Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Uwielbiam tę propagande deweloperską na wykopie, że TRZEBA MIEĆ MIESZKANIE W CENTRUM!!!!111 KUPUJ SZYBKO BO ZARAZ ZABRAKNIE KUPUJ SZYBKO BO POTEM BĘDZIE TYLKO DROŻEJ
Koronnym argumentem przeciw mieszkaniu w domu jednorodzinnym jest "bo daleko do centrum" xDD czyli co? daleko do centrum w rynku w mieście wojewódzkim, gdzie masz kilka kawiarni, kościół, fontannę i pizzerie dagrasso? Nagle wszystkim przeszkadzają odległości, bo nie będzie jak dojechać do opery czy kina (tak jakby codziennie chodzili). W każdej miejscowości jest teraz jakaś sieć sklepów spożywczych czy przedszkola. Transport to też cope bo przeprowadzasz sie do już istniejących osiedli poza miastem a nie do dziury w ziemi bez infrastruktury a zasada jest taka, że im więcej ludzi przyciąga dana miejscowość tym więcej atrakcji i infrastruktury użytecznej.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #polska #mieszkanie #wynajem #kredyt #dom #kredyt2procent #ekonomia #inwestycje #mieszkaniedeweloperskie #deweloperka #warszawa #krakow #wroclaw #poznan #wies



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Uwielbiam tę propagande deweloperską na wykop...

źródło: Adamow-3-850x570

Pobierz
  • 46
a "brak auta to kalectwo"?


@Bumelante: dla dorosłego, to kalectwo

Tak jak np. nieznajomość angielskiego we współczesnym świecie, lub nieumiejętność obsługi komputera

Mi by było wstyd gdybym cokolwiek z listy powyżej nie miał

Rozumiem że wasza sytuacja materialna zmusza was do braku samochodu. Niektórzy mówią że to ich wybór, dla mnie - to kalectwo. Da się żyć bez auta, wiele ludzi tak żyje. Tak jak da się żyć bez nogi, czy
Atreyu - >a "brak auta to kalectwo"?

@Bumelante: dla dorosłego, to kalectwo

Tak jak...
@Atreyu dla mnie to zbędny koszt. Wolę wypożyczyć dwa razy w roku jak potrzebuje gdzieś na wakacjach. Na co dzień jak potrzebuje jakieś większe zakupy zrobić to mam auta na minuty, ale zakupy to raczej mi przywożą. Na wsi jak mieszkasz to bez auta ciężko, jasne. Wychodzi mnie taniej niż ubezpieczenie + przegląd. Jeśli kupował bym samochód to raczej jako zabawkę niż coś niezbędnego i tak sobie kiedyś kupię, jakieś sportowe jako
bo zmusza ich do tego sytuacja materialna, nie dlatego, że nie potrzebują, bo to Ci się w głowie nie mieści.


@OlekAleksander: to teraz mi w temacie powiedz: że wynajmujesz, a nie mieszkasz na swoim bez kredytu jak ja xD

I to nie dlatego że nie potrzebujesz mieszkać na swoim, tylko wolisz milion zainwestować w akcje niż kupić mieszkanie, więc najem to twój świadomy wybór XDDD

Z autami jest tak samo jak
@mirko_anonim: w latach 90 to było pełno autobusów, a teraz masa jest wsi gdzie nie ma żadnego autobusu, a jak są to często to bardzo rzadko. Ja do pracy na wioskę dojeżdżam samochodem bo nie ma tam jak dojechać, gminy nie chcą płacić to nic nie jeździ.
Na wiosce czy w powiatowym dwa samochody to podstawa, a jak są dzieci to busem nie pojedziesz bo do żłobka i przedszkola trzeba odwieźć
@Atreyu: to, że ty masz tyle hajsów to nie znaczy, że każdy ma. Samochód to prawie zawsze jest decyzja związana z kasą, nie licząc tych, którzy mają chorobę lokomocyjną, inne choroby albo się po prostu boją. Nie każdego stać na nowy samochód, stary trzeba naprawiać co jakiś czas, trzeba kupić paliwo, trzeba jeździć bo inaczej zaczyna się psuć.
Za ten samochód to można pojechać na dobre wakacje.
Tak jak np. nieznajomość angielskiego we współczesnym świecie, lub nieumiejętność obsługi komputera


@Atreyu: znam takich co angielskiego zero, komputer niewiele lepiej a by cię kupili razem z całą rodziną. Więc po co takie bzdury pisać
@Qullion: podsumowując, zostańmy na moim ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kogo stać na auto czy mieszkanie ma swoje, kogo nie to nie. Na wakacje też jeżdżę i auta pożyczam wtedy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

A bez auta? To jak bez telefonu, czy bez ręki (kalectwo). Da się, tylko komfort
@mirko_anonim: Mnie tam pasują najbardziej obrzeża dużych miast. Nawet zadupia. Duże osiedla na przykład. Wszystko masz pod ręką, do centrum w razie czego relatywnie blisko. W samym centrum miasta to bym nie chciał, nawet jakbym srał bilonem.
@Atreyu: nie każdemu to auto jest potrzebne nawet jak ma kasę. Mieszkałem w innym miejscu i samochodem jeździłem jakieś 20 razy w roku. Samochód był w razie co, ale i bez niego dało się żyć. Teraz mam 3 samochody i ich koszt roczny to wycieczka na Hawaje.
Kalectwo to jest Twoje myślenie, że ludzie nie mają samochodu, bo zmusza ich do tego sytuacja materialna, nie dlatego, że nie potrzebują, bo to Ci się w głowie nie mieści


@OlekAleksander: z perspektywy życia kaleki on też nie potrzebuje nogi, bo umieć żyć bez nogi. Tak samo możesz sobie wmawiać że nie potrzebujesz telefonu bo zawsze możesz iść pogadać albo pralki czy zmywarki bo możesz uprać w misce i pozmywać w
znam takich co angielskiego zero, komputer niewiele lepiej a by cię kupili razem z całą rodziną.


@Bumelante: no i przypadkiem mają 150h ziemi, albo dziedziczą biznes ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Patrzaj siebie, będziesz w niebie

A co do tego kupna, to nie wiem bo sobie siedzę teraz autentycznie w mojej marynerce za którą dałem 2000GBP (wygoogluj sobie single breasted blazer tej marki
Atreyu - >znam takich co angielskiego zero, komputer niewiele lepiej a by cię kupili ...

źródło: 20240303_193638

Pobierz