Wpis z mikrobloga

Chciałem się pochwalić nowym nabytkiem jakim jest ekspres Gaggia Classic evo i młynek baratza encore esp ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Jeszcze nie potrafię robić kawy jak profesjonalista, ale już na tym poziomie 90% kawiarni się chowa ʕʔ

Jakie macie porady, które zmieniły wasze espresso o 180 stopni?

#kawa #chwalesie
Wierzbek - Chciałem się pochwalić nowym nabytkiem jakim jest ekspres Gaggia Classic e...

źródło: IMG_7236

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Wierzbek: 90% kawiarni się chowa xD No myślę, że jeszcze długa droga przed tobą z tą stabilnością temperaturową jaką reprezentuje gaggia classic.
  • Odpowiedz
  • 0
@bonus: Jest sztuczka (niestety tym muszę się posiłkować w tej klasie ekspresów :)), która pozwala w miarę ustabilizować temperaturę i sprawić ją trochę powtarzalną. Kiedyś zrobię sobie mod z pid i gaguino
  • Odpowiedz
@Wierzbek: Nom można robić flushe, ale stabilność dalej jest bardzo na zaufanie.

Co do najlepszych porad, porządne wygrzanie ekspresu 20-30min przed zrobieniem espresso robi gigantyczną różnicę, dobra waga z 0.1g. Widzę, że masz WDT i naked portafilter więc no tylko się uczyć :)

A co do prawdziwej zmiany o 180 stopni xD To dźwignia i profilowanie ciśnienia. np. Flair 58 - milion razy bardziej polecam zakup niż Gaggi....
  • Odpowiedz
  • 0
@bonus: Wagę mam dedykowaną do kawki, a nad Flairem myślałem, ale finalnie stwierdziłem, że kupie go jak będę znał się bardziej na kawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wierzbek: Falir 58 ma PIDa co prawda z 3 temperaturami, ale jest nieprawdopodobnie stabilny, plus profilowanie ciśnienia, ale to jest sprzęt dla ludzi którzy chcą robić idealne espresso i nie wydawać 20k.

Jak zależy Ci na cappucino to Gaggia jest super wyborem, do espresso bym w życiu nie polecił tego eskpresu.
  • Odpowiedz
@bonus: co w sumie ma dać ten PID w ekspresie do kawy? W czym ma to być lepsze niż po prostu uwzględnienie ciężaru przepływającej wody w sterowaniu grzałką?
  • Odpowiedz
@Toxen: Większa precyzja stabilności temperatury, zwykła grzałka z termostatem ma większą bezwładność, PID to sterownik z bardziej zaawansowanym algorytmem dogrzewania wody.
  • Odpowiedz