • #
    pralka
  • #
    dom
  • #
    afera
  • #
    agd
b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 06.04.2026, 17:20:12 via Wykop
  • 2
@patryk-wuwuw: Samsung forces ads onto refrigerators after the sale
b4rt3k - @patryk-wuwuw: Samsung forces ads onto refrigerators after the sale

1009

Artemis II poleciał!

Artemis II poleciał!

Z Centrum Kosmicznego im. Kennedyego na Florydzie wystartowała misja Artemis II pierwsza od 53 lat załogowa wyprawa NASA w okolicę Księżyca.

kapusta5
z
rmf24.pl
dodany: 02.04.2026, 05:04:51
  • 274
  • #
    ciekawostki
  • #
    wykop
  • #
    kosmos
  • #
    nauka
b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 02.04.2026, 07:37:32 via Wykop
  • -3
@x-rated: o Hel-3 na Księżycu się ścigają i wojny o niego też pewnie będą toczyć, to nie są wyprawy o konkurowanie w podboju kosmosu w imię wyższych wartości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
b4rt3k - @x-rated: o Hel-3 na Księżycu się ścigają i wojny o niego też pewnie będą to...
b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 02.04.2026, 11:55:39 via Wykop
  • -1
@SCAInet: najbliższa przyszłość woda, dalsza gdy opanują technologie fuzji jądrowej, również Hel3
NadwornyPanicz
NadwornyPanicz
NadwornyPanicz
26.03.2026, 13:21:27
  • 41
Może niektórzy dostaną piany przez ten wpis, no ale trudno. Żeby zrozumieć, dlaczego kawka w Polsce kosztuje 20 złotych, wystarczy wyjść w zwykły dzień roboczy - w ciągu dnia - na miasto/dzielnicę/osiedle i pochodzić po różnych lokalach gastro, kawiarniach, ciastkarnio-kawiarniach itd. Jeżeli znajdziecie kogoś w środku, to będzie sukces. W takiej kawiarence/ciastkarni obok mnie dopiero po południu robi się ruch. W ciągu dnia ktoś tam wpadnie i kupi raz na pół godziny.
NadwornyPanicz - Może niektórzy dostaną piany przez ten wpis, no ale trudno. Żeby zro...

źródło: image

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 26.03.2026, 15:42:08 via Wykop
  • 4
@NadwornyPanicz: a jeszcze przedwczoraj pisałeś że kupowanie pizzy w restauracji ma dla Ciebie coraz mniej sensu bo droga, bo w sieciówkach dobra i można sobie zrobić w domu itp:
https://wykop.pl/wpis/85482559/dla-was-tez-chodzenie-do-pizzerii-w-2026-ma-coraz-

No to można odbić piłeczkę i powiedzieć to samo o kawie i ciasteczku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NadwornyPanicz +3
Dla Was też chodzenie do pizzerii w 2026 ma coraz mniej sensu? Ja lubię pójść do restauracji, ale w pizzerii nie pamiętam już kiedy ostatni raz byłem. Co prawda, czasem sobie zamówię z dostawą, ale to bardziej taką CHAMSKĄ, polską z sieciówki bo lubię taką, szczególnie z jednej
więcej
  • Odpowiedz
essos
essos
essos
19.03.2026, 22:42:42
  • 71
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 20.03.2026, 07:50:42 via Wykop
  • 0
jest zastępcą Sikorskiego


@essos: mówi to co szef sam chciałby powiedzieć, ale nie powie bo z różnych powodów jest to dla niego niewygodne w kraju
  • Odpowiedz

621

Gra o rakiety. Dlaczego Polska nie dostaje zgody na amunicję do HIMARS?

Pokaż treści 18+

Gra o rakiety. Dlaczego Polska nie dostaje zgody na amunicję do HIMARS?

"Myślę, że prawdziwym problemem jest to, że część obecnych przywódców politycznych bardzo obawia się wyposażenia państw w zdolność do uderzania w cele położone w głębi terytorium Rosji" mówi Defence24.pl amerykański generał w stanie spoczynku Phillip Breedlove

murison
z
defence24.pl
dodany: 17.03.2026, 12:22:50
  • 165
  • #
    wojsko
  • #
    militaria
  • #
    polska
  • #
    usa
  • #
    przemysl
  • #
    gospodarka
b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 18.03.2026, 14:54:55 via Wykop
  • 12
Czyli de facto USA traktują w tym zakresie Polskę jak Iran. Zakaz pocisków dalekiego zasięgu i atomówki oraz brak centrów AI ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 18.03.2026, 15:16:04 via Wykop
  • 0
@wjtk123: w sumie kupowanie drogich f35 i abramsów z perspektywy czasu wydaje się też bez sensu delikatnie mówiąc.
Podstawą powinna być produkcja krajowa (tego co się da) + kupno z krajów EU (może też jakieś wspólne projekty). Produkcja krajowa daje miejsca pracy, napędza gospodarkę i 'know how', mogą przy okazji powstawać produkty 'cywilne', można sprzedawać i zarabiać oraz daje bezpieczeństwo dostaw.
Polska robi jak kraje które śpią na ropie(Kuwejt, Arabia
Dentoray
Dentoray
Dentoray
01.03.2026, 12:31:42
  • 28
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k 01.03.2026, 13:30:43 via Wykop
  • 0
jeśli będziemy czekać, zostaniemy uderzeni jako pierwsi


@Dentoray: odpowiedział chatgpt xd
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 23
  • Strona 1 z 23
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 09.07.2011

    Komentator
  • Rocznica
    od 27.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 17.05.2018

    Gadżeciarz
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska
  • Mikroblogger
    od 14.10.2024

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking