Wpis z mikrobloga

Pracuję sobie w szpitalu i mam czas pracy według umowy o pracę 7h i 35minut/dobę i kontakt ze środowiskiem radioaktywnym.
No i doszedłem ostatnio do wniosku, że nie będę w pracy ani minuty dłużej. Siedzę sobie w poradni, jest 14.34 i mówię do wchodzącego pacjenta, że "Proszę Pana ale ja skończyłem swoją pracę, jest 14.35 i właśnie ją skończyłem". Ubrałem się i wyszedłem xD
Widok ludzi którzy czekali kilka msc. na konsultację bezcenny. Zaczęli krzyczeć, że to bezczelność, bo czekają tutaj od rana.
Sry ale ja mam płacone za 7h i 35 minut i nie będę robił za darmo w czynie społecznym.
Szanuje swój prywatny czas, umówiony byłem do kina. Odbiłem kartę na wyjściu ze szpitala i do widzenia.
Niech sobie piszą skargi.

#praca #szpital #zdrowie #leczenie #lekarze #praca #pracbaza #korpo
  • 175
  • Odpowiedz
Pracuję sobie w szpitalu i mam czas pracy według umowy o pracę 7h i 35minut/dobę


@gracilis: jeżeli chcesz być służbistą to poczytaj sobie kodeks pracy. To, że masz ustawowe przerwy nie znaczy, że możesz je sobie akumulować. Jeżeli nie bierzesz tych przerw to przepadają.

Rozumiem też, że skoro wychodzisz wcześniej to np. nie chodzisz sikać w pracy. No bo przecież służbista chyba powinien rzetelnie podchodzić do przepisów nawet gdyby one były
  • Odpowiedz
@lentilek mówimy tu o radiologu, gość prześwietlenia klepie xd taki z niego lekarz, automat by to mógł robić, a tu faktura na 80k. Robią studia za darmo a potem wyjeżdżają do Niemiec, czemu cwaniaczki na zachodzie studiów nie robią, skoro niby darmowe? Chyba jednak nie takie darmowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gracilis: ja już dawno zdałem sobie sprawę, że nie ma co przed plebsem czy na Fejsie czy na wykopie się uzewnętrzniać. Nie zrozumieją. Powłączają im się różne mechanizmy obronne, do tego polska zawiść i będą na Ciebie pluli. Współczuję miejsca pracy z takim betonowym zarządem, dlatego nie poszedłem do szpitala mimo że charakterem bym się nadawał.
  • Odpowiedz
  • 1
@gracilis spoko, nikt ci nie kaze pracowac po godzinach. Nikt tak nie powinien! Tym bardziej za darmo!

Ale zwykly frajer jestes!

, zamiast zalic sie na portalu ze smisz ymi kotami, to powinienes isc do szefa

przedstawic obecna sytuacje, opisujac ja rownie szczeglowo co tutaj i moze jakies pomysly, zmiany podpowiedziec.. cokolwiek.

Ten kraj i publiczne usluhi nie sa chore przez brak pieniedzy lub sprzetu lub innych rzeczy, ale m in przez
  • Odpowiedz
@gracilis przecież możesz przyjąć wszystkich i wpisać godziny dyżurowe skoro masz do wyrobienia 40h20min na miesiąc,
Druga sprawa że poradnia nie obowiązanie w programie specjalizacji więc idziesz tam albo dodatkowo albo jesteś oddelegowany i się na to godzisz i po trzecie nie możesz na rezydenturze być w poradni bo jest to w godzinach szkolenia więc nie realizujesz programu specki.

Albo po prostu szło Ci wolno i przyjąłeś 7 osób w 7h ale
  • Odpowiedz
Robią studia za darmo a potem wyjeżdżają do Niemiec, czemu cwaniaczki na zachodzie studiów nie robią, skoro niby darmowe? Chyba jednak nie takie darmowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@r333m4k444: W Niemczech akurat są darmowe studia, no ale w dużej części Europy już płatne, ale to już wina Polski, że studia są darmowe. Łatwiej się uczyć w ojczystym języku, znam trochę ludzi co wyjechało po maturze do Niemiec
  • Odpowiedz
tylko u Janusza prywaciarza nikt przyrzeczenia lekarskiego nie składa


@katana55: nie kojarzę żeby w przyrzeczeniu lekarskim była mowa o #!$%@? ponad umówiony zakres, bo ktoś nie podumał i stwierdził że będzie zapisywał pacjentów tak często że nie da się z tym wyrobić. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Nigdy się z tym nie spotkałem.

A swoją drogą: jakbyś był motorniczym tramwaju i skończyłby Ci się umówiony czas pracy w połowie trasy, to wysiadłbyś z tramwaju i zostawił na środku drogi z pasażerami?


@mayek: tak, a o co chodzi?
https://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/kierowca-mpk-we-wroclawiu-zatrzymal-sie-i-wysadzil-pasazerow/ybxt3s7#:~:text=Wroc%C5%82awski%20autobus%20MPK%20zatrzyma%C5%82%20si%C4%99,grupie%20%22Korespondenci%20MPK%20Wroc%C5%82aw%22.
  • Odpowiedz
@temokkor: Endokrynologia, dermatologia czy okulistyka. Ogólnie wszystkie specki gdzie szybko możesz zyskać niezależność, a więc pracować poza szpitalem w godzinach (np. 9-15) takich jak typowi ludzie w innych zawodach bez konieczności robienie dyżurów, a kasy mimo tego wpada sporo lub nawet więcej niż w speckach typowo szpitalnych, gdzie często odbywa się to kosztem życia prywatnego. Dużo ludzi chodzi do takich lekarzy z dość prostymi rzeczami, gdzie nie musisz się głowić i
  • Odpowiedz