Wpis z mikrobloga

Myślicie że gdyby FBI przejęło sprawę to rozwiązaliby ją? Czy istnieje w Polsce i na świecie druga tak tajemnicza sprawa z mnogością wątków, potencjalnych podejrzanych? W tej sprawie sprawcą może być każdy. Polska policja nigdy jej nie rozwiąże, tu trzeba najlepszych ekspertów z dziedziny kryminologii i kryminalistyki, a najlepiej dobrego jasnowidza.
#iwonawieczorek #kryminalne #kryminalistyka
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vinizius: Jak ja tego nie rozumiem, zaginęła i nic nie wiadomo, po co się tym przejmować? To było z 10 lat temu jak nie więcej
  • Odpowiedz
@Vinizius: ta sprawe rozwiazali by w pol roku gdyby podeszli do niej powaznie i zgromadzili dowody i przesluchali swiadkow na samym początku, pewnie ty bys to rozwiązał jakbyś się od początku postaral. Tam bylo tyle zaniedban że to masakra
  • Odpowiedz
@Vinizius: nie, z jakiej racji? FBI to nie magicy, pracują na danych kryminalistycznych i zeznaniach.
Zeznania po tylu latach można o kant dupy potłuc a danych po prostu nie ma.

Sprawa był do rozwiązania przez polską policję w roku zaginięcia.
Teraz jedyną szansą na rozwiązanie sprawy jest odnalezienie szczątków - o ile sprawca nie zlikwidował ich trwale, a miał na to dość czasu.
  • Odpowiedz
@Vinizius: Ta sprawa jest już rozwiązana. Problem w tym, że są tylko dowody pośrednie, co utrudni skazanie. Dlatego jeszcze nikt nie usłyszał zarzutów. O co tam poszło i co się stało po 4:12, nie wiem. Wiedzą to tylko znajomi Iwony i policja. Są sprawy, które mają finał dopiero po 27 latach i to na podstawie poszlak (morderstwo Katarzyny Zowady z Krakowa). Tu będzie podobnie. Polecam przeczytać pierwszą książkę Szostak.
  • Odpowiedz
@dziennikarz_sledczy: Szostaka zawsze odbierałem raczej jako starszego pana któremu peron odjechał, bo niektóre wnioski miał wg mnie zupełnie z czapy, jakby nie rozumiał współczesnego świata.

Ale z Patrykiem trop miał ciekawy. Zawsze mnie ciekawiło dlaczego go z góry wykluczyła matka i dość szybko śledczy
  • Odpowiedz
@dziennikarz_sledczy: gdyby go nie wykluczyli to powinien minimum dostać zakaz opuszczania kraju i nakaz przeszukania na auto swoje i obu ziomków z którymi się wówczas waflował.
O ile wiem nakazów nie było, jedno z aut poszło do kasacji w rok po zaginięciu Iwony - zanim je ktoś obejrzał. No i nikt mu nie zabraniał wyjechać, więc spierdzielil za granicę.

Patryka jak najbardziej biorę pod uwagę jako sprawcę, wątpliwość mam tylko
  • Odpowiedz
@dziennikarz_sledczy: Zdecydowanie ciekawszy od wątku Patryka jest wątek relacji numeru tożsamego czyli Anny D. i Pawła. Od początku kłamali odnośnie swojej znajomości, kontaktów telefonicznych, mimo że widzieli się w DC w dzień zaginięcia i kontaktowali się telefonicznie 17 lipca 2010.
  • Odpowiedz
@thorgoth: Zgadzam się. Ale ciekawe o co tam poszło, te 2 tyg. wcześniej. I jak dobrze pamiętam, Paweł i Patryk też się znali i mieli w przeszłości jakiś konflikt. Może coś w tę stronę? W tej sprawie wiele wątków można że sobą połączyć. Praktycznie wszyscy przewijający się znali.
  • Odpowiedz