Wpis z mikrobloga

@Alvarez17: te marki się szanowały i były wtedy faktycznie premium. Mój brat zaszpanował chyba w 1998r. zakupem oryginalnych adidasów i kosztowały 1/3 jego pensji. Różnica była taka, że za najtańsze oryginalne adidasy zapłaciłeś ok 200-300 zł, a za adidasy bazarowe 20-30zł.
@Alvarez17 w 2008 miałam 18 lat i doskonale pamiętam, że już większość popularnych sieciowek była dawno dostępna, natomiast nie było social mediów które hajpowały jakie szmaty i od kogo nosić. Zaczął się jutub i polki na emigracji pokazywały ciuchy z prajmarka i tkmaxx i połowa bab o takich marzyła. Dziewczyny ubierały się w to co widziłay na "blogach modowych" albo w gazetach typu "Filipinka". Szczytem mody i bogactwa było posiadanie np oryginalnych
oficjalniemartwa - @Alvarez17 w 2008 miałam 18 lat i doskonale pamiętam, że już więks...

źródło: temp_file8729430444336303495

Pobierz
@Alvarez17: tych co było stać ubierali sie w h&m, house czy cropp które dopiero co się pojawiały w miastach. Jeszcze kilka lat zajęło, żeby zarobki pozwalały na w ogóle mysleniu o lepszych ciuszkach i poznawanie tego.

Mówię to z perspektywy osoby, która nie miała dobrze finansowo ale zawsze było co zjeść.
@Alvarez17: galerie były tylko w miastach wojewódzkich, przez internet nie opłacało się zamawiać, w sumie dużo ludzi kupowało w sklepach lokalnych albo raz na jakiś czas trzeba było pojechać do galerii na zakupy. A marki i których mówisz, to tylko na bazarze XD
@Alvarez17 @dsomgi00:

a zakupy ciuchów przez internet nie istniały jeszcze w Polsce.


Co? xD On się pyta o 2008, nie 1998. Ja w 2008 zamawiałem normalnie ciuchy przez internet i to nie jakieś turbo drogie rzeczy tylko normalne koszulki z nadrukami za 20zł/szt xD. Chyba połowa mojej garderoby z czasów liceum (2006-2009) była kupiona przez neta bo można było dostać fajne koszulki albo bluzy.

Mam wrażenie że właśnie wtedy w 2008
@Alvarez17: Kto miał #!$%@? na takie rzeczy w 2008, 1998 czy nawet 1988 tak jak i dziś ten miał #!$%@?, a kto nie ten nie. Proste. Tak, że aż tak wiele się nie zmieniło. Jak chciałem np. w latach 90 dobre dżinsy to robiłem wycieczkę do Big Stara, przy czym nie chodziło, tylko o markę, ale o to, że ten dżins i krój to już było coś, co wyglądało jak prawdziwy,
@Alvarez17: Świat się totalnie zmienił przez ostatnią dekadę, nie tylko jeżeli chodzi o obiór. Po pierwsze w ostatnich 10-15 latach jako społeczeństwo staliśmy się znacznie bardziej zamożni. Po drugie ogólna globalizacja i przenikanie się kultur za sprawą Internetu, bo smartfony stały się w Polsce popularne koło 2013-2014 roku.
Faktycznie wcześniej to wielu ludzi wyglądało jakby kradło z kontenera PCK, a dzisiaj w każdym mieście latają w markowych ubraniach. Buty NB i