Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi czemu ludzie kupują szeregówki, albo bliźniaki.
Tyle jest tu naśmiewania się z patodeweloperki mieszkalnej, a nikt się nie śmieje z tych potworków typu yebnięty na środku pola, na zadupiu bliźniak, gdzie każdą połowę kupią obcy sobie ludzie i będą na siebie skazani w tej intymnej atmosferze, dużo bardziej niż w bloku mam wrażenie.

Pełno tego się nasrało ostatnimi czasy.

Jadę na takie zadupie do swojego dentysty i mijam coraz więcej takich potworków.

Przecież 2 kompletnie obce sobie rodziny, wpakowane w jeden klocek, to jest dużo bardziej posrane niż blok. W bloku przynajmniej nie do końca wiesz, który sąsiad pierdnął, który rzucił żoną o ścianę, albo ochrzanił bachory. W takim bliźniaku albo szeregówce już masz pewność.

Nie ma szans wtopić się w tłum, w masę sąsiedzką. Widzisz codziennie te same ryje wychodząc do pracy, albo w tym okazałym 200m2 ogródku, dosłownie leżak obok leżaka przedzielony płotem.

W takiej atmosferze to wystarczy iskra żeby wybuchło i narodzi się konflikt sąsiedzki ciągnący się przez pokolenia, gdzie będziecie skazani codziennie tylko na swój wzajemny widok po środku tego yebanego pola, na tym zadupiu.

Wiadomo, że patodeweloper (zazwyczaj po prostu robol budowlany, który się skredytował i buduje takiego jednego klocka, bo taniej) buduje to żeby zarobić, bo taniej, szybciej, niż 2 wolnostojące. Ale kto to kupuje? Jeszcze biorąc pod uwagę, że często potrafią być niewiele tańsze niż wolnostojące.

ps. uprzedzając oczywiste złośliwości pod-wykopków, właśnie jestem na etapie negocjacji ceny zakupu gotowego do wprowadzenia domu wolnostojącego z 2018.

#nieruchomosci #patodeweloperka #bekazpodludzi #bekazpodludzi
saraceni-pod-szczekocinami - Wytłumaczcie mi czemu ludzie kupują szeregówki, albo bli...

źródło: dom bliźniak

Pobierz
  • 221
Dodatkowo ściany są izolowane i wygłuszane na półpiętrze. Wystarczy ogrodzić się trochę z tyłu i jest git.


@Nowystaryziel: tak samo wyciszane i wygłuszane jak w nowych blokach archicomu i lokum, że słyszałem jak sąsiad szcza 2 piętra wyżej xD?

Już to widzę jak pan Janusz budowlany buduje szeregówkę, albo bliźniaka na sprzedaż i wygłusza to najwyższej jakości materiałami. Przecież to oczywiste, że te typy domów buduje się możliwie jak najtaniej żeby
@saraceni-pod-szczekocinami: mam ziomka co tak się spuszczał nad mieszkaniem w szeregówce, taka wolność, same plusy, #!$%@?ć bloki i biedaków co tam mieszkają. Przyjechałem na parapetówkę, chłop rozpala grilla na jakże ogromnym 100m ogrodzie (większe nawet przy blokach widziałem), nie minęło 5 minut i już sąsiad z ryjem, że albo gasi grilla albo dzwoni po pały. Tyle było z jego wolności.
Takie mieszkania łączą minusy mieszkania w bloku z minusami mieszkania w
@saraceni-pod-szczekocinami: Słuchaj to zależy. Patodeweloperka ma się w Polsce dobrze. Ja na przykład mógłbym mieszkać w bliźniaku w centrum miasta czy nawet dosyć blisko na obrzeżach. Problem jest taki, że janusze w dzisiejszych czasach budują całe osiedla w polach, pod miastem wojewódzkim, np. w miasteczkach satelitach Warszawy i wtedy jest to połączenie najgorszego, bo w takich miejscówkach nie masz niczego, nawet szkół dla dzieci, szpitali, sklepów i pracy, więc musisz w
mam ziomka co tak się spuszczał nad mieszkaniem w szeregówce, taka wolność, same plusy, #!$%@?ć bloki i biedaków co tam mieszkają. Przyjechałem na parapetówkę, chłop rozpala grilla na jakże ogromnym 100m ogrodzie (większe nawet przy blokach widziałem), nie minęło 5 minut i już sąsiad z ryjem, że albo gasi grilla albo dzwoni po pały. Tyle było z jego wolności.

Takie mieszkania łączą minusy mieszkania w bloku z minusami mieszkania w domu. Nie
Słuchaj to zależy. Patodeweloperka ma się w Polsce dobrze. Ja na przykład mógłbym mieszkać w bliźniaku w centrum miasta czy nawet dosyć blisko na obrzeżach. Problem jest taki, że janusze w dzisiejszych czasach budują całe osiedla w polach, pod miastem wojewódzkim, np. w miasteczkach satelitach Warszawy i wtedy jest to połączenie najgorszego, bo w takich miejscówkach nie masz niczego, nawet szkół dla dzieci, szpitali, sklepów i pracy, więc musisz w korkach dojeżdżać
Jak trafi się #!$%@? sąsiad to wszędzie jest źle. Często taka zabudowa wynika z lokalizacji, a czasami z chytrości :D
Osobiście widzę zalety szeregówek, bliźniaków, bloków i wolno stojących domów.

Jeszcze widzę że wyżej wspomina się cenę. Budowa pionów i kominów to nie jest jakiś niesamowity koszt a o ile się nie mylę to na załączonym obrazku dach jest wspólny bo brakuje ogniomuru czyli jak sąsiad będzie remontował dach to jest również
Bliźniak to wszystkie zalety domu (garaż, ogródek/działka do własnego dysponowania) + mała wada w postaci sąsiada. Mówienie, że mieszkanie w bloku jest lepsze jest dla mnie absurdalne - chyba, że nie zależy Ci na wymienionych zaletach...


@kontoKolejnejSzansy:

garaż możesz mieć przy mieszkaniu
zazwyczaj ten ogródek/działka przy bliźniakach/segmentach to jest wybieg dla jorka, a nie ogród i masz za płotem sąsiada, który ci dzwoni na psy jak rozpalisz grilla za mocno :D
Nie zawsze tak jest. Np. W bliźniaku mieszka moja babcia a w drugim domu jej córka z mężem, i to jest prawidłowe wykorzystanie bliźniaka.


@Cierniostwor: teoretycznie tak, praktycznie takie relacje w 99% na wierzchu wyglądają ok, a jakbyś zajrzał pod maskę to jest jeden wielki nieustający konflikt. Takie rodzinne bliźniaki są chyba najgorsze. Prędzej czy później zawsze kończy się rodzinną wojną i wypominaniem wszystkiego :D
@saraceni-pod-szczekocinami: jestem zajebiście zadowolony ze swojego bliźniaka. Mam 130 metrów, 500m działka, miejsce na 2 samochody na podjeździe i 3 samochod się zmieści przy śmietniku. Sąsiada w ogóle nie slyszę. Wspólna ściana to 2x25cm silki i styropian między nimi.
Mieszkam tu od lata 2021 i nie widzę wad a mieszkałem w bloku na 3 pietrzę bez windy i musiałem codziennie słuchać Fakty TVN chodź wcale nie miałem i nie mam telewizora.
@saraceni-pod-szczekocinami: Z autopsji - szwagier ze swoim bratem wybudowali właśnie takiego bliźniaka, w pierdziszewie 30km od miasta, na działce o małej powierzchni. Poniżej pewnego metrażu budynku nie można podzielić na dwie części, więc w księdze wieczystej widnieją jako wspólnicy jednej nieruchomości, do tego wszystkie przyłącza mają wspólne. Szwagier po 10 latach mieszkania tam ma dość, bo jednack 30km od miasta, bez komunikacji miejskiej, to problemy, bo codziennie dowizić dzieci do szkół,
@saraceni-pod-szczekocinami: dla przykładu takiego bliźniaka w polu buduje kuzynka żony, bo plan jest taki, żeby w drugiej części zamieszkali jej rodzice. Więc jestem w stanie to o zrozumieć. W drugą stronę w bloku patologię mogę mieć pod sobą, nad sobą, obok siebie, a w bliźniaku tyko z jednej strony. I szansa jest sporo mniejsza, bo zazwyczaj tu kupujesz, a nie wynajmujesz