Nadchodzące wakacje to dla wielu z nas nadchodzące spacery po lesie. A spacery po lesie to z jednej strony przyjemność, z drugiej zaś ryzyko. W zaroślach bowiem czychać na nas mogą kleszcze, a wraz z nimi choroba, której liczba diagnoz każdego roku rośnie w niepokojącym tempie.
@QBA__: ja i mama mamy ARh+ i moim zdaniem grupa krwi nie ma nic do rzeczy. Ona potrafi całymi dniami w ogrodzie plewić, ciąć krzewy, włazić dosłownie w krzaki i nie miała kleszcza nigdy. Na mnie kiedyś wszedł jak leżałam na leżaku na środku trawnika (a zawsze stopy oglądam jak już wejdę z trawy na leżak więc wykluczam, że po prostu idąc go stopą ściągnęłam z trawy), z innej osoby
Tak w nawiązaniu do tematu bystrzyckiej patologii i dzwonienia po policję jak się coś dzieje
Do sąsiadki mojej babci wczoraj dobijał się jej syn, z pretensjami, niedawno wyszedł z więzienia i chyba ma problem z zakwaterowaniem. Z opowieści babci wynika, że sąsiadka nie chciała go wpuścić, bo wcześniej już tam były akcje z pobiciami, plus teksty w stylu "otwieraj k*rwo bo cię za*bię" raczej nie zachęcają do otwarcia drzwi. Jak w końcu
#krwiodawstwo #kiciochpyta czy prawo do obsługi poza kolejnością obowiązuje też przy rejestrowaniu się na rehabilitację? Mam skierowanie do pracowni fizjoterapii od lekarza POZ i terminy w okolicznych przychodniach to tak około rok, półtorej roku czekania. Babka w rejestracji mówi, że książeczka zhdk nic nie daje i obowiązuje standardowa kolejka - ma ktoś jakieś sztywne wytyczne z dolnośląskiego NFZ? Na fb różnie ludzie piszą, niektóre przychodnie respektują, inne nie,
@951107: osobiście skorzystałam z tego prawa w poradni rehabilitacyjnej szpitala powiatowego. Co prawda czekałam na rozpoczęcie fizjoterapii 9 dni roboczych, a nie 7, ale to dlatego, że tam są zapisy na "tury" trwające 10 dni roboczych i przyszłam świeżo po rozpoczęciu tury. Dostałam więc miejsce w następnej zbliżającej się. Jeśli ktoś Ci odmawia - prosisz o odmowę na piśmie. Jeśli nie chce wydać - żądasz rozmowy z przełożonym i od
@quarien: są firmy którym odpalasz trochę kasy i oferują adres zastępczy dla lokatorów - jak nie płacą to muszą się tam wyprowadzić (m.in. eksmiter coś takiego ma w ofercie).
Ewentualnie wynajmuj na pokoje, jak coś będzie nie tak to możesz wejść do mieszkania albo podnająć komuś mocno uciążliwemu pozostałą część
Niczego dla siebie nie chcieliśmy, bo nie chcemy pieniędzy za krew naszej rodziny. Postawiliśmy warunek, że Sebastian M. ma wpłacić pieniądze na Centrum Zdrowia Dziecka mówią rodzice pary, która spłonęła w aucie na autostradzie A1. To się nie stało i nigdy nie zaczęliśmy rozmów dodają.
@editores: mi się zablokowały drzwi po tym jak facet wypadł z zakrętu jadąc może z 20km/h i uderzył w moje auto (koło, nadkole i miejsce mocowania drzwi). Rozumiem, że według Ciebie to wina producenta a nie tamtego kierowcy i nie miało prawa się nic takiego wydarzyć? Bo zawias, klamka itd. działały normalnie, metal się tak wygiął, że nie dało się ich uchylić na więcej niż 10 cm.
W sklepie Dino w Sochaczewie, do którego wybrał się współprzewodniczący Razem Adrian Zandberg, temperatura powietrza wynosiła 8 stopni Celsjusza. Państwowa Inspekcja Pracy zapewnia, że "przeprowadza" kontrole w sklepach sieci.
@YarpenZid: jeśli wchodzisz po 2-3 rzeczy to nie ma znaczenia, nie zdążysz się zgrzać, a jeśli idziesz robić zakupy na tydzień albo dwa i spędzasz w sklepie pół godziny to można albo stanąć jak najbliżej wejścia i iść bez kurtki albo po prostu ją ściągnąć w sklepie i nosić w ręce - tak samo jak w każdej galerii handlowej. Temperatura w takim miejscu powinna być minimum 18°, zgodnie
@YarpenZid: no to zostaje ostatnia opcja nosić kurtkę w ręce lub włożyć do koszyka, w życiu nie miałam z tym problemu i nawet nie wpadłam na to, że kasjerki i kasjerzy powinni cały dzień w pracy marznąć, bo ktoś nie radzi sobie z kurtką i zakupami na raz przez 10-30 minut. I w życiu nie skorzystałam z szatni w galerii (ani żadna z osób które ze mną kiedykolwiek były na
#koty #kitku #weterynaria #weterynarz #kiciochpyta Czy miał ktoś może doświadczenia z kotem z PSS (zespolenie wrotno-oboczne) i skaczącym amoniakiem i udało mu się takiego kota ustabilizować? Trzeba mu wprowadzić ścisłą dietę niskobiałkową bo ten amoniak już prawie go zabił dziś rano.
Zastanawiam się jaka dieta będzie dla niego najlepsza, żeby wykluczyć kolejne zatrucia amoniakiem. Weterynarz na razie zlecił suchą renal z vetexpert
@deptacz_gnoju: zewnątrzwątrobowe. Jak dla mnie to może jeść największe korpogówno byle by był zdrowy, bo od lipca weterynarz jest w moich top 3 miejsc pobytu i już mam powoli załamanie, że jestem okropną dręczycielką kota z powodu tych wszystkich tabletek, kroplówek i wyjazdów.
@fuurin: właśnie siedzę i szukam jakichś dużych grup, no i rozważam też kociego dietetyka ale tacy z reguły bazują na barfie, a wg weterynarza kot ma absolutny zakaz czystego mięsa
@deptacz_gnoju: chyba będę musiała skonsultować z innymi wetami, bo moja mówi, że nabytych zewnętrznych się nie zamyka bo ciśnienie i tak wywali gdzieś indziej albo rozwali wątrobę - aktualnie kot jest pod opieką profesorki z uniwersytetu przyrodniczego - a w necie jak szukam info to piszą o operacjach, z różnym powodzeniem i ryzykiem zgonu. Ehh, nienawidzę się na czymś nie znać na tyle, żeby nie wiedzieć czy decyzja jest zła
@deptacz_gnoju: a ty coś więcej wiesz w tym temacie? Bo w sumie nie mam za bardzo kogo podpytać, czy ten zabieg jest ryzykowny, o jakieś doświadczenia z takim kotem, czy warto ryzykować czy lepiej nie ruszać, itd.
#biedronka mniam, 10 min zakupów i kilka rzeczy po terminie znalezione, nie wiem czy jest market, który ma bardziej w***bane - a i tak babcia się upiera, że to jedyny prawilny sklep na zakupy ¯\(ツ)/¯
@lesgos1235: ja od biedronki jak najdalej, bo syf, ale babcia wymaga zakupów tylko tam - btw ciekawe ile takich starszych osób tam kupuje i je przeterminowane produkty, bo niedowidzi
Dla miłośników zwierzaków (albo i nie) Mam dziś dla Was 4 vouchery Allegro po 50 zł każdy. Nie ma tu żadnych promocji stron, refów ani innych kombinacji xD
Jak wziąć udział:
Zostaw plusa pod tym wpisem (żeby było wiadomo, że bierzesz udział).
#wroclaw polecam jak nie wiem co #escaperoom y od #exit19. Byłem w dwóch - lochy króla artura i opuszczony hotel. Ten drugi to absolutna topka światowa i w ogóle chyba najlepsza rozrywka w moim życiu. Lochy też super zabawa, klimatyczna, satysfakcjonująca, idealnie wyważona.
Byłem już w kilku wrocławskich pokojach i Exit19 wyraźnie odstaje. Mam porównanie z Hurry Up, Trapped i Let Me Out. Exit19 po
#kitku ewidentnie chce mnie wykończyć - przez dwa miesiące poszło 6k na panicza i od wczoraj posikuje poza kuwetą więc za chwilę lecimy znowu do #weterynarz Trzymajcie kciuki, żeby to nie było nic poważnego tym razem
Aaa i rady jak zapobiegać incydentom kuwetowym mile widziane - dwie duże kuwety mam, czyszczenie regularne, żwirek do tej pary pasował, nowych stresów nie ma, żadnych zmian w otoczeniu nie było. Prawdopodobnie
Zamiast egzaminu końcowego wyjedź na jeden dzień na ukrainę, a po powrocie otrzymasz w Polsce prawo wykonywania zawodu lekarza. NIKT TEGO NIE SPRAWDZA! I Ty zostań lekarzem.
Na stadionie Polonii Warszawa przy ul. Konwiktorskiej doszło do absurdalnego zdarzenia. Karetka pogotowia na sygnale próbowała wwieźć środki pirotechniczne na stadion poinformowała warszawska policja.
@Lech1990: nie wprowadzaj w błąd - nie każda firma obstawiająca imprezy podstawia pustą karetkę z gościem po KPP - w niektórych takich firmach normalnie pracują pełnoprawni ratownicy medyczni, pielęgniarki, lekarze i mają normalne wyposażenie w środku. Na niektórych imprezach może być tylko człowiek z KPP, a na niektórych musi być co najmniej ratownik medyczny albo lekarz, bo inaczej się impreza nie odbędzie.
@Lech1990: jestem ratownikiem medycznym i zabezpieczam różne imprezy (koncerty, zawody sportowe, mecze itd) więc chyba lepiej wiem co mam w karetce i z kim pracuję ;) np. boks bez lekarza przy ringu nie ruszy, bo sędziowie nie pozwolą i nawet jak się trafi bardzo przepisowy główny to jak dr idzie do wc to czekają, na meczach ręcznej bez pieczątki ratownika medycznego na protokole też sędzia nie puści meczu więc nie