Wpis z mikrobloga

Ciężko dostać pracę jako embedded junior bez doświadczenia, nie będąc już studentem?
Mam wykształcenie w tym kierunku, no ale nie pracowałem nigdy jako programista i nie mam w portfolio projektów komercyjnych.
Słyszałem, że generalnie z programowaniem jest teraz ciężko, jak się nie ma 5 lat doświadczenia.
Jak z tym jest w embedded? Polecacie jakieś stronki z pracą? Te popularne w tym kierunku na poziomie juniora, to prawie nic.

#programista15k #programowanie #embedded #pracait
  • 23
  • Odpowiedz
@PustyCzlowiek: obecnie masz marne szanse, bliskie 0 (no ale nie zerowe, wiadomo)
swoją drogą, po co się pchasz do branży, w której aktualnie panuje tak ogromny kryzys? jaki to ma sens? nie masz możliwości znalezienia pracy w żadnej innej branży? czy nagle odkryłeś, że kochasz programować?
  • Odpowiedz
po co się pchasz do branży, w której aktualnie panuje tak ogromny kryzys? jaki to ma sens?


@ly000:
bo mam w tym kierunku wykształcenie i lubię zabawy z arduino/stm :p
Z C też zawsze byłem dobry, no ale poszedłem w innym kierunku, który teraz nie do końca mi odpowiada.
  • Odpowiedz
to ma taki sens, że to nie pierwszy kryzys i minie jak każdy poprzedni.


@murdoc: tego nie wiesz, właściwe to nawet nie wiemy, czy to jest kryzys czy "powrót do normalności". zgodnie z zasadą regresji do średniej, dobre zarobki w IT to prawdopodobnie była krótkotrwała anomalia, która najprawdopodobniej była związana z rozwojem technologii webowych.
  • Odpowiedz
@PustyCzlowiek: embedded zawsze było trudniejsze więc mniej tutaj ludzi się pcha (ale jest też mnie ofert pracy) i generalnie jest zawsze trochę mniej pracy zdalnej ze względu na specyfikę.
  • Odpowiedz
obecnie masz marne szanse, bliskie 0 (no ale nie zerowe, wiadomo)

swoją drogą, po co się pchasz do branży, w której aktualnie panuje tak ogromny kryzys? jaki to ma sens? nie masz możliwości znalezienia pracy w żadnej innej branży?


@PustyCzlowiek: człowieku, już jesteś skończony, @ly000 wydał na Ciebie wyrok. Przebranżawiaj się na lekarza to będziesz zarabiał 4 razy więcej niż programista ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
to ma taki sens, że to nie pierwszy kryzys i minie jak każdy poprzedni.


@murdoc: nie pierwszy ale ostatni bo branża już dogorywa i w naszym #!$%@?łku za jakieś 5 lat programista nie będzie zarabiał dużo więcej niż minimalna - czyli tak jak to już wygląda na zachodzie
  • Odpowiedz
Masz studia więc jesteś na starcie lepszy

Skończone studia dają ci duży plus


a gość pisze:

z gitem dopiero zaczynam


Tymi studiami zasłaniają się Ci, co stracili 3-5 lat życia, w momencie gdy reszta robiła expa i skilla, robiąc i ucząc się w pracy tego czego wymaga branża, a nie co jest narzucone przez program nauczania. Potem przychodzi do pracy jeden z drugim i nic nie umie. Pisze kod marnej jakości, a
  • Odpowiedz
@PustyCzlowiek sytuacja na rynku, tudzież zwana kryzysem lub recesją, wygląda tak, że była sobie pandemia. Jakaś tam. Ludzie musieli siedzieć w domach i brakowało narzędzi do pracy zdalnej i generalnie życia w zamknięciu, co za tym idzie i ludzi, którzy te narzędzia wytworzą. Brali weterynarzy i piekarzy na testerów, bo było takie ssanie. Ile to żon programistów pojawiło się w IT.
Teraz pandemii już nie ma i ogólnie "wracamy do biur", bo
  • Odpowiedz