Wpis z mikrobloga

Pracuję sobie w szpitalu i mam czas pracy według umowy o pracę 7h i 35minut/dobę i kontakt ze środowiskiem radioaktywnym.
No i doszedłem ostatnio do wniosku, że nie będę w pracy ani minuty dłużej. Siedzę sobie w poradni, jest 14.34 i mówię do wchodzącego pacjenta, że "Proszę Pana ale ja skończyłem swoją pracę, jest 14.35 i właśnie ją skończyłem". Ubrałem się i wyszedłem xD
Widok ludzi którzy czekali kilka msc. na konsultację bezcenny. Zaczęli krzyczeć, że to bezczelność, bo czekają tutaj od rana.
Sry ale ja mam płacone za 7h i 35 minut i nie będę robił za darmo w czynie społecznym.
Szanuje swój prywatny czas, umówiony byłem do kina. Odbiłem kartę na wyjściu ze szpitala i do widzenia.
Niech sobie piszą skargi.

#praca #szpital #zdrowie #leczenie #lekarze #praca #pracbaza #korpo
  • 175
  • Odpowiedz
@gracilis: ok, ale mogłeś wcześniej uprzedzić czekających na korytarzu ludzi, że nie zdążysz ich przyjąć. Oni nie są niczemu winni i gdyby odpowiednio wcześnie zostali powiadomieni to pewnie byli by w stanie zrozumieć.
  • Odpowiedz
@gracilis: płacone za 7:35 to po przepracowaniu 7:35 wychodzę i tyle. resztę pacjentów niech obsłuży kolejna osoba czy jak to sobie tam rozwiązą to już nie jest twój problem - zrobiłeś to na co jesteście umówieni więc wywiązałeś się z umowy.
  • Odpowiedz
@gracilis: Operację sobie też zrobisz, a kolega zaprosi Cię do prywatnego MRI, jaki trzyma w piwnicy po dziadku, by zrobić Ci szczegółowy rezonans.
Szanuję podejście do czasu pracy, ale tu już po bandzie jedziesz.
  • Odpowiedz
@gracilis Rozumiem podejście, że nie zostajesz dłużej jeśli tego nie masz w umowie, ale kpienie z ludzi, którzy de facto są twoimi klientami, nie jest na miejscu. Oni nie wiedzą jak sytuacja wygląda od zaplecza, czekają długo na umówione wizyty i to nie ich wina, że szpital nie potrafi tego dobrze zorganizować. Żaden z nich w liście z terminem badania nie miał napisane “uwaga: technik gracilis przyjmuje tylko do 14:35, kto nie
  • Odpowiedz
dlatego uważam, że NFZ powinien funkcjonować zupełnie inaczej, składki na NFZ powinny być odkładane na jakimś koncie każdego pacjenta, oczywiście nie byłyby to pieniądze którymi ktoś może dowolnie dysponować, tylko środki przeznaczone na usługi w ramach NFZ. Masz wizytę, to pobierają Ci z tego konta z tym, że jak ktoś ma tam więcej odłożone to może z tego konta (albo nawet i prywatnie z kieszeni) dopłacić sobie do np. priorytetu w kolejce,
  • Odpowiedz
  • 0
Z tego co czytam to większość "pożądnych obuwateli" siedzi w pracy i przez większość czasu nic nie robi dlatego planowane jest skrócenie czasu pracy do 4 dni w tygodniu
  • Odpowiedz