Wpis z mikrobloga

Ja jestem chyba zbyt głupi żeby rozwiązać zadania dla drugiej klasy podstawowej () ma ktoś pomysł jak to rozwiązać? Dla mnie to zadanie ma błąd w treści. To jest zadanie dla dzieciaka i nie doszukiwał bym się jakiegoś skomplikowanego rozwiązania. Mimo wszystko poddaje się 😐

#szkola #nauka #pomocy #matematyka
machobuzon - Ja jestem chyba zbyt głupi żeby rozwiązać zadania dla drugiej klasy pods...

źródło: temp_file5842044406473842550

Pobierz
  • 73
@machobuzon: w pierwszym odpowiedź brzmi "Jarek nie musi dopłacić pieniędzy." a w drugim mogą być pocztówki, na których mogą być jednocześnie dwa ptaki albo wszystkie na raz. Po prostu przyzwyczaiłeś się do pruskiego systemu edukacji, który odebrał ci zdolność myślenia poza pudełkiem. Ta paskudna lewicowa nowa minister edukacji ma zamiar dzieciakom tego skilla przywrócić. Założę się, że to pierwszy podręcznik jaki wprowadzono właśnie za jej kadencji.
@machobuzon: gpt4 zapyralem Na zdjęciu widać dwa zadania matematyczne.

Zadanie 1:
Jarek kupił album z ptakami. Dał kasjerce 50 zł. Ile złotych powinien dostać reszty, jeśli album kosztował 37 zł?

Aby rozwiązać to zadanie, należy odjąć od kwoty, którą Jarek dał kasjerce (50 zł), koszt albumu (37 zł). Reszta, którą Jarek powinien otrzymać to:
50 zł - 37 zł = 13 zł
Jarek powinien dostać 13 zł reszty.

Zadanie 2:
W
Reszta to łabędzie ale nie ma żadnej reszty wiec łabędzi jest 0. Zmieniając te proporcje można sobie różne odpowiedzi otrzymać


@ZdeformowanyKreciRyj: Sluszna uwaga z tymi proporcjami. Ale nie do konca. W zadaniu jest napisane ze na pozostalych sa labedzie. Wiec sugeruje (liczba mnoga) ze zostaly przynajmniej 2. Zmieniajac proporcje jak slusznie zauwazyles - mozemy do tych 2 dojsc :P

EDIT ale jako ze widze ze niezle kombinujesz to moze moglbym zapytac
@ZdeformowanyKreciRyj: gpt4 Masz rację, zadanie 2 jest niejednoznaczne, ponieważ nie mamy informacji na temat tego, czy jakiekolwiek pocztówki mogą zawierać więcej niż jeden gatunek ptaka. Bez tej informacji nie możemy jednoznacznie określić liczby pocztówek tylko z łabędziami.

Aby uzyskać jednoznaczną odpowiedź, potrzebowalibyśmy dodatkowych informacji, takich jak na przykład liczba pocztówek, na których są tylko papugi, tylko sikory, tylko łabędzie lub kombinacje tych ptaków. Bez tych danych nie możemy rozwiązać zadania.
A tych jest 13.


@machobuzon: Mi to wygląda na trolling, albo obok są obrazki albo opis, które pomagają to rozwiązać, albo tego nie ma w książce tylko wymyślone.
Jeśli nie dostanę zdjęcia całej strony z info jaka to książka uznaje za trolling.

Np zadanie z gołębiami na to wskazuje, tak samo 4.
Pierwsze wygląda na błąd językowy bo ujemne liczby raczej nie wchodzą w grę.
A drugie mimo tego co tu