Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko202
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
axis85
axis85

axis85

Dołączył 7 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 205
  • Znaleziska 80
  • Mikroblog 125
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 0
mirko_anonim
mirko_anonim
17.12.2024, 07:43:23
  • 42
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 181
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

axis85
axis85
axis85 17.12.2024, 12:23:37 via Wykop
  • 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
luke-dolla7
luke-dolla7
04.11.2024, 07:51:07
  • 0
100 k kredytu samochodowego na używanego vw arteona w benzynie max. 5 letni czy lepiej ekonomiczne ulepki typu dacia nówka z salonu?
Ratka ok. 2,2 - 2,3 k na 5 lat, innych kredytów nie mam więc bez problemów uciągniemy z różową. I tak będziemy nadplacac ( ͡º ͜ʖ͡º)

#kredyt #motoryzacja #samochody #kiciochpyta
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

axis85
axis85
axis85 04.11.2024, 12:36:17 via Wykop
  • 3
@luke-dolla7: Oczywiście, że używany arteon. z kilku powodów:
1. To znacznie lepszy samochód od dacii i innych popierdółek
2. Kilkulatek najwięcej już stracił na wartości, jeżeli nowe auto kosztuje ~200k, przez pierwsze 3 lata straci załóżmy 60-70k wartości, w związku z tym jak będziesz chciał go sprzedać za kolejne kilka lat, strata będzie znacznie mniejsza niż w przypadku nowego auta
3. Kupując teraz nowe auto średniej klasy (a takim jest
  • Odpowiedz
axis85
axis85
axis85 04.11.2024, 13:38:43 via Wykop
  • 0
@tellet: bzdura, kupowałem 5 letniego passata 6 lat temu i sprzedałem go miesiąc temu, jedyna rzecz jaka mi się zepsuła to kompresor klimatyzacji. Oczywiście koszty eksploatacyjne typu rozrząd czy tarcze/klocki, akumulator musiałem ponieść, ale to dotyczy każdego auta. Dlaczego uważasz, że kilkuletnie auto to złom? Znajomy kupił nowego Peugeota 308 z salonu i auto co chwilę w serwisie.
  • Odpowiedz
axis85
axis85
axis85 04.11.2024, 13:40:01 via Wykop
  • 0
@tellet: wyobraź sobie, że możesz też pojechać do autohausu, który nie ma Turasów albo do oficjalnego salonu i kupić auto używane od dealera z gwarancją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
janek_kos
janek_kos
01.07.2024, 14:49:50
  • 1
#motoryzacja #samochody #jakieauto #kupujzwykopem

Cześć Mireczki!

Mam pytanie odnośnie kupna samochodu, może coś doradzicie :)

-
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

axis85
axis85
axis85 01.07.2024, 20:40:29 via iOS
  • 0
@janek_kos octavia
  • Odpowiedz
s9testoviron
s9testoviron
30.06.2024, 14:39:47
  • 24
335 147 + 43 = 335 190

Jebło to jebło

#rowerowyrownik

Skrypt | Statystyki
s9testoviron - 335 147 + 43 = 335 190

Jebło to jebło

#rowerowyrownik

Skrypt | Stat...

źródło: strava5140056581442269551

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

axis85
axis85
axis85 30.06.2024, 19:51:13 via iOS
  • 0
@s9testoviron polecam bez gumy
  • Odpowiedz
zbyl2
zbyl2
30.06.2024, 12:45:00
  • 1519
#rower miało być ciepło to pojechałem na plaże

czas z przerwami ponad 29h w tym 30 minut drzemki w okolicy 24 godziny

jak już ten cel zrealizowałem to teraz w planach już nigdy nie jechać więcej niż 200 km w dzień
zbyl2 - #rower  miało być ciepło to pojechałem na plaże

czas z przerwami ponad 29h w...

źródło: 1000020818

Pobierz
  • 96
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

axis85
axis85
axis85 30.06.2024, 16:23:55 via iOS
  • 1
@zbyl2 o 9 metrów za dużo w górę
  • Odpowiedz

462

Elektryki się nie sprzedają - Volkswagen wyda 60mld euro na rozwój spalinówek

Elektryki się nie sprzedają - Volkswagen wyda 60mld euro na rozwój spalinówek

Grupa Volkswagen zaskoczyła rynek ogłaszając inwestycję w wysokości 60 miliardów euro w rozwój nowych silników spalinowych. Ta decyzja, która zdaje się być znacznie sprzeczna z wcześniejszymi planami firmy, może sygnalizować ważną zmianę w strategii dotyczącej układów napędowych pojazdów.

astrolove
z
espresso.com.pl
dodany: 27.06.2024, 10:54:04
  • 181
  • #
    volkswagen
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    vag
  • #
    technologia
  • #
    neuropa
axis85
axis85
axis85 28.06.2024, 19:17:54 via iOS
  • 1
@tos-1_buratino cła nie pomogą, słyszałem w audycji, że chinczycy obniżą ceny aut, żeby po akcyzie kosztowaly w Eu tyle samo.

17

Tool dał niesamowity spektakl w Krakowie

Tool dał niesamowity spektakl w Krakowie

Po dwuletniej przerwie Tool ponownie pojawił się na koncercie w Polsce. Ta amerykańska grupa z pogranicza rocka i progre

wolewole
z
kronika24.pl
dodany: 12.06.2024, 15:47:19
  • 7
  • #
    tool
  • #
    krakow
  • #
    koncert
  • #
    muzyka
axis85
axis85
axis85 12.06.2024, 19:18:58 via Wykop
  • 1
Byłem w Berlinie w sobotę, bo mam znacznie bliżej. Również jestem zachwycony spektaklem. Bardzo dobrze wydane pieniążki ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mirko_anonim
mirko_anonim
15.05.2024, 17:56:19
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

axis85
axis85
axis85 15.05.2024, 19:38:36 via Android
  • 1
@mirko_anonim SUV lexus czy volvo 150-250k? XDDD
Zobacz sobie ile kosztuje dobrze wyposażona skoda superb czy kodiaq, tam jest ponad 250k. 250k kosztuje kilkuletnie volvo xc90 czy lepiej wyposażone ale nadal używane xc60
  • Odpowiedz
Beszczebelny
Beszczebelny
15.05.2024, 05:22:10
  • 604
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 175
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

axis85
axis85
axis85 15.05.2024, 08:14:09 via Wykop
  • 2
@Hieronim_Berelek: Problem polega na tym, że XC70 to ostatnie volvo produkowane w Szwecji, z lepszymi silnikami i ogólnie mające opinię niezawodnych. XC70 to przekozak samochód, o ile V90 cross country jest zdecydowanie ładniejszym następcą, moim zdaniem najładniejszym kombi na rynku, to niestety silniki padają mocno, na otomoto co 10 egzemplarz z wymienionym silnikiem po akcji gwarancyjnej. Dodatkowo silniczki tylko 2 litrowe, łącznie z D5 i T6, obecnie B5/B6.
  • Odpowiedz
axis85
axis85
axis85 15.05.2024, 08:27:51 via Wykop
  • 0
@Hieronim_Berelek: Z tego co kojarzę, to B3 nie montują do V90 już. Poza tym stare D3 i tak były za słabe jak na takie duże auto. Chodzi mi głównie o moment obrotowy. Ja mam w passacie 140 km/320 nm i w górach zawsze brakuje momentu jak mam załadowane auto. Teraz szukam czegoś koło 200 km, wcześniej bardzo byłem napalony na V90 CC właśnie ale z uwagi na problemy z silnikami
  • Odpowiedz
depcioo
depcioo
14.05.2024, 13:12:29
  • 10
Czy ppk się opłaca?

Jesteście zapisani u was w firmach?

#ppk #oszczedzanie #inwestycje #pracowniczeplanykapitalowe
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

axis85
axis85
axis85 14.05.2024, 15:03:27 via Wykop
  • 21
@gorzki99 chcesz iść w ike czy ikze ale ppk nie bo państwo ukradnie XD
Przecież ppk masz na dokładnie takim samym koncie osobistym co ike czy ikze. Dodatkowo polecam zobaczyć ile fundusze ppk zarobiły w zeszłym roku. Ja niestety zapisałem się dopiero rok temu, a wczoraj złożyłem wniosek o dodatkowy 1% z pensji na ppk, ike i ikze też mam.
Dlaczego twierdzisz że ppk ma sens tylko w budżetówce? W moim
  • Odpowiedz
axis85
axis85
axis85 14.05.2024, 18:50:51 via Android
  • 0
@bungaBunga nie jestem w stanie zweryfikować tych informacji, ale to co znalazłem wygląda inaczej niż piszesz:
https://www.analizy.pl/news_att/wiadomosci_2022/220912_PPK-portfele1.png
  • Odpowiedz
axis85
axis85
axis85 14.05.2024, 18:52:39 via Android
  • 0
@Yuri_Yslin pierwsze słyszę o tym, firma prywatna daje sama z siebie 7%?
  • Odpowiedz
axis85
axis85
axis85 14.05.2024, 18:56:18 via Android
  • 0
@Yuri_Yslin uważam że państwowe o ile nie jesteś z partii płacą znacznie mniej niż prywatne, więc może masz 7% dodatkowo ale sumarycznie i tak zapewne odkładasz mniej niż osoba z korpo do ppk czy na ike. No ale zawsze coś ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz

54

Sklep centrumrowerowe obarcza mnie winą za to, że dostarczyli porysowany rower

Sklep centrumrowerowe obarcza mnie winą za to, że dostarczyli porysowany rower

W środę doszedł do mnie rower Romet Mustang M5 około godziny 15-16, podczas rozpakowywania i składania zobaczyłem, że kierownica jest porysowana dość mocno, jak gdyby ktoś wcześniej próbował ją montować, a także że występują głębokie rysy na ramie. Mimo szybkiego kontaktu sklep zrzuca winę na mnie.

ruki
z
wykop.pl
dodany: 15.04.2024, 08:18:06
  • 31
  • #
    rower
  • #
    rowery
  • #
    reklamacja
  • #
    centrumrowerowe
axis85
axis85
axis85 15.04.2024, 12:42:36 via Wykop
  • -1
@ruki: Trochę robisz aferę z d--y. Masz prawo odstąpić od umowy, sklep zaoferował 100 zł w formie bonu, a kierownicę wartą 20 zł. Weź pod uwagę, że to aluminium i porysowanie występuje na łączeniu mostka i kierownicy. Najpewniej mostek był luźno przykręcony w sklepie czy u producenta i się kierownica luzowała. Nie jest to uszkodzenie, tylko zwykła rysa najtańszej kierownicy. Daj mi adres, to wyślę Ci 2 kierownice i mostek
sprynek
sprynek
18.02.2024, 08:41:49
  • 43
Ale sobie żona sprawiła nową #szosa #pokazszose

Zazdro #rower
sprynek - Ale sobie żona sprawiła nową #szosa #pokazszose 

Zazdro #rower

źródło: temp_file664187756034958683

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

axis85
axis85
axis85 18.02.2024, 10:42:31 via Android
  • 0
@sprynek cervelo, Rival axs, tarcze i kokpit jak z początku wieku... Trochę słabo to wygląda.
  • Odpowiedz
a.....1
a.....1
konto usunięte 16.02.2024, 11:43:34
  • 4
Mirki pijcie ze mną kompot
Zaczynajac od rady jednego z mirkow na tagu 4 grudnia kupiłem swoje pierwsze akcje Pepco i Orlen, od tego czasu regularnie kupowalem rozne rzeczy dzis udalo mi sie przekroczyć bariere 20k wpłaconych na gielde, dawno nic nie tak nie cieszyło jak inwestowanie, teraz gdy chce kupić jakaś p------e, zawsze zadaje sobie pytanie czy nie wole kupić za to jakich akcji i wiecie co, przeważnie wole :D
Na ten moment
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

axis85
axis85
axis85 16.02.2024, 14:57:55 via Wykop
  • 0
@antagonista1111: Nie ma co czekać, dywidendy będą wypłacane zanim pojawi się IKE i IKZE w XTB. Pamiętaj, że dywidenda z XTB ma wynieść koło 11%, a na IKE nie płacisz podatku od zysku, kupując później stracisz sporo. Dodatkowo nie wiem czy wiesz, a konta IKE i IKZE można bez problemu przenosić pomiędzy domami maklerskimi. Sam myślę o zmianie na XTB w przyszłości, aktualnie mam w mBanku.
A samych zwykłych kont
  • Odpowiedz

867

Uwaga OPTEGRA Szczecin - Nieudana korekcja wzroku i jej skutki

Pokaż treści 18+

Uwaga OPTEGRA Szczecin - Nieudana korekcja wzroku i jej skutki

Jak korekcja laserowa wzroku zniszczyła moje życie.

mateuszdinozaur
z
wykop.pl
dodany: 07.01.2024, 19:25:16
  • 326
  • #
    optegra
  • #
    laserowakorekcjawzroku
  • #
    szczecin
  • #
    gownowpis
  • #
    polska
  • #
    afera
axis85
axis85
axis85 08.01.2024, 07:22:19 via Android
  • 54
Miałem ten sam zabieg - femtolasik, w tej samej klinice pod koniec listopada. Po pierwsze, kiedy miałeś zabieg? W każdej ulotce informacyjnej jest napisane, że gojenie i ostrość widzenia trwa do roku.
Po drugie nie wierzę, że dostałeś dokumenty do podpisania bez wcześniejszego czytania ich. W moim przypadku i kilku innych osób z którymi rozmawiałem, wzór dokumentacji dostajesz na kwalifikacji i masz obowiązek się z nim zapoznać. Przed zabiegiem miałem telefon z
axis85 - Miałem ten sam zabieg - femtolasik, w tej samej klinice pod koniec listopada...

źródło: temp_file665716985710801389

Pobierz
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

axis85
axis85
axis85 08.01.2024, 08:37:43 via Wykop
  • 0
@saybot: Poczytaj sobie ulotkę - lentivu można korygować tylko minusy, miał na 100% femtolasik. Co to jest stary lasik? Masz na myśli lasek czy femtolasik? Femtolasik jest stosunkowo nową metodą, a lasek nie jest robiony od wielu lat.
Poza tym ja podchodzę bardzo sceptycznie do tego wpisu, bo gość moim zdaniem mija się z prawdą co najmniej dwukrotnie - 1 gdy twierdzi, że nie dostał umowy po kwalifikacji, 2 gdy
axis85
axis85
axis85 08.01.2024, 09:14:44 via Wykop
  • 0
@saybot: minusy lepiej się koryguje, raz, że metoda lentivu lepsza, a dwa, że minusy korygujesz ścięciem stożka rogówki, co jest prostsze. Ja miałem +2,5 i + 2 i duży astygmatyzm. Obecnie mam -1 i -1,25 i z bliska widzę ok, praca przy komputerze, film z napisami czy z daleka nie jest ok, ale po pierwsze to powinno się ustabilizować do roku, a po drugie zawsze można zrobić drugi zabieg, jeżeli
axis85
axis85
axis85 08.01.2024, 09:48:15 via Android
  • 1
@Zachodniopomorzanin97 możesz rozwinąć?
axis85
axis85
axis85 08.01.2024, 19:54:45 via Android
  • 1
@zwalek tak, te mity i legendy, że lekarze okuliści sobie nie robią. Jestem przekonany, że taka opinia panuje wśród lekarzy w wieku 60+, którzy po szkole medycznej za PRL skończyli swoją edukację ( ͡º ͜ʖ͡º)
axis85
axis85
axis85 08.01.2024, 20:35:39 via Android
  • 2
Dobra kolego @mateuszdinozaur, gdzie obiecana dokumentacja? Dlaczego piszesz jednostronna narrację bez ani jednego dowodu?
Udowodnij, że to Optegra nawaliła albo usuń ten wątek, bo możesz wielu osobom zaszkodzić w podjęciu być może jednej z najlepszych decyzji w życiu.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

axis85
axis85
axis85 08.01.2024, 21:11:57 via Android
  • 0
@mateuszdinozaur luz, jak się uporasz to chętnie się zapoznam. Wierzę, że masz duży problem i naprawdę współczuję. Tylko nie jestem pewien, czy faktycznie klinika tutaj nawaliła czy może miałeś jakieś wady w oku czy coś ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wierzbek
Wierzbek
08.01.2024, 16:16:37
  • 5
Chciałem się pochwalić nowym nabytkiem jakim jest ekspres Gaggia Classic evo i młynek baratza encore esp ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Jeszcze nie potrafię robić kawy jak profesjonalista, ale już na tym poziomie 90% kawiarni się chowa ʕ•ᴥ•ʔ

Jakie macie porady, które zmieniły wasze espresso o 180 stopni?

#kawa #chwalesie
Wierzbek - Chciałem się pochwalić nowym nabytkiem jakim jest ekspres Gaggia Classic e...

źródło: IMG_7236

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

axis85
axis85
axis85 08.01.2024, 21:06:38 via Android
  • 2
@Wierzbek dobre ziarna, dobra regulacja młynka, waga przede wszystkim i manometr. Do tego dużo albo bardzo dużo praktyki, żeby teorię zamienić w pyszną kawę.
To mój zestaw, nie jest zły, ale czekam na wymianę młynka na fiorka allground z wagą. To robi robotę!
axis85 - @Wierzbek dobre ziarna, dobra regulacja młynka, waga przede wszystkim i mano...

źródło: temp_file3444468522998411676

Pobierz
  • Odpowiedz

749

Polacy przepłacają za śmieci. Interwencja RPO

Polacy przepłacają za śmieci. Interwencja RPO

Stosowane w Polsce metody naliczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Polsce bywają przedmiotem licznych dyskusji i kontrowersji. Jedna z takich metod stała się powodem interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO).

darosoldier
z
domiporta.pl
dodany: 07.01.2024, 09:49:08
  • 124
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
  • #
    mojkrajtakipiekny
axis85
axis85
axis85 07.01.2024, 18:27:28 via Android
  • 4
@kibiklops bardzo spoko, szczególnie jak masz ogródek bez osobnego licznika, wtedy płacisz za ścieki z których korzystają kwiatki i trawka a w nagrodę płacisz większy czynsz za śmieci. Oczywiście najlepiej byłoby bez zieleni, betonoza jest lekarstwem na wszystko, w tym przypadku na wysokie opłaty.

6

10 najciekawszych rockowych koncertów 2024 roku

10 najciekawszych rockowych koncertów 2024 roku

W 2023 roku nie brakowało ciekawych koncertów, ale – na szczęście – przyszły nie zapowiada się gorzej. Przygotowaliśmy małą ściągę dla wszystkich miłośników muzyki rockowej, oczywiście w wydaniu „live” :) Macie kupione jakieś bilety na przyszłoroczne koncerty?

Facetpo40
z
facetpo40.pl
dodany: 29.12.2023, 15:03:17
  • 3
  • #
    koncert
  • #
    koncerty
  • #
    muzyka
  • #
    metal
  • #
    rock
axis85
axis85
axis85 29.12.2023, 19:23:14 via Android
  • 0
@CybernetycznyMozgKorwina
Zamawiałem bilety na koncert w Berlinie, 180 euro plus po 10 ubezpieczenie i 10 przesyłka. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
axis85 - @CybernetycznyMozgKorwina
Zamawiałem bilety na koncert w Berlinie, 180 euro ...

źródło: temp_file1118987542433490473

Pobierz

8

Pro - zlew

Pro - zlew

Czas trwania: 0:23.

JoeShmoe
z
imgur.com
dodany: 15.12.2023, 16:50:49
  • 4
  • #
    ciekawostki
  • #
    kuchnia
  • #
    dom
  • #
    budowadomu
  • #
    remont
  • #
    remontujzwykopem
axis85
axis85
axis85 16.12.2023, 14:01:16 via Android
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2

Popeyes otwiera 5. restaurację w Polsce - investmap.pl

Popeyes otwiera 5. restaurację w Polsce - investmap.pl

Amerykańska sieć Popeyes otwiera kolejną, 5. już restaurację w Polsce. 14 grudnia w Blue City rozlegną się pierwsze dźwięki bass brandu. Muzyka na żywo będzie towarzyszyć otwarciu kolejnej, trzeciej już restauracji Popeyes w Warszawie. Markę Popeyes do Polski wprowadza firma Rex Concepts.

ralf-szer
z
investmap.pl
dodany: 12.12.2023, 18:59:26
  • 4
  • #
    warszawa
  • #
    gastronomia
axis85
axis85
axis85 12.12.2023, 20:08:57 via Android
  • 2
Byłem dwa razy, dwa razy się zawiodłem. Mięso niedoprawione, w kanapce totalny brak warzyw. Drogo i słabo. Frytki jedynie na plus. Trzeci raz się nie wybiorę, bo konkurencja oferuje lepsze jedzenie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Strona 2 z 6
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 26.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 07.03.2023

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking