Wpis z mikrobloga

Roboty nadchodzą! Najpierw pojawią się w fabrykach, potem w usługach, a na końcu w domach. Początkowo bedą mega drogie (prawo popytu), ale nadal będzie się to opłacać, bo to pracownik pracujący 24/7 (minus ładowanie).

Czy ktoś z Was inwestował już w jakieś fundusze Ark Invest? Figure AI już teraz jest wyceniane na 39 miliardów, ale nadal jest prywatne. Fundusz Ark Invest - ARKVX - ma udziały w Figure AI, OpenAI, SpaceX, Neuralinku, xAI, Anthropic. Ktoś już to ogarniał tutaj wcześniej, jak kupić udziału w tym funduszu jako inwestor detaliczny?

#technologia #figureai #figureai #tesla #sztucznainteligencja #programowanie #gielda
anonimowy_programista - Roboty nadchodzą! Najpierw pojawią się w fabrykach, potem w u...
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Swoją drogą, akurat wczoraj swój nowy filmik opublikował Boston Dynamics, który przy Figure AI wygląda... żałośnie. Boston Dynamics chwali się swoją nową rewolucyjną trzy-palczastą dłonią... a wygląda to jak niegdyś Nokia/Motorola przy nowym iPhonie.

Oczywiście i na takie roboty od Boston Dynamics znajdzie się popyt, o ile cena będzie właściwa... ale moim zdaniem, Boston Dynamics jest obecnie daleko, daleko w tyle.
anonimowy_programista - Swoją drogą, akurat wczoraj swój nowy filmik opublikował Bost...
  • Odpowiedz
@zjadlbym_kebaba: to jest właśnie najlepsze. Nawet jeżeli sztuczna inteligencja by czegoś nie była w stanie zrobić, to teleoperator może pracować na drugim końcu świata... i wszystko nadal może być super ekonomiczne.

BTW, to jest oczywiste, że będzie subskrybcja na takie roboty. Będzie można wykupić sobie poszczególne skille.
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: Fabryki, usługi, spoko. Ale nie wyobrażam sobie "instalowania" takiego w domu, żeby chodził wszystko nagrywał, a potem te filmiki by sobie wysyłali pracownicy tesli oraz hindusi z Artificial Indian :>

ty byś sobie takiego sprawił jakby cię kosztowało tyle co np netflix?
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: IMO:
Tesla bot Optimus też utknął w limbo ze zręcznością dłoni: https://ithardware.pl/aktualnosci/robot_mars_musk-45798.html

Tesla ogranicza plany związane z produkcją tysięcy robotów Optimus jeszcze w tym roku. Inżynierowie napotkali problem z kluczową częścią maszyny - ręką. Chodzi o trudność odwzorowania ludzkich dłoni zdolnych do wykonywania zręcznych ruchów. Efekt? Tymczasowe wstrzymanie produkcji.


Figure i Unitree zaczęły prowadzić w wyścigu, gdzie stawką jest funkcjonalny android potrafiący wykonywać zadania dla ludzi.
  • Odpowiedz
takiego w domu, żeby chodził wszystko nagrywał


@assninja: A z telefonem chodzisz po domu:), dokurzacze, kamery do monitoringu, zabawki dla dzieci są takie już co mają prostą kamere. Chińczycy cały czas sobie filmiki wysyłają i sie z tego nabijają :)

Ja tam juz dawno sie pogodziłem że wszystko o mnie wszystkie firmy wiedzą bo ułatwia mi to życie.
  • Odpowiedz
najpierw w amazonie


@throwawayaccount1: Amazon robotyzuje swoje magazyny bardzo sprytnie. Skoro ludzka dłoń jest super tania do ściągania rzeczy z półki, ale dam człowiek potrzebuje dużo czasu, żeby do niej dojść, to roboty przestawiają półki bliżej człowieka, bo w tym są dobre i wydajne.
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista To ty oceniasz roboty po wyglądzie XD? Przecież da dłoń od Boston dynamic jest zdecydowanie lepsza, zobacz jak to ładnie śmiga, jaka stabilność, jaka pewność chwytu a jednocześnie delikatność i większe możliwości od ludzkiej dłoni bo np. może wyginać się w drugą stronę
  • Odpowiedz