Wpis z mikrobloga

@Maglite: chlopie bez zastanowienia od buta moge ci z 5 wad gazu podac
- zalozenie gazu to inwestycja, musisz z góry wylozyc hajs
- jest to ryzykowna inwestycja bo dzis zalozysz gaz za 5k a jutro ktos moze ci zniszczyc auto i 5k pojdzie w bloto
- sporo czesciej trzeba marnowac czas na tankowanie a jak wiadomo czas to pieniadz
- mniej miejsca w bagazniku
- dodatkowe obciazenie w aucie przez
@dawid-poselski:
1 kupiłem z gazem
Wchodzi 68 litrów netto
Tyle samo miejsca w bagażniku
Dodatkowe obciążenie tyłu, które sprawia, ze zamiast fabrycznego wyważenie 52:48 jest bliżej 50:50. Zresztą tył ma samopoziomujace się zawieszenie.
Nawet jeżeli miałbym robić remont to nadal przez 100kkm zaoszczędziłem 50k PLN

Gaz jest problematyczny jak jeździsz modelem, który się nie nadaje do gazu.
Gaz jest problematyczny jak mieszkasz w miejscu, gdzie nie ma renomowanych warsztatów LPG.

Dla
@dawid-poselski: No dawaj o tych minusach, standardowe płakanie "purystów" paliwowych że przeciez drozej przeglady, serwis czy legalizacja butli i sie nie oplaca? xD

Przeglad to jakies 5 dych więcej, serwis szczerze mowiac nawet nie wiem ile mi wyszedl przez 3 lata jazdy z 3.0 z podtlenkiem - raz chyba z 3 stowki zaplacilem za zrobienie wtryskow, wiecej nie pamietam, do tego filtr za jakies 2 dychy raz w roku, legalizacja butli
@dawid-poselski
*Samo kupienie auta to ryzykowna inwestycja, bo możesz kupić auto za 150k i ktoś ci je zniszczy i 150k pójdzie w błoto.
*częstotliwość tankowania jest zależna od tego jak często używasz samochodu
*mam duże kombi, i butle schowaną w mietjsce zapasu. Zapas to dojazdowka, i nie zajmuje dużo miejsca, więc nie odczuwam tego w żaden sposób. Są jeszcze zestawy naprawcze.
*pełna butla waży tyle, co średniej wagi pasażer. Czyli jeździsz na
@janusz_z_czarnolasu: @programista15cm @dawid-poselski @janusz_z_czarnolasu @Maglite @sierramikebravo @Anakee @dawid-poselski @Markotee @programista15cm @Zulf @harrame @Maglite kupujesz fabrycznie nowy samochód z fabrycznie założonym gazem i masz z bani. Gdyby toyota oferowała taka usługę to bym od razu wziął. To znaczy oferują ale chcą aż 15k. Wiem, że taksówkarze w priusach montują, hybryda + LPG, tam chyba poniżej 10zł na 100 wychodzi
@janusz_z_czarnolasu: ja mam LPG i je lubię. Założyłem u siebie pełną sekwencje nawet nie ze względu na koszty paliwa. Mogę się bawić dowolnie ustawieniami, czasami wtrysków, zmieniać wartość mieszanki (dla mnie to hobby ale rozumiem że większość ludzi ma to w dupie xD). Zasięg zwiększa mi się o 450km, dodatkowo (jak dla mnie) instalacja zwiększa niezawodność- raz LPG ocaliło mi dupę jak pewnego dnia 100km od domu pompa paliwa odmówiła posłuszeństwa-
@Zulf ja jeżdżę prawie 4 rok z gazem w hybrydowym aurisie i poza wymianami serwisowymi nie miałem żadnej awarii związanej z instalacją LPG ¯_(ツ)_/¯ na gazie przejechane już ok. 120kkm.

Uwzględniając wszystkie koszty, instalacja zwróciła mi sie po 10 miesiącach.