Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko114
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Walend

Walend

Dołączył 6 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1334
  • Znaleziska 468
  • Mikroblog 866
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 31
yam_yeti
yam_yeti
wczoraj, 16:09:02
  • 0
Jakiego AK 7,62 x 39mm lepiej kupić? Jakąś używkę w dobrym stanie z XX w. z chromowaną lufą (raczej tłoczony, bo frezowany ciężko dostać), czy kupić nówkę WBP, np. Jack Retro Chrom? Z jednej strony kusi fakt, że WBP będzie fabrycznie nowy, z drugiej na pewno nie będzie to ta sama jakość co taki AK sprzed 50 lat. Ewentualnie jakiś WBP x Kruk, ale nie wiem czy jest sens się w to
yam_yeti - Jakiego AK 7,62 x 39mm lepiej kupić? Jakąś używkę w dobrym stanie z XX w. ...

źródło: Jack-7,62x39-mm--RETRO-CHROM-Salon-Broni

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Walend
Walend 2 godz. i 19 min temu via Wykop
  • 0
@yam_yeti: jak nie będziesz upalał go toną amunicji, Jack Ci wystarczy, plus mają dobrze działający (choć czasami niezrozumiale) serwis.
Jeśli dostaniesz taniej jakąś starą polską produkcję, która ma akceptowalna lufę, też można brać śmiało, ale z tym moze być ciężko, bo handlarze kłamią w żywe oczy.
Z innej beczki - kolega kupił nowego suverena ostatnio - wygląda porównywalnie do Jacka - czego nie można było powiedzieć o starszych egzemplarzach. Wadą
  • Odpowiedz
BananowyKrol
BananowyKrol
10.06.2026, 11:54:24
  • 0
Elo chcę sobie kupić te wiatrówkę:
https://hatsan.com.pl/product-pol-120251-Wiatrowka-Hatsan-95-5-5-mm.html
i wymienić w niej sprężynę na tę:
https://allegro.pl/produkt/sprezyna-gazowa-hatsan-vortex-type-1b-hp-dcf62603-583e-458b-9852-1eed34ef0f1b

i dołożyć do tego tę lunetę:
BananowyKrol - Elo chcę sobie kupić te wiatrówkę:
https://hatsan.com.pl/product-pol-1...

źródło: obraz_2026-06-10_135412412

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Walend
Walend 10.06.2026, 19:44:40 via Wykop
  • 1
@BananowyKrol: Śmiało, kup ten zestaw. Przynajmniej będzie wiadomo że nic nie trafisz.
Sprężynowe wiatrówki FAC (poza kilkoma wyjątkami) są bez sensu - ani to celne, ani przyjemne. Ten hatsan działa ok w 4.5, okolicach 12J, i po poprawieniu fabryki.
Chcesz trafiać - kup porządną używkę - stare maczówki jak np Walther LG55, jakąś używaną slavię, jak trafisz to stare chińskie BMK 20 lub 40.
Lunety rozwali każda wiatrówka sprężynowa, w
  • Odpowiedz
Walend
Walend 10.06.2026, 19:54:26 via Wykop
  • 0
ee kupuje jednak reximex lyra 5,5, wtedy ta luneta ma sens :D?


@BananowyKrol: W PCP o ile nie traci zera sama z siebie, to tak.
Nie jestem na czasie, ale tanie PCA. jeszcze w 5,5 pachnie jak mała ilość strzałów z równą prędkością, a nierówna prędkość to rozrzut w pionie. Plus konieczność ładowania kartusza z butli.
Edit: czytam opis i nic nie wspominają o regulatorze ciśnienia, znaczy że w miarę
  • Odpowiedz
Variv
Variv
05.06.2026, 20:43:10
  • 1
#gunboners #bron #militaria

Kiedy SiG zaprezentował kilka lat temu swoją wysokociśnieniową amunicje to był to początek rewolucji. Od wysokociśnieniowej amunicji nie było już odwrotu. Trochę to trwało ale w końcu amunicja wchodzi w standardowych kalibrach do wojska, tym razem za sprawą firmy Federal i ich technologii z łuską z jednego materiału ( w opozycji do łuski SiGa, ktora składa się z kilku materiałów). Szkoda, że głównie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Walend
Walend 05.06.2026, 22:01:33 via Wykop
  • 2
@Variv: Ciekawe kiedy SIG albo inny producent wymyśli, jak wykonać lufy, które z tą amunicją przeżyją więcej niż 4 tysie strzałów, bo chwilowo ich zapewnienia o 10 tysiącach, mocno rozmijają się z praktyką
  • Odpowiedz
wfyokyga
wfyokyga
02.06.2026, 22:27:36
  • 8
Spust się zaciął
#bron #militaria
wfyokyga - Spust się zaciął 
#bron #militaria
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Walend
Walend 03.06.2026, 20:55:40 via Wykop
  • 2
@wfyokyga: Nie spust się zaciął, tylko mechanizm spustowy przestał kontaktować się z zamkiem - typowa usterka wyeksploatowanego M60
  • Odpowiedz
assninja
assninja
16.05.2026, 13:01:36
  • 333
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Walend
Walend 16.05.2026, 16:01:25 via Wykop
  • 0
jprd kto to wymyślił xD


@assninja: Mormoni :)
  • Odpowiedz
assninja
assninja
07.05.2026, 08:19:36
  • 0
Kurde myślicie że 1911 będzie problematyczną bronią? Ciągle za mną chodzi armata na .45 ACP, ale jak oglądałem animację jak działa mechanizm https://www.youtube.com/watch?v=auZ9B1GfKZU jak naczytałem się zarcików etc to nie wiem czy nie będzie pół życia spędzał u rusznikarza? :P

#bron
assninja - Kurde myślicie że 1911 będzie problematyczną bronią? Ciągle za mną chodzi ...

źródło: image

Pobierz
assninja - Kurde myślicie że 1911 będzie problematyczną bronią? Ciągle za mną chodzi ...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Walend
Walend 09.05.2026, 18:34:01 via Wykop
  • 1
@assninja: kupiłem na próbę tanią RIA. Podstawowy model. Nic nie grzebię, strzelam i cieszę się przyjemnym strzeladłem
  • Odpowiedz
assninja
assninja
16.04.2026, 08:11:57
  • 2
Eh kupiłbym sobie coś w większym kalibrze. Na razie myślę o 1911 w .45 ACP, co o tym sądzicie? Chyba fajna i sprawdzona konstrukcja i .45 chyba też fajne, a do tego w miarę tanie jeszcze :)

I tak, widzę cenowo duży rozstrzał.

Staccato ok. 25k pln xD nie no tyle to nie
Colt ok. 10k pln i chyba na tego się najbardziej nastawiam
assninja - Eh kupiłbym sobie coś w większym kalibrze. Na razie myślę o 1911 w .45 ACP...

źródło: image

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Walend
Walend 16.04.2026, 09:37:16 via Wykop
  • 0
@assninja: weź najtańszą RIA w .45, bez bajerów, prawie czysty 1911 A1, w parkeryzowanym wykończeniu. Jak Co się spodoba to albo stuningujesz albo kupisz sobie bardziej wybajerowany model.
Mam i sobie chwalę
  • Odpowiedz
othe2137
othe2137
othe2137
13.04.2026, 07:44:35
  • 213
#bystrzycaklodzka #bron #strzelectwo
300k na zbiorce, jeszcze troche i beda mogli wynajac black waters i sila odbic go z tego wiezienia xD
A tak serio bardzo fajnie pokazuje to solidarnosc w spolecznosci strzeleckiej, sama sprawa bedzie kluczowa dla przyszlosci kraju i bedzie jasno przedstawione czy jestesmy wolnymi ludzmi czy bydlem od placenia podatkow.
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Walend
Walend 13.04.2026, 08:29:31 via Wykop
  • 83
@tomasz-jedon: skąd wiesz że rewelacje prokuratora to nie linia obrony sebków?
  • Odpowiedz
Walend
Walend 13.04.2026, 08:43:13 via Wykop
  • 21
@tomasz-jedon: tak jak pisałem, jeśli wrócił do nich, nie ma mowy o obronie koniecznej bo eskalował. Ale prokuratorowi bym nie ufał, dopuki nie ujawni dowodów. Majtczak też pierwotnie był ofiarą złośliwego kierowcy kii, a komendant policji został ofiarą oszustwa na głośnik bluetooth
  • Odpowiedz
Walend
Walend 13.04.2026, 08:50:48 via Wykop
  • 10
@tomasz-jedon: wystarczy słowo dwóch świadków kontra jednen, plus chęć wykazania się prokuratora. Nie jest też tajemnicą że Śląska policja jest wyjątkowo nieprzychylna cywilnym posiadaczom broni.
  • Odpowiedz
Walend
Walend 13.04.2026, 08:58:29 via Wykop
  • 1
Za dużo wykopu czytasz


@tomasz-jedon: może sam się zdiagnozowałeś
  • Odpowiedz

78

Działał w obronie własnej teraz przez ĆPUNA grozi mu więzienie

Działał w obronie własnej teraz przez ĆPUNA grozi mu więzienie

Proszę o mobilizację wszystkich wykopowiczów i pomoc w zbiórce dla Borysa, który w obronie własnej zastrzelił jednego z ćpunów, którzy go zaatakowali. Borys nie wyszedł tej nocy z zamiarem odebrania życia komukolwiek! Jest instruktorem strzelectwa z pozwoleniem na broń.

enjoyka
z
zrzutka.pl
dodany: 12.04.2026, 14:38:41
  • 86
  • #
    afera
  • #
    wykopefekt
  • #
    strzelanina
  • #
    prawo
  • #
    pomoc
  • #
    zrzutka
Walend
Walend 12.04.2026, 15:59:27 via Wykop
  • 7
@neo78:

To było morderstwo. wystrzelił w niego "cały magazynek" - tutaj 25 lat się nalezy

Powtarzasz głupoty - 3 magazynki w niego wystrzelał...szkoda słów
Naoglądają się ludzie głupich filmów akcji, nie wysilą się żeby wyedukować w temacie, na który chcą się wypowiedzieć a potem opowiadają powtarzają takie głupoty.
Walend
Walend 12.04.2026, 16:02:21 via Wykop
  • 9
A nie mógł strzelać w kolana?

@neo78: Zapraszam na strzelnicę, masz moją darmową amunicję i b--ń - o ile dasz radę trafić w STATYCZNY cel wielkości kolana z 10 m, na spokojnie, bez żadnych gróźb karalnych skierowanych w twoją stronę
Walend
Walend 12.04.2026, 16:06:50 via Wykop
  • 4
25 lat do odsiadki. Inny wyrok nie wchodzi w grę

@neo78: Dla dwóch kompanów za napaść i nieudzielenie pomocy koledze rozumiem?
Walend
Walend 12.04.2026, 16:11:24 via Wykop
  • 0
@neo78: I właśnie dlatego na egzaminie w policji uczą ich żeby trafić w kolana...a nie czekaj, strzelają do sylwetki, 'francuza", a punktowane pola są klatce, a nie kolanach...
Walend
Walend 12.04.2026, 16:17:38 via Wykop
  • 0
@neo78: Jeśli nie będzie jakiegoś zwrotu akcji stawiającego cała sytuację w innym świetle, a taki wyrok zapadnie to oznacza tylko że kartonlandia to mem, w którym jak nie masz znajomości, jesteś przeznaczony na przemiał
Walend
Walend 12.04.2026, 16:23:42 via Wykop
  • 0
Gość zapomniał że żeby legalnie strzelać do ludzi to trzeba mieć mundur


@neo78: Nie trzeba. Można być też emerytowanym prokuratorem - wtedy zastrzelenie nastolatka przed swoim domem jest dozwolone, albo być biznesmenem z koneksjami w lokalnej polityce.
Walend
Walend 12.04.2026, 16:26:42 via Wykop
  • 2
@QuickCharger: W ramach obrony koniecznej, nie ma niewspółmiernych środków. Możesz nawet bronić się atomówką nielegalnie kupiona od ruskich, także nie powielaj bzdur. Sąd jedynie może orzec że broniący przekroczył granice obrony, np strzelajac do uciekającego, co nadal nie oznaczy ze nie odstąpi od zasądzenia kary.
Walend
Walend 12.04.2026, 16:31:36 via Wykop
  • 0
@neo78: To że pójdzie siedzieć jest bardzo możliwe, ale nie dlatego że przekroczył granice obrony koniecznej, tylko że odebrał nieudolnemu państwu monopol na p-----c.
Walend
Walend 12.04.2026, 17:12:06 via Wykop
  • 2
@binienda: wyjaśnienie
Nie lubię Leśnego, ale w tej sytuacji podsyłam
Walend - @binienda: wyjaśnienie
Nie lubię Leśnego, ale w tej sytuacji podsyłam
czillaut
czillaut
12.04.2026, 16:27:54
  • 13
Bardzo ciekawy będzie wynik tego procesu, może stać się precedensem jak takie sprawy będą traktowane.
Raczej pewne będzie orzeczenie że gość przekroczył granicę obrony koniecznej.
Tylko, że

Nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej pod wpływem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznościami zamachu.

I teraz zabawa prawników
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Walend
Walend 12.04.2026, 16:34:26 via Wykop
  • 3
wynik tego procesu, może stać się precedensem

@czillaut: W Polsce nie ma instytucji precedensu.
Obrona konieczna jest u nas niejasna i uznaniowa - zapewne celowo - także wszystko zależy od szczęścia w tym wypadku...i ewentualnej burzy medialnej
  • Odpowiedz
evan_wykop
evan_wykop
12.04.2026, 13:45:40
  • 1
Co to w ogole za pomysl zeby nosic bron xD sportowiec z pewnoscia wracal z zawodow o 22 …. Dawno mowilem, ze sami pchaja sie do pierdla. Milych 20 lat odsiadki STRZELCU xDD

#bron #braterstwo
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Walend
Walend 12.04.2026, 15:53:12 via Wykop
  • 4
@kasiknocheinmal:

ile masz wspólnego ze środowiskiem strzeleckim?

Zapewne nic, wykopyrek i evan_wykop albo są szczekaczkami jedynej słusznej opcji PZSS - pozwolenie uznaniowe dla swoich, albo zwykłymi trolami.

najlepiej byloby nie pakowac sie w klopoty. Jak juz to uzycie gazu do samoobrony i poprawic paralizatorem.

Najlepiej było by wygrywać miliony w totka jak kasy potrzeba - jak nasz były prezydent.
  • Odpowiedz

599

Strzelnica.TV znikła z YouTube

Strzelnica.TV znikła z YouTube

Komuś przeszkadza rozwój strzelectwa w Polsce. Po kilku okresowych blokadach i ciągłej atmosferze potencjalnego usunięcia w dniu dzisiejszym portal jest już niedostępny na YouTube. Pozytywny człowiek od kilkunastu lat budował na tym kanale swoje życie. Ale skończyło się. Nie będzie takiego oglądania

Mac_Inc
z
banbye.com
dodany: 28.02.2026, 14:32:34
  • 54
  • #
    bronpalna
  • #
    youtube
  • #
    sport
  • #
    rozrywka
Walend
Walend 28.02.2026, 19:42:42 via Wykop
  • -8
@4e68a9f9a671:

I taka ciekawostka - jak publikuje się na YT i zarabia pieniążki na oglądalności, to trzeba się stosować do regulaminu YT.

Który nie jest w pełni jawny oraz zmienia się i wymaga by treści opublikowane w przeszłości spełniały nowe wytyczne.
Płacił bym nawet za yt premium ( i w przeszłości płaciłem), ale doszedłem do wniosku że nie będę wpierał platformy na której banuje się interesujące mnie treści, nie mające
Walend
Walend 01.03.2026, 00:00:31 via Wykop
  • 12
@Miszczu_wszystkiego: aktualnie żyjemy w paranoi gdzie znaczące coś kanały boją się powiedzieć słowo s-x, żeby im przypadkiem monetyzacja nie wyparowała, albo ban nie wleciał, a jednocześnie można oglądać laski szczujące cycem.
Ze znacznie lepszych niż kwiatka kanałów pospadały czasem kilkunastoletnie filmy bo np pokazywały jak działa stary francuski złom, czy inne kurioza, bo niedoba jest pokazywać jak zbudowana jest b--ń.
ppooii
ppooii
20.02.2026, 09:35:40
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Walend
Walend 20.02.2026, 11:05:28 via Wykop
  • 0
@ppooii: to 16"?
Wygląda na strasznie długi jak na PCC
Przyrządy w Stribogu, z którego tą konstrukcje zerżnęli są podobne i wbrew moim obawom, da się z nich całkiem sensownie strzelać do tarczy
  • Odpowiedz

541

Kraków: 2,2 mln zł wpływów i 20 tys. abonamentów SCT w tydzień

Kraków: 2,2 mln zł wpływów i 20 tys. abonamentów SCT w tydzień

Ponad 2 miliony złotych wpłynęły na konto miasta w zaledwie tydzień od uruchomienia możliwości zakupu abonamentów. Urzędnicy podsumowują pierwsze statystyki związane z krakowską Strefą Czystego Transportu. Średnio dziennie wpływa około 300 tysięcy złotych od kierowców.

kernel-panicz
z
lovekrakow.pl
dodany: 07.01.2026, 21:59:44
  • 308
  • #
    krakow
  • #
    motoryzacja
  • #
    sct
  • #
    finanse
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
Walend
Walend 08.01.2026, 18:13:59 via Wykop
  • 0
@kwanty: Nadal będziesz stać w korku za gruzem bez katalizatora, tylko ten gruz będzie miał opłaconą kenkartę albo wbitą odpowiednią normę. Nikt nie sprawdza stanu technicznego na wjeździe a przeglądy w Polsce to często fikcja.
Walend
Walend 08.01.2026, 21:30:09 via Wykop
  • -2
@kwanty:

ja nie mam nic przeciwko temu, że ktoś ma pieniądze i chce sobie płacić 500zł/miesiąc żeby jeździć swoim starym gratem

Tu nie chodzi o to, żeby wszyscy przesiedli się z 21 letnich do 20 letnich samochodów ;-)

Widać że ekonomia nie jest twoją mocną
ppooii
ppooii
05.01.2026, 05:17:52
  • 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Walend
Walend 05.01.2026, 18:08:25 via Wykop
  • 0
@ppooii:

dobre 30% ludzi, którzy przychodza z własną to często nawet nie wiedzą, którą stroną magazynek podpiąć

A połowa z nich to z Legionowa?
  • Odpowiedz
wfyokyga
wfyokyga
02.01.2026, 22:51:18
  • 19
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Walend
Walend 03.01.2026, 16:21:33 via Wykop
  • 2
@wfyokyga: Może się choreografowi z AR10 pomyliło ;)
Walend - @wfyokyga: Może się choreografowi z AR10 pomyliło ;)

źródło: AR10_Armalite_vue_densemble_noBG

Pobierz
  • Odpowiedz

295

Dlaczego Zniknęły? - KUROPATWY

Dlaczego Zniknęły? - KUROPATWY

Kuropatwy to jedne z tych naszych rodzimych ptaków, które przebywają u nas przez cały rok. Toposem w ornitologicznej fotografii są kuropatwy na śniegu i wydaje się, że ptaki te w jakiś magiczny sposób związane są z zimą.

Jariii
z
youtube.com
dodany: 27.12.2025, 12:37:34
  • 88
  • #
    nauka
  • #
    biologia
  • #
    zoologia
  • #
    ornitologia
  • #
    ptaki
  • #
    ciekawostki
Walend
Walend 27.12.2025, 17:09:38 via Wykop
  • 7
@marek-golebiewski: raczej zapytaj ekologów zrzucających szczepionki dla drapieżników oraz rolników stosujących pestycydy
SHOGOKI
SHOGOKI
09.12.2025, 14:21:44
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Walend
Walend 09.12.2025, 21:59:13 via Wykop
  • 0
@SHOGOKI: to na te saguaro gilzy? Czy z patronów też da sie strzelać?
  • Odpowiedz
Smacznej_Kawusi
Smacznej_Kawusi
07.12.2025, 12:31:04
  • 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Walend
Walend 07.12.2025, 12:41:14 via Wykop
  • 2
@Smacznej_Kawusi: Glock już skopiował chwyt :)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 13.07.2025

    Rocznica
  • Komentator
    od 07.03.2023

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking