Wpis z mikrobloga

@voldi: Ale mnie to tam nie przeszkadza. Popatrz jaki odzew i kazdy ma jakies pomysly. Moze nawet sie ktos skusi zeby mi pomoc z moim problemem semantycznym (nie zaden troling tylko ja rozumiem to zdanie inaczej niz wiekszosc moich znajomych)
  • Odpowiedz
@machobuzon:
Nr1
Skoro kupił album (czas przeszly) to do transakcji już doszło i nic nie musi dopłacać. Dał kasjerce 50zł nie wiadomo za co, może za zrobienie loda

Nr2
Łabędzie są na -13 pocztówkach
Wstyd zeby tak prostych zadań nie pomoc dziecku zrobić...
  • Odpowiedz
@machobuzon:
A jeszcze jest nr3 i 4
Nr 3:
Liczba gołębi w gołębniku: x
W gołębniku pozostało x-12 gołębi

Nr4 podchwytliwe z tymi wróblami, trzeba by było posłużyć się WIELKIM ATLASEM PTAKÓW aby rozstrzygnąć, które są domowe. Zakładając, że wszystkie ptaki mogą być domowe, bo dałoby się je udomowić to wystarczy dodać te wszystkie ptaki, więc odpowiedz to 5+17+8+9
  • Odpowiedz
@machobuzon: To są zadania które są specjalnie źle napisane. Mają uczyć dziecka czytania ze zrozumieniem i szukania błędów. Zazwyczaj jest przy nich jakaś małpka, wąż czy inny symbol który mówi o problemie.
  • Odpowiedz
@Lempek: matematycznie tak, racja xD
Ale tu rozwiązałem to bardziej polonistycznie, skoro kupił, to transkacja się już odbyła i jest po temacie, a 50zł dał a nie płacił nimi. Takie rozwiązanie z dupq sobie wymyśliłem :D

Gdyby było "Jarek kupuje album z ptakami, płaci kasjerce 50zł a album kosztuje 37zł. Ile powinien dopłacić?" To wtedy jak nic odpowiedź to: "jarek powinien dopłacić -13zł"
Ale tu jednak można się przyczepić, że źle
  • Odpowiedz
@freeszpak: no teoretycznie można, chociaż z drugiej strony, jak za zakupy musisz zapłacić 50 zł, a masz tylko 100, i dajesz te 100 kasjerce, no to już je kupiłeś, ale wciąż czekasz na zwrot reszty. Tutaj analogicznie, kupił album, dał kasjerce 50 zł, musi "dopłacić" -13 zł. Można się kłócić o to jak zdefiniuje się transakcję xd
  • Odpowiedz
@voldi @machobuzon

A ja uważam mimo wszystko, że da się je rozwiązać w takiej postaci jakie są ( ͡ ͜ʖ ͡)

1- ile powinien dopłacić- 0,

2- łabędzie są na 40 pocztowkach. Nie jest powiedziane, że na 1 pocztówce może być tylko 1 ptak, a pozostało nam w kiosku 40 pocztowek ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz