Wpis z mikrobloga

Często słyszałem, że jak ktoś nie chce mieć dzieci to po 25-26 roku życia "coś" w głowie przeskakuje i nagle chce je mieć. Czy coś ze mną jest nie tak skoro nic mi nie przeskoczyło? (oczywiście, że tak przecież mam konto na wykopie) Jak to wyglądało w waszym przypadku? Czy jest szansa, że coś mi jeszcze przeskoczy? #dzieci #zwiazki #antynatalizm
  • 71
@xXxPu55ySl4y3RXxX: Mam 31 lat (w dodatku różowa) i nie było nawet minuty w moim życiu, żeby mi coś "przeskoczyło". Nigdy nie chciałam i tak zostało. Ale faktycznie, są osoby, którym po 25 roku życia "się zmienia", bo wtedy człowiek dojrzewa ostatecznie (z fizjologicznego punktu widzenia) i zaczyna rozumieć, czego chce od życia - albo przynajmniej, czego na pewno nie chce.
@xXxPu55ySl4y3RXxX:

Nie wiem XD Może chcesz, ale nie jesteś gotowy jeszcze. Dla dobra ogółu akurat dziecko lepiej jest sobie zaplanować.

Po 25 latach życia przychodzi taki moment, że masz już dość inwestowania w siebie. Nie chcesz już skupiać się tylko na sobie o ile jesteś już spełniony. Chciałbyś już wrzucić na luz w tym wyścigu szczurów i poświęcić wszystko co masz komuś nowemu w rodzinie. Chciałbyś zacząć się cieszyć swoim dzieckiem
Po 25 latach życia przychodzi taki moment, że masz już dość inwestowania w siebie.


@CandyToy: a to nie jest tak, że cały czas się powinno dbać o swój dobrostan? Przecież to podstawowa zasada, nawet w hodowli zwierząt.

zacząć się cieszyć swoim dzieckiem i robić to co trzeba.

Ale nie wmawiaj mu, że tak "trzeba". Jeśli ktoś chce, to super, dziecko da mu największą radość. Ale jeśli nie chce, to robienie "co
@xXxPu55ySl4y3RXxX: 36 lat hehe, jestem mamą czterolatki. Do circa 26 rz wogole nie zajmował mnie temat bycia rodzicem, bo skupiałam się na innych sprawach - podróże i praca. Potem około 28 rz bardzo chciałam, jednak temat wygasł do ślubu, zajęłam się innymi kwestiami i parter nie był zainteresowany byciem tata przed trzydziestka ;) Potem zdecydowaliśmy się ostatecznie starać i tak w wieku 32 lat zostalismy rodzicami. Sytuacja taka ma plusy dodatnie,
@xXxPu55ySl4y3RXxX: u faceta nic nie przeskoczy, to nie jest biologiczne tylko społeczne warunkowanie, że to jest fajne i pożądane.
Równie dobrze możesz pobawić się z dziećmi raz w roku przebrać się za mikołaja i wystarczy ci tych wrażeń

Ci którzy już mają dzieci- a co oni mają powiedzieć, zwłaszcza publicznie?
"Nie wiedziałem nawet że chciałem, coś mi przeskoczyło" (matka go namówiła marudząc, że chce wnuki)
@xXxPu55ySl4y3RXxX: większość ludzi w wieku 26 lat to wciąż szympanse wiec normalne ze nie chcesz mieć wtedy dzieci. Ja nie myślałem mieć dzieci w ogóle ale w końcu się pojawiło jak miałem 38 lat i muszę powiedzieć ze to najlepsze co w życiu się mi przytrafiło :)