Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #praca #polska
Moja firma zwolniła właśnie większość programistów. Policzyli kasę i wyszło że w Indiach za 1/3 ceny Polaka zrobią to samo. A jak coś zepsują to ci co zostali będą poprawiać. I teraz ci co zostali grzecznie pracują w strachu bo boją się że stracą prace a na rynku roboty nie ma XD śmieszny widok.
Marvel7 - #programowanie #programista15k #programista25k #praca #polska 
Moja firma z...

źródło: young-guy-developer-in-red-clothes-working-with-computer-at-home-office

Pobierz
  • 33
Moja firma zwolniła właśnie większość programistów. Policzyli kasę i wyszło że w Indiach za 1/3 ceny Polaka zrobią to samo. A jak coś zepsują to ci co zostali będą poprawiać. I teraz ci co zostali grzecznie pracują w strachu bo boją się że stracą prace a na rynku roboty nie ma XD śmieszny widok.


@Marvel7: to znaczy, że nic ciekawego nie robiliście
@Marvel7: Kiedyś z kolegą prowadziliśmy rozmowę kwalifikacyjną z Hindusami, którzy mieli robić aplikację mobilną.
Jak zeszło na doświadczenie to jeden powiedział, że stworzył algorytm, która potrafi odtworzyć z MD5 zakodowany tekst.
Na szczęście rozmowa była bez kamery, delikwent nie słyszał naszego ryku, ale open space już tak. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Marvel7: Konkurencją dla Polski nie są Indie a np Rumunia/Bułgaria.
Jeśli historia nie jest wyssana z palca to wszyscy programiści za miesiąc będą już na Linkedinie wpisani do innej firmy.
Firmy chcą płacić jak najmniej, ale chcą też mieć zrobione, chcą mieć ludzki kontakt pomiędzy szczeblami zarządzania i nie lubią być okłamywani.
Hindusi którzy są w stanie to zapewnić w większości nie zostają w Indiach i pracują nie za hinduskie stawki.
trochę pracowałem z Hindusami i oni niemal zawsze dostawali zlecenia właśnie dlatego, że ktoś policzył ile to oni mają być tańsi. To, że nigdy się to nie udało to inne sprawa.


@ShortyLookMean: No rozumiem optymalizowanie kosztów w firmie, ale kurde, ludzie ( _) są granice :D Ten np. co mi się teraz trafił, twardy herbatnik, nie potrafi JSONa poprawnego złożyć. O odpowiednie nagłówki HTTP nie śmiem nawet delikwenta