Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Uwielbiam tę propagande deweloperską na wykopie, że TRZEBA MIEĆ MIESZKANIE W CENTRUM!!!!111 KUPUJ SZYBKO BO ZARAZ ZABRAKNIE KUPUJ SZYBKO BO POTEM BĘDZIE TYLKO DROŻEJ
Koronnym argumentem przeciw mieszkaniu w domu jednorodzinnym jest "bo daleko do centrum" xDD czyli co? daleko do centrum w rynku w mieście wojewódzkim, gdzie masz kilka kawiarni, kościół, fontannę i pizzerie dagrasso? Nagle wszystkim przeszkadzają odległości, bo nie będzie jak dojechać do opery czy kina (tak jakby codziennie chodzili). W każdej miejscowości jest teraz jakaś sieć sklepów spożywczych czy przedszkola. Transport to też cope bo przeprowadzasz sie do już istniejących osiedli poza miastem a nie do dziury w ziemi bez infrastruktury a zasada jest taka, że im więcej ludzi przyciąga dana miejscowość tym więcej atrakcji i infrastruktury użytecznej.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #polska #mieszkanie #wynajem #kredyt #dom #kredyt2procent #ekonomia #inwestycje #mieszkaniedeweloperskie #deweloperka #warszawa #krakow #wroclaw #poznan #wies



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Uwielbiam tę propagande deweloperską na wykop...

źródło: Adamow-3-850x570

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
warto dać te 500k - 1 mln więcej, żeby Uber jechał do filharmonii 15 minut zamiast 40 min.


@NieRozumiemIronii: nie wyobrażam sobie że kogoś stać na dom, ale nie stać na porządny samochód. Bycie dorosłym bez samochodu to trochę kalectwo ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Atreyu:

nie wyobrażam sobie że kogoś stać na dom, ale nie stać na porządny samochód. Bycie dorosłym bez samochodu to trochę kalectwo ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


Ah ci opętani puszkarze xd
  • Odpowiedz
Ah ci opętani puszkarze xd


@MichauDelendaEst: ostatnio jak byłem w Polsce miałem sytuacje że musiałem zawieźć moją mamę do szpitala z miasta powiatowego do wojewódzkiego. Rozumiem że ty byś wtedy czekał na ubera? Albo wiózł uberem żonę na porodówkę? Albo dziecko do szkoły zawoził uberem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Raz w tygodniu robię duże zakupy które przewożę wygodnie w bagażniku, do lekarza czy do pracy codziennie jadę
  • Odpowiedz
@Atreyu:

Nie wytłumaczę ci jak posiadanie samochodu jest ważne, bo być może jeszcze o tym sam się nie przekonałeś

Faktycznie, poczułem się teraz bardzo okaleczony przez obowiązki które ty masz a ja nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: myślę, że duże znaczenie ma to potem, jak ci sie odwidzi mieszkanie w danym miejscu. Dom na #!$%@? będzie nieporównywalnie trudniej sprzedać i będzie on zwyczajnie tani
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: schody się zaczynają kiedy musisz zasuwać codziennie do biura w centrum wojewódzkiego z miasta gminnego. Wtedy nie dość że stoisz w korkach musisz dojechać to jeszcze problem z parkowaniem jeśli biuro nie ma parkingu swojego.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie za bardzo masz pojęcie co i jak wygląda. Jak się przeprowadzasz do domku pod miastem gdzie masz wszystko to wyskakujesz z 1mln zł, a dojazd musisz sobie zapewnić własnym samochodem bo nie ma innego transportu. Nie każda miejscowość, która cieszy się powodzeniem ma sklep, przeważnie jest, ale kilka km dalej, nawet więcej niż 5km. Przedszkola są wszędzie, ale żłobków nie ma i nie masz prawa do państwowego żłobka w
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jeśli do byle jakiego sklepu muszę jechać samochodem to taki dom dla mnie odpada. Zabraknie jakiejś pierdoły i musisz #!$%@?ć samochodem... W normalnej sytuacji to do biedry/stokrotki masz 5 minut z buta.
Na wsi #!$%@? gównem.
Na wsi codziennie ktoś kosi trawę, często #!$%@? o 6 rano.
Na wsi psy drą mordę cały czas.
Wszystko ma swoje plusy i minusy. Ja mieszkam na zielonym osiedlu i zupełnie nie potrzebuje domu.
  • Odpowiedz
Zwyczajnie - nie jestem szczeniakiem, wiem że auto w życiu zwyczajnie się przydaje


@Atreyu: ale widzisz różnicę między "auto się przydaje" a "brak auta to kalectwo"?
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @NieRozumiemIronii: Płaku płaku bo uber będzie jechał do mnie 40 minut! tylko pytanie kiedy ty będziesz korzystał z tego ubera? Wątpie żeby dorosły człowiek kupujący własne mieszkanie/dom potrzebował ubera bo wraca kompletnie pijany w środku nocy :)


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował:
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Mieszkanie poza miastem jest spoko jak nie musisz do miasta jeździć i masz wokół wszystko co potrzeba. I jak nie planujesz dzieci żeby nie być ich szoferem a samym dzieciom nie psuć dzieciństwa na dojazdach czy bycie tzw wieśniakiem. No i jeśli planujesz mieszkać w takim domu do końca życia bo wynająć raczej nie wynajmiesz a sprzedać będzie ciężej niż mieszkanie w bloku.

Btw poza miasto się wyprowadzają
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @Qullion: ale jak to nie ma innego transportu? to czym ja codziennei dojeżdżam ze swojej wsi xDD? to nie lata 90 panie
@4mmc-enjoyer: widać że wieś to ty znasz tylko z memów. Zdziwiłbyś się ile jest składów budowlanych albo sklepów w takich miejscowościach pod miastem

  • Odpowiedz