100 k kredytu samochodowego na używanego vw arteona w benzynie max. 5 letni czy lepiej ekonomiczne ulepki typu dacia nówka z salonu? Ratka ok. 2,2 - 2,3 k na 5 lat, innych kredytów nie mam więc bez problemów uciągniemy z różową. I tak będziemy nadplacac ( ͡º͜ʖ͡º)
@luke-dolla7: Oczywiście, że używany arteon. z kilku powodów: 1. To znacznie lepszy samochód od dacii i innych popierdółek 2. Kilkulatek najwięcej już stracił na wartości, jeżeli nowe auto kosztuje ~200k, przez pierwsze 3 lata straci załóżmy 60-70k wartości, w związku z tym jak będziesz chciał go sprzedać za kolejne kilka lat, strata będzie znacznie mniejsza niż w przypadku nowego auta 3. Kupując teraz nowe auto średniej klasy (a takim jest
@tellet: bzdura, kupowałem 5 letniego passata 6 lat temu i sprzedałem go miesiąc temu, jedyna rzecz jaka mi się zepsuła to kompresor klimatyzacji. Oczywiście koszty eksploatacyjne typu rozrząd czy tarcze/klocki, akumulator musiałem ponieść, ale to dotyczy każdego auta. Dlaczego uważasz, że kilkuletnie auto to złom? Znajomy kupił nowego Peugeota 308 z salonu i auto co chwilę w serwisie.
@tellet: wyobraź sobie, że możesz też pojechać do autohausu, który nie ma Turasów albo do oficjalnego salonu i kupić auto używane od dealera z gwarancją ( ͡°͜ʖ͡°)
Grupa Volkswagen zaskoczyła rynek ogłaszając inwestycję w wysokości 60 miliardów euro w rozwój nowych silników spalinowych. Ta decyzja, która zdaje się być znacznie sprzeczna z wcześniejszymi planami firmy, może sygnalizować ważną zmianę w strategii dotyczącej układów napędowych pojazdów.
@mirko_anonim SUV lexus czy volvo 150-250k? XDDD Zobacz sobie ile kosztuje dobrze wyposażona skoda superb czy kodiaq, tam jest ponad 250k. 250k kosztuje kilkuletnie volvo xc90 czy lepiej wyposażone ale nadal używane xc60
@Hieronim_Berelek: Problem polega na tym, że XC70 to ostatnie volvo produkowane w Szwecji, z lepszymi silnikami i ogólnie mające opinię niezawodnych. XC70 to przekozak samochód, o ile V90 cross country jest zdecydowanie ładniejszym następcą, moim zdaniem najładniejszym kombi na rynku, to niestety silniki padają mocno, na otomoto co 10 egzemplarz z wymienionym silnikiem po akcji gwarancyjnej. Dodatkowo silniczki tylko 2 litrowe, łącznie z D5 i T6, obecnie B5/B6.
@Hieronim_Berelek: Z tego co kojarzę, to B3 nie montują do V90 już. Poza tym stare D3 i tak były za słabe jak na takie duże auto. Chodzi mi głównie o moment obrotowy. Ja mam w passacie 140 km/320 nm i w górach zawsze brakuje momentu jak mam załadowane auto. Teraz szukam czegoś koło 200 km, wcześniej bardzo byłem napalony na V90 CC właśnie ale z uwagi na problemy z silnikami
@gorzki99 chcesz iść w ike czy ikze ale ppk nie bo państwo ukradnie XD Przecież ppk masz na dokładnie takim samym koncie osobistym co ike czy ikze. Dodatkowo polecam zobaczyć ile fundusze ppk zarobiły w zeszłym roku. Ja niestety zapisałem się dopiero rok temu, a wczoraj złożyłem wniosek o dodatkowy 1% z pensji na ppk, ike i ikze też mam. Dlaczego twierdzisz że ppk ma sens tylko w budżetówce? W moim
@Yuri_Yslin uważam że państwowe o ile nie jesteś z partii płacą znacznie mniej niż prywatne, więc może masz 7% dodatkowo ale sumarycznie i tak zapewne odkładasz mniej niż osoba z korpo do ppk czy na ike. No ale zawsze coś ( ͡º͜ʖ͡º)
W środę doszedł do mnie rower Romet Mustang M5 około godziny 15-16, podczas rozpakowywania i składania zobaczyłem, że kierownica jest porysowana dość mocno, jak gdyby ktoś wcześniej próbował ją montować, a także że występują głębokie rysy na ramie. Mimo szybkiego kontaktu sklep zrzuca winę na mnie.
@ruki: Trochę robisz aferę z d--y. Masz prawo odstąpić od umowy, sklep zaoferował 100 zł w formie bonu, a kierownicę wartą 20 zł. Weź pod uwagę, że to aluminium i porysowanie występuje na łączeniu mostka i kierownicy. Najpewniej mostek był luźno przykręcony w sklepie czy u producenta i się kierownica luzowała. Nie jest to uszkodzenie, tylko zwykła rysa najtańszej kierownicy. Daj mi adres, to wyślę Ci 2 kierownice i mostek
Mirki pijcie ze mną kompot Zaczynajac od rady jednego z mirkow na tagu 4 grudnia kupiłem swoje pierwsze akcje Pepco i Orlen, od tego czasu regularnie kupowalem rozne rzeczy dzis udalo mi sie przekroczyć bariere 20k wpłaconych na gielde, dawno nic nie tak nie cieszyło jak inwestowanie, teraz gdy chce kupić jakaś p------e, zawsze zadaje sobie pytanie czy nie wole kupić za to jakich akcji i wiecie co, przeważnie wole :D Na ten moment
@antagonista1111: Nie ma co czekać, dywidendy będą wypłacane zanim pojawi się IKE i IKZE w XTB. Pamiętaj, że dywidenda z XTB ma wynieść koło 11%, a na IKE nie płacisz podatku od zysku, kupując później stracisz sporo. Dodatkowo nie wiem czy wiesz, a konta IKE i IKZE można bez problemu przenosić pomiędzy domami maklerskimi. Sam myślę o zmianie na XTB w przyszłości, aktualnie mam w mBanku. A samych zwykłych kont
Miałem ten sam zabieg - femtolasik, w tej samej klinice pod koniec listopada. Po pierwsze, kiedy miałeś zabieg? W każdej ulotce informacyjnej jest napisane, że gojenie i ostrość widzenia trwa do roku. Po drugie nie wierzę, że dostałeś dokumenty do podpisania bez wcześniejszego czytania ich. W moim przypadku i kilku innych osób z którymi rozmawiałem, wzór dokumentacji dostajesz na kwalifikacji i masz obowiązek się z nim zapoznać. Przed zabiegiem miałem telefon z
@saybot: Poczytaj sobie ulotkę - lentivu można korygować tylko minusy, miał na 100% femtolasik. Co to jest stary lasik? Masz na myśli lasek czy femtolasik? Femtolasik jest stosunkowo nową metodą, a lasek nie jest robiony od wielu lat. Poza tym ja podchodzę bardzo sceptycznie do tego wpisu, bo gość moim zdaniem mija się z prawdą co najmniej dwukrotnie - 1 gdy twierdzi, że nie dostał umowy po kwalifikacji, 2 gdy
@saybot: minusy lepiej się koryguje, raz, że metoda lentivu lepsza, a dwa, że minusy korygujesz ścięciem stożka rogówki, co jest prostsze. Ja miałem +2,5 i + 2 i duży astygmatyzm. Obecnie mam -1 i -1,25 i z bliska widzę ok, praca przy komputerze, film z napisami czy z daleka nie jest ok, ale po pierwsze to powinno się ustabilizować do roku, a po drugie zawsze można zrobić drugi zabieg, jeżeli
@zwalek tak, te mity i legendy, że lekarze okuliści sobie nie robią. Jestem przekonany, że taka opinia panuje wśród lekarzy w wieku 60+, którzy po szkole medycznej za PRL skończyli swoją edukację ( ͡º͜ʖ͡º)
Dobra kolego @mateuszdinozaur, gdzie obiecana dokumentacja? Dlaczego piszesz jednostronna narrację bez ani jednego dowodu? Udowodnij, że to Optegra nawaliła albo usuń ten wątek, bo możesz wielu osobom zaszkodzić w podjęciu być może jednej z najlepszych decyzji w życiu.
@mateuszdinozaur luz, jak się uporasz to chętnie się zapoznam. Wierzę, że masz duży problem i naprawdę współczuję. Tylko nie jestem pewien, czy faktycznie klinika tutaj nawaliła czy może miałeś jakieś wady w oku czy coś ( ͡°ʖ̯͡°)
Chciałem się pochwalić nowym nabytkiem jakim jest ekspres Gaggia Classic evo i młynek baratza encore esp ( ͡°͜ʖ͡°). Jeszcze nie potrafię robić kawy jak profesjonalista, ale już na tym poziomie 90% kawiarni się chowa ʕ•ᴥ•ʔ
Jakie macie porady, które zmieniły wasze espresso o 180 stopni?
@Wierzbek dobre ziarna, dobra regulacja młynka, waga przede wszystkim i manometr. Do tego dużo albo bardzo dużo praktyki, żeby teorię zamienić w pyszną kawę. To mój zestaw, nie jest zły, ale czekam na wymianę młynka na fiorka allground z wagą. To robi robotę!
Stosowane w Polsce metody naliczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Polsce bywają przedmiotem licznych dyskusji i kontrowersji. Jedna z takich metod stała się powodem interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO).
@kibiklops bardzo spoko, szczególnie jak masz ogródek bez osobnego licznika, wtedy płacisz za ścieki z których korzystają kwiatki i trawka a w nagrodę płacisz większy czynsz za śmieci. Oczywiście najlepiej byłoby bez zieleni, betonoza jest lekarstwem na wszystko, w tym przypadku na wysokie opłaty.
W 2023 roku nie brakowało ciekawych koncertów, ale – na szczęście – przyszły nie zapowiada się gorzej. Przygotowaliśmy małą ściągę dla wszystkich miłośników muzyki rockowej, oczywiście w wydaniu „live” :) Macie kupione jakieś bilety na przyszłoroczne koncerty?
Amerykańska sieć Popeyes otwiera kolejną, 5. już restaurację w Polsce. 14 grudnia w Blue City rozlegną się pierwsze dźwięki bass brandu. Muzyka na żywo będzie towarzyszyć otwarciu kolejnej, trzeciej już restauracji Popeyes w Warszawie. Markę Popeyes do Polski wprowadza firma Rex Concepts.
Byłem dwa razy, dwa razy się zawiodłem. Mięso niedoprawione, w kanapce totalny brak warzyw. Drogo i słabo. Frytki jedynie na plus. Trzeci raz się nie wybiorę, bo konkurencja oferuje lepsze jedzenie. ( ͡°ʖ̯͡°)