Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #praca #polska
Moja firma zwolniła właśnie większość programistów. Policzyli kasę i wyszło że w Indiach za 1/3 ceny Polaka zrobią to samo. A jak coś zepsują to ci co zostali będą poprawiać. I teraz ci co zostali grzecznie pracują w strachu bo boją się że stracą prace a na rynku roboty nie ma XD śmieszny widok.
Marvel7 - #programowanie #programista15k #programista25k #praca #polska 
Moja firma z...

źródło: young-guy-developer-in-red-clothes-working-with-computer-at-home-office

Pobierz
  • 33
Policzyli kasę i wyszło że w Indiach za 1/3 ceny Polaka zrobią to samo


@Marvel7: Tak jest, Dopuki potrzebujesz srednio ogarnietych juniorow. Jak tylko indyjski junior nazbiera latek pracy to ucieka do lepiej platnej pracy...
@Marvel7 rozumiem, że każde pokolenie uczy się tego od nowa, więc streszczam przebieg wydarzeń cyklu hinduskiego:

1. Korpo robi dobre produkty przez kilka lat w oparciu o wykwalifikowaną zachodnią kadrę
2. Myślą, że mają już wszystkie procesy i wyzwania za sobą, przechodzą do cięcia kosztów
3. Zastępują w projektach programistów hindusami i filipińczykami z outsourcingu. Większość z nich pochodzi z ichniejszych "bootcampów" i krótkich kursów uczących jak lepić stringi i udawać, że
Żebym z hindusami nie współpracował, to bym ci uwierzył.


@LuckyLuke_2776: też się zradykalizowałeś w poglądach? XD
Ja miałem tak, że jak zaczynałem to otwarcie, miło, w końcu to tacy sami ludzie jak my.
Pod koniec to już był etap palenia wiosek i zrzucania atomówek xD
@tellet: Dokładnie tak. Niby normalni ludzie, nie ma co generalizować no ale kurde ( ͡° ͜ʖ ͡°) kto z nimi współpracował dłuższy okres, ten się w cyrku nie śmieje. U mnie doszło do tego, że klienci mojej międzynarodowej firmy dają do zrozumienia, że nie chcą ich w zespole, ubierając to elegancko w korporacyjne słowa typu "potrzebujemy zwiększyć obszar działań w UE, centralizujemy biznes w europie" itp.
@Marvel7: Pracowanie ze 'specjalistami IT' w Indiach to najgorsze przeżycie zawodowe jakie miałem.

Pamiętam jak pracowaliśmy z ichniejszymi testerami przy jednym produkcie i widzimy w uj zgłoszonych błędów. Myślimy, spoko - dobrą robotę robią, produkt niestabilny.

Potem zaczęliśmy się zagłębiać w treści raportów:

BUG 1

1. Włącz przeglądarkę
2. Wejdź w ustawienia XX
3. Kliknij przycisk YY

CRASH


BUG 2

1. Włącz przeglądarkę i otwórz stronę zzz.com
2. Wejdź w ustawienia