Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko103
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Ignacy_Patzer

Ignacy_Patzer

Dołączył 11 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 9252
  • Znaleziska 1235
  • Mikroblog 8017
  • Obserwujący 29
  • Obserwowane 65
p.....o
p.....o
konto usunięte 27.08.2025, 18:22:05
  • 0
@NightWing
#polka #randkujzwykopem #kobiety #heheszki
Jednak nie ma tak źle na wykopie.
Typ który uzalał się na Polskę w objęciach czarnego Pana dostał 9 plusów. Ja który mu tłumaczę że wystarczy trochę sportu i dobre ciuchy i też może przebierać w dziewczynach, prawie 30 plusów.
p.....o - @NightWing
#polka #randkujzwykopem #kobiety #heheszki 
Jednak nie ma tak źl...

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 27.08.2025, 18:29:40 via Wykop
  • 1
@pacze_tylko: Ja wszystko rozumiem, ale co jest niezwykłego w koszulce i dżinsach, że aż trzeba je okrzyknąć "dobrymi ciuchami"?
  • Odpowiedz
synadama
synadama
synadama
19.08.2025, 10:53:34
  • 16
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 26.08.2025, 23:00:31 via Wykop
  • 0
@Dr_Manhattan: A to nie jest tak, że zgromadzenie tych pieniędzy ma głównie związek z potrzebą zapewnienia sobie bezpieczeństwa w przypadku większości ludzi, ewentualnie otwiera możliwość założenia rodziny?
  • Odpowiedz
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 26.08.2025, 17:13:46
  • 0
Rodzice znaleźli nieco biżuterii po antenatach, z okresu PRL, jakieś tam kamienie są (różne, ciężko mi powiedzieć, jakie konkretnie - czerwone i jasnoniebieskie), złoto próby 583 najprawdopodobniej. Chcą sprzedać na złom, ale mi szkoda, bo ktoś się nad tym jednak narobił i nawet niebrzydkie są (nawet jeśli na dzisiejsze standardy nieco duże i toporne). Ktoś może być zainteresowany czymś takim w innym celu niż na przetop?

#pytanie #bizuteria
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer
Autor
26.08.2025, 17:27:52 via Wykop
  • 0
Jeszcze picrel
Ignacy_Patzer - Jeszcze picrel

źródło: obraz_2025-08-26_192745696

Pobierz
  • Odpowiedz
Zopyross
Zopyross
25.08.2025, 13:06:33
  • 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 25.08.2025, 15:04:00 via Wykop
  • 0
@Zopyross: Daleko mi od lewicy, ale naprawdę widzisz przejście od transportu zbiorowego do jakichś miast-gułagów?
  • Odpowiedz
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 26.08.2025, 09:27:02 via Wykop
  • 1
@Zopyross: Ja prawa jazdy nie zrobiłem przez problemy z koordynacją i mi generalnie pociągi/autobusy/tramwaje zawsze rozszerzały zakres wolności, umożliwiały pracę, edukację, odwiedzenie krewnych w innym mieście.
  • Odpowiedz
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 26.08.2025, 09:03:12
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

T.....t
T.....t
konto usunięte 26.08.2025, 09:04:27 via Wypiek
  • 1
@Ignacy_Patzer mniej więcej na kontach levandera i dinka
  • Odpowiedz
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 25.08.2025, 08:27:41
  • 2
Konstanty Dobrzyński - Na Chojnach

Na Chojnach, z dala od gwarnego miasta,
gdzie się już kończą tramwajowe szyny,
nagle pod stopą inny świat wyrasta:
ogrody, drzewa, pęki bzów, jaśminy...
Ignacy_Patzer - Konstanty Dobrzyński - Na Chojnach

Na Chojnach, z dala od gwarnego m...

źródło: obraz_2025-08-25_102730914

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kamil525
kamil525
24.08.2025, 20:46:42
  • 614
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 200
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 25.08.2025, 07:29:00 via Wykop
  • 2
@kamil525: Jedna siostra babci udawała gruźlicę żeby jej do roboty Niemcy nie wzięli i raz prawie straciła życie przez zrobienie sobie skrótu przez park "nur fur Deutsche" w przyłączonej do Rzeszy Łodzi. Drugą siostrę Niemcy wywieźli na roboty do Rzeszy i była tam jeszcze w momencie wkraczania przez ruskich - ukryła się w zbożu, a jak potem po przejściu sprawdziła co w domu gospodarzy, to zastała jatkę. Jeszcze prapradziadek w
  • Odpowiedz
Rustleman
Rustleman
24.08.2025, 20:08:31
  • 12
#napierala #szkocja Tak to po prostu wygląda
Rustleman - #napierala #szkocja Tak to po prostu wygląda

źródło: szkot

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 24.08.2025, 21:02:45 via Wykop
  • 3
@Rustleman: Piotr Obrusiała
  • Odpowiedz
first
first
23.08.2025, 19:12:55
  • 560
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 23.08.2025, 22:40:25 via Wykop
  • 11
@pianinka: Całe życie mieszkam w wojewódzkim i szczerze powiedziawszy większość moich rozrywek by była dostępna w powiatowym. Basen zwykle mają, kino też, jakaś knajpa się znajdzie (inna sprawa, że tutaj i tak najczęściej idę na kebaba albo do wietnamca, całkiem niezły się niedawno otworzył koło mnie swoją drogą), książki można zamówić z dostawą pod dom, byle tylko jakichś znajomych mieć na miejscu, robotę i żyć można. Inna sprawa, że mało
  • Odpowiedz
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 24.08.2025, 12:21:11 via Wykop
  • 0
@Kitty88: Przecież takie stare baby zwykle sobie łatwo towarzystwo znajdują. Sąsiedzi, kościół, poczekalnia w przychodni, rodzina i jakoś leci. Gorzej jak ktoś krewnych w okolicy nie ma
  • Odpowiedz
mr-dawid
mr-dawid
24.08.2025, 09:44:35
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 24.08.2025, 10:25:37 via Wykop
  • 0
@mr-dawid: Ja w ostatnich wyborach byłem tym wyborcą PiS, ask me anything
  • Odpowiedz

450

Brak wyobraźni czy życiowego doświadczenia? Młodzi ludzie toną w długach

Brak wyobraźni czy życiowego doświadczenia? Młodzi ludzie toną w długach

Młodzi Polacy żyją z dnia na dzień, nie przejmując się tym co wydarzy się jutro

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 15.08.2025, 10:05:42
  • 401
  • #
    polskiepato
  • #
    ekonomia
  • #
    ciekawostki
  • #
    finanse
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 15.08.2025, 16:52:57 via Wykop
  • 0
@szynszyla2018: A ja mam inne wrażenie - raczej młodzi ludzie (koniec studiów do ~30 lat), z którymi mam kontakt żyją dość skromnie i ciułają na wkład na kredyt albo na ratę, szpanowania markami raczej nie widzę, kredyt konsumpcyjny to egzotyka, funkcjonują w trybie praca-dom. A jak ktoś dzieciaka ma to w ogóle ustatkowany tryb życia. Wiadomo, że różne pożeracze hajsu potrafią się znaleźć (sam czasami się szarpnę na jakąś marynarkę,
mirko_anonim
mirko_anonim
14.08.2025, 16:33:59
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 14.08.2025, 21:54:44 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: Jak się załapiesz (jesteś zdrowy fizycznie i psychicznie) to możesz do wojska (przygotowawcza) albo do policji próbować. Jak się uda na dłużej załapać to 25 lat i emerytura
  • Odpowiedz
PierdekAlonso
PierdekAlonso
13.08.2025, 12:05:21
  • 5
Daily reminder, że najbardziej aktywni tutaj hejterzy Napierały to zwykłe PiSowskie czopki z monstrualnym bólem zada. Nie łapcie się na anty-Piotrową propagandę, którą tu rozsiewają, bo to zwykli katonacjofaszyści

#napierala
PierdekAlonso - Daily reminder, że najbardziej aktywni tutaj hejterzy Napierały to zw...

źródło: image

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 13.08.2025, 14:47:15 via Wykop
  • 1
@PierdekAlonso: Taka prawda, jestem katonacjofaszystą. Przynajmniej nie sarmatokatonacjofaszystą
  • Odpowiedz
jz25
jz25
jz25
12.08.2025, 08:22:24
  • 3
#historia
#polskiemity
#napierala

Propolska propaganda historyczna to narracja idealizująca dzieje kraju, często pomijająca kontrowersje. Przykładem jest mit „Polski jako przedmurza chrześcijaństwa”, akcentujący zwycięstwo pod Wiedniem w 1683 roku jako kluczowe dla ocalenia Europy, przy jednoczesnym marginalizowaniu politycznych i militarnych zaniechań epoki. Innym jest legenda o „wyjątkowej tolerancji” Rzeczypospolitej, która pomija prześladowania religijne w XVII wieku. Podobnie, narracje o powstaniach XIX wieku koncentrują się na bohaterstwie, a
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 12.08.2025, 09:04:57 via Wykop
  • 1
@jz25: Zwycięstwo pod Wiedniem miało spore znaczenie - pozwoliło zahamować i odwrócić turecką ekspansję. Zaniechania w walce z Osmanami były, ale głównie w postaci rzucanych Rosjanom i czasami Austriakom kłód pod nogi i uniemożliwienia ostatecznego wyparcia Porty z Europy (jak zawsze Brytole i Francuzi). O tolerancji mógłbym się rozpisywać, ale mam tutaj zupełnie inną perspektywę (raczej bym kibicował większym postępom kontrreformacji).
  • Odpowiedz
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 12.08.2025, 09:28:04 via Wykop
  • 2
@SzalonyOgorek: Generalnie protestantyzm był wyznaniem albo mieszczan albo arystokracji dążącej do skonsolidowania swojej władzy i zmniejszenia zależności od suwerena/duchowieństwa. Masa katolików została przymusowo przekonwertowana, głównie w Rzeszy/Skandynawii. Wprowadzano też prawa karzące za praktykowanie katolicyzmu, zburzono niejeden klasztor, często z protestantyzacją się wiązało wynaradawianie ludów innych niż germańskie (patrz rebelia modlitewników). W Polsce do tego luteranizm nie bez powodu nazywano "wyznaniem niemieckim".
Do tego jestem Polakiem i katolikiem, więc normalne, że
  • Odpowiedz
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 12.08.2025, 10:00:52 via Wykop
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 12.08.2025, 10:09:00 via Wykop
  • 1
@kana-pa: Nie jesteśmy krajem biednym i zacofanym, nawet na tle Europy, a o naszym ówczesnym zapóźnieniu bardziej niż religia przesądziła refeudalizacja, która była fenomenem powszechnym na wschód od Łaby i słabość władzy centralnej.
Co do tego, że w żadnej innej religii do takich patologii nie dochodzi nawet szkoda komentować. Dochodzi jak najbardziej, a od wielkich kwantyfikatorów lepiej się trzymać z daleka podczas dyskusji.
  • Odpowiedz
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 12.08.2025, 10:21:30 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

5

Wojna kulturowa w Polsce się kończy - i to lewica ją przegrała

Wojna kulturowa w Polsce się kończy - i to lewica ją przegrała

Gdy prezydentura Rzeczypospolitej spoczywa w rękach Karola Nawrockiego, sympatie polityczne Polaków przesuwają się coraz bardziej w prawo, zaś wyzwania dla bezpieczeństwa Polski rosną, progresywizm obyczajowy właśnie stracił ostatnią szansę na przekształcenie kraju.

Ignacy_Patzer
z
nlad.pl
dodany: 11.08.2025, 08:13:49
  • 5
  • #
    polityka
  • #
    4konserwy
  • #
    polska
  • #
    spoleczenstwo
Ten_spod_piatego
Ten_spod_piatego
Ten_spod_piatego
09.08.2025, 07:00:15
  • 1005
Przedsiębiorcy ciągle się tłumaczą, że wszystko jest legalne, bo robili dywersyfikację. Czy ja też tak mogę? Pracuje na etat, jakbym stracił pracę to nie mam z czego żyć. Poproszę 500 tys., kupię łódź i będę ją wynajmować. Może zrobić to, bo nie wiadomo czy „moja” firma wytrzyma np. kolejną pandemię. Czym różni się moja sytuacja od sytuacji przedsiębiorców?
#kpo
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 09.08.2025, 16:28:45 via Wykop
  • 1
@pawel1410:

zostaje jeszcze zazwyczaj problem długu w kwocie, której przez całe życie na etacie nie zobaczysz


Bez przesady. Spółka komandytowa albo komandytowo-akcyjna z komplementariuszem w postaci spółki z o.o. i da się wykpić z długów dość łatwo. Schemat często spotykany np. w budowlance.
  • Odpowiedz
DzonyDzony
DzonyDzony
DzonyDzony
08.08.2025, 04:02:42
  • 312
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 08.08.2025, 10:02:24 via Wykop
  • 0
@Notes: CIT to jest podatek dochodowy (corporate income tax albo po po polsku podatek dochodowy od osób prawnych). W przypadku podatku płaconego przez prezesa zarządu sprawa nie jest taka prosta, bo będzie się różnić w zależności od sytuacji. Do tego jeśli prezes/członek zarządu jest też udziałowcem, to lepiej pewnie wyciągać pieniądze przez dywidendy (aczkolwiek tutaj nie mam 100% pewności, zajmowałem się bardziej księgowością niż optymalizacją podatkową)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 23
  • Strona 4 z 23
  • >

Intolerant economically deprived traditionalist

  • "Non siamo eroi ne santi, portiam la nostra croce ma il mondo avrà domani un'altra voce"

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 14.08.2019

    Komentator
  • Rocznica
    od 17.11.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 10.10.2020

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking