Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Niech mi ktoś wytłumaczy skąd Polacy mają pieniądze na takie auta?! Za każdym razem jak się wybiorę do sklepu, do galerii czy nawet poza miasto to widzę takie auta premium/luksusowe i to nie jest rzadkość. Kiedyś się wkurzę i po prostu podejde do gościa i zapytam: JAK?!
Inna kwestia to co trzecie, czwarte na ulicy to fajny SUVik typu Lexus czy Volvo a takie też potrafi kosztować z 150-250k+. Kurde przecież nawet jak ktoś wziął na kredyt to też musi go być stać na to. Nie wiem czy my żyjemy w jakimś społeczeństwie bogaczy czy co? Potrzebuje tajemnicy co robią ci ludzie na codzień że mają takie fury i też zacznę to robić.

#motoryzacja #auto #przemyslenia #zarobki #praca #kariera #pieniadze #ekonomia #gospodarka #polska #polak #wygryw #przegryw· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Niech mi ktoś wytłumaczy skąd Polacy mają pie...

źródło: XnmRHjMdg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim ja bym powiedział że to raczej kwestia stylistyki. Obecnie nie zmienia się ona tak diametralnie jak dawniej przez co mimo że dużo aut na ulicy ma już trochę lat to jednak nie wyglądają wciąż tak źle. Bo jak patrzeć na statystyki to Polacy wciąż bujają się głównie starociami.
  • Odpowiedz
@Kinda:

Bo jak patrzeć na statystyki to Polacy wciąż bujają się głównie starociami.


No jacha.

W 2023 roku w Polsce zarejestrowano 475 tys. nowych aut. Z 5 lat się taki wózek eksploatuje potem sprzedaż. Czyli lekko 2,5 miliona fur należy do pierwszych właścicieli. Drudzy właściciele nie mogą twierdzić, że maja stare fury. Czyli masz 5 baniek ludzi jeżdżących względnie nowymi furami. Do tego dochodzi import lekko używanych samochodów i masz
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie wiesz jak mieszkają właściciele takich samochodów a przecież dziś przy tych cenach mieszkań i najmu wystarczy mieć zapewnione pięterko w domu rodzinnym pod miastem jakich to domów u nas pełno, nie mieć dzieci i parę dzielącą rachunki z rodzicami zarabiającą średnie krajowe(a kto jeszcze dziś nie dorobi od czasu do czasu na boku) spokojnie będzie stać na taki samochód w leasingu.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: dwie osoby mające swoje mieszkanie oddziedziczone, zarabiają po 6000 zł netto i mało kosztów to są w stanie wziąć kredyt na 150k i ratą 3000 zł. Wcześniej jak sobie odkładali przez rok kasę to 40k.
  • Odpowiedz
  • 1
@mirko_anonim SUV lexus czy volvo 150-250k? XDDD
Zobacz sobie ile kosztuje dobrze wyposażona skoda superb czy kodiaq, tam jest ponad 250k. 250k kosztuje kilkuletnie volvo xc90 czy lepiej wyposażone ale nadal używane xc60
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Leasing. Dobrze rozegrasz, to będziesz miał ratę 1,5k-2k PLN.

Zanjomy z pracy mówił jak fajnie załatwił auto w leasing. Podpiął się pod zakup flotowy w korpo - rabat 20% ponad. Do tego JDG, więc VAT 23% i miał furę za połowę ceny ;)
  • Odpowiedz