Czy słuchanie porad inwestycyjnych i przemyśleń na temat ekonomii od ludzi którzy w wieku 3x lat nie posiadają własnego mieszkania czy domu jest rozsądne?
a co ma tutaj wiek do rzeczy? fakty sa takie, ze wygrywy sie tak tymi nieruchami nie interesuja, prawdziwy wygryw nie lokuje kasy w nieruchy bo ogarnia dobrze w zabawe na gieldzie, a dla takich ludzi zamrazanie duzej ilosci kapitalu ktory nawet nie wiadomo czy bedzie sie dalo uplynnic kiedy bedziesz mial cisnienie, to skrajny idiotyzm. kupienie nierucha zeby tam posadzic dupe to jest forma przezycia w naszej rzeczywistosci dla przegrywow podobnie
@julibae: Dwie kwestie, wszystko co wcześniej zawsze "bylo lepiej", moja pokolenie tak romantyzuje lata 90-te.
Po drugie dla większości ludzi bez ambicji była gwarancja pracy i mieszkania więc w porównaniu z dzisiaj Ci najsłabiej wykształceni, najmniej zarabiający wtedy faktycznie mieli lepiej.
Przeglądanie starych wpisów na tagu #nieruchomosci to prawdziwa kopalnia beki. Szkoda że najśmieszniejsze wpisy już dawno pokasowane i zostały tylko wzmianki w google cache. Jak ten czas leci, mick miał wtedy 18 lat a ludzie jeszcze nie wiedzieli że mają do czynienia z przyszłym marszałkiem tagu.
@pysznewpierdalator: trudno powiedzieć bo p------i tak przynajmniej raz w miesiącu, ostatnie wpisy których nie pokasował są jakoś z 2020-2021 i ludzie już wtedy mieli go za klauna. To może być wpis z wczoraj albo sprzed 10 lat, nie ma znaczenia bo śpiewka ciągle ta sama.
Chłopaki, wstrzymajcie się z kupnem i poczekajcie jeszcze dwa tygodnie, rynek się załamie i wykupicie kwadraty za bezcen. Nie zapomnijcie mu potem podziękować za to ile pieniędzy wam zaoszczędził!
państwo bohatersko walczy z problemem, który samo stworzyło
Najpierw wprowadzili karę w wysokości jednej piątej zysku dla ludzi, którzy inwestują oszczędności, potem ci ludzie z braku laku przerzucili oszczędności w nieruchomości wypaczając równowagę popytu i podaży, a teraz będą karali tych co te #nieruchomosci kupili.
Zapakowani kupujący Was kawałkami o "przedsiebiorczosci" i "wolnym rynku", a w rzeczywistości walczący o utrzymanie swoich interesów i jak najniższych podatków kosztem wszystkich pozostałem. Stare znałem.
Trwa ofensywa z wykorzystaniem TVP Info aby promować hasło, że w Polsce problemem są drogie kredyty, a nie ceny mieszkań. No i ceny mieszkań oczywiście tylko w górę XD
Fajne te nowe wolne media, takie niezbyt niezależne.
ceny mieszkań w stosunku do średniej pensji nie odbiegają od europejskich średnich, za to kredyty to jakaś totalna patologia - od razu mowie ze wszystkie programy pomocowo-kredytowe to nie sposob na rozwiązanie jakiegokolwiek problemu
@ChempyTuj: czyli wg. Ciebie niezależnie czy gospodarka rośnie i jest bardziej wydajna to zawsze 50m2 to ma być stały współczynnik do średnich zarobków. Za 10 lat gdy średnia będzie 2x wyższa niż dzisiaj to dalej będzie
@Caracas: To jest niesamowite, że wystarczy wpłacić 100 tysięcy złotych na konto partii, by lobbować programy za miliardy złotych. Liczyłem, że politycy mają więcej godności i kradną miliony, nie tysiące ( ͡°͜ʖ͡°)
Ludzie głosowali na PO po to, żeby rozliczyć PiS, a wy tu jakieś bzdury o kredytach i rynku nieruchomości piszecie. Nie będzie was stać na mieszkanie na kredyt? Trudno, co zrobisz, no zawsze było ciężko ( ͡°͜ʖ͡°) No i wiecie, hehe, PiS też wprowadził kredyt 2 %, więc nie miejcie pretensji do Pana Donalda, bo KAŻDY TAK ROBI.
1. Popierają je jedynie osoby, które złudnie myślą, że sami się załapią (nawet jak wybudują 100 tys. mieszkań to szansa, że ty je dostaniesz oscyluje wokół 1%)
2. Kto wierzy, że końcowa cena wyjdzie niższa o 30% to jest imbecylem. Niby dlaczego firmy mają się zgłaszać do państwa, skoro sami mogą to wybudować i zgarnąć te 30% marży? Przecież to nie ma żadnego sensu
#nieruchomosci