Wpis z mikrobloga

@czykoniemnieslysza Taka prawda. Polacy są nauczeni że wszystko musi być SŁODKIE. Ciasta słodkie do porzygu, słodka czekolada, a jak powiesz że lubisz ciemną to "Co?! Ciemną to murzyny jedzo w Afryce albo innej Brazylii, Grażka, dej mje tej mlecznej za 99 groszy na promocji w Biedronce he he"
  • Odpowiedz
@Miguelos nie są nauczeni że wszystko musi być słodkie tylko w Polsce sprzedaje się masa przetworzonego taniego jedzenia z toną cukru.
Jedzenie lepszej jakości jest po prostu drogie.
Ten temat już nie raz był poruszany, przy takich cenach w sklepach ludzie nie zmienią nawyków bo jest za drogie.
  • Odpowiedz
  • 276
@Miguelos to głównie starsze pokolenie, które nie miało tyłu słodyczy za młodu, teraz nadrabiają. Młodsze pokolenia mało słodkiego jedzą, przed trzydziestką to nawet bardzo mało. Aczkolwiek ja bym powiedział że to tłuszcz palmowy w tych pseudociastkach, których jest pełno na sklepowych półkach, robi największą szkodę. Można sobie spektakularnie zapchać tym gównem żyły i tętnice. I znam wielu miłośników ciastek którzy skończyli ze zwężonym światłem tętnic, puchnącymi nogami i kilkoma udarami czy mikro-udarami.
  • Odpowiedz
@Miguelos nie że mega słodkie bo Cadbury w UK było dla mnie zbyt słodkie w porównaniu z polskimi . Po prostu u nas się je na potęgę. U mnie jak idzie Wielkanoc to babcia zrobi 3 ciasta, mimo, że co roku zawsze połowa jest niezjedzona i kroi niewiadomo jak wielkie kawałki bo trzeba zjeść i potem jeszcze zapakować do domu żeby każdy na drugi dzień sobie dokończył. A tłumaczy to tym, że
  • Odpowiedz
@Tryggvason: najlepsza jest ich narodowa swietosc hershey's XD smakuje jak "czekolada" za 50gr w latach 90 wymieszana z kac bełtem

Albo batonik reeses na dwa gryzy ktory chyba ma z 40gramow cukru XD
  • Odpowiedz
@Borealny: paradoks jest taki, że sam cukier jest szkodliwy, tłuszcz palmowy jest szkodliwy, ale jak jesz te oba składniki razem to to jest szkodliwe dla zdrowia x10, magia łączenia produktów.
  • Odpowiedz
@open_or_die: mi się wydaje, że ludzie się po prostu przyzwyczaili i kupują na tanie przetworzone i przesłodzone gówno (bo jest smaczne i tanie) zamiast kupić warzywa, owoce i sałatki, jogurt naturalny i robić coś samemu.

I ceny nie mają tu wiele znaczenia, zdrową żywność jest tania ale trzeba ją samemu przygotować.

Sam mieszkam w UK i jak porównam wybór produktów w Lidlu i w Polsce, to w Polsce jest można się
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza etykieta to podstawa ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale jest mnóstwo rzeczy z zerowym cukrem a przy okazji bez słodzików. Do słodzenia używam stevii ale w proszku z liści. Od dwóch lat ketovore. Mięso wszelkie, jajka, sery, ryby itp.Większość dni zero ale czasem wjedzie coś lekko zawęglonego typu pomidor lub smietana ale nigdy więcej niż 15g tygodniowo.
  • Odpowiedz
@TakiSeLogin problemem też na pewno jest świadomość tego że cukier jest wszędzie i wybierasz mniejsze zło.
Mam znajomą na wiecznej diecie, któregoś razu patrzę co je na śniadanie i szok, wszystko się zgadzało co mówiła, że je jogurty i owoce. Tylko zapomniała wspomnieć że ten jogurt to najtańszy 500g z owocami czyli z cukrem, a te owoce to dojrzałe banany które są po prostu cukrem.
To samo jest z sokami, nie jeden
  • Odpowiedz